Життєвий цикл волосся



Життєвий цикл волося складається з трьох стадій, його тривалість коливається від 2 до 5 років. Кожен волосяний фолікул генетично запрограмований на виробництво приблизно 25-27 волосся. Кожен волосся живе за своїм "індивідуальним графіком", а тому різні волосся в один і той же час знаходяться на різних стадіях свого життєвого циклу: 85% волосся знаходяться у фазі активного росту (анагена), 1% у фазі спокою (катагена) і 14 % - у стадії випадіння (телоген).

Стадії життя волосся:

Анаген - безперервний поділ клітин у матриксі волосяного фолікула, в результаті якого нові клітини просуваються до поверхні шкірного покриву волосистої частини голови. Період активного росту продовжується протягом 2-5 років.

Катаген - поділ клітин матриці сповільнюється і припиняється, волосяний фолікул "впадає в сплячку". Волосяна цибулина поступово від'єднується від волосяного сосочка. Ця фаза триває дуже недовго - приблизно 3-1 тижні.

Телоген - оновлення клітин припиняється приблизно на 3 місяці (час, за яке відновлюється зв'язок між знов синтезованої власний цибулиною і волосяним сосочків, і новий волосся входить у фазу анагена). Повністю відокремилася від дермальний сосочка телогеновая цибулина набуває витягнуту форму і починає рухатися до поверхні шкірного покриву волосистої частини голови. У період телоген новий волосся починає рости, а старий випадає.

6. Класифікація мікроорганізмів

До мікроорганізмів відносять:

1) бактерії;

2) віруси;

3) гриби;

4) найпростіші;

5) мікроводорості.

Загальний ознака мікроорганізмів - мікроскопічні розміри; відрізняються вони будовою, походженням, фізіологією.

Бактерії - одноклітинні мікроорганізми рослинного походження, позбавлені хлорофілу і не мають ядра.

Гриби - одноклітинні і багатоклітинні мікроорганізми рослинного походження, позбавлені хлорофілу, але мають риси тваринної клітини, еукаріоти.

Віруси - це унікальні мікроорганізми, які не мають клітинної структурної організації.

7. Розкрити поняття епідеміологія. Види інфекції.

Епідеміологія - окрема медична наука, що займається вивчення умов виникнення інфекційних хвороб та механізмів передачі їх збудників, а також розробкою заходів щодо їх запобігання.

 

Інфекція або Заражування — стан, коли в організм потрапляє чужорідний агент (бактерія, грибок, найпростіші або вірус), який розмножується і здійснює хвороботворний ефект.

Сукупність патологічних, адаптаційно-пристосувальних і репаративних реакцій організму, що виникають у результаті його конкурентної взаємодії з патогенними й за певних умов потенційно-патогенними вірусами, бактеріями й грибами. Аналогічне явище стосовно протозоа й метазоа називається інвазія.

Види інфекцій

Інфекція може розвиватися у різних напрямках та приймати різні форми. Форма розвитку інфекції залежить від співвідношення патогенності мікроорганізму, факторів захисту мікроорганізму від інфекції та від факторів зовнішнього оточення.

Локальна інфекція — місцеве пошкодження організму під дією патогенних факторів мікроорганізму. Локальний процес, як правило виникає на місці проникнення мікроба у тканини і зазвичай характеризується розвитком місцевої запальної реакції. Локальні інфекції представлені ангінами, фурункулами, дифтерією, рожею. У деяких випадках інфекція може перейти у

Загальна інфекція — проникнення мікрогормонів в кров і розповсюдження по всьому організму. Проникнувши у тканини організму мікроб розмножується на місці проникнення, а потім проникає у кров. Такий механізм розвитку характерний для грипу, сальмонельозу, всипного тифу, сифілісу, деяких форм туберкульозу та вірусних гепатитів.

Латентна інфекція — стан при якому мікроорганізм, що живе і розмножується у тканинах організму, не викликає ніяких симптомів (хронічна форма гонореї, хронічний сальмонельоз та інші).

 


Дата добавления: 2015-12-21; просмотров: 14; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!