Вирішення задачі для розрахунку надійності системи



Варіант 1

 

Скласти логічну схему та записати в загальному вигляді формули для розрахунку надійності системи зв'язку з використанням штучних супутників Землі. Розрахувати загальний показник інтенсивності відмов системи. Схема системи представлена на рис. 1. Розділення каналів здійснюється частотним способом, при якому кожен передавач закріплений за певним приймачем. В якості показника надійності приймається ймовірність того, що хоча б один телевізійний канал справний протягом напрацювання (0, ). Ймовірність безвідмовної роботи протягом напрацювання  всіх підсистем , де j=1, 2,...,7 , є однаковою і відповідає експоненціальному закону. Інтенсивність відмов кожного каналу складає 5, 2×10-6 1/год.

 

Варіант2

 

Скласти логічну схему та записати в загальному вигляді формули для розрахунку надійності системи зв'язку з використанням штучних супутників Землі. Розрахувати загальний показник інтенсивності відмов системи. Схема системи представлена на рис. 1. Розділення каналів здійснюється часовим способом, при якому кожен передавач може працювати з будь-яким приймачем. В якості показника надійності приймається ймовірність того, що хоча б один телевізійний канал справний протягом напрацювання (0, ). Ймовірність безвідмовної роботи протягом напрацювання  всіх підсистем , де j=1, 2,...,7 , є однаковою і відповідає експоненціальному закону. Інтенсивність відмов кожного каналу складає 4, 5×10-6 1/год.

 

 

Варіант3

 

У системі управління застосоване резервування з дробовою кратністю за схемою «два з трьох» вимірювального пристрою і пасивне дублювання з незмінним навантаженням підсилювача-перетворювача. Відомі інтенсивності відмов нерезервованого вимірювача  1/год., нерезервованого підсилювача-перетворювача  1/год. і приводу  1/год. Потрібно розрахувати ймовірність безвідмовної роботи системи протягом напрацювання =50 год.

 

Варіант 4

У системі управління застосоване резервування з дробовою кратністю за схемою «два з трьох» вимірювального пристрою і загальний перемикач каналів. Відомі інтенсивності відмов кожного з трьох вимірювачів  1/год., та перемикача  1/год. Скласти логічну схему та розрахувати ймовірність безвідмовної роботи системи протягом напрацювання =50 год.

 

Варіант 5

 

Блок живлення радіостанції складається з двох однотипних акумуляторних батарей і перетворювача напруги. Батареї сполучені по схемі пасивного дублювання з незмінним навантаженням. Для роботи станції необхідна безвідмовна робота хоча б однієї батареї і перетворювача. Інтенсивність відмов батареї рівна  1/год., перетворювача —  1/год. Скласти логічну схему та розрахувати ймовірність безвідмовної роботи протягом напрацювання = 5 год. і інтенсивність відмов блоку живлення.

 

Варіант 6

 

Вимірювальна система складається з двох однотипних давачів, сполучених по схемі пасивного дублювання з незмінним навантаженням і перетворювача напруги. Для роботи системи  необхідна безвідмовна робота хоча б одного давача і перетворювача напруги. Інтенсивність відмов давачів рівна  5, 6×10-6 1/год., перетворювача — 1,2×10-6 1/год . Розрахувати ймовірність безвідмовної роботи протягом напрацювання = 10 год. і інтенсивність відмов системи.

 

Варіант 7

 

Вимірювальна система  складається з трьох однакових блоків, два з яких працюють, а третій знаходиться в навантаженому резерві. Інтенсивність відмов кожного блоку  1/год. Визначити середній час до виклику ремонтної бригади, якщо бригада викликається при відмові одного блоку При виклику ремонтної бригади (після відмови) станція припиняє свою роботу. Скласти логічну схему надійності.

 

Варіант 8

 

Вимірювальна система  складається з трьох однакових блоків, два з яких працюють, а третій знаходиться в навантаженому резерві. Інтенсивність відмов кожного блоку  1/год. Визначити середній час до виклику ремонтної бригади, якщо бригада викликається при відмовах двох блоків. При виклику ремонтної бригади (після відмови) станція припиняє свою роботу. Скласти логічну схему надійності.

 

Варіант 9

 

Вимірювальна система  складається з трьох однакових блоків, два з яких працюють, а третій знаходиться в навантаженому резерві. Інтенсивність відмов кожного блоку  1/год. Визначити середній час до виклику ремонтної бригади, якщо бригада викликається при відмовах трьох блоків. При виклику ремонтної бригади (після відмови) станція припиняє свою роботу. Скласти логічну схему надійності.

 

Варіант 10

 

Обчислювальний пристрій складається з робочого блоку, блоку, який знаходиться в навантаженому резерві, і автоматичного перемикаючого пристрою (ПУ). Інтенсивність відмов кожного блоку  1/год. Відмови ПУ можуть бути двох типів: а) відмови, що приводять до порушення роботи всього пристрою, з інтенсивністю  1/год.; б) відмови, що приводять до неможливості підключення резервного блоку, з інтенсивністю  1/год. Скласти логічну схему та  визначити ймовірність безвідмовної роботи обчислювального пристрою протягом напрацювання =2 год.

 

Варіант 11

 

Вимірювальний пристрій складається з давача, підсилювача, який знаходиться в навантаженому резерві, і автоматичного перемикаючого пристрою (ПП). Інтенсивність відмов кожного блоку 1,2×10-2 1/год . Відмови ПП можуть бути двох типів: а) відмови, що приводять до порушення роботи всього пристрою, з інтенсивністю  1/год.; б) відмови, що приводять до неможливості підключення резервного блоку, з інтенсивністю  1/год. Скласти логічну схему та  визначити ймовірність безвідмовної роботи обчислювального пристрою протягом напрацювання =10 год.

 

Варіант 12

 

Передавач складається з двох каскадів: потужного першого і малопотужного другого. Інтенсивності відмов цих каскадів:  1/год.,  1/год. Скласти логічну схему та розрахувати ймовірність безвідмовної роботи протягом напрацювання =100 год. передавача з однократним загальним навантаженим резервом. Перемикання на резервний комплект повинне здійснюватись автоматично за допомогою перемикаючого пристрою,  інтенсивність відмов якого рівна  1/год.

 

Варіант 13

 

Передавач складається з двох каскадів: малопотужного першого і потужного другого. Інтенсивності відмов цих каскадів: 1,2×10-3 1/год  і  2×10-3 1/год .   Скласти логічну схему та розрахувати ймовірність безвідмовної роботи протягом напрацювання =100 год. передавача з однократним роздільним навантаженим резервом. Перемикання на резервний комплект повинне здійснюватись автоматично за допомогою перемикаючого пристрою,  інтенсивність відмов якого рівна  1/год.

 

Варіант 14

 

Телевимірювальна система складається з основного блоку  і двох блоків  і , які знаходяться в ненавантаженому резерві. При виході з ладу блоку  в роботу включається , при виході з ладу  — включається . Інтенсивність відмов блоку  дорівнює  = 5, 2×10-6 1/год, інтенсивності відмов блоків  і  під час їх роботи дорівнює =7, 4×10-6 1/год і  =6,5×10-6  1/год відповідно. Потрібно скласти логічну схему, визначити функцію надійності системи та інтенсивність відмов.

 

Варіант 15

 

Телевимірювальна система складається з основного блоку  і двох блоків  і , які знаходяться в навантаженому резерві. При виході з ладу блоку  система виходить з ладу,  при виході з ладу  — в роботу включається . Інтенсивність відмов блоку  дорівнює  = 5, 2×10-6 1/год, інтенсивності відмов блоків  і  під час їх роботи дорівнює =7, 4×10-6 1/год і  =6,5×10-6  1/год відповідно. Потрібно скласти логічну схему , визначити функцію надійності системи та інтенсивність відмов.

 

Варіант 16

 

Телевимірювальна система складається з чотирьох блоків, які знаходяться в ненавантаженому резерві. При виході з ладу блоку  включається , при виході з ладу система виходить з ладу , — в роботу включається Б4. Інтенсивність відмов блоку  дорівнює  = 5, 2×10-6 1/год, інтенсивності відмов блоків ,  і Б4 під час їх роботи дорівнює =7, 4×10-6 1/год ,  =6,5×10-6  1/год  і 6,0×10-6  1/год  відповідно. Потрібно скласти логічну схему , визначити функцію надійності системи та інтенсивність відмов.

 

Варіант 17

 

 На компресорній станції використовується два компресори, кожний з яких володіє продуктивністю, достатньою для нормальної роботи і працюють по черзі. При відмові працюючого компресора в роботу включається резервний генератор, а відмовивший відключається і ремонтується. Не допускається одночасний ремонт обох генераторів, є потрібне число ремонтників. Інтенсивність відмов одного генератора дорівнює λ, а інтенсивність відновлення одного генератора дорівнює μ.

Обчислити коефіцієнт готовності електроагрегата, якщо μ=5λ.

 

Варіант 18

 

Зв'язкова радіостанція включає в себе приймальний і передавальний блоки, інтенсивності відмов яких однакові і рівні λ=102 1/год. Інтенсивність відновлення μ=2 1/год. Станцію обслуговує одна ремонтна бригада. При непрацездатності будь-якого з блоків радіостанція непрацездатна. При цьому працездатний блок не вимикається і в ньому можуть відбуватися відмови. Потрібно визначити значення коефіцієнтів готовності і простою радіостанції

 

Варіант 19

 

Спеціалізована бортова ЕВА складається з трьох блоків (1, 2 і 3), два з яких (1 і 2) включені послідовно в основний ланцюг, а блок 3 знаходиться в стані ненавантаженого резерву (рис.9.8). Відомо також, що інтенсивністю відмов λ2 блока 2 можна знехтувати в порівнянні з інтенсивностями відмов λ1 и λ3 блоків 1 і 3 (тобто λ13>>λ2) і прилад експлуатується в умовах обмеженого відновлення. Потрібно визначити коефіцієнти готовності KГ і простою KП. Інтенсивність відмов і відновлень пристрою дорівнюють відповідно λ і μ, причому λ=μ.

 

Варіант 20

 

Радіорелейна станція містить два прийомопередавачі, один з яких використовується за призначенням, а другий знаходиться в ненавантаженому резерві. Для кожного прийомопередавача λ=2·10-3 1/год; μ=0,2 1/год. Зобразити схему станів і скласти систему диф рівнянь для розрахунку параметрів надійності

 

 

Варіант 21

 

 Реєструючий пристрій містить робочий блок і блок в навантаженому резерві. Імовірність відмови блоку протягом 25 годин q(ti)=0,1. Ремонт проводиться однією бригадою з інтенсивністю μ=0,2 1/год. Зобразити схему станів і скласти систему диф рівнянь для розрахунку параметрів надійності

 

Варіант 22

 

Варіант 3. Система зв'язку містить один пристрій, призначений для виконання завдання і один пристрій в навантаженому резерві. Інтенсивність відмов кожного пристрою дорівнює λ 1/год, відновлення – μ 1/год. Ремонт пристроїв проводиться незалежно один від одного. Зобразити схему станів і скласти систему диф рівнянь для розрахунку параметрів надійності

 

 Варіант 23

 

Система супроводу складається з робочого блоку і блоку в навантаженому резерві. Для кожного блоку задані: λ=2·10-3 1/год; μ=0,2 1/год. Зобразити схему станів і скласти систему диф рівнянь для розрахунку параметрів надійності

 

Варіант 24.

 

Перетворювач "параметр-код" складається з робочого блоку і блоку в навантаженому резерві. Розподіл часів між відмовами і відновленнями показникові з параметрами λ=8·10-3 1/год; μ=0,8 1/год. Зобразити схему станів і скласти систему диф рівнянь для розрахунку параметрів надійності.

 

Варіант 25

 

Пристрій складається з двох однакових блоків, один з яких використовується за прямим призначенням, а другий знаходиться в навантаженому резерві. Інтенсивність відмов кожного блоку λ=6·10-3 1/год, інтенсивність відновлення μ=2 1/год. Ремонт проводиться однією ремонтною бригадою. Зобразити схему станів і скласти систему диф рівнянь для розрахунку параметрів надійності.

 

Варіант 26

 

Підсилювач складається з двох рівнонадійних блоків, для кожного з яких λ=3·10-3 1/год. Є підсилювач в ненавантаженому резерві. Ремонт проводить одна бригада, середній час ремонту mτ=0,5 год. Зобразити схему станів і скласти систему диф рівнянь для розрахунку параметрів надійності.

 

Варіант 27

 

Підсилювач складається з двох рівнонадійних блоків, для кожного з яких λ=3·10-3 1/год. Застосовано поблочне резервування підсилювача в ненавантаженому режимі. Ремонт проводить одна бригада, середній час ремонту mτ=0,5 год. Зобразити схему станів і скласти систему диф рівнянь для розрахунку параметрів надійності.

 

Варіант 28

 

Обчислювач складається з двох однаково робочих блоків і одного блоку в навантаженому ковзному резерві. Для кожного блоку λ=8·10-3 1/год; μ=1 1/год, ремонтних бригад дві. Зобразити схему станів і скласти систему диф рівнянь для розрахунку параметрів надійності.

 

Варіант 29

 

Обчислювач складається з двох однакових робочих блоків і одного резервного блоку в ненавантаженому резерві. Для кожного блоку λ=8·10-3 1/год; μ=1 1/год, ремонтних бригад дві. Зобразити схему станів і скласти систему диф рівнянь для розрахунку параметрів надійності.

 

 Варіант 30

 

Генератор імпульсів містить один робочий блок, один блок в навантаженому резерві і один блок в ненавантаженому резерві. При непрацездатності робочого блоку чи блоку в навантаженому резерві блок з ненавантаженого резерву переводиться в навантажений. Дано для кожного блоку λ=10-2 1/год; μ=0,5 1/год,, ремонтна бригада одна. Зобразити схему станів і скласти систему диф рівнянь для розрахунку параметрів надійності.

 

Варіант 31

 

Передавач містить робочий блок (λ=9·10-3 1/год) і блок у полегшеному резерві (ν=10-3 1/год). Визначити коефіцієнт простою передавача за умови, що ремонт проводиться однією бригадою з інтенсивністю μ=0,3 1/год. Зобразити схему станів і скласти систему диф рівнянь для розрахунку параметрів надійності.

 

Варіант 32

 

Перетворювач частоти містить один робочий блок і один блок в навантаженому резерві. Ремонт проводиться однією бригадою, що забезпечує середній час відновлення 0,5 год. Визначити гранично допустиму інтенсивність відмов перетворювача, щоб задовольнялася умова KП≤2·10-4.. Зобразити схему станів і скласти систему диф рівнянь для розрахунку параметрів надійності.

 

Варіант 33

 

Перетворювач частоти містить один робочий блок і один блок в ненавантаженому резерві. Ремонт проводиться однією бригадою, що забезпечує середній час відновлення 0,5 год. Зобразити схему станів і скласти систему диф рівнянь для розрахунку параметрів надійності.

 

Варіант 34

 

Для нерезервованого виробу, що має інтенсивність відмов λ=2·10-2 1/год, застосований навантажений, резерв. Ремонт проводиться однією ремонтною бригадою з інтенсивністю μ=2 1/год. Зобразити схему станів і скласти систему диф рівнянь для розрахунку параметрів надійності.

 

Варіант 35

 

Для резервованого виробу, що має інтенсивність відмов λ=2·10-2 1/год, застосований ненавантажений резерв.  Ремонт проводиться однією ремонтною бригадою з інтенсивністю μ=3 1/год Зобразити схему станів і скласти систему диф рівнянь для розрахунку параметрів надійності.

 

 

 


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 903; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!