Формули та рівняння



Формули та рівняння розташовують безпосередньо після тексту, в якому вони згадуються вперше, посередині сторінки. Формули створюються за допомогою редактора формул Microsoft Equation.

Формули в роботі (якщо їх більше однієї) нумерують у межах розділу. Номер формули складається з номера розділу і порядкового номера формули врозділі, між якими ставлять крапку.

Номери формул пишуть біля правого поля аркуша на рівні відповідної формули в круглих дужках, наприклад (3.1) (перша формула третього розділу), без крапки в кінці.

Вище і нижче кожної формули або рівняння залишають інтервал, який дорівнює 6 пт. Найбільші, а також довгі і громіздкі формули, котрі мають у складі знаки суми, добутку, диференціювання, інтегрування, розміщують на окремих рядках. Це стосується також і всіх нумерованих формул. Для економії місця кілька коротких однотипних формул, відокремлених від тексту, можна подати в одному рядку з текстом, а не одну під одною. Невеликі формули, що не мають самостійного значення, вписуються в середині рядку тексту.

Пояснення значень символів і числових коефіцієнтів треба подавати безпосередньо під формулою в тій послідовності, в якій вони наведені у формулі з абзацного виступу. Значення кожного символу і числового коефіцієнта треба подавати з нового рядка. Перший рядок пояснення починають зі слова «де» без двокрапки (див. приклад нижче).

Якщо рівняння не вміщується в один рядок, його слід перенести після знака рівності (=), або після знаків плюс (+), мінус (–), множення (х).

Порядкові номери позначають арабськими цифрами в круглих дужках біля правого поля сторінки без крапок від формули до їі номера. Номер, який не вміщується у рядку з формулою, переносять у наступний нижче формули. Номер формули при її перенесенні вміщують на рівні останнього рядка. Якщо формулу взято в рамку, то номер такої формули записують ззовні рамки з правого боку, навпроти основного рядка формули. Номер формули подають на тому ж рядку, де знаходиться сама формула. Так, наприклад:

 

 

«Відомо, що чиста поточна вартість розраховується за формулою (7.1):

, (7.1)

де – первісні вкладення коштів;

– повні вигоди за рік t;

– повні витрати за рік t;

t – відповідний рік проекту;

n – строк служби проекту в роках;

i – ставка дисконтування.»

 

Номер групи формул, розміщених на окремих рядках і об'єднаних фігурною дужкою (парантезом), ставиться справа від вістря парантеза, яке знаходиться в середині групи формул і спрямовано в сторону номера.

Загальне правило пунктуації в тексті з формулами таке: формула входить до речення як його рівноправний елемент. Тому в кінці формул і в тексті перед ними розділові знаки ставлять відповідно до правил пунктуації.

Двокрапку перед формулою ставлять лише у випадках, передбачення правилами пунктуації: а) у тексті перед формулою є узагальнююче слово, б) цього вимагає побудова тексту, що передує формулі.

Розділовими знаками між формулами, котрі йдуть одна під одною і не відокремлені текстом, можуть бути кома або крапка з комою безпосередньо за формулою до її номера.

Розділові знаки між формулами при парантезі ставлять всередині парантеза. Після таких громіздких математичних виразів, як визначники і матриці, можна розділові знаки не ставити.

Примітки

Примітки до тексту і таблиць, в яких наводять довідкові і пояснювальні дані, нумерують послідовно в межах однієї сторінки. Якщо приміток на одному аркуші декілька, то після слова «Примітки» ставлять двокрапку (див. зразок). Шрифт примітки дорівнює 10 пт. Так, наприклад:

«Примітки:

1. …

2. …»

 

Якщо є одна примітка, то її не нумерують і після слова «Примітка» ставлять крапку і продовжують писати у тому ж рядку.

Списки

Списки позначаються маркером «–» (тире) або арабською цифрою з крапкою. Якщо список починається з маркеру, то перед ним ставлять двокрапку, текст починають з маленької літери, а в кінці кожної позиції (крім останньої) ставлять крапку з комою. Якщо список починається з цифри, то після неї ставиться крапка, потім пробіл, потім – речення, яке починається з великої літери і закінчується крапкою.

Список може мати два рівні деталізації, кожен з яких має однаковий абзацний відступ – 1,25 см від лівого берега аркуша (як і весь текст роботи).

Розрізняють нумеровані та маркіровані списки.

Приклад нумерованого списку:

«З метою просування послуг фірми «ТС-Кастомс» на ринку планується виконання наступних заходів.

1. Проведення безкоштовного семінару-презентації нового підприємства на момент початку його роботи.

2. Проведення рекламної компанії за допомогою рекламних об’яв у періодичних спеціалізованих виданнях.

3. Адресна розсилка пропозицій до найбільш вірогідних корпоративних клієнтів засобами звичайної та електронної пошти, а також шляхом особистих переговорів та зустрічей з керівниками підприємств.»

Приклад маркірованого списку:

«Крім цін за прайс-листом, цінова політика включатиме:

- знижки від 5 % для просто «гарних людей», до 50 % – для клієнтів з великою кількістю постачань (відправлень) або зі значним асортиментом УКТ ЗЕД;

- ексклюзивні розцінки для клієнтів з масштабним обсягом співробітництва;

- конструктивні схеми бартерних взаєморозрахунків з індивідуальними розцінками;

- безкоштовне інформаційне обслуговування підприємств на поточний календарний рік навіть при однократному користуванні послугами фірми.»

Для змішаних списків (нумерованих з елементами маркіровки), списки першого рівня деталізації друкують з великої літери, наприкінці ставиться крапка. Списки другого рівня – з маленької літери, наприкінці ставиться крапка з комою, після останньої позиції ставиться крапка. Так, наприклад:

«Нижче наведено перелік послуг з митного оформлення товарів і транспортних засобів.

1. Декларування та пред’явлення вантажів і транспортних засобів, що декларуються, митному органу:

- оформлення документів, необхідних для митних процедур та заповнення товаросупроводжувальних документів (CMR, SMGS, CARNET TIR);

- забезпечення переказу грошових коштів для сплати митних платежів, передбачених Митним кодексом України.

2. Консультаційні послуги із здійснення ЗЕД та митного законодавства.

3. Послуги з інформаційно-сервісного обслуговування:

- класифікація товарів згідно з УКТ ЗЕД;

- довідкова інформація по ставкам мита та розрахунок митних платежів та складання комерційних документів за експортно-імпортними операціями;

- контроль та управління ЗЕО на етапі митного оформлення.

Проаналізуємо далі, …»

 

Виноски

Пояснення до окремих даних, наведених у тексті або таблицях, допускається оформляти підсторінковими виносками.

Виноски позначають надрядковими знаками у вигляді арабських цифр (порядкових номерів), та виносяться у нижнє поле поточної сторінки.

Виноски формуються традиційними засобами текстового редактора
Microsoft Office Word.


Дата добавления: 2015-12-17; просмотров: 20; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!