Формування і фізіологічна роль плаценти у внутрішньоутробному розвитку



Плацента формується на 5-6 тижні після зачаття. Цей процес триває близько декількох тижнів. У людини плацента належить до гемохоріального типу – це значить, що хоріон зародка руйнує ендотелій судин і його ворсинки контактують (омиваються) з кров’ю матері напряму.

Плацента сполучає материнський організм з організмом плода і забезпечує обмін речовин між ними. Основними функціями її є:

· Газообмін – транспорт О2 і виведення СО2.

· Трофічна – поставка поживних речовин для плода.

· Видільна – виведення продуктів обміну організму плода.

· Захисна – гематоплацентарнийбарєр стримує материнську імунну реакцію на наявність чужорідного організму (плода). В той же час, в кінці терміну вагітності материнські ІgG здатні проходити через плаценту в кров плода, і забезпечують його специфічний імунітет декілька місяців після народження.

· Гормональна – плацента секретує багато біологічно активних речовин (хоріонічнийгонадотропін, плацентарний лактоген, тестостерон, серотонін, пролактин, прогестерон та ін.), що регулюють різні аспекти розвитку плода, підготовки материнського організму до пологів на протязі всіх етапів вагітності.

 

Вікові зміни структури слизової оболонки кишечнику та його функцій порожнинне та мембранне травлення.

У новонароджених слизова оболонка тонка, ворсинок мало.Вона щільно обплетена кровоносними судинами. Відмінною і важливою особливістю кишечника дитини грудного віку є підвищена проникність її стінок. У різних відділах травного тракту здорової дитини міститься характерна для них мікрофлора.

Мікрофлора кишечника дитини грудного віку обумовлена ??характером вигодовування Проте не зважаючи на це, у новонароджених відразу слизовою оболонкою виділяються секретин і холецистокінін, - гормони, що стимулюють роботу підшлункової залози і виділення жовчі. Впродовж онтогенезу слизова оболонка кишечнику стає більш потужною, зростає її площа поверхні за рахунок збільшення кількості ворсинок. Секреторна функція теж удосконалюється. При старінні спостерігається протилежний процес.

У кишечнику здійснюється перетравлення хімусу і всмоктування поживних речовин. Існує 3 види травлення з огляду на місце його локалізації:

· Порожнинне – відбувається за рахунок ферметів підшлункової залози, що виділяються в 12-палу кишку. У новонароджених не дуже розвинене.

· Мембранне – за рахунок ферментів, що реабсорбуються глікокаліксом (ферменти підшлункової залози та ферменти ліберкюрових залоз) при стінках кишечника. У новонароджених мембранне травлення є дуже інтенсивним

· Внутрішньоклітинне травлення – високомолекулярні сполуки шляхом ендоцитозу потрапляють всередину клітини і там розщеплюються на мономери внутрішньоклітинним комплексом ферментів. Теж є дуже активним у новонароджених.

Становлення ІІ сигнальної системи у онтогенезі людини.

Десь на приблизно після першого року життя у дитини виникають передумови для початку мовлення: опускається гортань, зміцнюються дихальні м’язи, удосконалюється контроль над мімічними і м’язами язика. До того ж дозрівають структури у корі головного мозку, що відповідають за мовну функцію (зона Брока, Верніке). У віці від 1,5-2,5 років дитина «ламає мовний код» - починає розуміти, що певний набір звуків (слово) означає якесь певне поняття. Дитина намагається повторювати якомога більше слів, згодом починає формулювати свої думки у більш складній формі – реченнями, використовуючи більше слів. Дитина копіює батьків та інших оточуючих, повторюючи їхню міміку, жестикуляцію, інтонацію мовлення. До того ж у дитини удосконалюються так звані резонатори (порожнина носа, рота) що збагачують тембральне забарвлення мови.

 

 


Дата добавления: 2018-04-04; просмотров: 51; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!