Загальна характеристика системи розселення



Сумська область - один з найменш урбанізованих регіонів України . Близько половини населення проживає в південно- східній частині області , на території якої виділяються Сумська обласна та Охтирська внутрірегіональна системи розселення. Тут же зосереджено близько 50 % усього міського населення.

 

В області виділяються багатофункціональні (м. Суми) , багатогалузеві промислові (Охтирка , Глухів , Конотоп , Ромни , Шостка) , промислові ( Білопілля , Буринь, Ворожба , Дружба , Кролевець , Лебедин , Путивль , Тростянець) і міські поселення місцевого господарсько- організаційного значення .

 

Міські та сільські населені пункти утворюють єдину систему розселення області. Причому всі населені пункти області територіально , у виробничій сфері та обслуговуванні населення розподілені так , що в єдиній системі розселення можна виділити кілька підзон зі своїми центрами тяжіння: Сумська , Охтирська , Глухівсько - Шосткінська , Конотопська , Роменська

Найбільші міста Суми, Конотоп, Шостка, Охтирка, Ромни.

+5. Загальна характеристика промисловості (галузі спеціалізації)

Сумщина має розвинений виробничий потенціал і за рівнем техногенного навантаження території займає місце в першій десятці областей України.
Область є індустріально-аграрним регіоном України. Виробнича спеціалізація області пов’язана з видобутком енергетичних ресурсів, розвитком машинобудування, хімічної і нафтохімічної промисловостей, переробних галузей сільського господарства.

Сьогодні промисловість Сумської області – це багатогалузевий комплекс, який об’єднує близько 270 великих та середніх підприємств та забезпечує роботою 77,5 тис. осіб або 29% зайнятих у економіці області.
Сумська область є одним із головних нафтогазовидобувних регіонів України.Паливно-енергетичний комплекс області представлено підприємствами з видобування паливно-енергетичних корисних копалин; виробництва продуктів нафтоперероблення; постачання та збереження нафти, газу та нафтопродуктів; виробництва та розподілення електроенергії та газу.
Регіон має значний машинобудівний комплекс, Підприємства машинобудівного комплексу є найбільшими роботодавцями області (38,3% від загальної зайнятості в промисловості) та значними платниками податків (8,2% від загальних платежів по області).
Чверть загального обсягу реалізованої продукції галузі відповідає вимогам інноваційної. Щорічно підприємства машинобудування упроваджують у середньому по 45 нових технологічних процесів, десятки найменувань нових видів продукції. В основний капітал інвестується близько 100 млн. грн. Крім того, на 12 машинобудівних підприємствах працює іноземний капітал, загальна вартість якого оцінюється в 72,3 млн. дол. США.
Підприємства хімічної і нафтохімічної промисловості територіально сконцентровані в містах Суми та Шостка. Вони випускають широкий асортимент продукції, у тому числі мінеральні добрива, кислоти, мінеральні пігменти, хімічні реактиви, лакофарбову продукцію, феєрверкові вироби, засоби ініціювання вибуху, мисливські набої, гумотехнічні вироби, вакцини для ветеринарії і багато інших, а з 2010 року – лікарські засоби і вироби медичного призначення .
Понад 60% хімічної та нафтохімічної продукції поставляється на зовнішні ринки.

 

+6. Найбільші підприємства

Серед ключових підприємств області слід виділити: АТ "СМНВО ім. Фрунзе", яке виробляє обладнання для газової та нафтохімічної промисловості; Шосткінське об'єднання "Свема" залишається одним з найбільших в СНД і єдиним в Україні виробником магнітної плівки і фотоплівки; нафту і газ видобуваються підприємством "Охтирканафтогаз" - флагманом цієї галузі в Україні та одним з найбільш значущих в області.

ПАО "Сумской завод "Насосэнергомаш"

ПАО «Нефтепроммаш»

ООО «Завод Кобзаренко»

ПАО "Свесский насосный завод"

АО «Красный Металлист»

ПАО "Глуховский завод "Электропанель"

ПАО "Завод Тутковского"

ООО «Сумыкамволь»

ПАО «Шосткинский завод химических реактивов»

ПАО «Конотопский арматурный завод»

ООО “Орион-Д”

АО "ТЕХНОЛОГИЯ"

МП «Лыбидь»

Компания «Полисан»

ООО «Силикатобетон»

Завод «СБК-Ромны»

ООО «Лебединский нефтемаслозавод ЛЕОЛ»

ПАО «Сумской фарфоровый завод»

ООО «РиФ-03»

ПАО "Укрнафта"

 

+7. Загальна характеристика сільського господарства

Аграрний сектор області має значний потенціал для розвитку і є однією з провідних галузей економіки регіону. Сільське господарство Сумщини спеціалізується в рослинництві на вирощуванні зернових і технічних культур Основні культури: озима пшениця, зернобобові, цукрові буряки, льон, картопля. У тваринництві – на виробництві молока та м’яса великої рогатої худоби і свиней. Розвинуті птахівництво, рибництво, бджільництво.
Загальна площа сільськогосподарських угідь області складає понад 1,7 млн. га, з якої понад 1,2 млн. га – рілля.
В агропромисловому комплексі області функціонує 378 сільськогосподарських підприємств різних форм власності та господарювання, 739 фермерських господарств, понад 150 тис. особистих селянських господарств. У галузі працює 21,6 тис. чоловік.


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 179; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!