XVIII. Особливості прийому та навчання іноземців та осіб без громадянства у вищих навчальних закладах України



18.1. Підготовка іноземців та осіб без громадянства здійснюється згідно із Законами України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», «Про закордонних українців», Указами Президента України від 25 березня 1994 № 112 «Про заходи щодо розвитку економічного співробітництва областей України з суміжними прикордонними областями Російської Федерації» та від 03 березня 1994 № 271 «Про заходи щодо розвитку економічного співробітництва областей України з суміжними областями Республіки Білорусь і адміністративно-територіальними одиницями Республіки Молдова», постановами Кабінету Міністрів України від 26 лютого 1993 року № 136 «Про навчання іноземних громадян в Україні», від 11 вересня 2013 року № 684 «Деякі питання набору для навчання іноземців та осіб без громадянства», наказом Міністерства освіти і науки України від 01 листопада 2013 року № 1541 «Деякі питання організації набору та навчання (стажування) іноземців та осіб без громадянства», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 25 листопада 2013 року за № 2004/24536. Іноземці, яким надаються державні стипендії за міжнародними договорами, загальнодержавними програмами, іншими міжнародними зобов’язаннями України, приймаються на навчання на підставі направлень Міністерства освіти і науки України в межах обсягу державного замовлення.

18.2. Закордонні українці, які отримали направлення на навчання від українських національно-культурних товариств, при вступі до ЖДУ користуються такими самими правами на здобуття освіти, що й громадяни України, за винятками, встановленими Конституцією України, законами України чи міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України.

18.3. Іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають в Україні, особи, яким надано статус біженця в Україні, особи, які потребують додаткового або тимчасового захисту, та особи, яким надано статус закордонного українця і які перебувають в Україні на законних підставах, мають право на здобуття вищої освіти нарівні з громадянами України. Здобуття вищої освіти зазначеними категоріями осіб за кошти державного бюджету здійснюється в межах квот, визначених Кабінетом Міністрів України.

Інші іноземці та особи без громадянства можуть здобувати вищу освіту за кошти фізичних (юридичних) осіб, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, законодавством або угодами між вищими навчальними закладами про міжнародну академічну мобільність.

18.4. Іноземці, які здобули повну загальну середню освіту у закордонних школах з вивченням української мови та закордонні українці, статус яких підтверджено посвідченням закордонного українця, зараховуються у межах установлених квот для ЖДУ за співбесідою з предметів, передбачених Правилами прийому до ЖДУ за рекомендаціями дипломатичних установ України за кордоном або українських національних культурних товариств (за наявності).

19.5. Іноземці та особи без громадянства, які здобули повну загальну середню освіту в навчальних закладах за кордоном, приймаються до ЖДУ за результатами вступних випробовувань, передбаченими Правилами прийому ЖДУ, у межах установлених квот (якщо інше не передбачено законодавством України) та ліцензійного обсягу.

18.6. Іноземці та особи без громадянства, які здобули повну загальну середню освіту в навчальних закладах України, приймаються до ЖДУ на підставі сертифікатів ЗНО або за результатами вступних випробовувань, передбаченими правилами прийому ЖДУ, у межах ліцензійного обсягу.

18.7. Іноземці, щодо яких приймальною комісією навчального закладу встановлено необхідність мовної підготовки для успішного засвоєння навчального матеріалу, можуть отримати таку підготовку на факультеті довузівської підготовки ЖДУ імені Івана Франка за умови наявності у них повної загальної середньої освіти, отриманої за кордоном.

18.8. Іноземці та особи без громадянства, які здобули повну загальну середню освіту в навчальних закладах за кордоном, подають до ЖДУ такі документи:

а) заяву встановленого зразка;

б) оригінал та копію документа про освіту та одержані з навчальних дисциплін оцінки (бали); при вступі на навчання для здобуття ступеня магістра – додатково подається оригінал та копія документа, в якому міститься інформація про зміст навчальної програми за попереднім ступенем вищої освіти, отримані кредити / тривалість навчання та успішність з навчальних дисциплін;

в) медичний сертифікат про стан здоров’я, засвідчений офіційним органом охорони здоров’я країни, з якої прибув іноземець, і виданий не раніше ніж за два місяці до моменту подання;
г) страховий поліс із надання екстреної медичної допомоги, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України;

ґ) оригінал та копію паспорта; д) 6 кольорових фотокарток розміром 3 Х 4 см;

е) документ, що засвідчує володіння українською / російською мовою (за наявності);

є) копію посвідчення закордонного українця (за наявності).

Оригінали документів після пред’явлення повертаються.

Зазначені в підпунктах «б», «в», «ґ» цього пункту документи повинні бути засвідчені відповідно до законодавства країни їх видачі, легалізовані у встановленому порядку та подаватися із засвідченим у встановленому порядку перекладом українською мовою, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України.

18.9. Іноземці, які вступають до аспірантури, додатково подають реферат з обраної наукової спеціальності або офіційно засвідчений за місцем роботи / навчання кандидата список опублікованих праць і винаходів.

До вступу до докторантури подаються додатково:

тематичний план дисертаційної роботи для здобуття наукового ступеня «доктор наук»;

копія диплома про присвоєння відповідного наукового ступеня.

18.10. Для прийняття приймальною комісією ЖДУ рішення щодо запрошення іноземного громадянина або особу без громадянства на навчання кандидат подає до навчального закладу у паперовому або електронному вигляді такі документи:

а) оригінал чи копію паспортного документа або іншого документа, що посвідчує його особу;

б) оригінал чи копію документа про здобутий рівень освіти з одержаними з навчальних дисциплін оцінками (балами) або академічну довідку;

в) письмову згоду на обробку персональних даних;

г) оригінал чи копію свідоцтва про закінчення мовної підготовки.

Іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають на території України, подають до ЖДУ такі документи:

а) заяву встановленого зразка;

б) оригінал та копію документа про освіту та одержані з навчальних дисциплін оцінки (бали);

в) оригінал та копію паспорта та посвідки на право проживання в Україні;

г) 6 кольорових фотокарток розміром 3 Х 4 см на матовому папері;

ґ) документ, що засвідчує володіння українською / російською мовою (за наявності).

У разі наявності вступник подає сертифікат (сертифікати) зовнішнього незалежного оцінювання (для вступників на основі повної загальної середньої освіти, здобутої в Україні) за особистим вибором оригінали або копії.

18.11. Усі документи подаються абітурієнтами особисто.

18.12. Іноземці та особи без громадянства зараховуються на підставі укладеного договору або направлення Міністерства освіти України.

18.13. При прийнятті на навчання для здобуття освітньо-кваліфікаційних рівнів спеціаліста чи магістра на основі базової або повної вищої освіти, здобутої за кордоном, для абітурієнтів обов’язковою є процедура визнання і встановлення еквівалентності документів про освіту, виданих навчальними закладами інших держав (нострифікація), що проводиться Міністерством освіти України в установленому порядку.

18.14. Порядок і строки прийому заяв і документів, а також порядок зарахування за кошти фізичних (юридичних) осіб іноземців та осіб без громадянства, які перебувають на території України на законних підставах, визначається пунктами IV та V розділів цих Правил.

18.15. Іноземці, які вступають на навчання для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр» та «магістр», можуть зараховуватися до ЖДУ не пізніше 15 листопада на підставі наказів про зарахування, що верифікуються в Єдиній базі. Навчання іноземців на освітньо-кваліфікаційному рівні «бакалавр» закінчується 30 липня 2016 року.

18.16. Особа, яку визнано біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, має рівне з громадянами України право на здобуття вищої освіти.


Дата добавления: 2016-01-05; просмотров: 10; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!