Розділ 3. Комп’ютерна мережа підприємства



На підприємстві використовується локальна мережа, що включає в себе не велику кількість комп'ютерів.

Локальна комп'ютерна мережа — комп'ютерна мережа для обмеженого кола користувачів, що об'єднує комп'ютери в одному приміщенні або в рамках одного підприємства. На кожному комп'ютері є вихід в інтернет, але з обмеженим доступом до соціальних мереж.

Комп'ютерні мережі - це системи комп'ютерів, об'єднаних каналами передачі даних, що забезпечують ефективне надання різних інформаційно-обчислювальних послуг користувачам за допомогою реалізації зручного і надійного доступу до ресурсів мережі.

Інформаційні системи, що використовують можливості комп'ютерних мереж, забезпечують виконання наступних завдань:

1. Зберігання і обробка даних

2. Організація доступу користувачів до даних

3. Передача даних і результатів обробки користувачам

Ефективність вирішення перерахованих завдань забезпечується:

1. Дистанційним доступом користувачів до апаратних, програмних і інформаційних ресурсів

2. Високою надійністю системи

3. Можливістю оперативного перерозподілу навантаження

4. Спеціалізацією окремих вузлів мережі для вирішення певного класу задач

5. Рішенням складних завдань спільними зусиллями декількох вузлів мережі

6. Можливістю здійснення оперативного контролю всіх вузлів мережі

      Види комп'ютерних мереж:

1. Локальні (ЛВС, LAN-Local Area Network)

2. Регіональні (РВС, MAN - Metropolitan Area Network)

3. Глобальні (ГВС, WAN - Wide Area Network)

У локальній мережі абоненти перебувають на невеликому (до 10-15 км) відстані.

Глобальні мережі з'єднують абонентів, віддалених один від одного на значну відстань, розташованих в різних країнах, або різних континентах.

За зовнішніми ознаками організації передачі даних комп’ютерної мережі можна розділити на дві групи:

1. послідовні;

2. широкомовні.

У послідовних мережах передача даних здійснюється послідовно від одного вузла до іншого. Кожен вузол ретранслює прийняті дані далі. Практично всі види мереж відносяться до цього типу. У широкомовних мережах в конкретний момент часу передачу може вести тільки один вузол, інші вузли можуть тільки приймати інформацію.

Топологія представляє фізичне розташування мережевих компонентів (комп'ютерів, кабелів та ін.). Вибором топології визначається склад мережевого обладнання, можливості розширення мережі, спосіб управління мережею.

Існують наступні топології комп'ютерних мереж:

1. шинні (лінійні, bus);

2. кільцеві (петльові, ring);

3. радіальні (зіркоподібні, star);

4. змішані (гібридні).

Практично всі мережі будуються на основі трьох базових топологій: топології «шина», «зірка» та «кільце». Базові топології досить прості, однак на практиці часто зустрічаються досить складні комбінації, що поєднують, властивості і характеристики декількох топологій.

У топології «шина», або «лінійна шина» (linear bus), використовується один кабель, іменований магістраллю або сегментом, до якої підключені все комп'ютери мережі. Ця топологія є найбільш простою і поширеною реалізацією мережі.

Так як дані в мережу передаються лише одним комп'ютером, продуктивність мережі залежить від кількості комп'ютерів, підключених до шини. Чим більше комп'ютерів, тим повільніше мережу.

Залежність пропускної здатності мережі від кількості комп'ютерів в ній не є прямою, так як, окрім числа комп'ютерів, на швидкодію мережі впливає безліч інших чинників: тип апаратного забезпечення, частота передачі даних, тип мережевих додатків, тип мережевого кабелю, відстань між комп'ютерами в мережі.

«Шина» є пасивною топологією - комп'ютери тільки «слухають» передані по мережі, дані, але не передають їх від відправника до одержувача. Вихід з ладу будь-якого комп'ютера не впливає на роботу всієї мережі. В активних топологіях комп'ютери регенерують сигнали з подальшою передачею їх по мережі.

Основою послідовної мережі з радіальної топологією (топологією «зірка») є спеціальний комп'ютер - сервер, до якого підключаються робочі станції, кожна по своїй лінії зв'язку.

Вся інформація передається через сервер, в завдання якого входить ретрансляція, перемикання і маршрутизація інформаційних потоків в мережі. Така мережа є аналогом системи телеобробки, в якій всі абонентські пункти містять в своєму складі комп'ютер.

Недоліками такої мережі є:

•   Високі вимоги до обчислювальних ресурсів центральної апаратури,

•   Втрата працездатності мережі при відмові центральної апаратури,

•   Велика протяжність ліній зв'язку,

•   Відсутність гнучкості у виборі шляху передачі інформації якщо вийде з ладу робоча станція (або кабель, що з'єднує її з концентратором), то лише ця станція не зможе передавати або приймати дані по мережі. На інші робочі станції в мережі цей збій не вплине. При використанні топології «кільце» комп'ютери підключаються до кабелю, замкнутому в кільце. Сигнали передаються в одному напрямку і проходять через кожен комп'ютер. Кожен комп'ютер є повторювачем, посилюючи сигнали і передаючи їх наступному комп'ютера. Якщо вийде з ладу один комп'ютер, припиняє функціонувати вся мережа.

Спосіб передачі даних по кільцевій мережі називається передачею маркера. Маркер послідовно, від комп'ютера до комп'ютера, передається до тих пір, поки його не отримає той комп'ютер, який повинен передати дані. Передавальний комп'ютер додає до маркера дані та адресу одержувача і відправляє його далі по кільцю.

Дані передаються через кожен комп'ютер, поки не виявляться у того, чия адреса збігається з адресою одержувача. Далі приймає комп'ютер посилає передавальному повідомлення - підтвердження про прийом даних. Отримавши повідомлення - підтвердження, що передає комп'ютер створює новий маркер і повертає його в мережу.

На підприємство використовується топологія типу загальна шина, яка представляє собою загальний кабель (званий шина або магістраль), до якого приєднані всі робочі станції. На кінцях кабелю знаходяться термінатори, для запобігання відображення сигналу.

Проект корпоративної комп’ютерної мережі підприємства передбачає:

•   15 робочих місць

•   Централізовану обробку даних

•   Автономну безперебійну роботу системи

•   Уніфіковану мережеву інфраструктуру

 

Корпоративна мережа вимагає кваліфікованого персоналу для супроводу спеціалізованого програмного забезпечення.

Мережа підприємства являє собою корпоративну мережу, яка об'єднує не тільки мережеві пристрої в межах одного локального офісу, але і пристрої, що знаходяться в розрізнених підрозділах, розташованих як в межах одного міста, так і в різних країнах. Такі територіально розподілені мережі необхідні для забезпечення захищеної передачі даних між розрізненими філіями одного підприємства і забезпечують доступ усіх співробітників до ресурсів загальної корпоративної інформаційної системи. Корпоративні мережа підприємства організовуються під потреби самої організації і працює за правилами, встановленими цією організацією.

 

 


Дата добавления: 2018-04-04; просмотров: 1352; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!