Тема 4. Тренинг как инновационная форма работы с разными категориями клиентов.



ПАССИВНЫЕ, АКТИВНЫЕ И ИНТЕРАКТИВНЫЕ МЕТОДИКИ В РАБОТЕ С ГРУППОЙ.

ПОНЯТИЕ И СТРУКТУРА СОЦИАЛЬНО-ПРОСВЕТИТЕЛЬСКОГО ТРЕНИНГА.

МЕТОДИ РОБОТИ ПІД ЧАС ТРЕНІНГУ

 

 

ПАССИВНЫЕ, АКТИВНЫЕ И ИНТЕРАКТИВНЫЕ МЕТОДИКИ В РАБОТЕ С ГРУППОЙ.

 

Пасивні методики (П)

Учень виступає в ролі об'єкту навчання, він повинен засвоїти і відтворити матеріал, який передається йому викладачем (ведучим) – джерелом знань. Наприклад, це відбувається при використанні лекції-монологу (одностороння передача інформації від викладача до учня), читанні, презентації. Учні при цьому не співпрацюють один з одним і не виконують яких-небудь проблемних завдань, а просто слухають підготовлений для них матеріал.

Активні методики (А)

Учень більшою мірою стає суб'єктом навчання, вступає в діалог з викладачем (ведучим), виконує творчі, проблемні завдання. Тут вже з'являється взаємний зв'язок – питання від учня до вчителя, питання до учня, що розвивають творче мислення. Таким чином учні встановлюють індивідуальний контакт з викладачем, але не з іншими членами групи.

Інтерактивні методики (І) = засновані на взаємодії

Інтерактивні методики передбачають спільне навчання (навчання в співпраці): і учні, і викладач є суб'єктами навчання. Викладач виступає лише в ролі більш досвідченого організатора процесу навчання. Всі учасники освітнього процесу при цьому взаємодіють один з одним, обмінюються інформацією, спільно вирішують проблеми, моделюють ситуації, оцінюють дії членів групи і свою власну поведінку.

Інтерактивні методики дозволяють задіювати не лише свідомість людини, але й її почуття, емоції, вольові якості, тобто включають в процес навчання «цілісну людину». Це дозволяє збільшити відсоток засвоєння матеріалу.

Людина засвоює інформацію швидше, якщо навчання проходить інтерактивно, коли вона має можливість одночасно із здобуттям інформації обговорювати неясні моменти, ставити питання і тут же закріплювати отримані знання, формувати навички поведінки. Такий підхід залучає учасників до процесу, і сам процес навчання стає легше і цікавіше.

 

Важливість використання інтерактивних методик підкреслюється наявністю психологічної закономірності – " знання – ставлення – зміна поведінки".

Тобто, для того, щоб людина змінила свою поведінку – в більшості випадків недостатньо просто дати їй інформацію.

Деякі люди, проводячи захід, думають що досить дати інформацію про здоровий спосіб життя, види здоров'я, і учень відразу ж задумається і змінить на краще свою поведіку (почне робити ранкову зарядку, харчуватися збалансовано, читати книжки або регулярно митиме руки і тому подібне). Це помилкова думка. Звичайно, комусь досить просто почитати інформацію в книзі, і це призведе до зміни поведінки, але в більшості випадків необхідно враховувати цей ланцюжок: здобуття інформації (знання) – формування почуттів, емоцій по відношенню до того, про що говоримо (ставлення) – побудова поведінки відповідно до того, як до цього ставишся (зміна поведінки). Тобто, навіть у випадку отримання інформації з книги, вона якимось чином зачіпає внутрішній світ та емоції людини, що призводить до формування певного відношення та зміни поведінки. Хоча для роботи з підлітками і молоддю ефективніше використовувати групові методи.

 

 


Дата добавления: 2015-12-21; просмотров: 20; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!