Як вести себе під час епідемії грипу



З грипом сьогодні зустрічається практично кожен Вірус грипу передається в основному повітряно крапельним шляхом, але можна заразитися і через предмети вжитку (чашки, ложки та інше) на яких збуджував захворювання зберігається декілька годин. Зараження частіше відбувається при близькому контакті з хворими, в школі, дома, у громадському транспорті, в кінотеатрі, на дискотеці... Вірус легко переноситься просто диханням.

Щоб захистити себе від можливого зараження під час епідемії грипу, необхідно дотримуватись мір застереження: менше бувати в місцях скупчення людей, в холодний час удягатися тепло в сім'ї примінять марлеві пов'язки, якщо є хворі грипом. Для підсилення імунітету рекомендується приймати вітаміни, перш за все вітамін С.

 

Як застерегтися від кишечної інфекції.

Хвороби, які поширюються через органи травлення, називаються кишечними інфекціями, - самі популярні серед них - дизентерія й сальмонельоз.

Щоб уберегтися від кишечної інфекції треба суворо дотримувати вимоги особистої гігієни. Мити руки, фрукти, овочі і т.д.

Якщо ви опинились у вогнищі будь-якої епідемії необхідно дотримуватися слідуючи правил:

ü Уважно слухати офіційні повідомлення про епідемію і дотримуватися вказівок;

ü Не потрібно самостійно покидати місця епідемії, якщо про це не просила офіційна влада;

ü Обов'язково з'являтися до лікаря за першою вимогою;

ü Не уникати профілактичних прищеплень та інших медичних заходів;

ü При необхідності користуватися індивідуальними засобами.

Про те, в любому випадку, якою б небезпечною епідемія не була б, кожний з нас повинен пам'ятати, що тільки розум та спокій можуть допомогти людям, які опинилися в складній ситуації.

Як захиститися від СНІДу.

Щоб захиститися від вірусу імунодефіциту людини (ВІЛ) збудника СНІДу треба знати, як можна і як не можна заразитися СНІДом.

Вірус імунодефіциту людині не передається повітряно крапельним шляхом. Під час розмови, поцілунках, при користуванні загальним посудом, через одяг, білизну, через піт, укуси комах. ВІЛ передається тільки через кров, сперму, материнське молоко. Тобто заразитися можна при статевих контактах з інфікованою людиною, при користуванні загальними зубними щітками й приладами для гоління, при переливанні ВІЛ-інфікованої крові. Дитина може заразитися від ВІЛ-інфікованої матері під час родів, та при годуванні груддю. Особливо ризикують люди, що вводять наркотики у вени нестерильними шприцами.

СНІД - страшна хвороба, але тільки розум і знання допоможуть кожному зберегти себе і не піддавати ризику близьких людей.

 


Практична робота №3

Тема:Надання першої долікарняної допомоги потерпілим

Мета роботи:

1. Вивчення типових ушкоджень у залежності від механізму травми.

2. Придбання практичних навичок із надання допомоги потерпілим при недостатньому чи раптово припиненому диханню.

3. Вивчення послідовності дій при наданні до­помоги потерпілим у залежності від харак­теру ушкоджень.

 

І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ.

 

В сучасному техносоціальному середовищі зростає вплив на організм людини цілого комплексу шкідливих і не­безпечних чинників виробництва й побуту. До того ж у деяких технологічних процесах ще значне місце посідає ручна фізи­чна праця, яка може класифікуватись як дуже важка й напру­жена і супроводжуватись постійною небезпекою виникнення аварійної ситуації, що викликає розвиток "стресу очікування" як одного з видів психоемоційного напруження.

Указані чинники ставлять високі вимоги до організму людини, викликають надмірно високе функціональне напру­ження, яке може призвести до ушкодження чи швидкого про­гресування багатьох захворювань.

Враховуючи специфіку впливу на організм чинників техносоціального середовища стає надзвичайно актуальною проблема розробки методів і засобів, які б забезпечували ви­живання потерпілих в умовах надзвичайних ситуацій.

Практикою доведено, що чим раніше розпочати захо­ди по наданню невідкладної допомоги тим стає більшою ймо­вірність виживання потерпілих. З цією метою всі студенти по­винні пройти навчання з методів надання невідкладної допо­моги й отримати з цих питань відповідні практичні навички.

Під час допомоги потерпілим необхідно діяти в такому порядку:

1. Оцінити стан потерпілого;

2. Вибрати метод надання допомоги;

3. Ужити заходи по транспортуванню;

4. Викликати медичну допомогу.

Оцінюючи стан потерпілого перш за все необхідно звернути увагу на наявність: свідомості, дихання, його ритміч­ність, реакцію зіниць на світло і намагатись визначити його пульс.

Наявність дихання можна визначити, нахилившись до обличчя потерпілого. Якщо воно є, то вухом відчутні дихальні звуки, а шкірою буде відчуватись струмінь видихуваного пові­тря. У потерпілого може бути атональне дихання, яке передує повній зупинці. Воно проявляється у вигляді судомних диха­льних рухів з великою амплітудою, коротким вдихом і швид­ким повним видихом з частотою від двох до шести дихань на хвилину чи рідким поверхневим диханням.

Пульс у потерпілого визначають на судинах шиї, роз­ташувавши 2-3 пальці на боковій поверхні шиї або на перед­пліччі, чи в паховій області. Серцебиття можна прослухати безпосередньо вухом, приклавши його до лівої половини гру­дей.

Після зупинки серця у потерпілого виникає відсутність реакції звуження або розширення зіниць на світло. Цю реак­цію можна перевірити в освітленому приміщенні, прикривши очі потерпілого від світла долонею, а потім швидко її прибра­вши. Зіниці розширюються приблизно через 45 с після припи­нення мозкового кровообігу й досягають найбільшої величини приблизно через 105 с.

Якщо у потерпілого відсутні свідомість, дихання, пуль­сація судин тоді необхідно терміново приступити до прове­дення реанімаційних заходів. Легенево-серцева реанімація повинна бути направлена на відновлення функцій серця й ди­хання. Це досягається за допомогою штучної вентиляції ле­гень /ШВЛ/ і зовнішнього /непрямого/ масажу серця. У той же час один із присутніх, що знаходиться поруч зобов'язаний по­відомити про випадок для виклику медичної бригади.

 


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 279; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!