Основна частина курсової роботи



Опис дослідження та його результатів є основною частиною курсової роботи і також підлягає регламентації. Він поділяється на розділи, у кожному з яких реалізовується одне із завдань, сформульованих у вступній частині. Розділи можуть розбиватись на підрозділи, які, в разі потреби, зазнають подальшого членування. Кожний розділ, як і його частина, повинен мати свою назву, формулювання якої логічно співвідноситься з формулюванням інших назв. Кожний розділ починається з нової сторінки. В кінці кожного розділу формулюються висновки із стислим викладенням наведених у розділі наукових і практичних результатів Авторові слід подбати про композиційну завершеність кожної структурної частини роботи. Цього можна досягти, написавши паралельний вступ до неї з декількох речень і висновки.

Зміст кожного розділу, як і його частини, повинен відповідати заголовку. Для цього потрібно кожний розділ починати із вступної фрази, де зазначати, про що саме в ньому буде йти мова.

Дотримуючись принципів наукової етики необхідно робити по тексту відповідні посилання на опрацьовані джерела. У разі прямого цитування текст подається в лапках, а посилання на джерело позначається відразу після закритих лапок у квадратних дужках, вказавши після крапки з комою сторінку, на котрій починається цитата ( наприклад [8, с. 546]. Непряме цитування супроводжується посиланням на джерело без зазначення сторінок (наприклад [8]).

3.1.5. У висновках звертається увага на те, наскільки досягнуто мети і виконано основні завдання роботи. У стислій формі подаються найважливіші наукові та практичні результати.

Список використаних джерел найчастіше подають в алфавітному порядку прізвищ перших авторів праць, шо використовувалися в роботі. У тексті посилання позначається цифрою у квадратних дужках відповідно до номера джерела у списку використаних джерел (наприклад [8]). Приклади оформлення бібліографічного опису наводиться в Додатку Ж. Також, список використаних джерел можна розміщувати у порядку посилань у тексті.

Додатки.

Кожен додаток починається з нової сторінки і називається великими літерами українського алфавіту (наприклад : Додаток А), за винятком літер Г, Є, І, ї, Й, О, Ч, Ь. Додатки можна ділити на окремі розділи „Додаток Б.2", .Додаток Б.2.1".

Заголовок додатка друкується малими літерами (перша літера є великою) посередині рядка.

Технічне оформлення курсової роботи

Курсова робота має бути виконана за відповідною структурою з виділенням окремих частин роботи, абзаців, з нумерацією сторінок, правильним оформленням посилань, цитат, висновків, списку використаної літератури. Охайність і грамотність у мовному та стилістичному плані теж є важливими елементами під час написання та оформлення курсової роботи.

•         Курсова робота виконується державною мовою.

•         Пошукове дослідження потребує наукового стилю викладу, що на сучасному етапі передбачає безособовий варіант: займенник „Я" невживається, а займенник „Ми" поступово виходить із ужитку. „Можна вважати...", „виявлено...", „доведено..." - такіформулювання є різновидністю безособового стилю.

•         Курсова робота друкується з одного баку аркушу білого паперу: 14кегель, через 1,5 інтервали, шрифт Times New Roman; поля: праве -10 мм, ліве - ЗО мм; верхнє та нижнє - 25 мм; абзацний відступ - 125MM.

Курсова робота може бути написана від руки, чітко, легким для читання почерком, без надмірних закреслень та виправлень;

Кожен з основних розділів курсової роботи (вступ, розділи, висновки, список використаних джерел, додатки) розпочинається з нової сторінки, відступивши з верху на 5 см;

Усі основні заголовки друкуються великими літерами жирним шрифтом посередині рядка. Після заголовків крапка не ставиться;

Підрозділ нумерують у межах кожного розділу, наприклад другий підрозділ третього розділу ( 3.2. Емоційність невротичних пацієнтів та хворих на шизофренію через призму сприйняття та відтворення слів, в залежності від знаку та інтенсивності емоційного фактору). У кінці назви підрозділу крапки не ставлять.

Нумерацію і заголовки пунктів друкують у рядку основного тексту з абзацного відступу (наприклад 3.2.1. або 3.2.2.)

Титульний аркуш залічують до загальної нумерації сторінок; номер сторінки на титульному аркуші не зазначається;

Сторінки нумерують у верхньому правому кутку аркуша. Нумерація сторінок, розділів, підрозділів, таблиць, рисунків подають цифрами без знака №.

Список використаних джерел і додатки в обсяг роботи не враховуються;


 


 


4. ЗАХИСТ КУРСОВОЇ РОБОТИ

Курсові роботи, які, на погляд керівника, заслуговують позитивної оцінки, підлягають захисту. Захист роботи відбувається у встановлений термін у присутності студентів і комісії: керівника і викладачів кафедри. Під час захисту студент називає тему і меті роботи, повідомляє її план і коректно передає зміст. Особливу увагу необхідно при цьому звертати на практичну частину роботи, тобто дослідницьке завдання. В кінці виступу студент формулює висновки. Під час захисту доцільно зауважувати труднощі і проблеми, які виникали у процесі виконання роботи та, особливо, проведення дослідження - така інформація є корисною для усіх присутніх студентів. В процесі захисту виставляється оцінка, яка заноситься в залікову книжку.

4.1. Порядок захисту курсових робіт

1. Декан факультету визначає і затверджує графік захисту курсових робіт та повідомляє його кафедрам і студентам за місяць до захисту.

2. Розпорядженням деканату створюється комісія у складі 2-3 осіб за участю керівника роботи.

3. У випадку невиконання чи несвоєчасного подання курсової роботи на кафедру студент не допускається до захисту. Робота не допускається до захисту і не зараховується також у разі виявлення плагіату чи фальсифікації результатів дослідження.

4. Захист проводиться у такому порядку: спочатку студент (у межах 5-10 хв.) висвітлює зміст і основні підсумки своєї роботи, відповідає на поставлені комісією запитання, що стосуються теми курсової роботи. Після цього голова або хтось із членів комісії зачитує відгук рецензента. Комісія здійснює обговорення курсової роботи і приходить до висновку щодо ЇЇ оцінки.

5. Результати захисту курсової роботи оцінюються за чотирибальною шкалою: „відмінно", „добре", „задовільно", „незадовільно". Оцінка виставляється в заліково-екзаменаційну відомість та залікову книжку студента. Заліково-екзаменаційна відомість передається в деканат в день проведення захисту.

6. Курсова робота, яка оцінена на захисті оцінкою „незадовільно", за рішенням комісії може бути направлена на повторний захист з доопрацюванням. Студенту можна запропонувати дослідження нової теми. Термін її виконання встановлює деканат як ліквідацію академічної заборгованості.

7. Курсові проекти (роботи) зберігаються на кафедрі протягом одного року, потім списуються в установленому порядку. Кращі зразки курсових робіт можуть зберігатися на кафедрі, в читальному залі або бібліотеці факультету.

4.2. Критерії оцінювання курсової роботи

1. Уміння побачити і порушити проблему.

2. Повнота розкриття теми та вміння аналізувати літературні джерела, цілісність та комплексність аналізу.

3. Методологічна грамотність.

4. Адекватний підбір методів дослідження.

5. Уміння формувати та мотивувати вибірку.

6. Володіння методами якісного та кількісного аналізу даних.

7. Якість інтерпретації.

8. Уміння науково формулювати та викладати свою думку.

9. Дотримування принципу науковості, об'єктивності та етичності.

 

10. Відповідність висновків гіпотезі та меті дослідження, їх коректність.

11. Ініціативність, творчий підхід, самостійність, оригінальність вопрацюванні матеріалу.

 

12. Коректність цитування, оформлення бібліографії та дотримання правил оформлення курсової роботи;

13. Захист курсової роботи: наукова грамотність представлення доповіді, культура мовлення.

14.Уміння відповідати на запитання.

15. Використання засобів унаочнення під час захисту.

Оцінка курсової роботи виводиться на підставі підсумування балів, виставлених комісією на захисті курсової роботи. Критерії оцінювання с наступними:

• уміння порушити проблему й обгрунтувати її актуальність; рівень опрацювання теми, повнота її розкриття; повнота аналізу літературних джерел; методологічна грамотність; адекватність застосованих методів дослідження; валідність досліджуваної вибірки; якість інтерпретації та отриманих результатів дослідження; коректність висновків; творчий підхід; самостійність, оригінальність в опрацюванні матеріалу -до 50 балів;

• правильність та акуратність оформлення курсової роботи та бібліографії-до 10 балів;

• виступ на захисті - до 20 балів;

• використання на захисті засобів унаочнення -до 10 балів;

мовнеоформлення та володіння стилем наукового викладу -до 10 балів.

15


Оцінка курсової роботи, яка виставляється як диференційований залік, виводиться за загальною сумою балів:

85-100 балів - „відмінно"

70-85 балів - „добре"

45-70 балів - „задовільно".

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

1.Галецька І.,Грабовська С, Пилат Н. Курсова робота: Методичні рекомендації до виконання та захисту для студентів психологічних відділень. - Львів: Видавн.Центр ЛНУ ім..І.Франка, 2005. - 38с.

2. Іванцев Ні. Методичні рекомендації до написання та захисту курсових робіт. - Івано-Франківськ:Плай,2002. - 19с.

3. Козирєв М.П. Методичні вказівки до курсових робіт. -Львів:Друк.ун-ту „Львівський Ставропігіон", 2003. - 23с.

4. Як підготувати і захистити дисертацію на здобуття наукового ступеня: Метод.поради. Автор-упоряд. Л.А.. Пономаренко. - К.:Ред. „Бюлетеня Вищої атестаційної комісії України", 1999. - 80с.


Додаток Б Зразок особистого плану виконання курсової роботи

 


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 247; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!