Питання 4. Правовий статус туриста



Права туристів

У місцях транзиту і тимчасового перебування туристи мають право:

· Отримувати комплекс туристичних послуг, передбачених договором та програмою перебування;

· На особисту безпеку, захист життя, здоров’я, прав споживача, а також майна;

· На одержання відповідної медичної допомоги у разі захворювання;

· На відшкодування матеріальних і моральних збитків у разі невиконання або неналежне виконання умов договору;

· Розірвати договір без відшкодування збитків суб’єкту туристичної діяльності, якщо збільшення загальної вартості туру чи послуги перевищує 5 % обумовленої вартості, а також у разі підвищення цін на туристичні послуги при їх загальнодержавній зміні;

· На повну та об’єктивну інформацію про закони та правила проживання в даній країні (місцевості), звичаї місцевого населення, поведінку в громадських місцях та місцевостях, пов’язаних з проведенням релігійних обрядів, про культурні, археологічні, архітектурні, історичні, природні цінності, які перебувають під захистом держави, умови страхування, розірвання договору на тур;

· На користування відповідними засобами гігієни, особливо в місцях розміщення, на підприємствах харчування і транспорті, на отримання інформації про ефективні засоби запобігання інфекційним захворюванням, нещасним випадкам, а також на доступ без перешкод до служб охорони здоров’я.

Обов’язки туристів

У місцях транзиту і тимчасового перебування туристи зобов’язані:

· Дотримувати умови і правил, передбачених договором про надання туристичних послуг;

· Поважати політичний та соціальний устрій, традиції, звичаї, релігійні вірування країни (місцевості) перебування;

· Виконувати митні та прикордонні правила;

· Дотримувати правил поведінки та вимог щодо забезпечення суб’єктів історії та культури, природи;

· Не порушувати громадський порядок, дотримувати вимог законів, які діють на території країни перебування;

· Дотримувати правил внутрішнього розпорядку та проти пожарної безпеки в місцях проживання та перебування;

· Відшкодовувати збитки, завдані їх неправомірними діями.

Безпека туристів

Безпека туристів на території України гарантується державою. Державний комітет України по туризму разом з заінтересованими міністерствами і відомствами розробляє програму забезпечення захисту та безпеки туристів і організує її виконання.

Місцеві органи державної виконавчої влади в галузі туризму розробляють і організують виконання регіональних програм забезпечення захисту та безпеки туристів, особливо в місцях туристичної активності.

Суб’єкти туристської діяльності розробляють конкретні заходи щодо забезпечення безпеки туристів, екскурсантів, які беруть участь у туристичних подорожах, походах, змаганнях, запобігання травматизму та нещасним випадкам і несуть відповідальність за їх виконання.

З метою забезпечення безпеки туристів суб’єкти туристичної діяльності зобов’язані здійснювати:

1. підготовку безпечних умов для перебування туристів, облаштування трас походів, прогулянок, екскурсій, місць проведення змагань, забезпечення туристів справним спорядженням та інвентарем;

2. навчання туристів засобам профілактики і захисту від травм та нещасних випадків, інструктаж з надання першої медичної допомоги, а також інформування про джерела небезпеки, які можуть бути зумовлені характером маршруту та поведінкою самих туристів;

3. контроль за підготовкою туристів до подорожей, походів, змагань, інших туристичних заходів;

4. надання оперативної допомоги туристам, що зазнають лиха, транспортування потерпілих;

5. розробку та реалізацію спеціальних вимог безпеки під час організації та проведення походів з автомобільного, гірського, лижного, велосипедного, водного, мотоциклетного, пішохідного туризму та спелеотуризму.

Правила перетинання державного кордону громадянами України

Перетинання громадянами України державного кордону в пунктах пропуску через державний кордон за документами на право виїзду і в’їзду в Україну:

· Паспорт громадянина України для виїзду за кордон (загальногромадянський закордонний паспорт);

· Дипломатичний паспорт;

· Службовий паспорт;

· Проїзний документ дитини;

· Посвідчення особи моряка;

· Посвідчення члена екіпажу.

У передбачених міжнародними договорами України випадках замість перелічених документів можуть використовуватися інші документи на право виїзду з України і в’їзду в Україну.

У разі втрати громадянином, який постійно проживає в Україні, зазначених документів за межами України, документом, що дає право на в’їзд в Україну, є посвідчення особи на повернення в Україну, яке видається консульською установою України за кордоном.

Документ на право виїзду з України і в’їзду в Україну вважається дійсним, якщо він відповідає встановленому зразку, виданий правомочним на те органом і оформлений належним чином.

Громадянин ні за яких підстав не може бути обмежений у праві на в’їзд в Україну.

У пункті пропуску громадяни, транспортні засоби, вантажі та інше майно підлягає прикордонному і митному контролю та контролю з метою безпеки цивільної авіації, а у відповідних випадках – також санітарно-карантинному, ветеринарному та екологічному контролю, контролю за вивезення з України культурних цінностей, іншим видам контролю, передбачених законодавством.

Прикордонний контроль передбачає перевірку у громадян паспортів, огляд транспортних засобів, вантажів та іншого майна і пропуск їх через державний кордон.

Для прикордонного контролю громадяни подають службовій особі контрольно-пропускного пункту Прикордонних військ паспорти, а у разі потреби й інші документи, передбачені відповідними міжнародними договорами України.

Після закінчення перевірки службовою особою у поданому громадянином паспорті проставляється штамп з відповідною позначкою «Виїзд» або «В’їзд» і документ повертається громадянину.

Штамп також проставляється у посвідчені особи на повернення в Україну.

Паспорти перевіряють як правило в спеціальних кабінах, встановлених на міжнародних вокзалах або смугах руху транспорту, а також вони можуть перевірятися у контрольних павільйонах, службових приміщеннях пунктів пропуску чи безпосередньо в транспортних засобах закордонного прямування.

 

 


Дата добавления: 2022-01-22; просмотров: 77; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!