Розвиток підприємництва та інновацій



За принципом "єдиного інвестиційного вікна" забезпечено супровід проектів підприємств, що вже тривалий час працюють на території області: ПАТ "Крафт Фудз Україна (випуск шоколадної продукції), ТОВ "Керамейя" (виробництво керамічних будівельних матеріалів), ТОВ "ГУАЛА КЛОЖЕРС УКРАЇНА" (виробництво укупорювальних засобів), АТ "Технологія" (виробництво коркувальних засобів та поліграфічних виробів).
У 2012 році цими компаніями проводилася активна робота щодо розширення виробництва і реалізації нових інвестиційних проектів.
21 серпня 2012 року на ПАТ "Крафт Фудз Україна" відкрито другу лінію з виробництва бісквіта Барні. Було інвестовано 8,5 млн. доларів США. Максимальна потужність нової лінії становить 6000 тонн на рік. Це дозволило працевлаштувати 120 місцевих жителів. На ТОВ "Керамейя" проводиться монтаж другої технологічної лінії з виготовлення клінкерної цегли вартістю 10 млн. доларів США, що дасть можливість створити понад 50 нових робочих місць. Продовжується будівництво цеху гарячого литва пластику на ТОВ "Гуала Кложерс Україна".

+14. Використання культурного та туристичного потенціалу для регіонального розвитку

Сумська область – регіон високої традиційної культури українського народу. Стало вже традицією проведення на Сумщині міжнародних музичних фестивалів органної музики “Органум” і “Бах-фест”, а також всеукраїнських фестивалів: всеукраїнського сільського фестивалю мистецтв “Боромля”, всеукраїнського конкурсу на краще виконання пісні про село, всеукраїнського фестивалю дитячого, юнацького та молодіжного кіно “Кришталеві джерела”, літературно-мистецького фестивалю “Кролевецькі рушники”. Започатковано всеукраїнський фестиваль сільського мистецтва “Мистецькі береги Ворскли” в Охтирському районі.

Основну діяльність в області забезпечують 2 театри (драми та музичної комедії ім. М.С. Щепкіна, обласний театр для дітей та юнацтва), обласна філармонія, 674 клубних та 615 бібліотечних закладів, 35 музичних шкіл, 11 державних музеїв, училище мистецтв і культури ім. Д.Бортнянського, обласний центр народної творчості.

Сумщина – скарбниця історико-культурних пам'яток. Вона є одним з найбільш насичених історико-культурною спадщиною регіонів України. Її пізнавально-туристський потенціал невичерпний, оскільки через Сумщину пролягла межа з “Диким полем”, де синтезувалась культура багатьох народів і епох від часів Київської Русі.

З глибини тисячоліть випливає історія заснування міст Путивля, Глухова, Ромен, які включені до списку найважливіших історичних міст України. Названі міста мають величезний невикористаний історико-культурний потенціал для розвитку туризму в області. Вони входять до туристського маршруту “Намисто Славутича”.

Безперечно, незабутні враження залишаться після відвідування міста Глухів – одного з найдавніших міст України, яке веде свою історію з 1152 року. Це – колишня столиця Гетьманської України, резиденція гетьманів І.Скоропадського, Д.Апостола, К.Розумовського, батьківщина видатних діячів світової та української музичної культури – М.Березовського та Д.Бортнянського.

Необмежені рекреаційні можливості Сумщини, враховуючи її екологічну незабрудненість, мальовничість лісостепового рельєфу і пейзажів, сприятливі кліматичні умови, долини річок Сейму, Псла, Сули і інших, що перетинають степові і залісненні зони області, лісові масиви Охтирщини, Лебединщини, Краснопільщини, Кролевеччини та інших районів здатні задовольнити будь-які смаки туристів, а природні заповідники, заказники, урочища, угіддя, болота створюють умови для розвитку з багаторічною перспективою спеціальних видів туризму – мисливства, рибальства, човнярства, кінних і пішохідних маршрутів, різноманітних за часом і подовженістю.

Краще пізнати Сумщину допомагають туристичні організації області, які надали туристичних послуг у 2002 році на 3,1 млн. грн.

Слід підкреслити, що для створення в області потужної туристичної галузі, необхідне залучення та ефективне використання іноземних інвестицій у розвиток інфраструктури туризму:

транспортної системи;

готельного та ресторанного бізнесу;

індустрії розваг;

сфери зв'язку та інформаційних служб.

Висновки.

Загальним недоліком в роботі туристсько-екскурсійних організацій регіону є недостатня реклама послуг, які б вони могли запропонувати жителям краю.

Розвиток рекреаційного господарства мав би певний вплив на рівень його економічного розвитку в цілому і зміг би вирішити певні соціально-економічні проблеми, наприклад, проблему залучення в суспільне виробництво трудових ресурсів, незайнятих або зайнятих в особистому домашньому господарстві. Тому вивчення природного та культурно-історичного потенціалу північної частини Сумської області, позитивна оцінка її придатності для розвитку туристичної діяльності, сприятиме приверненню уваги туристично-екскурсійних організацій до цього регіону.

 


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 182; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!