Завдання до варіанту № 11.



Завдання 1. Розкрийте зміст принципів трудового права, відображаючих правову політику в галузі охорони здоров’я та захисту трудових прав працівників.

 

Завдання 2. Розв’яжіть задачі.

2.1. Цукровий завод уклав з юристом Ветуховим трудову угоду, за якою Ветухов зобов'язався вести усі справи по стягненню дебіторсь­кої заборгованості в народному і арбітражному суді на користь заводу. Завод за проведену роботу зобов'язався виплачувати Ветухову винагороду у розмірі 5 % від стягнутих на користь заво­ду сум.

Ветухов активно приступив до роботи, виграв у суді декілька справ, за що частково одержав винагороду з сум, які надійшли на банківський рахунок заводу.

Одночасно виникло декілька справ про стягнення із заводу кредиторської заборгованості, по яких директор заводу доручив Ветухову виступити в суді. Ветухов від участі у справах відмовився, посилаючись на те, що він уклав трудову угоду про участь у справах про стягнення на користь заводу дебіторської заборго­ваності, а не по справах, коли позови пред'являються заводу.

Директор у зв'язку з відмовою Ветухова обслуговувати завод у справах про вимоги до заводу, дав вказівку бухгалтерії не вип­лачувати Ветухову винагороди взагалі. Ветухов звернувся з позовом про стягнення винагороди до районного суду.

На підставі якого законодавства: цивільного чи трудового повинен бути вирішений цей спір?

 

2.2. До відділу кадрів банку «Аваль» звернувся громадя­нин Росії Фролов, який постійно проживає в Україні, із заявою про прийняття його на роботу на вакантну поса­ду економіста. Але Фролову було відмовлено в прийнятті на роботу, мотивуючи відсутністю у нього спеціального дозволу на працевлаштування.

Чи правомірно відмовлено Фролову у прийнятті на роботу?

Які особливості працевлаштування іноземних громадян та осіб без громадянства в Україні?

 

Нормативний матеріал:

КЗпП України;

Про зайнятість населення: Закон України від 01.03.1991р. (із змін. і доп.)// Відомості Верховної Ради України. - 1991. - №14. - Ст.170;

Про загальнообов'язкове державне соціальне страху­вання на випадок безробіття: Закон України від 2 берез­ня 2000 р. (із змін, і доп.) //Відомості Верховної Ради України. — 2000. — № 22. — Ст.171;

Про зайнятість населення: Закон України від 05.07.2012р.// Відомості Верховної Ради України. - 2013. - №24. - Ст.243.

 

 

ВАРІАНТ № 12.

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ

Контрольна робота – це одна з найпоширених форм науково-практичної роботи студентів. Мета контрольної роботи – надать допомогу студентам заочної форми навчання по вивченню навчальної дисципліни «Трудове право України» (Загальна частина. Колективні договори і угоди. Правове регулювання зайнятості населення.), провірити засвоєння ними курсу, вміння самостійно аналізувати конкретні трудові конфлікти з цих питань та давати аргументовані відповіді на питання, які поставлені в завданнях.

Студенти в своїй роботі повинні виписати контрольне завдання (теоретичне питання, умови задач).

Відповідь на теоретичне завдання повинна бути повною і обгрунтованою, з посиланням на чинне законодавство.

При розв'язуванні задачі, насамперед, треба визначити до якої теми курсу трудового права вона належить, уважно вивчити відповідну главу підручника і нормативні акти, регулюючі ці відносини(основні нормативні матеріали рекомендовані до кожного варіанту). Разом з тим, студентам треба враховувати можливі зміни і доповнення чинного законодавства на час виконання контрольного завдання.

Розв'язуючи задачу, треба надавати повні і обгрунтовані на підставі чинного законодавства відповіді. Тобто, спочатку треба розкрити загальний порядок правового регулювання правовідносин, які наведенні у задачі, а потім, на підставі цих загальних положень, розв'язати конкретний трудовий конфлікт.

Недостатньо робити висновки, в яких тільки фіксуються порушення законодавства – треба вказати конкретні дії щодо усунення порушень і відповідне рішення цього конфлікту. Відповіді при розв'язуванні задачі треба давати не тільки на поставленні в ній питання, але й на питання, які логічно випливають з її рішення. При цьому необхідно посилатися не просто на нормативний акт, який використовується при розв'язуванні задачі, але й на конкретну статтю, пункт цього акту. У зв'язку з цим студенти повинні уважно вивчити не тільки рекомендовані, але й додаткові нормативні акти, які регулюють ці питання. Студенти повинні враховувати той факт, що в Україні тимчасово діють законодавчі акти Союзу РСР з питань, які не врегульовані законодавством України, при умові, що вони не протирічуть Конституції і законам України (згідно постанови Верховної Ради України від 12.09.91 р. «Про порядок тимчасової дії на території України окремих актів законодавства Союзу РСР»).

Для виконання контрольного завдання рекомендується використовувати, насамперед, підручники та коментарі:

Болотіна Н.Б. Трудове право України: Підручник. – К.: Вікар, 2003. – 725 с.

Дмитренко Ю.П. Трудове право України: Підручник. – К.: Юрінком Інтер, 2009. – 624 с.

Кодекс законів про працю України з постатейними матеріалами судової практики: Науково-практичне видання (За ред. Пилипенка П.Д.). – К.: Істина, 2010. – 464 с.

Прилипко С.М. Ярошенко О.М. Трудове право України: Підручник. – Харків: Видавництво «ФІНН», 2011. – 800 с.

Прокопенко В.І. Трудове право: Підручник. – Харків, Консум, 2002. – 528с.

Трудове право України: Академ. курс: Підручник (За ред. Н.М.Хуторян). – К.: А.С.К., 2004. – 608 с.

Трудове право України: Академ. Курс: Підручник(За ред. П.Д.Пилипенка). – К.: Ін Юре, 2004. – 536 с.

Ротань В.Г., Зуб І.В., Сонін О.Є. Науково – практичний коментар до законодавства України про працю. – 11 видання, допов., перероб. – К.: Алерта; КНТ; ЦУД, 2010. – 584 с.

 

 


Дата добавления: 2016-01-06; просмотров: 13; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!