В соціології ХІХ ст.



Загальна характеристика соціологічного натуралізму. Причини виникнення натуралістичної орієнтації в соціології.

Органіцизм в соціології. Герберт Спенсер – засновник поміркованого органіцизму. «Синтетична філософія» та її принципи. Методологія соціології Г.Спенсера. Подібність та розбіжності між суспільством та індивідуальним біологічним організмом. Три системи органів в соціальній системі і організмі. Еволюційна концепція Г.Спенсера. Закони еволюції. Сутність надорганічної еволюції. Боротьба за існування у розумінні Г.Спенсера. Революція як соціальна патологія. Вчення Г.Спенсера про соціальні інститути як „спеціалізовані органи”. Типи і функції соціальних інститутів.

Концепції соціального дарвінізму. Боротьба за існування і соціальні конфлікти. Соціал-дарвіністські концепції Л.Гумпловича, У.Самнера, А.Смолла.

Расово-антропологічна школа в соціології: А.Гобіно, О.Аммон, Х.С.Чемберлен. Наукова безплідність расово-антропологічної школи.

Географічна школа в соціології, її загальна характеристика. Значення географічного фактору в історії суспільства.

Методологічна ситуація у суспільствознавстві наприкінці ХІХ – на початку ХХ ст. Зміни у філософії суспільних наук. Криза еволюціонізму. Становище соціологічної науки. Соціологічні школи у Англії, Франції, Германії та США. Національна специфіка соціологічних шкіл. Створення міжнародних центрів соціології.

 


Дата добавления: 2016-01-03; просмотров: 19; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!