ОБҐРУНТУВАННЯ ОСНОВНИХ ПАРАМЕНТРІВ ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ПРОГРАМИ



Обґрунтування ділової стратегії господарського товариства

Для виконання курсової роботи Вам необхідно озброїтися фінансовою звітністю господарського товариства: балансом та звітом про фінансові результати. Операційна діяльність підприємства повинна бути прибутковою, оскільки збиткові підприємства не можуть здійснювати капітальні інвестиції, тобто витрати на оновлення, реконструкцію, технічне переозброєння. Фінансову звітність Ви можете отримати в Інтернеті за адресою: smida.qov.ua. Обов’язково перевірте значення суми активу (ряд. 1300) і пасиву (ряд. 1900) балансу на кінець року. У випадку виявлення помилки, зверніться до викладача.

Методику розробки бюджету інвестиційної програми підприємства ілюструє приклад за даними ПАТ «АТП-1». Звітність ПАТ наведена у додатках Б, В.

Для вибору ділової стратегії необхідно проаналізувати діяльність підприємства із метою визначення її ефективності та рівня ризиків, що впливають на неї.

Доцільно проаналізувати рентабельність основної та рентабельність іншої операційної діяльності підприємства. Обов’язково розрахуйте економічну рентабельність активів (Rе) та фінансову рентабельність власного капіталу (Rф):

 

,

де По – прибуток від операційної діяльності;

 – середньорічна вартість власного капіталу;

– середньорічна вартість позикового капіталу (без кредиторської заборгованості та забезпечень, в т.ч. довгострокових).

Для ПАТ «АТП-1» за даними додатку Б середньорічна вартість власного капіталу становить 29504 тис. грн. (29099+29909)/2, а позикового – 61 тис. грн. (0+122)/2. Тоді економічна рентабельність активів (з урахуванням даних додатку В) складає: 697*100/(29504+61)=2,4 %.

 

 

де ЧП – чистий прибуток.

Оцінити ризик втрати платоспроможності можна за допомогою основних показників ліквідності, фінансової стійкості. Проаналізуйте також технічний стан основних засобів. Формули для розрахунку основних показників, якими слід керуватися при виборі інвестиційної стратегії, наведені в додатку Г.

Результати аналізу діяльності підприємства, в першу чергу рентабельності основної діяльності та рівня зношеності основних засобів, дозволять Вам вибрати ділову стратегію з трьох можливих:

¨ контролю над витратами (ґрунтується на зниженні витрат);

¨ зростання (для підприємств, що швидко розвиваються; передбачає постійне підвищення рівня доходів);

¨ обмеженого зростання (для підприємств, що діють обережно з мінімальними ризиками; передбачає помірне збільшення доходу від досягнутого рівня).

Після вибору стратегії необхідно визначитися щодо додаткових вихідних даних (табл. 2.1). При цьому слід враховувати, що Ви розробляєте один варіант прогнозу, а саме оптимістичний. Частину вихідних даних обираєте самостійно, після чого іншу їх частину визначає викладач.

 


Дата добавления: 2018-04-04; просмотров: 194; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!