V . Організація виконання та захисту курсової роботи



Підготовка до виконання курсової роботи починається з попереднього вивчення джерел та літератури. Після цього складається план майбутньої роботи.

Після закріплення за студентами наукових керівників вони доводять до студентів графік консультацій для підготовки курсових робіт.

На консультаціях викладач знайомить студентів з методичними рекомендаціями та вимогами до оформлення роботи.

Науковий керівник затверджує план курсової роботи.

Підбір джерел та літератури є самостійною роботою студента, в якій він повинен проявити ініціативу, вміння використовувати каталоги, бібліотечні фонди та інше.

При підборі літератури слід використовувати найновіші видання з вибраної проблематики і погоджувати з науковим керівником список джерел та літератури. Вивчення джерел та літератури слід починати з підручників та навчальних посібників, а потім необхідно переходити до робіт дослідницького характеру (монографії), статей, інструктивних матеріалів, тощо.

Рецензія наукового керівника є однією з форм контролю і оцінки виконаної студентом роботи.

В рецензії відображаються:

– актуальність і значимість обраної проблеми;

– відповідність змісту і структури роботи темі дослідження;

– розкриття проблеми, теоретичний рівень роботи;

– досягнення мети та виконання завдань;

– самостійність в опрацюванні та викладенні матеріалу;

– вміння студента лаконічно, логічно й аргументовано викладати зміст та результати дослідження, застосовуючи сучасну туристичну термінологію;

– використання у роботі нормативних актів;

– відповідність на оформлення роботи базовим вимогам;

– рекомендації і поради стосовно доопрацювання нерозкритих у повній мірі питань.

Курсова робота подається на рецензію не пізніше ніж за 10 днів до захисту. Без рецензії наукового керівника робота не допускається до захисту. Без захисту курсової роботи студент не допускається до складання іспиту з дисципліни.

Попередня оцінка курсової роти здійснюється науковим керівником у формі висновку: «Робота допускається до захисту», «Робота не допускається до захисту».

Робота не допускається до захисту у випадках:

– коли вона містить плагіат;

– написана на основі застарілих джерел;

– співпадає за змістом з роботою іншого студента;

– не відповідає вимогам до оформлення;

– виконана на низькому теоретичному рівні;

– не вчасно подана для рецензії.

Робота, яка не допущена до захисту, повинна бути перероблена студентом відповідно з рецензією і знову подана керівнику для повторного рецензування.

Важливим кінцевим етапом виконання курсової роботи є її захист студентом.

Після перевірки науковий керівник зазначає у рецензії позитивні сторони і недоліки (якщо вони мають місце), дає рекомендації для їх усунення, підготовки та захисту роботи. Робота разом з рецензією повертається студенту для доповнення її відповідями на зауваження, які є в рецензії та на полях роботи.

У процесі підготовки до захисту роботи студент знайомиться із змістом рецензії, відзначеними в ній критичними зауваженнями та побажаннями рецензента. На основі всієї роботи студент готує матеріал (доповідь), необхідний безпосередньо для захисту.

Доповідь повинна бути змістовною і триває 5 хвилин.

У доповідь необхідно:

· назвати тему курсової роботи, показати її актуальність та значущість;

· сформулювати мету і завдання дослідження;

· розкрити зміст;

· доповісти про результати дослідження, зроблені висновки і внесені пропозиції.

Під час захисту студент акцентує увагу на актуальності вибраної теми, розкриває зміст її основних питань, обґрунтовує послідовність та параметри аналітичного дослідження, аргументовано викладає свою точку зору щодо предмету дослідження, робить висновки та висловлює пропозиції, відповідає на питання членів комісії.

На захисті курсової роботи студент отримує оцінку на основі рецензії керівника і рівня самого захисту. Відповідно до модульно-рейтингової системи оцінювання – максимальна кількість балів 100. Критерії оцінювання наведені в додатку 4. Оцінка виставляється в екзаменаційну відомість та залікову книжку. Студент, який отримав незадовільну оцінку допускається до повторного захисту після доопрацювання зауважень з боку членів комісії та у терміни визначені графіком навчального процесу.


VI. СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ ТА ЛІТЕРАТУРИ


Дата добавления: 2022-12-03; просмотров: 23; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!