Монографії та наукові видання



ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВНУТРІШНІХ СПРАВ

 

КАФЕДРА

 адміністративного права та адміністративної діяльності органів внутрішніх справ

 

 

ДИСЦИПЛІНА

“Організація і тактика діяльності міліції громадської безпеки”

 

 

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ

ЩОДО

ПІДГОТОВКИ ТА ЗАХИСТУ КУРСОВИХ РОБІТ

 

 

для курсантів 4 курсу факультету міліції громадської безпеки, слухачів 5 курсу факультету заочного навчання працівників органів внутрішніх справ

 

Дніпропетровськ

2012


Методичні рекомендації щодо підготовкикурсових робіт з дисципліни “Організація і тактика діяльності міліції громадської безпеки” (для курсантів факультету міліції громадської безпеки, слухачів 5 курсу факультету заочного навчання працівників органів внутрішніх справ) / Укладачі: доктор юридичних наук, доцент Мінка Т.П., Гаркуша В.В. – Дніпропетровськ: Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ, 2012. – 85 с.

 

 

Рецензент:

професор кафедри адміністративного права і адміністративної діяльності ОВС Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ доктор юридичних наук, професор Приймаченко Д.В.

Начальник Управління громадської безпеки ГУМВС України в Дніпропетровській області, полковник міліції Кузьменко В.М.

 

 

Методичні рекомендації обговорені і схвалені на засіданні

кафедри адміністративного права та адміністративної діяльності ОВС

15 серпня 2012 р. Протокол № 1

ЗМІСТ

 

  Вступ  
  Загальні вказівки щодо написання курсових робіт  
  Перелік рекомендованих джерел  
  Додаток 1. Теми курсових робіт з організації і тактики діяльності міліції громадської безпеки для курсантів 4 курсу факультету міліції громадської безпеки, слухачів факультету заочного навчання працівників органів внутрішніх справ  
  Додаток 2. Титульний аркуш курсової роботи  
  Додаток 3. Приблизні плани курсових робіт  
  Додаток 4. Вимоги до оформлення курсових робіт  
  Додаток 5. Приклади оформлення бібліографічного опису у переліку використаної літератури  
  Додаток 6. Критерії оцінювання курсової роботи  
  Додаток 7. Пам’ятка про основні терміни виконання курсової роботи  

 

 


ВСТУП

 

Курсова робота з організації і тактики діяльності міліції громадської безпеки – це самостійна робота курсантів та слухачів, загальна мета якої полягає у набутті ними знань щодо особливостей адміністративної діяльності міліції, навичок роботи з нормативними актами, науковою та навчальною літературою (як загальною, так і спеціальною), формування уміння самостійно збирати, аналізувати й узагальнювати матеріал, формулювати висновки і пропозиції.

Підготовка курсової роботи, її оформлення, перевірка, рецензування та захист здійснюється відповідно до Інструкції, затвердженої наказом ректора ДДУВС № 123 від 03.04.2007 р. [1]

У 2012-2013 н.р. відповідно до навчального плану кафедра адміністративного права та адміністративної діяльності ОВС забезпечуватиме підготовку курсових робіт курсантами 4 курсу факультету міліції громадської безпеки та слухачами 5 курсу факультету заочного навчання працівників органів внутрішніх справ.

Одним із важливих завдань, які стоять перед кафедрою адміністративного права та адміністративної діяльності ОВС протягом 2012-2013 н.р. є підвищення якості підготовки курсових досліджень з урахуванням існуючих та перспективних тем дисертацій, а також пріоритетних напрямів наукових досліджень в системі МВС України.

Запропонована тематика курсових робіт (додаток 1) узгоджується з положеннями: а) Концепції реалізації державної політики у сфері профілактики правопорушень на період до 2015 року, затвердженої Постановою КМУ України від 08.08.2012 № 767; б) наказу МВС України від 29.07.2010 № 347 “Про затвердження Пріоритетних напрямів дисертаційних досліджень МВС України, що потребують першочергового розроблення і впровадження у практичну діяльність органів внутрішніх справ України, на період 2010-2014 рр.”; в) пріоритетних напрямів наукових досліджень ДДУВС та кафедри адміністративного права та адміністративної діяльності ОВС; д) планів науково – дослідних та конструкторських робіт Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ на 2012 – 2013 роки. Крім цього, враховані загальні тенденції щодо реформування МВС України в цілому та міліції громадської безпеки зокрема.

В основу зміни форм підготовки курсових робіт повинно бути покладено:

– перехід від теоретично-описового викладення матеріалу до практично-проблемного;

– вирішення конкретного практичного завдання у конкретному підрозділі міліції громадської безпеки;

– розширення арсеналу аналітичних методів досліджень: аналіз відомчих засобів масової інформації, порівняння досвіду України з досягненнями інших країн, наявних даних про діяльність ОВС в Інтернеті тощо.

Досвід перевірки курсових робіт показав, що основними типовими помилками, які допускають курсанти та слухачі при підготовці курсових робіт, що відображаються у рецензіях є:

1) недотримання вимог щодо оформлення роботи;

2) використання меншої кількості джерел, ніж це передбачено методичними рекомендаціями;

3) відсутність аналізу практики діяльності того чи іншого підрозділу міліції громадської безпеки або певного напряму її роботи;

4) відсутність посилань на зарубіжний досвід, а також законодавство інших країн світу з цієї проблеми;

5) відсутність аналізу відомчої преси;

6) посилання на не чинні нормативні акти;

7) включення до переліку джерел літератури, на яку у тексті відсутні посилання тощо.

Врахування зазначених положень дозволить курсантам та слухачам, не лише підготувати та захистити на належному рівні курсову роботу з «Організації і тактики діяльності міліції громадської безпеки», а й розширити наявний у них арсенал методів наукової діяльності, взяти участь у конкурсах наукових робіт, висловити власну позиції щодо подальшого удосконалення діяльності міліції.


1. ЗАГАЛЬНІ ВКАЗІВКИ ЩОДО НАПИСАННЯ КУРСОВИХ РОБІТ

 

Підготовка й написаннякурсової роботи включає в себе наступні етапи:

1. вибір теми курсової роботи, її реєстрація на кафедрі;

2. вивчення навчальної та монографічної літератури, нормативних актів і матеріалів практики з проблеми, яка розглядається та складання біб­ліографічного списку з обраної теми;

3. узгодження плану роботи з науковим керівником;

4. написання курсової роботи та її оформлення;

5. подання курсової роботи на кафедру для рецензування;

6. захист курсо­вої роботи.

1. Вибір теми курсової роботи та реєстрація її на кафедрі.Теми курсових робіт щорічно обновляються і затверджуються на засіданнях кафедри.

Тема курсової роботи призначається кафедрою (Додаток 1). Про тему курсової роботи інформується керівництво курсу та факультетів.

У випадку, коли курсант (слухач) пропонує тему курсової роботи, яка відсутня у переліку, рекомендованому кафедрою, її виконання можливе тільки за погодженням з начальником кафедри.

Обрана тема курсової роботи реєструється старшим лаборантом кафедри (або особою, призначеною начальником кафедри) у відповідному журналі. Зміна теми курсової роботи можлива за згодою кафедри до закінчення 1/3 строку, відведеного на підготовку курсової роботи. Для зміни курсант або слухач повинен подати письмову заяву на ім’я начальника кафедри з обґрунтуванням причини зміни, на підставі якої керівник кафедри за узгодження м з керівником курсової роботи надає відповідний дозвіл.

Тема курсової робота повинна бути зареєстрована не пізніше, ніж за 10 днів після початку відповідного семестру.

Кафедрою призначається науковий керівник курсової роботи з числа науково-педагогічного складу кафедри, а також куратор теми з числа ад’юнктів або науковців кафедри, які досліджують відповідні теми у межах кандидатських та докторських дисертацій.

Куратор теми :

- надає допомогу курсанту або слухачу у формуванні плану та переліку джерел;

- сприяє у визначені та застосуванні наукових методів та інструментарію для дослідження питань плану роботи;

- спільно з науковим керівником надає консультації щодо змісту та оформлення роботи;

- бере участь у перевірці роботи на відповідність вимогам, що до неї висуваються нормативними актами та цими рекомендаціями;

- інформує наукового керівника, начальника кафедри про хід та якість виконання роботи;

- сприяє підвищенню наукового і практичного рівня роботи та її спрямуванню на виконання завдань науково-дослідної роботи кафедри та університету.

2. Вивчення навчальної та монографічної літератури, нормативних актів і матеріалів практики з проблеми, яка розглядається, і складання бібліографічного списку за обраною темою є важливою складовою виконання курсової роботи. Від якості і сумлінності виконання даного етапу залежить якість самої курсової роботи.

Інформацію щодо літератури з обраної теми курсової роботи, у першу чергу, можна одержати на кафедрі адміністративного права та адміністративної діяльності ОВС, у загальній та спеціальній бібліотеках університету, обласній науковій бібліотеці тощо.

При підготовці курсових робіт слухачі обов’язково повинні використовувати публікації у спеціалізованих відомчих журналах та газетах, таких як “Міліція України”, “Іменем закону”, “Кримінальна панорама” тощо. Рекомендується також використовувати матеріали, розміщені на офіційному сайті МВС України та інших органів влади.

Крім того, необхідно аналізувати сучасні нормативні акти з питань діяльності міліції (закони України, Укази Президента України, Постанови Верховної Ради України, Постанови Кабінету Міністрів України), що публікуються в таких офіційних виданнях, як “Офіційний вісник України”, “Відомості Верховної Ради України”, “Вісник Конституційного Суду України”, “Вісник Верховного Суду України”, газетах “Голос України”, “Офіційний вісник Президента України”, “Урядовий кур’єр” та інших.

Особливу увагу варто звернути на чинні нормативно-правові акти, що видаються МВС України – Накази та директиви Міністра внутрішніх справ України, Рішення колегії МВС України, розпорядження керівництва МВС тощо. Зважаючи на значну кількість змін у відомчій нормативній базі, їх використання є обов’язковою умовою правильного вирішення питань, які стосуються теми курсової роботи.

3. Складення й узгодження плану роботи.Після ознайомлення з основними нормативно-правовими актами і спеціальною літературою з обраної теми курсової роботи слухач складає план роботи. Приклад складення плану теми курсової роботи наведено у Додатку 3.

Кількість розділів не регламентується, але варто мати на увазі, що недоцільно виділяти невеликі за обсягом розділи (до 5 сторінок) чи підрозділи (1-3 сторінки). Як правило, курсова робота складається з 3-х розділів, кожний з який, у свою чергу, складається з підрозділів. В окремих випадках, коли матеріал важко розбити на кілька частин через його тісну змістовну і логічну послідовність, розділи можна не розбивати на підрозділи.

При визначенні назв розділів і підрозділів необхідно знати, що назва розділу не може повторювати назву теми роботи, а назва підрозділу – повторювати назву розділу.

У процесі роботи над курсовою роботою до плану роботи можуть бути внесені зміни, обумовлені прийняттям нових нормативних актів, за браком зібраного матеріалу й інших причин. Вказані зміни з будь-яких причин повинні здійснюватися з дозволу наукового керівника.

Курсова робота подається на кафедру для рецензування не пізніше, ніж за 20 днів до дня захисту. Курсові роботи рецензуються і повертаються викладачем на кафедру не пізніше семи днів з моменту їхнього одержання викладачем для рецензування.

Написання курсової роботи та вимоги до її оформлення. Після підбору і вивчення зібраної літератури й узгодження плану курсової роботи варто приступати до викладення змісту роботи, що являє собою узагальнення і систематизацію зібраного матеріалу. Саме на цій стадії повною мірою виявляються навички слухача до самостійної роботи, його вміння систематизувати й аналізувати дані, робити висновки і пропозиції.

При викладенні матеріалу варто звернути увагу на:

– самостійність у підході до матеріалу, що викладається;

– зовнішнє оформлення роботи;

– правильне цитування літератури, що використовується, з обов'язковими посиланнями на джерела;

– використання всієї рекомендованої літератури, з огляду на можливі зміни в законодавстві;

– написання курсової за планом роботи;

– повноту розкриття змісту питань теми;

– чіткість і ясність викладення;

– логічність і послідовність викладення;

– грамотність роботи.

Викладати матеріал у курсовій роботі рекомендується від першої особи множини (напр., “вважаємо”, “на наш погляд”, “на нашу думку” та ін.).

Матеріал при викладенні повинен бути рівномірно розподілений між розділами. При використанні цитат варто пам'ятати, що вони необхідні тільки для підтвердження думки автора курсової роботи, або для обґрунтування ним висунутих контраргументів.

Курсова робота складається з титульної сторінки, змісту (до якого може бути включено й план роботи), вступу, основної частини, розбитої на розділи і підрозділи, висновків і списку використаних джерел.

    Курсова робота починається з титульного аркушу, який оформлюється згідно з Додатком 2.

У вступі (до 2-3 сторінок) визначається об'єкт, предмет, актуальність, мета і завдання дослідження, наводиться огляд літератури з обраної теми, вказуються методи наукового пізнання, які використовувалися під час її написання, і структура роботи.

Основна частина роботи (до 25 друкованих або до 35 рукописних аркушів) являє собою виклад матеріалу, згрупованого за двома частинами, які можуть мати розділи та підрозділи. Кожна частина роботи повинна мати проміжні висновки.

Перша частина (теоретико-правова) повинна містити:

– виклад основних теоретичних положень роботи;

– аналіз нормативних джерел, що регламентують суспільні відносини у відповідній галузі;

– аналіз відомчої преси з визначеної теми;

– аналіз Інтернет-публікацій за темою;

– вивчення досвіду діяльності поліції із зазначеної проблеми;

– висновки у яких констатуються основні теоретичні проблеми, визначаються прогалини у правовому регулюванні, а також наводять шляхи їх вирішення.

Друга частина (практична)буде включати:

виконання завдання щодо вивчення діяльності конкретного підрозділу органу внутрішніх справ у встановленому напряму;

– вирішення запропонованого комплексного завдання з урахуванням діяльності конкретного підрозділу внутрішніх справ.

– пропозиції для удосконалення діяльності підрозділу або окремого напряму.

У висновках(до 2-3 сторінок)подається узагальнене викладення матеріалу з зазначенням конкретних результатів дослідження та концентрацією запропонованих автором варіантів вирішення розглянутих проблем.

Список використаних джерелформується за абеткою з переліку пронумерованих нормативних та літературних джерел, які використані у роботі. Перелік розпочинається з нормативних документів, потім йдуть підручники, монографії, навчальні посібники, статті. Назва джерела пишеться за чинними в Україні правилами їх бібліотечного оформлення.

При підготовці курсової роботи повинно бути використано не менше 15-20 джерел, у тому числі не менш:

5 нормативних актів;

2-3 підручників;

3-4 монографій;

3-4 у публікацій у періодичних виданнях.

Максимальна кількість джерел не обмежується.

Додаткивключаютьу себе допоміжний матеріал, який є потрібним для ілюстрації положень курсової роботи, або не може бути розміщений в її основні й частині через великий обсяг. Зокрема, це – таблиці, діаграми, схеми, копії документів тощо.

Правила оформлення роботи, що виконується на комп’ютері (Додаток 4). Курсова робота друкується за допомогою комп'ютера на одній стороні аркуша білого паперу формату А4 (210 х297) через півтора інтервали між рядками (до 30 рядків на сторінці). Мінімальна висота шрифту не повинна перевищувати 1,8 мм.

Текст курсової роботи необхідно друкувати, залишаючи поля таких розмірів: ліве – не менше 20 мм, праве – не менше 10 мм, верхнє – не менше 20 мм, нижнє – не менше 20 мм. Шрифт повинний бути чітким, рядок – чорний колір середньої жирності. Щільність друку тексту повинна бути однаковою.

Друковані помилки, описки і графічні неточності, що виявляються в процесі написання роботи, можна виправляти зафарбовуванням білою фарбою і нанесенням на цьому місці чи між рядками правленого тексту машинописним способом.

Заголовки структурних частин роботи “ЗМІСТ”, “ВСТУП”, “НАЗВА ЧАСТИНИ”, “ПЕРЕЛІК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ”, друкуються заголовними буквами симетрично тексту. Заголовки підрозділів у частинах друкуються малими буквами (крім першої великої) з абзацним відступом. На початку підрозділу вказується його номер, перша частина якого відображає номер розділу, а друга – його місце в розділі, наприклад, 3.2. означає другий підрозділ третього розділу. Наприкінці заголовка крапка не ставиться. Відступ між заголовками повинен складати 3-4 інтервали. Кожну структурну частину роботи потрібно починати з нової сторінки. Бажано повне наповнення сторінок, відсутність пустого місця.

У загальний обсяг курсової роботи перелік використаних джерел та додатки не входять.

Всі сторінки роботи підлягають наскрізній нумерації.

Нумерація сторінок, частин, розділів, підрозділів здійснюється арабськими цифрами без знака №. Першою сторінкою роботи є титульний аркуш, що включається до загальної нумерації сторінок роботи. На титульному аркуші номер сторінки не ставиться, а на наступних сторінках – проставляється в правому верхньому куті.

При написанні курсової роботи слухач повинний давати посилання на кожну цитату, запозичену думку, цифру, приклад на того автора, у якого вони запозичені. Відсутність посилань змушує розглядати роботу як плагіат, а зведення її тільки до посилань – як реферат.

Посилання в тексті на літературне джерело даються у вигляді автоматизованих комп'ютерних посилок (в кінці сторінки чи в кінці тексту) або за допомогою квадратних дужках. При цьому перша цифра вказує номер літературного джерела в наведеному наприкінці курсової роботи списку використаних джерел, а друга цифра – на ту сторінку, з якою запозичена цитата, цифра, факт і т.п. Наприклад, [13, с. 34] означає, що посилання зроблене на 34 сторінку джерела, зазначеного в переліку під № 13. Цитата повинна бути максимально точною. У тому випадку, якщо точність цитування не є істотною, а важлива сама думка, запозичена в автора, то авторський текст викладається вільно в межах думки, що цитується, але посилання все одно робиться. Може застосовуватися посилання на джерело літератури без зазначення сторінки. Такі посилання використовуються при огляді літератури з досліджуваної проблеми.

Правила рукописного оформлення курсової роботи. Рукописне оформлення курсової роботи здійснюється за правилами, викладеними вище. Окрім того, слід враховувати, що робота має бути написана розбірливим почерком. Титульний аркуш треба оформити друкованими літерами. Робота виконується синіми або чорними чорнилами. Використання інших кольорів (зеленого, червоного та інших) не допускається.

Перелік використаної літератури міститься наприкінці курсової роботи, але готується на самому початку її написання. При цьому потрібно постаратися скласти найбільш повний перелік тих джерел, що використовуються для написання роботи. До переліку включаються наступні види робіт:

1. Конституція України, закони України, укази Президента, постанови Верховної Ради України, постанови і розпорядження Кабінету Міністрів України.

2. Підручники.

3. Монографії, що розглядають ті чи інші аспекти предмета курсової роботи.

4. Навчальні, навчально-методичні, навчально-практичні посібники.

5. Наукові статті в журналах, що висвітлюють ті чи інші аспекти предмета дослідження.

6. Документи державної або відомчої статистики, архівів, звіти про результати роботи підрозділів дізнання та досудового слідства системи МВС.

7. Публікації у засобах масової інформації, що акцентують проблему, або вказують на способи її вирішення.

8. Власні публікації автора курсової роботи.

Список літератури має самостійну нумерацію. На перше місце виносяться джерела першого пункту наведеного вище переліку. Вся інша література розміщується за абеткою прізвищ авторів або перших слів назв, якщо автори не зазначені.

Авторів з однаковими прізвищами розміщають за алфавітом їх ініціалів, а роботи одного автора – за алфавітом заголовків його робіт чи відповідно до хронології їх написання.

При визначенні літературного джерела – книги, брошури, журналу – інформацію необхідно подавати в такому порядку:

– прізвище і ініціали автора (якщо автор не зазначений, то наводяться відомості про інших осіб, що брали участь у написанні книги – редакторів, укладачів і т.п.;

– назва друкованого видання;

– місце видання;

– назва видавництва;

– рік видання;

– кількість сторінок роботи.

Наприклад:Іллічов М.О. Правове становище посадової особи органів внутрішніх справ України. – Севастополь, Рібест, 2002.–181с.

При внесенні до списку статті, опублікованої в книзі, газеті чи журналі, дані подаються в такому порядку:

автор статті;

назва статті;

назва книги (газети, журналу);

рік видання книги (газети, журналу);

номер газети (журналу);

сторінки, що займає стаття.

    Наприклад: Косюта М. Взаємодія правоохоронних органів у боротьбі зі злочинністю //Вісник прокуратури.–2001.–№6(12).–С.7-15.

    Інші приклади бібліографічного опису джерел наводяться у Додатку № 5.

    Після списку літератури необхідно поставити дату написання роботи, підпис автора і залишити один чистий аркуш для рецензії.

5. Подання курсової роботи на кафедру для рецензування. Курсова робота передається у визначені терміни для реєстрації старшому лаборанту кафедри (особі спеціально призначеній начальником кафедри) або методисту факультету заочного навчання, а  потім передаються на резензування науковому керівнику.

У рецензії визначається актуальність обраної теми, позитивні риси самої роботи, а також недоліки і зазначаються питання, на які необхідно звернути увагу при підготовці до захисту.

Курсова робота може бути не допущена до захисту у випадку, якщо:

– у роботі відсутня хоча б одна з обов'язкових структурних частин;

– зміст роботи не відповідає обраній темі, викладений матеріал не відповідає темі або змісту роботи;

– у роботі використані нормативні акти, які втратили чинність;

– кількість використаних джерел менше ніж п’ятнадцять;

– при виявленні фактів переписування матеріалу з інших джерел без посилань (тобто плагіату);

– робота написана на тему, що не передбачену у списку рекомендованих тем і не погоджена з науковим керівником роботи.

Робота також може бути відхилена від подальшого розгляду в разі, якщо:

– науковий керівник встановить несамостійність її написання автором (буде виявлено дві однакові роботи);

– автор обґрунтовує свої положення, посилаючись на закони та нормативні документи, які втратили чинність;

– не дотримані строки виконання та подання роботи для рецензування (не пізніше, ніж за 20 днів до дня захисту);

– відсутні посилання на джерела в тексті роботи;

– відсутній список використаних джерел;

– джерела оформлені без дотримання стандартних вимог.

Курсова робота з рецензією наукового керівника (у тому ж порядку) передається слухачу для ознайомлення і підготовки до захисту.

У випадку одержання негативної рецензії слухачу надається можливість усунути недоліки у терміни, визначені факультетом.

6. Захист курсо­вої роботи.

День і час захисту призначається за розкладом.

Метою прилюдного захисту курсової роботи є з’ясування рівня опрацювання автором теми, володіння її матеріалом, вміння використовувати аргументи на користь висловлених суджень та навички публічного виступу.

Захист передбачає виступ автора перед аудиторією з доповіддю, яка повинна висвітлювати наступні аспекти роботи:

– актуальність теми;

– теоретичну базу;

– мету, завдання, об’єкт і предмет дослідження, а також новизну та практичне значення одержаних у ній результатів;

– дані про впровадження результатів роботи у практику чи навчальний процес (за наявності);

– висновки.

Після перевірки курсової роботи слухач повинен уважно прочитати й урахувати всі зауваження рецензента, сформулювати правильні відповіді, підготувати доповнення й уточнення до тих чи інших питань. Крім цього, слухачу рекомендується перед захистом переглянути курсову роботу, зробити усі виписки, що стосуються ключових моментів роботи, підготуватися до усної відповіді на питання, які можуть йому бути поставлені під час захисту роботи.

Курсова робота захищається публічно на засіданні комісії, склад якої затверджується кафедрою. Захист курсової роботи починається з оголошення головою теми роботи, прізвища наукового керівника. Потім надається слово автору роботи, який протягом 5-10 хвилин стисло характеризує актуальність теми, значення й основний зміст роботи, послідовно і чітко відповідає на зауваження рецензента. Після виступу слухачеві можуть бути поставлені запитання як членами комісії, так і присутніми, на які він повинен ясно і чітко відповісти. Після цього комісія колегіально визначає оцінку роботи. Критерії оцінювання курсової роботи наводяться у Додатку 6.

На захисті при оцінюванні курсової роботи враховується не тільки її текст, а і рівень володіння слухачем матеріалом й уміння висловлювати свої думки в усній та письмовій формі, вміння використовувати нормативно-правові акти, наукову та навчальну літературу, здатність пов’язувати теоретичні положення з потребами практики діяльності органів внутрішніх справ, наукову та практичну значущість курсової роботи.

Слухач, котрий не захистив курсову роботу (незалежно від причин), не допускається до іспиту з організації і тактики діяльності міліції громадської безпеки.

Керівник курсової роботи відразу після проведення захисту курсових робіт передає їх разом з рецензіями і відомістю про результати захисту особі, яка відповідає за наявність і стан зберігання робіт.


Перелік

рекомендованих підручників, інших дидактичних матеріалів та

методичних матеріалів[2]

 

Підручники

 

1. Адмiнiстративна дiяльнiсть. Частина особлива: Пiдручник / За заг. ред. О.М.Бандурки. - Харкiв: Ун-т внутр. справ, 1998. – 305 с.

2. Административная деятельность органов внутренних дел. Часть Общая. Учебник. Издание трете / Под ред. А.П. Коренева.— М.: Московская академия МВД России, Изд-во “Щит-М”, 2000.— 304с.

3. Административная деятельность органов внутренних дел. Часть Особенная: Учебник.— Изд. 3-е, исправ. и доп. // Под ред. д-ра. юрид. наук, проф., акад. РАЕН А.П. Коренева.— М.: “Щит-М”, 2001.— 360с.

4. Адміністративна (поліцейська) діяльність органів внутрішніх справ (Загальна частина). Підручник //Авт. колектив (Ю.І. Римаренко, Є.М. Моісеєв, В.І. Олефір – керівники).– К.: КНТ. 2008. –816 с.

5. Адміністративна діяльність міліції / За заг. ред. акад. АПрНУ, проф. О.М. Бандурки: Підручник.— Харків: Вид-во Ун-ту внутр. справ, 2004.— 448с.

6. Адміністративна діяльність органів внутрішніх справ. Загальна частина: Підруч. для слухачів та курсантів вузів МВС України / За ред. І.П. Голосніченка, Я.Ю. Кондратьєва. – К.: КМУЦА, 1999. – 178 с.

7. Адміністративна діяльність органів внутрішніх справ. Загальна частина: Підручник.— К.: УАВС, 1995.— 177с.

8. Адміністративна діяльність. Частина особлива: Підручник / За заг. ред. проф. О.М. Бандурки.—Харків: Вид-во Ун-ту внутр. справ, “Еспада”, 2000.— 368с.

9. Адміністративне право України. Академічний курс: підруч.: У двох томах: Том 1. Загальна частина / Ред. Колегія: В.Б. Авер’янов (голова) та ін.. – К.: ТОВ „Видавництво „Юридична думка”, 2007. – 592 с.

10. Адміністративне право України: Підручник / за заг. ред. С.В. Ківалова. – Одеса, 2003.– 896 с.

11. Адміністративне право України: підручник для юрид. Вузів і фак. / за ред.. Ю.П. Битяка. – Х., 2007.

12. Бандурка А.М., Бочарова С.П. Землянская Е.В. Основы психологии управления: Учед. для вузов МВД. – X.: Изд-во Ун-та внутр. дел, 1999. – 525 с.

13. Бандурка А.М., Тищенко Н.М. Административный процесс: Учебник. – Харьков: Изд-во НУВД, 2001. – 352 с.

14. Бандурка О.М., Скакун О.Ф. Юридична деонтологія: Підруч. для вищ. закл. освіти МВС України / Національний ун-т внутрішніх справ. — Х. : Видавництво Національного університету внутрішніх справ, 2002. — 336с.

15. Бандурка О.М., Соболєв В.О. Теорія та методи роботи з персоналом в органах внутрішніх справ: Підручник для вищих закл. освіти МВС України / Університет внутрішніх справ. — Х. : Вид-во Ун-ту внутр. справ, 2000. — 480с.

16. Бандурка О.М., Соболєв В.О., Московець В.І. Партнерські взаємовідносини між населенням і міліцією: Підручник для вищ. навч. закладів / Національний ун-т внутрішніх справ. — Х. : Видавництво Національного ун-ту внутрішніх справ, 2003. — 346с.

17. Бандурка О.М. Управління в органах внутрішніх справ України; Підручник.— X.: Ун-т внутр. справ, 1998.— 480с.

18. Заярін Г.О., Матюкін С.О., Несін О.Н. Загальна та спеціальна підготовка працівників міліції: Підручник для курсантів вищих навч. закладів МВС Укр./ Під ред. Г.О. Заяріна. - Донецьк: ДІВС, 2002. - 304 с.

19. Зеленецький В.І. Загальна тактика: Підручник / Київський ін-т внутрішніх справ при НАВСУ. — К. : Видавець Паливода А.В., 2002. — 279с.

20. Кисин В.Р. Административная деятельность органов внутренних дел. Часть общая: Учеб. – М.: Юрист, 1998. – 260 с.

21. Колпаков В.К., Кузьменко О.В. Адміністративне право України: Підручник.-К.: Юринком Інтер, 2003.— 544 с.

22. Окрепилов В.В. Всеобщее управление качеством: Учебник для студ. вузов / Санкт- Петербургский ун-т экономики и финансов. — СПб. : Изд-во СПб УЭФ, 1996. — 454с

23. Плішкін В.М Теорія управління органами внутрішніх справ: Підручник / За ред. канд. юрид. наук. Ю.Ф. Кравченка.— К., 1999. – 700 с.

24. Тихомиров Ю. А. Публичное право: Учебник для юрид. фак. и вузов. — М. : БЕК, 1995. — 485с.

 

Навчальні посібники, інші дидактичні та

Методичні матеріали

 

25. Административная деятельность внутренних дел: Общая и особенная части: Учеб. пособие для вузов / Под ред. В.Я. Кикотя. – М.: ЮНИТИ-ДАНА, Закон и право, 2003. – 223 с.

26. Административная ответственность: Учебник / Агапов А.Б. – М.: Статут, 2000. – 250 с.

27. Адміністративна відповідальність (загальні положення та правопорушення у сфері обігу наркотиків): Навчальний посібник / За заг. ред. професора І.П.Голосніченка. – К.: КІВС, 2003. – 112 с.

28. Адміністративна відповідальність в Україні: Навчальний посібник / За заг. ред. А.Т. Комзюка. 2-е вид., переоп. і доп. – Харків: Ун-т внутр. справ, 2000. – 112 с.

29. Адміністративна діяльність органів внутрішніх справ: Навчальний посібник / за заг. ред.. Моісеєва Є.М. / Сущенко В.Д., Олефір В.І., Константінов С.Ф. та ін. – К.: КНТ, 2008.–264 с.

30. Адміністративна діяльність: Навч. посібник / За заг. ред. О.І. Остапенка. – Л.: Афіша, 2002. – 52с.

31. Адміністративна юстиція. Адміністративне судочинство: Навч. посіб. / Державний вищий навчальний заклад "Запорізький національний ун-т" Міністерства освіти і науки України / Тетяна Олександрівна Коломоєць (ред.), Ганна Юріївна Гулєвська (ред.). — К. : Істина, 2007. — 152с.

32. Аксьонов Г.О. та ін. Попередження, розкриття та ліквідація наслідків терористичних актів на території підрозділу ОВС (управлінський та цивільно-правовий аспекти): Навч. посібник / Національна академія внутрішніх справ України. Навчально-науковий ін-т управління / Віктор Миколайович Співак (заг.ред.). — К. : КНТ, 2005. — 88с.

33. Акулов В.И., Лукьянчиков Б. Е., Старушкевич А. В. Информационные свойства человека и их использование в работе органов внутренних дел: Учеб. пособие. — К. : НВТ Правник- НАВСУ, 2000. — 44с.

34. Александров Ю.В., Антипов В.І., Братель Г.М. та ін. Все про зброю. Види, порядок придбання, використання та зберігання: Навчально-практичний посібник / Під ред. Я.Ю. Кондратьєва. – К.: УАВС, 1996.

35. Ануфрієв M.I., Бандурка О.М., Ярмиш О.Н. Вищий заклад освіти МВС України: Наук.-практ. посіб. – Х.: Ун-т внутр. справ, 1999. – 367 с.

36. Ануфрієв М.І., Венедиктов В.С., Іншин М.І. Соціально-правовий захист працівників ОВС: Наук.-практ. посібник. - Харків: Вид-во Ун-ту внутр. справ, 2000. - 102 с.

37. Ануфрієв М.І., Венедиктов В.С., Негодченко О.В. та ін. Соціологічно-правові аспекти зміцнення службової дисципліни в органах внутрішніх справ України: Навч.-метод. посіб. – Д.: Наука і освіта, 2000. – 164 с.

38. Афанасьев К.К. Административный договор: Учеб пособ. Луган. ин-т внут. дел;. – Луганск: РИО ЛИВД, 2001. – 72 с.

39. Афанасьєв К.К., Гостєв В.В. Організаційно–правові форми взаємодії міліції громадської безпеки з оперативними підрозділами ОВС України: Навч. посіб. – Луганськ: РВВ ЛАВС, 2005.– 198 с.

40. Бандурка О. М. Професійна етика працівників органів внутрішніх справ: Навч. посібник. – Харків: Вид-во НУВС, 2001. – 220 с.

41. Бандурка О.М. Інтерпол: Міжнародна організація кримінальної поліції: Наук.-практ. посібник / Національний ун-т внутрішніх справ — Х. : Основа, 2003. — 323с.

42. Бандурка О.М. та ін. Охорона праці в діяльності ОВС України: Підруч. для навч. закл. МВС України / Національний ун-т внутрішніх справ. — Х. : Видавництво Національного ун-ту внутрішніх справ, 2003. — 288с.

43. Бандурка О.М., Кузніченко С.О. Організація діяльності органів внутрішніх справ в умовах надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру. – Х.: Вид-во Ун-ту внутр. справ, 2000. – 116 с.

44. Баранник П.Д., Заброда Д.Г. Діяльність органів внутрішніх справ в умовах, що ускладнюють оперативну обстановку: Посібник. – Д.: Молоіт, 2008.– 96с.

45. Барко В.І., Омельченко С.В., Ірхін Ю.Б. Вступ до проактивного поліцейського управління. К.: Ніка-Центр, 2001.

46. Безрядин Н.М., Кольцов М.И., Чивиков А.А. Специальные приемники при органах внутренних дел для содержания лиц, подвергнутых административному аресту, и организация их работы: Учеб. пособие. — Воронеж : Воронежский ин-т МВД России, 2000. — 36с.

47. Безчастний В.М., Абдуллін А.А. Основи етикету працівників органів внутрішніх справ: навч. посібник / Донецький юридичний ін-т Луганського держ. ун-ту внутрішніх справ. — Донецьк : ДЮІ ЛДУВС, 2007. — 215с.

48. Бельский К.С. Полицейское право: Лекционный курс / Под ред. канд. юрид. наук А.В. Куракина.— М.: Изд-во «Делор и сервис», 2004.

49. Бережной А.В., Бахтізін Г.В. Профілактичний облік осіб, які вживають наркотичні засоби без призначення лікаря: Практичний посібник.– Луган. Акад. внутр. справ ім.. 10-річчя незалежності України.– Луганськ: РВВ ЛАВС, 2005. – 144 с.

50. Бесчастный В. Н. Работа с персоналом органов внутренних дел: Науч.-практ. пособие / Донецкий юридический ин-т МВД при Донецком национальном ун-те — Донецк : ДЮИ МВД при ДонНУ, 2005. — 321с

51. Бесчастный В.Н., Лефтеров В.А., Литвинова Г.А. Психология эффективного руководителя ОВД: Науч.-практ. пособие / Донецкий юридический ин-т МВД при Донецком национальном ун-те — Донецк : ДЮИ МВД при ДонНУ, 2005. — 191с.

52. Бова А. А., Женунтій В. І., Закалюк А. П., Кулик О. Г., Михайленко П.П. Наркозлочинність: кримінологічна характеристика та запобігання: Науково- практичний посібник / Міністерство освіти і науки України / А.П. Закалюка (ред.). — К. : Юрінком Інтер, 2006. — 296с.

53. Бондаревский И.И. Тактические основы деятельности сотрудников патрульно-постовой службы органов внутренних дел (начальная подготовка): Учеб. пособие / Министерство внутренних дел РФ. Волгоградская академия. — Волгоград : ВА МВД России, 2001. — 75с.

54. Ващенко С.В., Поліщук В.Г. Адміністративна відповідальність: Навч. посіб. – Запоріжжя: Юрид. ін-т МВС України, 2001. – 142 с.

55. Ващенко С.В., Поліщук В.Г. Провадження по виконанню постанов про накладення адміністративних стягнень: Навч. посібник / За заг. ред. Петкова В.П. – Запоріжжя: Юридичний ін-т МВС України, 2000. – 72 с.

56. Венедиктов В.С., Іншин М.І. Організаційно-правові засади проходження служби в органах внутрішніх справ України: Наук.-практ. посібник. - Харків: Вид-во Нац. ун-ту внутр. справ, 2002. –164 с.

57. Венедиктов В.С., Іншин М.І. Статус працівників органів внутрішніх справ як державних службовців: Наук.-практ. посібник. - Харків: Вид-во Нац. ун-ту внутр. справ, 2003. – 188 с.

58. Венедиктов В.С., Іншин М.І., Клемпарський М.М. та ін. Організаційно- правові засади професійної підготовки персоналу органів внутрішніх справ України: Наук.-практ. посібник / За заг. ред. В.С. Венедиктова. - X.: Вид-во Нац. ун-ту внутр. справ, 2003. – 212 с.

59. Галай А.О., Іваніщ Я.В., Стаднік В.В. Основи юридичної клінічноі практики: навчально-метод. посібник / Андрій Олександрович Галай (ред.). — К. : Атіка, 2007. — 204с.

60. Гіда О.Ф. Деякі аспекти організації виховної роботи в органах внутрішніх справ України: Посібник / Національна академія внутрішніх справ України. — К., 2001. — 64с.

61. Гіжевський В.К. Становлення, розвиток та особливості діяльності органів внутрішніх справ на транспорті. Історичний огляд: Навч. посібник / Національна академія внутрішніх справ України. — К. : Видавництво Національної академії внутрішніх справ України, 1999. — 152с.

62. Гіжевський В.К., Мосьондз С.О., Саїв С.С. Адміністративно-правове регулювання міграції та реєстрації фізичних осіб в Україні: навч. посібник / Університет економіки та права "КРОК". — К. : Магістр-ХХІ сторіччя, 2008. — 198с.

63. Голіна В.В. Попередження тяжких насильницьких злочинів проти життя й здоров'я особи: Навч. посібник / Національна юридична академія України ім. Ярослава Мудрого. — Х. : Рубікон, 1997. — 50с.

64. Голіна В.В., Валуйська М.Ю. Запобігання злочинності в Україні: навч. посібник / Національна юридична академія України ім. Ярослава Мудрого. — Х., 2007. — 107с.

65. Голосниченко И.П. Организация служб милиции, осуществляющих административную деятельность: Учебное пособие. – К.: НИ и РИО КВШ МВД СССР, 1984.– 96 с.

66. Голосніченко І.П. Адміністративне право України (основні категорії та поняття): Посіб. – К.: МАУП, 1998. – 52 с.

67. Голосніченко І.П., Стахурський М.Ф. Адміністративний процес: Навч. посібник / За заг. ред. доктора юридичних наук, професора І.П.Голосніченка. – К.: ГАН, 2003. – 256 с.

68. Гончарук С.Т. Адміністративна відповідальність за законодавством України. – К.: КМУЦА, 1995. – 78 с.

69. Гончарук С.Т. Адміністративна відповідальність: Навч.-метод. посібник / Національний авіаційний ун-т. — К. : НАУ, 2005. — 118с.

70. Гончарук С.Т. Адміністративне право України: Навч. посібник. – К., 2000. – 240 с.

71. Гончарук С.Т. Основи адміністративного права України: Навч. посібник. – К., 2004. – 200 с.

72. Губанов А.В. Полиция государств Западной Европы: основные черты организации и деятельности: Учеб. пособие. – М.: ВНИИ МВД СССР, 1990. – 62 с.

73. Губанов А.В. Полиция Запада: основы деятельности по охране правопорядка. – М.: ВНИИ МВД РФ, 1993. – 158 с.

74. Губанов А.В. Полиция зарубежных государств: основные черты организации и деятельности. – М.: ВНИИ МВД СССР, 1991. – 101 с.

75. Гуржій Т. О. Адміністративно-правова кваліфікація порушень водіями механічних транспортних засобів правил керування: Навч. посібник. — Кіровоград: Полімед-Сервіс, 2005. — 151с.

76. Гуславский В.С. та ін. Информационные технологии в оперативно-служебной деятельности органов внутренних дел Луганской области: Учеб.-метод. пособие / Луганская академия внутренних дел им. 10-летия независимости Украины / Г.В. Епур (общ.ред.). — Луганск : РИО ЛАВД, 2002. — 84с.

77. Дисциплінарний статут органів внутрішніх справ України: науково-практичний коментар. – К.: Київський національний університет внутрішніх справ, 2007. – 130 с.

78. Діяльність підрозділів міліції громадської безпеки: Курс лекцій.– Івано-Фрнаківськ: ВОНР та РВД ПЮІ ЛьвДУВС, 2007. – 424 с.

79. Додин Е.В. Исполнение постановлений о наложении административных взысканий: Учеб. пособие. – Одесса: Юрид. литература, АО БАХВА, 1999. – 68 с.

80. Додин Е.В. Организация и формы связи участковых инспекторов милиции с трудовыми коллективами и общественными организациями в профилактике правонарушений. – К.: НИ и РИО КВШ МВД СССР, 1988.– 120 с.

81. Додин Е.В., Шкарупа В.К. Доказывание по делам об административных проступках, связанных с нарушениями антиалкогольного законодательства и наркоманий: Учеб. пособие. – Киев: НИ и РИО Киев. высш. шк. МВД СССР, 1989. – 62 с.

82. Долженков О.Ф., Ярмакі Х.П., Аносєнков А.А. організація діяльності дільничних інспекторів міліції: навчально-методичний посібник. – Одеса, НДРВВ ОЮІ ХНУВС, 2005. –199 с.

83. Драго Р.Административная наука / Пер. с фр. В.Л. Энтина; Под ред. и с послеслов. Б.М. Лазарева. – М.: Прогресс, 1982. – 245 с.

84. Дубенко С.Д. Державна служба і державні службовці в Україні: Навч.-метод. посіб. / Н.Р. Нижник (ред.). — К. : Ін Юре, 1999. — 242с.

85. Думко Ф.К., Ульянов О.І., Ярмакі Х.П. Адміністративний нагляд міліції за особами, звільненими з місць позбавлення волі. – Одеса: Одеський ін-т внутр. справ, 1999. – 122 с.

86. Заброда Д.Г. Адміністративна відповідальність за корупційні діяння та інші правопорушення, пов'язанні з корупцією: Навчальний посібник. – Д.: Юрид. акад. М-ва внутр. справ. – 2003. – 100 с.

87. Заброда Д.Г., Камишов О.Л., Меживий В.П., Негодченко В.О. Правові та організаційні основи попередження міліцією правопорушень на адміністративній дільниці: Навчальний посібник. – Дніпропетровськ, ДДУВС, 2006. – 124 с.

88. Зайцев С.Н., Супрун В.Н., Прудников В.Н. Командно-штабные, тактико-специальные и комплексные учения, объектовые тренировки по гражданской обороне в учебных заведениях МВД Российской Федерации: Учеб. пособие для подготовки руковод. состава образоват. учреждений МВД России / МВД РФ. Московская академия — М., 2001. — 54с.

89. Зайцев С.Н. Особые условия. Термины и определения: Учеб. пособие / МВД РФ. Московская академия. — М., 2001. — 91с.

90. Запобігання втрат серед особового складу працівників ОВС при виконанні ними обов‘язків по охороні громадського порядку: Навчальний посібник./ Доненко В.В., Заброда Д.Г. – Дніпропетровськ: Юридична академія МВС, 2003. – 60 с.

91. Заросило В.С. Підготовка кандидатів до кінологічного миротворчого підрозділу МВС України: посібник / Київський національний ун-т внутрішніх справ. — К., 2006. — 212с.

92. Захаров В.Ф. Взаємодія органів внутрішніх справ з органами виконавчої влади, громадськими формуваннями по охороні громадського порядку при ускладненні оперативної обстановки.– К.: Преса України, 2000. –36 с.

93. Иноземцев М. И., Мазаев Ю. Н., Кочеткова С. В., Бланков А. С., Фокин В. М. Особенности освещения в средствах массовой информации деятельности различных подразделений ОВД субъектов Российской Федерации, УВДТ: Пособие / МВД РФ; Государственное учреждение "Всероссийский научно-исследовательский ин-т". — М. : ВНИИ МВД России, 2001. — 100с.

94. Іванов Ю.Ф. Попередження незаконного заволодіння транспортними засобами: Посібник / Національна академія внутрішніх справ України. — К., 2001. — 156с.

95. Іншин М.І. Правове регулювання вивільнення працівників ОВС: Навч.-практ. посібник. – Харків: Вид-во: Нац. ун-ту внутр. справ, 2001. – 108 с.

96. Ірхін Ю.Б. Професіограма керівника органу (підрозділу) внутрішніх справ: практ. посібник — К. : Київський національний ун-т внутрішніх справ, 2007. — 34с.

97. Казанчук І. Д. Паблік рілейшнз в діяльності органів внутрішніх справ / МВС України; Національний ун-т внутрішніх справ / О.М. Бандурка (ред.). — Х. : Основа, 2003. — 198с.

98. Калаянов Д.П., Остюченко С.М., Аносенков А.А. Правова регламентація адміністративного затримання правопорушників міліцією України: Науково-практична розробка. – Вид. 2-е, доп. – Одеса: Одеський ін-т внутр. справ, 2002. – 42 с.

99. Калаянов Д.П. Административно-юрисдикционная деятельность органов внутренних дел Украины. Учеб. пособие. – Одеса: АО БАХВА, 2000. – 128 с.

100. Калюжний Р.А., Комзюк А.Т., Погрібний О.О., Андреєва О.Б., Арістова І.В. Кодекс України про адмінiстративні правопорушення: із змінами та доповненнями на 1 вересня 2007 р.: наук.-практ. коментар — К.: Всеукраїнська асоціація видавців "Правова єдність", 2007. — 781c.

101. Келлі Л Бачення, новаторство і професіоналізм у боротьбі поліції проти насильства щодо жінок і дітей: Посібник для дуже важливих осіб:Підготовлено Програмою Ради Європи "Поліція і права людини, 1997-2000". — Б.м. — 202с.

102. Кодекс адміністративного судочинства України : Науково-практичний коментар / За ред. С.В. Ківалова, О.І. Харитонової / Ківалов С.В., Харитонова О.І., Пасенюк О.М., Аракелян М.Р. та ін. – Х.: ТОВ „Одіссей”, 2005. – 552 с.

103. Колпаков В.К. Взаимодействие милиции и общественности в сфере правопорядка: Учеб. пособ. – К.: УАВД, 1993. – 80 с.

104. Коментарі до Правил дорожнього руху України – 2002. /За ред. О.Л. Міленіна.- 2-ге вид., перероб. і доп.- Х.: НВП “Світлофор”, 2003.- 336 с.

105. Кондратьєв Я.Ю, Римаренко Ю.І., Олефір В.І. Основи міграцієзнавства: Навч.- метод. посібник / Національна академія внутрішніх справ України. — К., 2000. — 422с.

106. Кондрашов Б.П., Соловей Ю.П., Черников В.В. Комментарий к Закону Российской Федерации "О милиции". – 3-е изд., перераб. и доп. – М.: ТК Велби, 2003. – 428 с.

107. Кондрашов Б.П., Соловей Ю.П., Черников В.В. Российский закон о милиции. – М.: Малое изд.-правовое предприятие «Вердикт», 1992. – 174 с.

108. Коробов Г.А. Обеспечение прав человека в деятельности органов внутренних дел: Учебно- метод. пособие. — Воронеж : ВИ МВД России, 2000. — 100с.

109. Кравченко Ю.Ф. Міліція України. – К.: Генеза, 1999. – 432 с.

110. Криминология и административная юрисдикция милиции: Учеб. Пособие для вузов / Под ред. проф. В.П. Лозбякова. – М.: Закон и право, ЮНИТИ, 1998. – 205 с.

111. Круглов В.А. Административные правонарушения, посягающие на общественный порядок: Учеб. пособие / Министерство внутренних дел Республики Беларусь. Академия милиции. — Минск, 1994. — 44с.

112. Кузніченко С.О. Управління органами внутрішніх справ в особливих умовах, викликаних аномальними явищами техногенного і природного характеру. – Х.: Основа, 2001. – 152 с.

113. Кузьменко О.В. Адміністративно-правовий статус біженців в Україні. — Д. : Наука і освіта, 2001. — 103с

114. Кузьменко О.В., Гнатюк С.С., Новіков В.В., Чистоклєтов Л.Г. Адміністративні правопорушення в системі права: навч.-метод. посібник / Львівський держ. ун-т внутрішніх справ. — Л. : ЛДУВС, 2006. — 152с.

115. Кузьменко О.В.. Адміністративно-правова протидія нелегальній міграції в Україні: Навч. посібник / Національна академія внутрішніх справ України. — Д. : Наука і освіта, 2001. — 252с.

116. Курило В.І. Правові засади охоронної діяльності: Навч. посібник для студ. вищих навч. закл.. — К. : Кондор, 2005. — 182с.

117. Курінний Є.В. Владно-управлінська діяльність міліції у сфері обігу зброї. – Навч. посібник. – Д.: ДДУВС, 2006. – 90 с.

118. Курінний Є.В. Розгляд звернень громадян в органах внутрішніх справ України: Навч. посібник. – Д.: Наука і освіта, 2000. – 36с.

119. Куц В.М., Бандурка О.М., Левченко К.Б., Лизогуб Б.В., Орлеан А. М. Діяльність органів внутрішніх справ з протидії торгівлі людьми: Навч. посібник / МВС України; Національний ун-т внутрішніх справ ; Кримінологічна асоціація України ; Міжнародний жіночий правозахисний центр "Ла Страда-Україна". — Х. : ТОВ "Прометей-Прес", 2004. — 268с.

120. Лазаренко Я.І. Природоохоронна діяльність міліції: Навч. посібник / Херсонський факультет Запорізького юридичного ін-ту МВС України. — Херсон : ХФ ЗЮІ МВС України, 2000. — 226с.

121. Лапка О.Я. Соціально-правовий захист працівників міліції України: Навч. посібник. — К. : ТОВ "Полімед-Сервіс", 2005. — 218с.

122. Лукашевич В.Г. Правоохоронна діяльність органів внутрішніх справ. Вступ до спеціальності: Навч. посібник.–Запоріжжя, 1998 р.

123. Мельник М.І., Редька А.І., Хавронюк М.І. Науково-практичний коментар Закону України "Про боротьбу з корупцією" / За ред. М.І. Мельника. – К.: Атіка, 2003. – 320 с.

124. Миколенко А.И. Административный процесс и административная ответственность в Украине: Учеб. пособ.- Х.: Одиссей, 2004.- 272 с.

125. Миколенко А.И., Миколенко А.Н. Законы Украины «О прокуратуре», «О милиции», «Об адвокатуре»: Комментарии. – Х.: ООО «Одиссей», 2002. – 304 с.

126. Миндагулов А.Х. Организация и деятельность службы полиции за рубежом. – M.: ВНИИ МВД России, 1992. – 216 с.

127. Мироненко Н.М. та ін. Законодавство України про адміністративні правопорушення та адміністративне судочинство: посібник / Академія адвокатури України; Школа адвокатської підготовки. — К. : Прецедент, 2007. — 158c.

128. Мишин А.В. и др. Организационно-правовые основы деятельности подразделений вневедомственной охраны: Учеб. пособие / А.В. Засыпкин (ред.). — Воронеж : Воронежский ин-т МВД России, 2001. — 143с

129. Міленін О.Л. та ін. Посібник державтоінспекторові та водієві. Україна-2003. — Х. : НВП "Світлофор", 2003. — 160с.

130. Мінченко А.В. Автоматизовані інформаційні системи у діяльності правоохоронних органів: Навч. посібник / Інститут післядипломної освіти Київського національного ун-ту ім. Тараса Шевченка. — К., 2003. — 284с.

131. Мобільні групи з моніторингу забезпечення прав і свобод людини та громадянина в діяльності органів внутрішніх справ: практичний посібник / Офіс Координатора проектів ОБСЄ в Україні; Харківський ін-т соціальних досліджень / В... Соболєв (уклад.). — Х., 2006. — 360с.

132. Можаев С.Н. Средства индивидуальной защиты и активной обороны, используемые личным составом органов внутренних дел при выполнении служебных задач: Учеб. пособие / Саратовский юридический ин-т МВД России. — Саратов : СЮИ МВД России, 2001. — 103с

133. Науково-практичний коментар до закону України “Про міліцію ” / Відп. ред. Я.Ю. Кодратьєв, І.П. Голосніченко. – К.: УАВС, 1996. – 140 с.

134. Негодченко О.В. Основи діяльності органів внутрішніх справ України щодо забезпечення прав і свобод людини: Навч. посіб.- Дн-вськ: ЮА МВС, 2005.– 164 с.

135. Некрасов В.А. та ін..Використання можливостей НЦБ Інтерполу в Україні у боротьбі зі злочинами: навч. посібник. — К. : КНТ, 2008. — 163с

136. Новиков В.В., Чистоклєтов Л.Г., Зрибнєв М.А., Алембець М.М. Застосування вогнепальної зброї працівниками міліції: Навч. – практ посібник. –Львів, Львів. ін.-т внутр. справ при НАВСУ, 1998.

137. Олефір В.І.. Черній В.В., Лошицький М.В. Охорона громадського порядку в сучасних умовах. Навч.-метод. посіб. – К.: Нац. акад. внутр. справ України, 2003.– 133 с.

138. Олійник А.Ю. Механізм, форми, методи та особливості забезпечення органами внутрішніх справ реалізації прав людини і громадянина: Лекція. – К.: Нац. акад. внутр. Справ України, 1997. – 48 с.

139. Организация деятельности участкового инспектора милиции: Учебное пособие / А.И. Никитенко, А.В. Бережной, А.П. Головин и др.; МВД Украины, Луган. ин-т внутр. дел; [Отв. ред. А.И. Никитенко]. – Луганск: РИО ЛИВД, 2001. – 143 с.

140. Організація діяльності служби дільничних інспекторі вміліції: Навч. посібник / Доненко В.В., Заброда Д.Г., Миронюк Р.В., Фролов О.С. – Д.: ДДУВС, 2007. – 172 с.

141. Організаційно-правові основи охорони громадського порядку в сучасних умовах: Науково-практичний посібник / Новіков В.В., Чистоклєтов Л.Г., Ковалів М.В., Скиба Л.Д. – Львів, 2003. – 136 с.

142. Організація охорони громадського порядку: Конспект лекцій. – Ів.-Фр-ськ, 2004.

143. Оржеховська В.М. Профілактика правопорушень серед неповнолітніх: Навчально-методичний посібник / Міжнародний фонд "Відродження". Програма "Трансформація гуманітарної освіти в Україні". — К.: ВіАн, 1996. — 352с.

144. Ортинський В.Л., Кисіль З.Р., Ковалів М.В. Організаційні засади регулювання управлінської діяльності в органах внутрішніх справ: Навчально-методичний посібник. – Львів, ЛДУВС, 2006.– 248 с.

145. Оружие: закон, лицензирование, правила: Практическое пособие / М.Н. Сафонов (сост.). — М. : Инфра-М, 1997. — 104с.

146. Освіта та наука МВС України: шлях у 10 років: Навч. посіб. / Міністерство внутрішніх справ України / О.В. Негодченко (упоряд.). — Д., 2001. — 273 с.

147. Основы управления в органах внутренних дел: Учебное пособие (альбом схем) / Луганский ин-т внутренних дел им. 10-летия независимости Украины / Александр Иванович Никитенко (отв.ред.), Александр Иванович... Никитенко (сост.). — Луганск : РИО ЛИВД, 2001. — 104с.

148. Паршиков С.И., Резников В.П. Организация профилактической работы подразделений госавтоинспекции: Учеб. пособие / Донецкий ин-т внутренних дел. — Донецк, 2003. — 208с.

149. Перепелюк В.Г. Адміністративний процес. – Чернівці: Рута, 2001. – 316 с.

150. Подлинев С.Д. Деятельность милиции по осуществлению разрешительной системы в условиях формирования рыночных отношений в Украине: Учебное пособие / Одеський держ. ун-т ім. І.І.Мечникова. Юридичний ін-т. — О. : Маяк, 1996. — 144с.

151. Політичний вимір діяльності Міністерства внутрішніх справ України (відповідь на виклики ХХІ століття) / За ред Ю.І. Римаренка, Я.Ю. Кондратьєва. – К.:Національна академія внутрішніх справ України, 2003. – 292 с.

152. Половко А.П., Ренкас А.Г. Практичний посібник з питань адміністративно-правової діяльності, яка пов'язана з порушенням вимог пожежної безпеки / Львівський ін-т пожежної безпеки МВС України. — Л. : Видавництво Національного ун-ту "Львівська політехніка", 2001. — 93с

153. Попов Л.Л., Круглов В.А. Административно-деликтное право: Учеб. пособие. — М. : Издательство деловой и учебной литературы, 2005. — 351с.

154. Практичний посібник з професійної підготовки працівника органів внутрішніх справ / Національний ун-т внутрішніх справ. Кримський юридичний ін-т / В.А. Петухов (уклад.). — Сімферополь : Доля, 2004. — 136с.

155. Протидія незаконному обігу наркотиків: історія, практика, законодавство: навч. посібник / О.М. Джужа (заг.ред.). — К. : КНТ, 2006. — 236с.

156. Проблемы укрепления законности в деятельности органов внутренних дел: Науч.-практ. пособие / Под общ. ред. В.Я. Кикотя. – М.: ВНИИ МВД России, 2001. – 120 с.

157. Пуригіна О.Г., Сардак С.Е. Міжнародна міграція: навч. посібник. — К. : Академія, 2007. — 312с.

158. Рабінович П.М., Хавронюк М.І. Права людини і громадянина: Навч. посібник. — К. : Атіка, 2004. — 463с.

159. Работа полиции и права человека в европейском контексте. Введение: Справ. пособие / Совет Европы. Генеральный директорат по правам человека (Страсбург); Институт конституционной и законодательной политики (Будапешт); Общественная правозащитная организация "Гражданский контроль" (Санкт-Петербург) / Марк Тейлор (авт.-сост.). — СПб. : Информационно-издательское агентство "ЛИК", 2000. — 30с.

160. Ревенко А.Д. Видача дозвільних документів. Нормативно-правова база державної політики з питань дозвільної системи у сфері господарської діяльності: посібник. — Кіровоград : Імекс, 2007. — 152с

161. Русаков А. Ю. Связи с общественностью в органах государственной власти: Учеб. пособие для студ. вузов, обучающихся по спец. 030602 (350400) "Связи с общественностью". — СПб. : Издательство Михайлова В.А., 2006. — 218с.

162. Рябченко О.П. Проблеми тінізації економіки в період формування ринкових відносин: Курс лекцій / Університет внутрішніх справ. — Х. : Університет внутрішніх справ, 1998. — 64с.

163. Савченко А.В. Федеральні правоохоронні органи США: місія, організаційна структура та застосування кримінального законодавства: Навч. посібник / Національна академія внутрішніх справ України. — К. : Текст, 2003. — 120с.

164. Сахно А.И. Патрульно-постовая служба милиции. – Омск, Омская ВШМ МВД России, 1995.

165. Стеценко С.Г. Адміністративне право України: навч. посібник. — К. : Атіка, 2007. — 624c.

166. Ступницький І. та ін. Запровадження системи управління якістю в місцевих органах влади (організаційний аспект): навч. посібник / Львівський регіональний ін-т держ. управління Національної академії держ. управління при Президентові України. — Л. : ЛРІДУ НАДУ, 2007. — 344с.

167. Тараненко С.М., Собакарь А.О. Відповідальність за порушення законодавства про дорожній рух ( нормативна база, коментарі, зразки процесуальних документів): Навч. посіб. – Донецьк: ДЮІ МВС при ДонНУ, 2005. – 133 с.

168. Тимченко А.П. Основные организационно-функциональные характеристики милиции как составной части механизма государства: Учеб. пособие / Луганский ин-т внутренних дел. — Луганск, 1998. — 43с.

169. Участь громадських формувань в охороні громадського порядку і державного кордону: Навчально-практичний посібник / За ред. В.Л. Ортинського. – Львів, 2004. – 228 с.

170. Фризко В.И. Тактика нарядов милиции по предупреждению і пресечению правонарушений в сфере общественного порядка и общественной безопасности: Учебное пособие. М.: 1990.

171. Фролов М.Ю. Міськрайоргани внутрішніх справ в умовах правової реформи: Навч. посіб. / Луганська академія внутрішніх справ ім. 10-річчя незалежності України / О.М. Бандурка (ред.). — Луганськ : РВВ ЛАВС, 2002. — 129с.

172. Хавронюк М.І. Дисциплінарні правопорушення і дисциплінарна відповідальність: Навч. посібник. – К.: Атіка, 2003. – 240 с.

173. Хорькин Ю.П., Силков М.В. Организация планирования деятельности органов внутренних дел: Учеб. пособие / Всероссийский ин-т повышения квалификации работников МВД России. — Домодедово : ВИПК МВД России, 2000. — 27с.

174. Чабан В.П. Акти адміністративного примусу в діяльності міліції України: Навч. посібник. – К.: Атіка, 2002. – 144 с.

175. Чемерис А. О. та ін. Аудит адміністративної діяльності: Навч. посібник / Львівський регіональний ін-т держ. управління Української академії держ. управління при Президентові України. — Л. : ЛРІДУ УАДУ, 2003. — 207с.

176. Черній В.В. Дільничний інспектор міліції як суб'єкт правозастосовчої діяльності: Посібник / Національна академія внутрішніх справ України. — К., 2005. — 92с.

177. Шакун В.І. Демографічні процеси та їх вплив на злочинність: Навч.-метод. посібник / Українська академія внутрішніх справ. — К., 1995. — 16с.

178. Шамрай В.А. Обеспечение законности в деятельности службы участковых инспекторов милиции: Учеб. пособ. – К.: Укр. акад. внутр. дел, 1993. – 64 с.

179. Шкарупа В.К. та ін. Забезпечення безпеки учасників кримінального судочинства в Україні та зарубіжних країнах: порівняльний аналіз: навч. посібник / Державна податкова адміністрація України; Національний ун-т держ. податкової служби України. — Ірпінь : Національний ун-т ДПС України, 2007. — 192с.

180. Шкарупа В.К. та ін.. Забезпечення безпеки учасників кримінального судочинства в Україні та зарубіжних країнах: порівняльний аналіз: навч. посібник / Державна податкова адміністрація України; Національний ун-т держ. податкової служби України. — Ірпінь : Національний ун-т ДПС України, 2007. — 192с.

181. Ярмакі Х.П. Управління адміністративно-політичною діяльністю: Навчальний посібник. – Одеса, Юридична література, 2004.– 208 с.

 

Монографії та наукові видання

 

182. Аверьянов В.Б. Аппарат государственного управления: содержание деятельности и организационные структуры. – К.: Наук. думка, 1990. – 145 с.

183. Аврутин Ю.Е. Полиция и милиция в механизме обеспечения государственной власти в России: теория, история, перспективы. – СПб.: Изд-во "Юрид. центр Пресс", 2003. – 501 с.

184. Ануфрієв М.І. Основні напрямки кадрового забезпечення органів внутрішніх справ України (організаційно-правовий аспект). – Х.: Вид-во НУВС, 2001. – 236 с.

a. Арістова І.В. Державна інформаційна політика: організаційно-правові аспекти. – Харків: УВС, 2000. – 368 с.

185. Бабаев М.М., Крутер М.С. Молодежная преступность: [монография]. — М. : Юристъ, 2006. — 381с.

186. Бандурка А. М., Бек Адриан, Голованова М. В., Кобзин Д. А., Лазарева Т. Н. Взаимодействие милиции и населения: к итогам харьковского эксперимента: Науч.-практ. пособие / Национальный ун-т внутренних дел; Центр им. Лорда Скармана, ун-т Лестера {Великобритания} — Х. : Издательство Национального ун-та внутренних дел, 2003. — 286с.

187. Бандурка А.М., Давыденко Л.М. Преступность в Украине: причины и противодействие / Национальный ун-т внутренних дел. — Х. : Государственное специализированное издательство "Основа", 2003. — 368с.

188. Бандурка А.М., Зелинский А.Ф. Вандализм / Университет внутренних дел. — Х., 1996. — 200с.

189. Бандурка О.М., Греченко В.А. Влада в Україні на зламі другого і третього тисячоліть: Монографія. – Харків: Вид-во Ун-ту внутр. справ, 2000. – 304 с.

190. Бандурка О.О. Державна податкова служба в Україні: система, правовий статус, модернізація / Національний ун-т внутрішніх справ. — Х. : Вид-во Нац. ун-ту внутр. справ, 2004. — 233с

191. Бандурка О.О. Управління державною податковою службою в Україні: організаційно-правові аспекти / Національний ун-т внутрішніх справ. — Х. : Видавництво Національного ун-ту внутрішніх справ, 2005. — 505с.

192. Бандурка О.М., Соболєв В.О. Теорія та методі роботи з персоналом в органах внутрішніх справ. – Харків: НУВС 2000. – 353 с.

193. Басецкий И.И., Башан А.В. Коррупция: теория и практика противодействия: Монография.- Минск: Академия МВД Республики Беларусь, 2005.- 567 с.

194. Бахрах Д.Н. Административная ответственность граждан в СССР. Свердловск: Изд-во Уральск. ун-та, 1989. – 204 с.

195. Білоус В.Т. Координація боротьби з економічною злочинністю: Моно­графія. – Ірпінь: Академія ДПС України, 2002. – 449 с.

196. Битяк Ю.П. Державна служба в Україні: організаційно-правові засади / Національна юридична академія України ім. Ярослава Мудрого; Академія правових наук України. — Х. : Право, 2005. — 304с.

197. Білоконь М.В. Державне управління у сфері охорони громадського порядку: Монографія. – Х.: НУВС, 2004. – 700 с.

198. Бородін І.Л. Адміністративно-правові способи захисту прав та свобод людини і громадянина: Монографія.–Херсон: ОЛДІ-плюс, 2003. – 220 с.

199. Бородін І.Л. Адміністративно-юрисдикційний процес: монографія. — К. : Алерта, 2007. — 184с.

200. Быргэу М.М. Организация профилактики преступлений органами внутренних дел: Концептуальные основы, практика, перспективы совершенствования:Опыт Республики Молдова / Национальный ун-т внутренних дел / А.М. Бандурка (общ.ред.). — Х. : Издательство Национального университета внутренних дел, 2004. — 254с.

201. Венедиктов В.С., Іншин М.І. та ін. Організаційно-правові засади професійної підготовки персоналу органів внутрішніх справ України. – Харків: НУВС, 2003. – 212 с.

202. Воронов А.В. Общественная безопасность: административные и информационно-правовые проблемы обеспечения и организации управления: Монография. – М.: ВНИИ МВД России, 2004. – 206 с.

203. Гаврилов А.М., Степанов В.В. Привлечение населения к участию в борьбе с преступностью: [монография]. — М. : Юрлитинформ, 2007. — 215с.

204. Гаращук В.М. Контроль та нагляд у державному управлінні / Худож.-оформлювач О.Агєєв. – Х.: Фоліо, 2002. – 176 с.

205. Гриценко І.С. Становлення і розвиток наукових поглядів на основні інститути вітчизняного адміністративного права: монографія / Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К. : Київський університет, 2007. — 334с.

206. Громадські організації та органи державного управління: питання взаємовідносин / Хмельницький ун-т управління та права. Центр дослідження проблем публічного права / Н.Р. Нижник (заг.ред.), В.М. Олуйко (заг.ред.). — Хмельницький : ХУУП, 2007. — 236c.

207. Грохольский В.Л. Організаційно-правові засади управління спеціальними підрозділами МВС України по боротьбі з організованою злочинністю: Монографія / За заг. редакцією О.М. Бандурки. – Харків: Вид-во нац. ун-ту внутр. справ, 2003. – 312с.

208. Гуславський В.С. Співробітництво у правоохоронній сфері: Україна та Співдружність Незалежних Держав / Національний ун-т внутрішніх справ / О.М. Бандурка (заг.ред.). — Х. : Видавництво Національного ун-ту внутрішніх справ, 2005. — 364с.

209. Державне управління: теорія і практика: Монограф. / За заг. ред. В.Б. Авер’янова. – К.: Юрінком-Інтер, 1998. – 432 с.

210. Державний контроль у сфері виконавчої влади: Наук. доповідь / За заг. ред. В.Б.Авер’янова. – К.: Ін-т держ. і права НАН України, 2000. – 60 с.

211. Джурканин Т., Негодченко А., Сергевнин В. Кадровое обеспечение полиции США: Монография / Под ред. проф. А.В. Негодченко. – Д., 2003. – 360 с.

212. Доненко В.В., Колпаков В.К. Керування транспортом у стані сп’яніння: адміністративно-деліктні проблеми: Монографія. – Дніпропетровськ: ЮА МВС України, 2003. – 196 с.

213. Дубко Ю.В. Управление органами внутренних дел в чрезвычайных ситуациях.– К.: 2002.– 140 с.

214. Заброда Д.Г., Колпаков В.К. Адміністративно-правові проблеми взаємодії суб’єктів боротьби з корупцією: Монографія. – Дніпропетровськ, ДДУВС, 2007. – 157 с.

215. Зеленецкий В.С. Прокурорский надзор за исполнением органами дознания и досудебного следствия законов при приёме, регистрации, проверке и разрешений заявлений и сообщений о преступлениях.– Харьков, 2004.– 400 с.

216. Зозуля С.В. Міліція України в умовах становлення незалежної держави (90-ті рр.. ХХ ст.): НД та РВВ ДонЮІ МВС, 2004.– 188 с.

217. Інформаційне забезпечення управлінської діяльності в умовах інформатизації: організаційно-правові питання теорії і практики. Монографія / Калюжний Р.А., Шамрай В. О., Швець М. Я., Гавловський В.Д., Гуцалюк М.В., Колпак Р.Л., Цимбалюк В.С., Яцишин Ю.В., Ластовецький А.С. /За ред. Р.А. Калюжного та В.О. Шамрая – Київ, 2002. – 296 с.

218. Вступ до інформаційної культури та інформаційного права /За заг. ред. М. Я. Швеця, Р. А. Калюжного. - Ужгород: ІВА, 2003. - 240 с.

219. Калюжный Р.А. Научно-технический прогресс в деятельности правоохранительных органов: Монография. – К.: НАН Укрины; Ин-т государства и права им. В.М. Корецкого, 1990. – 376 с.

220. Кириченко И.Г. Административно-правовой порядок обеспечения разрешительной системы. – К.: РИО МВД УССР, 1994. – 184 с.

221. Клюєв О.М. Взаємодія підрозділів органів внутрішніх справ на регіональному рівні: монографія. — Х. : Основа, 2005. — 378с.

222. Коваленко В.В. Профілактика економічної злочинності в Україні: концептуальні засади, організаційно-правові основи, проблеми управління / Національний ун-т внутрішніх справ. — Х. : Видавництво НУВС, 2004. — 420с.

223. Ковальська В.В. Методи прийняття управлінських рішень в ОВС / МВС України; Національний ун- т внутрішніх справ / О.М. Бандурка (заг.ред.). — Х. : ТИТУЛ, 2006. — 280с.

224. Коліушко І.Б. Виконавча влада та проблеми адміністративної реформи в Україні: Моногр. – К.: Факт, 2002. – 260 с.

225. Коліушко І.Б., Авер’янов В.Б., Тимощук В.П. Адміністративна реформа для людини: Науково-популярний нарис / За заг. ред. І.Б.Коліушко. – К., 2001. – 71 с.

226. Колодій А.М. Принципи права України: Монографія. – К.: Юрінком Інтер, 1998. – 208 с.

227. Коломоєць Т.О. Адміністративний примус у публічному праві України: теорія, досвід та практика реалізації: Монографія. – Запоріжжя: Поліграф, 2004.– 404 с.

228. Коломоєць Т.О. Штрафи за законодавством про адміністративні правопорушення України: Монографія.– Запоріжжя: “Верже”, 2000.– 241 с.

229. Коломоєць Т.О., Сквірський І.О. Виправні роботи як вид адміністративного стягнення за законодавством України: теорія, досвід та практика застосування: монографія / Державний вищий навчальний заклад "Запорізький національний ун-т" МОН України. — К. : Істина, 2008. — 183с.

230. Колпаков В.К. Адміністративно-деліктний правовий феномен / Національна академія внутрішніх справ України. — К. : Юрінком Інтер, 2004. — 528с.

231. Колпаков В.К., Кузьменко О.В. Нелегальна міграція: генезис і механізм протидії / Національна академія внутрішніх справ України. — К.; Д. : Наука і освіта, 2002. — 372с.

232. Комзюк А.Т. Заходи адміністративного примусу в правоохоронній діяльності міліції: поняття, види та організаційно-правові питання реалізації: Монографія / За заг. ред. О.М. Бандурки. – Харків: Вид-во Нац. ун-ту внутр. справ, 2002. – 336с.

233. Кормич Б.А. Організаційно-правові засади інформаційної безпеки України. – Одеса: Юридична література, 2003. – 472 с.

234. Корнієнко М.В. Роль органів внутрішніх справ України в охороні громадського порядку при ускладненні оперативної обстановки: Монографія. – Дн-ськ: Україна, 2001. – 430 с.

235. Кравченко Ю.Ф. Свобода як принцип демократичної правової держави: Монографія.–Харків: Вид-во Нац. ун-ту внутр. справ, 2003.–406 с.

236. Кузьменко О.В. Процесуальні категорії адміністративного права / Національна академія внутрішніх справ України. — Л., 2004. — 232с.

237. Куліш А.М. Організаційно-правові засади функціонування правоохоронної системи України: монографія:у 2 ч. / МОН України. — Суми : Видавництво Сумського державного університету, 2007. — 222с.

238. Курило Т.В. Правова охорона культурної спадщини України: монографія / Львівський юридичний ін-т МВС України. — Л. : Новий Світ-2000, 2006. — 151с.

239. Лисюк Ю.В. Протидія насильству в сім'ї: монографія / Одеський юридичний ін-т Харківського національного ун-ту внутрішніх справ. — О. : Одеський юридичний ін-т ХНУВС, 2007. — 162с.

240. Литвак О.М. Державний вплив на злочинність: Кримінологічно-правове дослідження. – К., Юрінком Інтер, 2000. – 280с.

241. Ліпкан В.А. Теоретико-методологічні засади управління у сфері національної безпеки України: Монографія.- К.: НАВСУ, 2005.- 350 с.

242. Лук’янчиков Є.Д. Методологічні засади інформаційного забезпечення розслідування злочинів: Монографія.- К.: НАВСУ, 2005.- 360 с.

243. Лук'янець Д.М. Інститут адміністративної відповідальності: проблеми роз­витку: Монографія. — К-: Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. 2001. — 220 с.

244. Матвійчук В.К., Голуб С.А Незаконне полювання: відповідальність, протокольна форма провадження, розслідування і запобігання: монографія / Національна академія управління. — К. : КНТ, 2006. — 304с.

245. Матюхіна Н.П. Управління персоналом органів внутрішніх справ України (Теоретичні та прикладні аспекти) / Університет внутрішніх справ / О.М. Бандурка (заг.ред.). — Х. : Вид-во Ун-ту внутрішніх справ, 1999. — 286с.

246. Матюхіна Н.П. Поліція Великобританії: сучасні тенденції розвитку та управління: – Харків: Консул, 2001. – 131 с.

247. Мельник М.І. Корупція – корозія влади: Монографія, К., Атіка, 2004.– 400 с.

248. Мельник М.І. Корупція: сутність, поняття, заходи протидії: Монографія. – К.: Атіка, 2001. – 304 с.

249. Мельник П.В., Терещенко Л.В. Концептуальні передумови формування професіоналізму працівників міліції: Спецкурс з кримінології (моногр. дослідження) / Український фінансово- економічний ін-т. — Ірпінь, 1998. — 143с.

250. Митрофанов І.І. Протидія злочинності наркозалежних осіб у сфері наркообігу: монографія. — Кременчук : ПП Щербатих О. В., 2008. — 450с.

251. Морозова В.О., Корнієнко М.В. Адміністративно-деліктні проблеми відповідальності за порушення громадської моралі: Монографія.- Дн-вськ: ЮА МВС, 2005.- 164 с.

252. Настюк В. Я. Адміністративно-правові режими у сфері національної безпеки та протидії тероризму: монографія / Академія правових наук; Інститут вивчення проблем злочинності; Служба безпеки України; Інститут оперативної діяльності та держ. безпеки. — К., 2008. — 245с.

253. Невмержицький Є.В. Корупція в Україні: причини, наслідки, механізми протидії: [монографія] / Академія прокуратури України. — К. : КНТ, 2008. — 368с.

254. Негодченко О.В. Забезпечення прав та свобод людини органами внутрішніх справ України: Монографія. – Д.: Поліграфіст, 2002. – 416 с.

255. Негодченко О.В. Організаційно-правові засади діяльно­сті органів внутрішніх справ щодо забезпечення прав і свобод людини: Монографія. – Дн-ськ: Вид-во Дніпропетровського ун-ту, 2003. – 448 с.

256. Олефір В.І. Адміністративно-правове регулювання протидії нелегальній міграції та торгівлі людьми: Монографія.–К.: Вид-во МВС України, 2004.– 265 с.

257. Олійник А.Ю. Конституційно-правовий механізм забезпечення основних свобод людини і громадянина в Україні: монографія. — К. : Алтера ; КНТ ; Центр навчальної літератури, 2000. — 472c.

258. Остапенко О.І. Адміністративна деліктологія: соціально-правовий феномен і проблеми розвитку: Монографія. – Л.: Львів. ін-т внутр. справ при Укр. акад. внутр. справ, 1995. – 312 с.

259. Пєтков В.П. Управління виховно-виправним процесом: Монографія. В 2-х ч. – Запоріжжя: ЗЮІ МВС України, 1998.

260. Пєтков С.В. Ефективний менеджмент в органах внутрішніх справ. – Сімферополь: Таврія, 2004. – 564 с.

261. Пономаренко Г.О. Управління у сфері забезпечення внутрішньої безпеки держави: адміністративно-правові засади: монографія / Харківський національний ун-т внутрішніх справ. — Х. : Видавець ФО-П Вапнярчук Н.М., 2007. — 448с.

262. Попередження незаконного виробництва наркотичних засобів і психотропних речовин підрозділами МВС України: Монографія.– К.: НАВСУ, 2005.– 276 с.

263. Права громадян у сфері виконавчої влади: адміністративно-правове забезпечення реалізації та захисту / НАН України; Інститут держави і права ім. В.М.Корецького / Вадим Борисович Авер'янов (заг.ред.). — К. : Наукова думка, 2007. — 586с.

264. Правова інформатика (системна інформатизація законотворчої, правозастосовної, правоохоронної, судочинної та правоосвітньої діяльності в Україні). Монографія. Том 1. /Швець М. Я., Калюжний Р. А., Саницький В. А., Клімашевська Ю. А., Хахановський В. Г., Брижко В. М., Задорожня Л. М., Севастьянов В. Ф., Гавловський В. Д., Вознюк І. А., Цимбалюк В. С., Смаглюк В. М., Яременко О. І. / За ред. М. Я. Швеця та Р. А. Калюжного.– Київ, 2003. – 240 с.

265. Приймаченко Д.В. Адміністративна діяльність митних органів: проблеми теорії та практики: Монографія. – Дніпропетровськ: АМСУ, 2007. – 290 с.

266. Развадовський В.Й. Адміністративно-правове регулювання правовідносин у транспортній сфері України: Монографія. – Харків: НУВС МВС України, 2004. – 284 с.

267. Рябченко О.П. Держава і економіка: адміністративно-правові аспекти взаємовідносин: Монографія/ За заг. ред. О.М. Бандурки. - Харків: Вид-во ун-ту внутр. справ., 1999. - 304 с.

268. Системна інформатизація законотворчої та правоохоронної діяльності: Монографія / Під науковим керівництвом та редакцією В.В. Дурдинця та В.О. Зайчука – К.: Парлам. вид-во, 2004.– 520 с.
Правова інформатика: Підручник. У 2–х т. – К.: Парлам. вид-во, 2005. – Т. 1.- 416 с.

269. Сливка С.С. Професійна етика працівника міліції.– Львів, 1992.– 92 с.

270. Старилов Ю.Н. Административная юстиция. Теория, история, перспективы. – М.: Из-во НОРМА, 2001. – 304 с.

271. Степаненко Ю.В. Органы внутренних дел на транспорте: вопросы теории и практики: Монография. – М.: ВНИИ МВД России, 2004. – 212 с.

272. Сыдорук И.И. Государственно-правовое обеспечение правопорядка в Российской Федерации: теоретико-прикладные проблемы: Монография. – М.: ЮНИТИ-ДАНА, Закон и право, 2003. – 245 с.

273. Тищенко Н.М. Административно-процессуальный статус гражданина Украины: проблемы теории и пути совершенствования. – Харьков: Право, 1998. – 268 с.

274. Ткаченко В.І. Адміністративно-процедурні провадження у дозвільній системі в Україні: шляхи вирішення проблемних питань. – Луганськ, РВВ ЛДУВС, 2006. – 344 с.

275. Усаченко Л. М. Форми та методи управління – важлива складова розвитку взаємовідносин органів державної влади України з неурядовими організаціями: монографія / Хмельницький ун-т управління та права. — Хмельницький : Видавництво ХУУП, 2007. — 176c.

276. Федоров І.О. Кодифікація адміністративно-деліктного законодавства України: монографія / Державний вищий навчальний заклад "Запорізький національний ун-т" Міністерства освіти і науки України. — Запоріжжя : Запоріжжя, 2006. — 144с.

277. Фролова О. Г. Новітня методологія в управлінні в органах внутрішніх справ / Донецький ін- т внутрішніх справ. — Донецьк : ДІВС МВС України, 2001. — 309с.

278. Хаманёва Н.Ю. Защита прав граждан в сфере исполнительной власти. – М.: Юрист, 1997. – 274 с.

279. Хома В.О. Адміністративно-правове регулювання діяльності дільничних інспекторів прикордонної служби Державної прикордонної служби України: монографія / Національна академія Держ. прикордонної служби України ім. Б.Хмельницького. Кафедра конституційного, адміністративного та фінансового права. — Хмельницький : Видавництво національної академії ДПСУ, 2008. — 155c.

280. Хорощак Н.В. Адміністративні стягнення за законодавством України: Монографія.- К.: Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького НАН України, 2004.- 172 с.

281. Шакун В.І. Влада і злочинність. – К.: “Пам’ять століть”, 1997. – 226 с.

282. Шамрай В.О. Військові формування та військова служба (організаційно-правові та управлінські аспекти): Монографія. – К.: КВІЦ, 1998. – 225 с.

283. Шкарупа В.К. Доказування та докази в адміністративно-примусовій діяльності органів внутрішніх справ (міліції): Монографія. – К.: УАВС, 1995. –163 с.

284. Ярмакі Х.П. Адміністративно-наглядова діяльність міліції в Україні: Монографія.– Одеса: Астропринт, 2006. – 334 с.

 

Інші джерела

 

285. Діяльність дільничного інспектора міліції (методичні рекомендації) // В.Д. Сущенко, С.Ф. Константінов, М.В. Лошицький та ін.; За ред. В.Г. Фатхутдінова. – К: Київський нац. ун-т внутр. справ, 2007.– 2008 с.

286. Діяльність міліції щодо забезпечення законності, громадського порядку та безпеки громадян під час виборчої кампанії 2004 року: Наук.-практ. рекомендації / В.В Доненко, Р.В. Миронюк, О.О. Мороз, І. Р. Шинкаренко. – Дн-ськ: ЮА МВС, 2004. – 48 с.

287. Дмитренко М.І., Заброда Д.Г. Дії дільничних інспекторів міліції в екстремальних ситуаціях: Методичні рекомендації. – Дніпропетровськ: Дніпропетровський юридичний інститут МВС України, 2001. – 24 с.

288. Довідник працівника міліції : У 2-х книгах. – Кн.1.: Законодавчі та інші нормативно-правові акти з питань діяльності органів внутрішніх справ / Відп. ред. М.В. Білоконь. – К.: Вид. компанія "Воля", 2003. – 584 с.

289. Забезпечення органами внутрішніх справ міжнародно-правових стандартів прав людини при охороні громадського порядку. Науково-практичний, документально-джерельний та навчально-методичний комплекс (у трьох частинах).–К., Інститут держави і права ім.. В.М. Корецького НАН України, 2001.– 460 с.

290. Зайцев С.Н. Информационный сборник материалов по разработке и оформлению учебно-методических документов по курсу "Тактико-специальная подготовка": Учеб.-метод. пособие / Московская академия МВД России. — М., 2001. — 51с.

291. Збірник типових і екстремальних ситуацій та алгоритми правильних дій працівників міліції в таких ситуаціях під час виконання службових обов‘язків по охороні громадського порядку та боротьбі зі злочинністю. К.: МВС України, 2000.

292. Зброя: придбання, зберігання, використання: Зб. нормативних актів/ Уклад.: Мацко А.С., Бойко І.В. – К.: Юрінком Інтер, 1998. – 304 с.

293. Мельник М.І., Хавронюк М.І. Закон України "Про виконавче провадження": Постатейні матеріали. Коментарі. — К. : Атіка, 2002. — 271с. З

294. Методичні матеріали (посібник задач) конкретних ситуацій, що мали місце під час виконання службових обов’язків нарядів ДСО протягом 1999-2004 років, з алгоритмами правильних дій у визначених екстремальних ситуаціях. – К., МВС України, ДДСО при МВС України, 2005.– 37 с.

295. Методичні матеріали для начальників міськрайлінорганів з питань забезпечення охорони громадського порядку на вулицях та інших громадських місцях / ГУАМ МВС України.– К., 2001.

296. Методичні рекомендації для працівників органів внутрішніх справ України щодо попередження, розкриття та розслідування завідомо неправдивих повідомлень про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об‘єктів власності від 25 лютого 2002 р. № 1700/дпс.

297. Методичні рекомендації щодо застосування державних стандартів з питань системи управління якістю у МВС україни: Методичні рекомендації / І.П. Голосніченко, О.Г. Циганов / за ред. О.Н. Ярмиша.– К.: ДНДІ МВС України, 2008.– 24 с.

298. Міжнародна поліцейська енциклопедія: У 10 т. –К.: Ін Юре, 2004.

299. Організація комплексних інспектувань та контрольних перевірок органів і підрозділів внутрішніх справ України: Методичні рекомендації / головний штаб МВС України.– К., 2006.– 176 с.

300. Пенсійне забезпечення, соціальний захист військовослужбовців та осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України: Зб. нормативно-правових актів / Департамент роботи з персоналом МВС України. Управління виховної та соціальної роботи / Л.П. Гадайчук (упоряд.), М.О. Марчук (упоряд.). — К., 2004. — 304с.

301. Проблеми забезпечення особистої безпеки працівників ОВС та представників громадських формувань під час охорони громадського порядку: Матеріали міжвуз. наук.-практ. конференції. Донецьк, 26 березня 2004 р. – Донецьк: ДЮІ МВС при ДонНУ, 2004. – 272 с.

302. Проблеми формування іміджу дільничних інспекторів міліції в умовах становлення громадянського суспільства в Україні: Матеріали міжнар. наук.-практ. конф. 24-25 квітня 2004р.- Івано-Франківськ: Прикарпатський юрид. ін-т МВС України, 2004. – 142 с.

303. Проект Адміністративного процесуального кодексу України. – К., 2001.

304. Проект Адміністративно-процедурного кодексу України. – К., 2001.

305. Проект Концепції реформи адміністративного права України. – К., 1998.

306. Стан дотримання та захисту прав і свобод людини в Україні. Доповідь Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. – К., 2002.

307. Стратегія реформування освіти в Україні: Рекомендації з освітньої політики. – К.: К.І.С., 2003. – 296 с.

308. Тактико-спеціальна підготовка: Методичні рекомендації / За ред. Панченко В.А., Присяжнюка В.А., Присяжнюка А.Я.. – В.: ВВПУ, 2005.

309. Управління за участю громадян: Міжнародний досвід та рекомендації для України. – К.: К.І.С., 2004.–124 с.

310. Філатов С.Д., Малійська Н.М., Титаренко П.О. Заходи щодо запобігання втрат особового складу під час проведення спеціальних операцій по затриманню озброєних злочинців та дій в екстремальних ситуаціях. - К.: РВВ МВС України, 1996.

311. Юхновець Г.О., Андросюк В.Г., Казміренко Л.І. та ін. Забезпечення особистої безпеки працівників органів внутрішніх справ при виконанні службових обов‘язків: Науково-практичні рекомендації / Під ред. М.І.Ануфрієва, Я.Ю. Кондратьєва. – К.: Національна академія внутрішніх справ України, 1999.

 

ПЕРЕЛІК ОСНОВНИХ НОРМАТИВНИХ АКТІВ [3]


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 470; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!