Друга частина повинна відповісти на питання: «Хто я, і чому ви повинні найняти мене?»



Структура супровідного листа. Про що писати?

 

 Вислів про те, що «у вас є тільки один шанс справити перше враження» якнайкраще показує необхідність написання супровідного листа до резюме. Так як ваше резюме - це огляд вашої кваліфікації та досвіду роботи, то саме супровідний лист ставить в центр уваги кращі якості, які ви можете запропонувати потенційному роботодавцю в конкретній роботі на визначеній посаді. Використайте наступну схему для написання свого супровідного листа, який допоможе вам виділитись серед безлічі інших кандидатів. Грамотний лист дасть можливість роботодавцю побачити, наскільки ви здібний та професійний працівник. Це ваш шанс справити хороше враження та показати що ви серйозно та ґрунтовно готуєтесь до нової роботи.

 

 Намагайтесь написати супровідного листа своїми словами, але дотримуйтесь наступної структури:

 

 Привітання (Доброго ранку / день, вечір!)

 

 Не використовуйте фамільярності типу «Доброго часу доби», «Дорогі майбутні роботодавці», «Привітання акулам бізнесу», «Я - знахідка для тих, хто хоче бачити серед своїх співробітників тільки лідерів і професіоналів». Впевненість у собі - це добре, а ось самовпевненість сприймається менеджерами по підбору персоналу негативно.

 

Звернення до роботодавця

 

 Персоналізоване резюме завжди виглядає виграшно, тому обов'язково на початку листа зверніться до того, кому адресований лист по імені, прізвищу та вкажіть посаду роботодавця. Таким чином, ви покажете, що не розсилаєте своє резюме всім, а цікавитеся саме цією вакансією і хочете працювати саме в цій компанії. До того ж, лист зі зверненням до конкретної людини не відправлять у папку для спаму, особливо, якщо надсилаєте лист та резюме не на особисту пошту менеджера, а на електронну скриньку всього відділу по набору персоналу. Але зверніть увагу, що звернення до роботодавця по імені недопустиме. Всупереч поширеному переконанню, навіть західні фірми не практикують подібних звернень. Здобувач вакансії - це поки що стороння, чужа людина і вона не повинна так звертатися до керівника.

 

 Ідеальний випадок, якщо ви знаєте, до кого конкретно потрібно звертатися в даній організації з питання розгляду резюме. Ім'я працівника часто зазначено в самому оголошенні про відкриту вакансію або на корпоративному сайті компанії. Якщо особа не зазначена в оголошенні, то зробіть все, що від вас залежить, щоб дізнатися його. У цьому теж проявляється ваш професіоналізм. Можна довідатися у знайомих, які працюють в даній організації, можна зателефонувати в компанію на загальний телефон і запитати, хто займається підбором персоналу. Деколи компанії відмовляються називати імена співробітників по телефону, в такому випадку наполягати не потрібно, обмежтеся звичайним «шановний (а) менеджер з персоналу компанії (назва)». Але все таки постарайтеся дізнатися, що слід писати в зверненні. Навіть вибір між «Шановний ...» і «Шановна ...» може стати вирішальним.

 

 Переконайтеся, що ви правильно записали ім'я роботодавця і назву компанії. Ці помилки більш поширені, ніж може здаватись і справляють не найкраще враження. Кадровики і керівництво фірм вкрай болісно ставляться до подібних речей. Тай якщо ви допустили навіть незначну помилку при написанні точних координат (назви, абревіатури) відділу (особи), якому адресоване резюме, воно швидше за все пропаде.

 

 

 

 

 Основний текст супровідного листв складається з трьох частин :

 

 

 

Перша частина повинна відповісти на питання: «Чому я пишу?»

 

 Вона повинна бути короткою, можливо два або три речення і в ній варто повідомити:

 - інформацію про бажану посаду,

 - про те, як і звідки ви дізналися про неї,

 - особисті контакти, які ви маєте в компанії,

 - вашу загальну кваліфікацію.

 

 Бажано згадати про попередню зустріч або телефону розмову, дати посилання на людину, або на якусь інформацію про компанію, що спонукала вас до них звернутись. Не нехтуйте можливістю використовувати прізвище якогось іншої людини, щоб позначити зв'язок між вами і одержувачем. Це безпрограшний спосіб привернути увагу до свого листа. Головне - отримати дозвіл скористатися ім'ям людини. Якщо інформація отримана вами з відкритих джерел (Інтернет, друковані ЗМІ з працевлаштування, служба зайнятості тощо), обов'язково вкажіть, з якого саме.

 

 Наприклад,

«мене зацікавила вакансія (посада в родовому відмінку - менеджера з продажу, системного адміністратора і т.п.) на сайті (назва ресурсу)» або «... про яку я дізнався від співробітника Вашої компанії (ім'я, прізвище)».

«На (назва події), що проходила (коли і де)я познайомився з представником Вашої компанії (прізвище та ім’я). Дізнавшись про мою спеціалізацію та досвід, він порадив мені надіслати резюме на Ваше ім'я».

 

Друга частина повинна відповісти на питання: «Хто я, і чому ви повинні найняти мене?»

 

 Тому представте себе читачу та коротко вкажіть мету вашого звернення, чому ви зацікавлені у вакансії та роботі саме в цій компанії. Саме тут потрібно розмістити інформацію, яка може викликати у працедавця найбільшу зацікавленість у вас.

 

 Необхідно, щоб майбутній роботодавець знав:

 - чому ви хочете працювати саме в цій компанії,

 - відповідність вашого досвіду вимогам цієї компанії?

 - вашу кваліфікацію.

 

 Відзначте в супровідному листі найбільш важливі й доречні досягнення, навики, і досвід, перераховані в резюме. Вкажіть, що ви володієте всіма необхідними навичками і знаннями для вибраної вакансії. Підтвердіть це вашими досягненнями на роботі або в навчанні та громадській діяльності (останнє важливо для студентів і випускників, у яких поки що немає значного досвіду роботи). Одним словом, на фактах покажіть чому «хочу», чому «можу».

 

 Наприклад:

 Вимога вакансії: комунікаційні навички.

 Напишіть:п'ять років досвіду публічних виступів і великий досвід проведення переговорів з ключовими клієнтами.

 Вимога вакансії: впевнений користувач ПК.

 Напишіть:знання всіх програм MS Office та участь у розробці Web-сайтів.

 

 Якщо ваші роботи можна побачити та оцінити, запропонуйте посилання на них, забезпечивши її коментарем у дусі: «Попередньо оцінити мій професійний рівень ви можете на моєму сайті (на сайті мого останнього місця роботи та ін. залежно від ситуації)». Але, перш за все, посилайтесь на найдостойнішу роботу, яка найбільш близька до того, чим би ви хотіли займатися на новому місці. Не забудьте згадати досвід добровільної роботи (якщо є).

 

 Наприклад:

 Головний бухгалтер: Добровільно працював скарбником в некомерційній організації з охорони здоров'я.

 Менеджер з продажу: Тимчасово проживав у Канаді, європейських країнах. Знаю кілька іноземних мов.

 

 Але не вдавайтесь до подробиць. Для цього існує резюме. Переказ інформації, яка міститься в резюме, - одна з найпоширеніших помилок. У супровідному листі ви повинні тільки посилатися на резюме (наприклад: «Більш детальну інформацію про мій професійний досвід Ви можете отримати з доданого резюме»).

 


Дата добавления: 2022-12-03; просмотров: 19; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!