Структурно-логічна схема викладання навчальної дисципліни



«Адвокатура України»

 
 

 

 


Участь адвоката у цивільному судочинстві  

  Участь адвоката у господарському і адміністративному судочинстві  
Адвокат у кримінальному судочинстві  
  Гарантії адвокатської діяльності

 

 

 

Загальною методичною вимогою до вивчення дисципліни є вироблення особистісного ставлення студентів до її проблем на основі критичного вивчення та аналізу навчальної і наукової літератури. Дисципліна розрахована як на вивчення та закріплення інформаційно-теоретичної бази, отриманої під час прослуховування лекцій, так і на самостійну роботу студентів. Цілеспрямовано сприяти підвищенню рівня логічного мислення, мобілізувати продуктивність засвоєння теоретичного матеріалу повинен розгляд на семінарських та практичних заняттях тих питань, які безпосередньо стосуються адвокатури та організаційно-правових засад її діяльності.

Як свідчить практика навчального процесу, найбільш ефективним прийомом вивчення діяльності адвокатури є ознайомлення з першоджерелами, працями відомих науковців, законодавчими актами в галузі кримінального процесу, цивільного процесу, господарського процесу тощо. Звертаємо увагу студентів на вивчення публікацій у періодичних виданнях, зокрема, наукових статей з кримінального, цивільного та господарського процесів, в яких аналізуються проблеми діяльності адвокатури, як самостійної державної інституції.

Поточний контроль за засвоєнням знань здійснюється через оцінювання усних відповідей щодо проблем для обговорення, передбачених планом семінарських занять, а також шляхом проведення експрес-опитувань, тестування, підготовки доповідей і рефератів, написання самостійних і модульних контрольних робіт. При оцінюванні враховується глибина теоретичних знань студентів і вміння застосовувати у професійній, науково-дослідній, організаційно-управлінській діяльності.

Підсумкова перевірка якості засвоєння змісту навчального процесу здійснюється у формі заліку, на якому визначається рівень теоретичних знань з адвокатської діяльності, а також уміння застосовувати ці знання.


Навчальна програма дисципліни «Адвокатура України»

 

Навчальна програма підготовки фахівця юридичного профілю передбачає вивчення навчальної дисципліни «Адвокатура України», що присвячена дослідженню норм права, які регламентують основи діяльності та визначають права та правовий статус адвоката в Україні, а також систему органів адвокатури, чий державно-правовий розвиток має істотне значення для юридичної думки в Україні зокрема та у світі загалом.

Згідно з освітньо-професійною програмою, «Адвокатура України» є нормативною навчальною дисципліною обов’язкового вибору, вивчається протягом одного семестру. Загальний бюджет часу відповідно до ECTS становить 3 кредити, що дорівнює 108 годинам. Структурно навчальна дисципліна складається з 3 змістовних модулів, рівень засвоєння якого визначається за результатами заліку.

Вивчення дисципліни сприяє досягненню конкретних цілей, на основі яких виділено функції цієї дисципліни.

Прогностична функція полягає в тому, що дисципліна «Адвокатура України» виробляє здатність оцінювати та обґрунтовано прогнозувати розвиток такого недержавного самоврядного інституту, як адвокатура України. Вивчення цієї дисципліни дозволяє передбачити зміни в системі взаємодії адвокатури з державними органами і установами, а також фізичними особами, моделювати діяльність адвокатів, що здійснюють захист, представництво та надання інших видів правової допомоги на професійній основі.

Прикладна функція. Конституційна реформа в Україні, являє собою більшою мірою процес побудови адвокатури нового типу, на яку покладена функція здійснення захисту, представництва та надання інших видів правової допомоги на професійній основі. Поінформованість у сфері діяльності органів адвокатури є практично корисною у тому розумінні, що вона дає можливість набуті знання використовувати у правозастосовчій діяльності.

Комунікаційна функція полягає у вивченні закономірностей організації, шляхів реформування органів адвокатури в умовах побудови соціальної, правової держави, її правового статусу, як недержавного самоврядного інституту. Ця спрямованість дисципліни дає можливість поряд з загальнонауковими та окремими методами широко використовувати такий підхід як сучасну методологію пізнання та удосконалення соціально-правової діяльності, яка дає змогу вичленити та системно описати систему органів адвокатури у єдності та взаємообумовленості елементів що її складають. У зв’язку з цим курс можна вважати комплексною теоретико-практичною та прикладною дисципліною, яка вивчає у межах єдиної системи юридичної підготовки самостійну, в сучасних умовах недостатньо розроблену галузь, суспільних відносин – відносин щодо здійснення захисту, представництва та надання інших видів правової допомоги на професійній основі.

Вивчення навчальної дисципліни «Адвокатура України» передбачає з’ясування загальнотеоретичних питань, що дозволяють одержати бачення теми, постановку проблемних питань і методичну основу для їхнього вивчення, включаючи аналіз нормативно-правових джерел, спеціальної літератури. Подальше вивчення та засвоєння матеріалу будується на основі самостійного опрацювання рекомендованих матеріалів.

Зміст запропонованої навчальної програми відповідає вимогам кредитно-модульної системи навчання та у першу чергу спрямований на розробку з кожної теми індивідуальних завдань.


Дата добавления: 2015-12-17; просмотров: 15; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!