Тема «Платіжні системи Інтернет»



Мета роботи – 1) аналіз загальних особливостей інтерфейсу та принципів роботи платіжних систем; 2) дослідження специфіки роботи в системі Web Money.

Дана лабораторна робота сприяє напрацюванню наступних компетенційу відповідності до Національної рамки кваліфікації:

Знання:

Особливості Інтернет-маркетингу. Методика здійснення маркетингу в Інтернет.

Уміння:

Застосовувати методи Інтернет-маркетингу при здійсненні комерційної діяльності компанії в Інтернет.

Комунікації:

Творча взаємодія з клієнтами та замовниками в процесі організації платежів в електронній комерції.

Автономність і відповідальність:

Прийняття рішень стосовно вибору інструментів технологічної підтримки електронної комерції на підприємстві.

Ухвалення рішення про вибір видів маркетингових заходів в Інтернет.

 

Хід роботи

1. Охарактеризуйте загальні особливості інтерфейсу та принципи роботи платіжних систем E-Gold, PayPal, Web Money, RUpay, Pecunix USD, MoneyBookers, E-Bullion, HYIP, AlertPay, StormPay, Яндекс.Деньги, IntGold, 1mdc, GoldMoney.

2. Запропонуйте та обґрунтуйте критерії оцінки ефективності роботи вказаних платіжних систем з позицій користувача. Зробіть порівняльний аналіз даних систем.

3. Зареєструйтеся в системі Web Money.

Для того щоб стати учасником WebMoney Transfer, необхідно спочатку в ній зареєструватися і завести гаманець.

Для цього потрібно встановити на свій комп'ютер спеціальну програму, за допомогою якої і будуть здійснюватися всі операції - WebMoney Keeper. Програму у вигляді саморозпаковується інсталяційного архіву можна безкоштовно завантажити з сайту WebMoney.

Виконайте наступні дії:

1) На сайті http://www.webmoney.ru/ завантажте WebMoney Keeper Classic 3.0.0.0. Розмір завантаження - 1,87 Мб.

2) Після завантаження запустіть завантажений файл, щоб встановити програму.

3) Підключіться до Інтернету. Запустіть встановлену програму. У який з'явився стилізованому віконці Вам буде запропоновано або зареєструватися, або увійти, вказавши WM-ідентифікатор та пароль (рис. 1, сині стрілки). Оскільки ніякого ідентифікатора у Вас ще немає, виберіть реєстрацію (рис. 1, червона стрілка).


Рис. 1. Вікно входу в системуWeb Money

4) Виконуйте інструкції програми. У з'явилися полях (рис. 2) потрібно заповнити свою персональну інформацію. Система WebMoney - анонімна, тому можете писати тут що завгодно. А можете написати правду, але познімати галочки біля полів. Якщо галочка знята, це означає, що поле не буде доступне до загального перегляду. Уважно все заповніть всі поля (можна російською). Вкажіть ваш реальний (бажано маловідомий) електронний ящик.


Рис. 2. Вікно реєстрації в системіWeb Money

5) Вкажіть, куди будуть збережені файл з секретними ключами (*. kwm) і файл з гаманцями (*. pwm).

Для простоти пропишіть шляхи такими, як на рис. 3, синя стрілка. Потім їх можна буде змінювати.


Рис. 3. Вікнозбереження файлу з секретними ключами і файлу з гаманцями

Файли з ключами та гаманцями - найважливіша ланка в системі вашої безпеки та конфіденційності. Вони унікальні для кожного користувача і дозволяють серверу WebMoney однозначно визначити, що Ви - це насправді Ви. Якщо комусь вдасться дізнатися ваш пароль, то він все одно не зможе скористатися вашим рахунком без цих файлів. Тому вам треба подбати, щоб цими файлами ніхто сторонній не заволодів. Для цього можна зберігати їх на надійному зовнішньому носії (оптимально - usb-flash пам'ять - можна тягати з собою в кишені як дійсно електронний гаманець, не вимагає драйверів, встромляється в будь-який комп'ютер). Програма WebMoney Keeper створить ці файли сама, в тих папках на вінчестері, які Ви їй зараз вкажете. Надалі розташування файлів можна буде поміняти.

6) Вам буде присвоєно Ваш персональний WM-ідентифікатор (WMID).

WM-ідентифікатор - це ваш унікальний номер в системі. Він складається з 12 цифр і служить для входу в систему, а також виконує деякі інші функції. Після того, як ви отримали WM-ідентифікатор, обов'язково запишіть його. Можна навіть на стіні біля монітора. WM-ідентифікатор не є секретною інформацією, тому приховувати його від сторонніх не варто.

7) После цих нескладних маніпуляцій програма автоматично відкриє вам гаманці:

один гаманець типу Z, (долари)

один гаманець типу R, (рублі)

один гаманець типу Е, (Євро)

один гаманець типу U, (гривні)

З цього моменту Ви зареєстровані в системі.

Всі операції в системі WebMoney відбуваються між гаманцями одного типу. Тобто Ви можете переказати гроші з свого Z-гаманця на Z-гаманець іншого учасника системи. Але не можете перекласти гроші з Z-гаманця, приміром, на R-гаманець.

4. Створіть електронний гаманець та перерахуйте один одному 10 грн.

Якщо Вам потрібно буде розплатитися з ким-небудь по WebMoney

вибирайте: Меню-> Гаманці-> Передати WM-> В гаманець WebMoney.

У вікні потрібно заповнити два поля:

Сума і Гаманець (рис. 4, червоні стрілки).

Нагадаємо, що операції в WebMoney відбуваються з використанням однотипних гаманців. Тобто з свого Z-гаманця Ви можете перевести гроші тільки на Z-гаманець іншого учасника системи, з R-гаманця - тільки на R-гаманець, з Е-гаманця - тільки на Е-гаманець.

У полі Гаманець введіть номер гаманця одержувача грошей. Вказівка ключових букв «Z», «R» або «Е» на початку цього номера обов'язково. У полі Сума введіть передану суму. Звичайно, щоб ця сума була переведена, вона повинна бути у Вашому гаманці. Якщо у Вас немає вказаної суми, то і перевести Ви її, природно, не зможете.


Рис. 4. Вікно заповнення суми та гаманця

Врахуйте при цьому, що за кожну операцію з переказу грошей, що проходить між учасниками системи, WebMoney бере комісію 0,8%, але не менше 1 цента.

Комісії буде знята з Вашого гаманця додатково, а кореспондентові буде переведена в точності вказана сума.

Наприклад, Ви оплачуєте по WebMoney якусь послугу. Нехай, вартість цієї послуги - 10,8 WME. Ви вписуєте в полі Сума 10,8 (за умови, що в полі Звідки обраний гаманець типу E). З Вашого гаманця в результаті цієї операції буде знято суму 10,8 + 0,008 * 10,8 = 10,89 WME. Тому для того, щоб заплатити 10,8 WME Вам потрібно мати на гаманці трохи більше - 10,89 WME

При переказі грошей на гаманець одержувача можна вказати також код протекції. Для цього в полі Код протекції операції введіть яку-небудь послідовність символів (за типом звичайного пароля). Код протекції використовується, в основному, для того, щоб убезпечити себе і одержувача грошей. Може трапитися так, що в полі Гаманець ви ввели невірний номер гаманця. Ну, просто помилилися (Ви, коли вводили, або одержувач, коли повідомляв Вам номер свого гаманця). У цьому випадку гроші підуть на гаманець чужої людини, і якщо Ви не ввели код протекції, то повернути їх вже буде неможливо.

Для того щоб гроші не пропали і застосовується код протекції:

Ви переказуєте гроші з кодом протекції, повідомляєте одержувачеві цей код, а той при отриманні грошей вводить його і тим самим знімає протекцію. Якщо протекція не буде знята одержувачем (не буде ведений код протекції) протягом вказаного Вами кількості днів, то гроші будуть повернуті в Ваш гаманець. Переказ грошей ви можете супроводити коротким коментарем (поле Примітка).

4. За результатами роботи оформіть звіт.

 

Лабораторна робота № 4


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 201; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!