Вимоги до особи яка хоче бути Адвокатом



Адвокатом може бути фізична особа, яка має повну вищу юридичну освіту, володіє державною мовою, має стаж роботи у галузі права не менше двох років, склала кваліфікаційний іспит, пройшла стажування, склала присягу адвоката України та отримала свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю.

1) повна вища юридична освіта – повна вища юридична освіта, здобута в Україні, а також повна вища юридична освіта, здобута в іноземних державах та визнана в Україні в установленому законом порядку;

2) стаж роботи у галузі права – стаж роботи особи за спеціальністю після здобуття нею повної вищої юридичної освіти.

Не може бути адвокатом особа, яка:

1) має непогашену чи не зняту в установленому законом порядку судимість за вчинення тяжкого, особливо тяжкого злочину, а також злочину середньої тяжкості, за який призначено покарання у виді позбавлення волі;

2) визнана судом недієздатною чи обмежено дієздатною;

3) позбавлена права на заняття адвокатською діяльністю, – протягом трьох років з дня прийняття рішення про припинення права на заняття адвокатською діяльністю;

4) звільнена з посади судді, прокурора, слідчого, нотаріуса, з державної служби або служби в органах місцевого самоврядування за порушення присяги, вчинення корупційного правопорушення, – протягом трьох років з дня такого звільнення.

Несумісною із діяльністю адвоката є: робота на посадах осіб, зазначених у пункті 1 частини першої статті 4 Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції"; військова або альтернативна (невійськова) служба; нотаріальна діяльність; судово-експертна діяльність.

Повернутися до «план»

 

2. Допуск до складення кваліфікаційного іспиту

Особа, яка виявила бажання стати адвокатом та відповідає вимогам статті 6 цього Закону, має право звернутися до кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури за місцем проживання із заявою про допуск до складення кваліфікаційного іспиту. Порядок допуску до складення кваліфікаційного іспиту та перелік документів, що додається до заяви, затверджуються Радою адвокатів України.

Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури перевіряє відповідність особи вимогам. З метою перевірки повноти та достовірності відомостей, повідомлених особою, яка виявила бажання стати адвокатом, та за наявності письмової згоди такої особи кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури, кваліфікаційна палата або визначений нею член палати можуть звертатися із запитами до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових та службових осіб, підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності та підпорядкування, громадських об'єднань, які зобов'язані не пізніше десяти робочих днів з дня отримання запиту надати необхідну інформацію.

У разі ненадання особою, яка виявила бажання стати адвокатом, письмової згоди на перевірку повноти та достовірності повідомлених нею відомостей така особа до кваліфікаційного іспиту не допускається.

Строк розгляду заяви про допуск до складення кваліфікаційного іспиту не повинен перевищувати тридцяти днів з дня її надходження.

Повернутися до «план»

 

3. Кваліфікаційний іспит

Кваліфікаційний іспит полягає у з'ясуванні теоретичних та практичних знань у галузі права, історії адвокатури, адвокатської етики, вміння застосовувати теоретичні знання у професійній діяльності особи, яка виявила бажання стати адвокатом. Організація та проведення кваліфікаційного іспиту здійснюється кваліфікаційною палатою кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури.

Порядок складення кваліфікаційних іспитів, методика оцінювання та програма кваліфікаційних іспитів затверджуються Радою адвокатів України. Рада адвокатів України може встановити плату за складення кваліфікаційного іспиту та порядок її внесення. Кваліфікаційні іспити проводяться не рідше одного разу на три місяці.

Особі, яка склала кваліфікаційний іспит, протягом десяти днів з дня складення іспиту кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури безоплатно видає свідоцтво про складення кваліфікаційного іспиту. Свідоцтво про складення кваліфікаційного іспиту дійсне протягом трьох років з дня складення іспиту.

Повернутися до «план»

 

Стажування

Стажування полягає у перевірці готовності особи, яка отримала свідоцтво про складення кваліфікаційного іспиту, самостійно здійснювати адвокатську діяльність. Стажування здійснюється протягом шести місяців під керівництвом адвоката за направленням ради адвокатів регіону.

Керівником стажування може бути адвокат України, який має стаж адвокатської діяльності не менше п'яти років. В одного адвоката може проходити стажування не більше трьох стажистів одночасно. Рада адвокатів регіону може призначити керівника стажування із числа адвокатів, адреса робочого місця яких знаходиться у відповідному регіоні. Результати стажування оцінюються радою адвокатів регіону протягом тридцяти днів з дня отримання звіту. За оцінкою результатів стажування рада адвокатів регіону приймає рішення про: видачу особі свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю; повторне стажування.

Повернутися до «план»

 

5. Свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю, посвідчення адвоката України

Особі, яка склала присягу адвоката України, радою адвокатів регіону у день складення присяги безоплатно видається свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю та посвідчення адвоката України. Свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю і посвідчення адвоката України не обмежуються віком особи та є безстроковими. Зразки свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю і посвідчення адвоката України затверджуються Радою адвокатів України.

Присяга адвоката України

Особа, стосовно якої радою адвокатів регіону прийнято рішення про видачу свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю, не пізніше тридцяти днів з дня прийняття цього рішення складає присягу адвоката України такого змісту:

Повернутися до «план»

 

6. Професійні права адвоката

При здійсненні адвокатської діяльності адвокат має право вчиняти будь-які дії, не заборонені законом, правилами адвокатської етики та договором про надання правової допомоги, необхідні для належного виконання договору про надання правової допомоги, зокрема: звертатися з адвокатськими запитами, у тому числі щодо отримання копій документів до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб, підприємств, установ, організацій, громадських об'єднань, а також до фізичних осіб, у тому числі щодо отримання за їх згодою копій документів; представляти і захищати права, свободи та інтереси фізичних і юридичних осіб у суді, органах державної влади та органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форми власності, громадських об'єднаннях, перед громадянами, посадовими і службовими особами, до компетенції яких належать вирішення відповідних питань як в Україні, так і за її межами; ознайомлюватися на підприємствах, в установах, і організаціях з необхідними для адвокатської діяльності документами і матеріалами, за винятком тих, що містять інформацію з обмеженим доступом; складати заяви, скарги, клопотання, інші правові документи та подавати їх у встановленому законом порядку; доповідати клопотання і скарги на прийомі у посадових і службових осіб та відповідно до закону одержувати від них письмові мотивовані відповіді на ці клопотання і скарги; тощо.

Повернутися до «план»

 

7. Професійні обов'язки адвоката

При здійсненні адвокатської діяльності адвокат зобов'язаний: дотримуватися присяги адвоката України та правил адвокатської етики; на вимогу клієнта надати звіт про виконання договору про надання правової допомоги; невідкладно повідомити клієнта про виникнення конфлікту інтересів; підвищувати свій професійний рівень; виконувати рішення органів адвокатського самоврядування; виконувати інші обов'язки, передбачені законодавством та договором про надання правової допомоги.

Повернутися до «план»

 

8. Адвокатська таємниця

Адвокатською таємницею є будь-яка інформація, що стала відома адвокату про клієнта, питання, з яких клієнт (особа, якій відмовлено в укладенні договору про надання правової допомоги з передбачених цим Законом підстав) звертався до адвоката, зміст порад, консультацій, роз'яснень адвоката, складені ним документи, інформація, яка зберігається на електронних носіях, та інші документи і відомості, одержані адвокатом при здійсненні адвокатської діяльності.

Тема 4. «Договір про надання правової допомоги»

План

1. Підстави для здійснення адвокатської діяльності.

2. Форма та зміст договору про надання правової допомоги.

3. Підстави для відмови в укладенні договору про надання правової допомоги.

4. Припинення, розірвання договору про надання правової допомоги. Гонорар.

1.Підстави для здійснення адвокатської діяльності.

Адвокатська діяльність здійснюється на підставі договору про надання правової допомоги. Документами, що посвідчують повноваження адвоката на надання правової допомоги, можуть бути: інформацію, копії документів, у тому числі відомості, що містять державну таємницю, за умови дотримання умов законодавства України про державну таємницю. У разі якщо адвокатський запит стосується надання значного обсягу інформації або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних, строк розгляду адвокатського запиту може бути продовжено до десяти робочих днів з обґрунтуванням причин такого продовження, про що адвокату письмово повідомляється не пізніше п’яти робочих днів з дня отримання адвокатського запиту.

Відмова в наданні інформації на адвокатський запит, несвоєчасне або неповне надання інформації, надання інформації, що не відповідає дійсності, тягнуть за собою відповідальність, встановлену законом. Порядок складання протоколів про адміністративне правопорушення у зв’язку з відмовою в наданні інформації на адвокатський запит, несвоєчасним або неповним наданням інформації, наданням інформації, що не відповідає дійсності, затверджується Радою адвокатів України. Забороняється притягнення до відповідальності голови ради адвокатів чи уповноваженої особи ради адвокатів, які складали протокол про адміністративне правопорушення, за виконання ними службових обов’язків.

Документом, що посвідчує повноваження адвоката на надання правової допомоги, може бути один з таких документів:

1) договір про надання правової допомоги;

2) довіреність;

3) ордер;

4) доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги.

Ордер - письмовий документ, що у випадках, встановлених цим Законом та іншими законами України, посвідчує повноваження адвоката на надання правової допомоги. Ордер видається адвокатом, адвокатським бюро або адвокатським об’єднанням та повинен містити підпис адвоката. Рада адвокатів України затверджує типову форму ордера.

Повноваження адвоката як захисника або представника в господарському, цивільному, адміністративному судочинстві, кримінальному провадженні, розгляді справ про адміністративні правопорушення, а також як уповноваженого за дорученням у конституційному судочинстві підтверджуються в порядку, встановленому законом.

Повернутися до «план»

2. Форма та зміст договору про надання правової допомоги

Докумети про надання правової допомоги

1)договір про надання правової допомоги (витяг з договору про надання правової допомоги, підписаний сторонами);

2) довіреність;

3) ордер;

4) доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги.

2. Ордер - письмовий документ, що у випадках, встановлених цим Законом та іншими законами України, посвідчує повноваження адвоката на надання правової допомоги. Ордер видається адвокатом, адвокатським бюро або адвокатським об’єднанням та повинен містити підпис адвоката. У випадку, якщо клієнтом обмежено обсяг повноважень адвоката, адвокат зобов’язаний зазначити про це в ордері. Адвокат несе персональну відповідальність за внесення відомостей щодо обмеження своїх прав в ордер.Рада адвокатів України затверджує Положення про ордер та типову форму ордера. 3. Повноваження адвоката як захисника або представника в господарському, цивільному, адміністративному судочинстві, кримінальному провадженні, розгляді справ про адміністративні правопорушення, у виконавчому провадженні, а також як уповноваженого за дорученням у конституційному судочинстві підтверджуються в порядку, встановленому законом.

3. Договір про надання правової допомоги може вчинятися усно у випадках: якщо клієнт невідкладно потребує надання правової допомоги, а укладення письмового договору за конкретних обставин є неможливим - з подальшим укладенням договору в письмовій формі протягом трьох днів, а якщо для цього існують об’єктивні перешкоди - у найближчий можливий строк.

Повернутися до «план»

 

3. Підстави для відмови в укладенні договору про надання правової допомоги

Підставами для відмови є:

1. Адвокату, адвокатському бюро або адвокатському об'єднанню забороняється укладати договір про надання правової допомоги у разі конфлікту інтересів.
Адвокату забороняється укладати договір про надання правової допомоги і він зобов'язаний відмовитися від виконання договору, укладеного адвокатом, адвокатським бюро або адвокатським об'єднанням, у разі, якщо:
1) доручення на виконання дій виходять за межі професійних прав і обов'язків адвоката;
2) результат, досягнення якого бажає клієнт, або засоби його досягнення, на яких він наполягає, є протиправними, суперечать моральним засадам суспільства, присязі адвоката України, правилам адвокатської етики;
3) адвокат брав участь у відповідному провадженні, і це є підставою для його відводу згідно з процесуальним законом;
4) виконання договору про надання правової допомоги може призвести до розголошення адвокатської таємниці;
5) адвокат є членом сім'ї або близьким родичем посадової особи, яка брала або бере участь у господарському, цивільному, адміністративному судочинстві, кримінальному провадженні, розгляді справи про адміністративне правопорушення, щодо яких до адвоката звертаються з пропозицією укладення договору про надання правової допомоги;
6) виконання договору може суперечити інтересам адвоката, членів його сім'ї або близьких родичів, адвокатського бюро або адвокатського об'єднання, засновником (учасником) якого він є, професійним обов'язкам адвоката, а також у разі наявності інших обставин, що можуть призвести до конфлікту інтересів;
7) адвокат надає правову допомогу іншій особі, інтереси якої можуть суперечити інтересам особи, яка звернулася щодо укладення договору про надання правової допомоги.
2. У разі відмови від укладення договору про надання правової допомоги адвокат зобов'язаний зберігати адвокатську таємницю про відомості, що стали йому відомі від особи, яка звернулася з пропозицією укладення такого договору.

Повернутися до «план»

 

4. Припинення, розірвання договору про надання правової допомоги. Гонорар.

1. Дія договору про надання правової допомоги припиняється його належним виконанням.

2. Достроково договір про надання правової допомоги може бути в будь-який час розірваний за взаємною згодою сторін.

3. Клієнт, який погоджується на розірвання договору про надання правової допомоги, має право отримати інформацію від адвоката про можливі наслідки цього для наслідків виконання його доручення та мати можливість звернутися до іншого адвоката.

4. Клієнт може в будь-який час і з будь-яких причин розірвати договір про надання правової допомоги в односторонньому порядку.
5. Адвокат (адвокатське об’єднання) може достроково (до завершення виконання доручення) розірвати договір про надання правової допомоги, якщо клієнт:

1) використовує правову допомогу, що надається адвокатом, для полегшення вчинення протиправних діянь, якщо про це стало відомо адвокату або це є для нього очевидним;
2) грубо порушує обов’язки, взяті ним на себе згідно з договором про надання правової допомоги;
3) всупереч діям та порадам адвоката вчиняє дії, що можуть спричинити неможливість належного виконання адвокатом договору про надання правової допомоги;

4) не погоджується погашати передбачені договором про надання правової допомоги фактичні видатки, якщо вони є необхідними для подальшого виконання доручення;
5) не виконав зобов’язання щодо сплати авансу, якщо це було передбачено договором про надання правової допомоги;
6) в інших випадках, що унеможливлює виконання адвокатом договору про надання правової допомоги згідно з вимогами цього Закону та Правил адвокатської етики.

Гонорар

Порядок обчислення гонорару (фіксований розмір, погодинна оплата, тощо), підстави для зміни розміру гонорару, порядок його сплати, умови повернення тощо визначаються адвокатом, адвокатським бюро, адвокатським об'єднанням в договорі про надання правової допомоги.

При встановленні між клієнтом та адвокатом, розміру гонорару, який є договірним, враховуються складність справи, кваліфікація і досвід адвоката, фінансовий стан клієнта та інші істотні обставини. Розмір гонорару визначається між клієнтом та адвокатом і відображається в договорі про надання правової допомоги з застосуванням загальних вимог договірного права.

До суми гонорару не включаються кошти, що вносяться клієнтом (іншою особою, яка діє в його інтересах) на покриття фактичних витрат адвоката, пов’язаних з виконанням договору про надання правової допомоги.

Адвокат має право безоплатно здійснювати захист, представництво та надавати інші види правової допомоги.

 


Дата добавления: 2015-12-17; просмотров: 15; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!