Предмет та система юридичної психології:



Затверджую»

Завідувач кафедри

Психології управління

           доц. ________С.С. Макаренко

Р.

 

ПЛАН

Проведення лекційного заняття з навчальної

дисципліни « Юридична психологія »

Спеціальність – «Психологія», «Практична психологія»

Курс – 3

Група (и) – ПУ-31, 32, ПП-32.

 

Тема 1/ 1 : „ Юридична психологія в системі психологічних знань ”

План:

1. Короткий історичний нарис юридичної психології

2. Предмет і структура юридичної психології.

3. Галузі юридичної психології.

Час – 2 год.

Основна література:

8, 28, 29, 30, 34, 42.

Додаткова:

3, 4, 10, 21, 24, 33

1. Васильєв В.Л. Юридична психологія. / Для студ. психол. і педагог. спеціальностей. – К.: „Центр навчальної літератури”, 2007. – 656 с.

2. Бедь В.В. Юридична психологія: Навч. пос. – К., «Каравела»; Львів: «Новий світ – 2000», Магнолія плюс, 2003. – 376 с.

3. Костицький М.В. Введение в юридическую психологію: Методологические и теоретические проблеми -- Підручник / К.: Либідь, 2001.- 324 с.

4. Енциклопедия юридической психологи, под ред.. Столяренко А.М. М.: ЮНИТИ ДАНА, закон и право, 2003. – 607 с.

5. Еникеев М.И. Общая, социальная, юридическая психология. Учебное пособие для ВУЗов. – М.: «Издательство ПРИОР», 2002. – 400 с.

 

Додаткова література:

1. Абульханова-Славская К.А. Деятельность и психология личности. – М.: Наука, 1980.

2. Асмолов А.Г. Психология личности. – М.: Просвещение, 1990.

3. Брушлинский А.В. Субъект: мышление, учение, воображение: Избр. психол. тр. – Москва; Воронеж: МОДЭК, 1996.

4. Варій М.Й. Соціальна психіка нації / Наукова монографія. - Л.: СПОЛОМ, 2002.

5. Леонтьев А.Н. Деятельность. Сознание. Личность. – М., Политиздат, 1975.

6. Тайны сознания и бессознательного: Хрестоматия / Сост. К.В. Сельченок. - Мн.: Харвест, 1988.

7. Психология XXI века: Учеб. для вузов / Под ред. В.Н. Дружинина. – М.: ПЕР СЭ, 2003.

8.  Фрейджер Р., Фейдимен Д. Личность. Теории, упражнения, эксперименты. / Пер. с англ. – СПб.: Прайм-ЕВРОЗНАК, 2004.

9. Фройд З. Психология бессознательного. – М.: Прогресс, 1990.

 

 

Навчальна мета: дослідити предмет і структуру юридичної психології

                             

Виховна мета: спонукати студентів до поглиблення знань у вивченні юридичної науки через навчання розкривати перспективні цілі, яких він може досягти

Місце проведення:навчальна аудиторія за розкладом

Інформаційно-технічне  забезпечення: плакати, слайди, роздатковий матеріал до теми лекції


ПЛАН

Проведення заняття

№ п/п Зміст Час (хв.)
1 2 3
І Вступна частина: ­ перевірка наявності курсантів (студентів), їх готовності до заняття; ­ оголошення теми лекційного заняття і питань; ­ надання основної та додаткової літератури за темою; ­ визначення навчальної та виховної мети заняття; ­ визначення актуальності теми, її логічного зв’язку з іншими темами і практичною діяльністю.   до 10
ІІ Основна частина:
  1. Предмет та система юридичної психології:
­ Предмет і структура юридичної психології.. ­ Етапи формування юридичної психології як прикладної галузі. Висновки до 1-го питання: Юридична психологія – науково-педагогічна дисципліна, яка вивчає психологічні закономірності системи «людина-право», розробляє практичні рекомендації направлені на підвищення ефективності у цій галузі.
  1. Принципи та задачі юридичної психології.:
-- завдання які ставить перед собою юридична психологія; -- система юридичної психології Висновки до 2-го питання:   При реалізації завдань юридичної психології повинні враховуватися певні вимоги: дати соціально-психологічну «фотографію» стану і динаміки державно-правових явищ; встановлювати «діагноз» розвитку психологічної сторони правових явищ; вивчення психологічних факторів, які впливають на державні і правові процеси. 3.Короткий історичний нарис юридичної психології.: -- --   Висновки до 3-го питання:   .  
60 20   20   20  
ІІІ Підсумкова частина заняття 1) висновки до лекції: Юридична психологія в сучасному розумінні – наука, що вивчає різні психологічні аспекти особистості і діяльності в умовах правового регулювання, може успішно вирішувати комплекс завдань, що ставляться перед нею. Синтез психології і юриспруденції в юридичній психології призводить до підвищення ефективності правоохоронної і судової діяльності . 2) відповіді на запитання: 1. Яка роль праці у вихованні засудженого? 2. Яка роль колективу у перевихованні засудженого? 3. Які методи використовує вихователь у виправно-трудовому закладі з метою перевиховання засудженого? 4. Що таке соціальна адаптація після звільнення від покарання? 3) Лекція прочитана на високому науковому рівні з активним залученням студентів до запитань. 4) постановка завдань на самостійну роботу та наступне заняття. до 10

 

 


ПЛАН-КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЇ

Вступ.

    На сучасному етапі суспільного розвитку психологія активно займає провідну позицію в системі наук. На думку академіка Б.М.Кедрова, психологія знаходиться в центрі трикутника на вершині якого знаходяться природничі науки. В наш час відчувається гостра потреба застосування психології в любій галузі знань. однак ця потреба особливо гостро відчувається при конкретних вирішеннях юридичних питань.

В діяльності юриста головне це робота з людьми. Набуття психологічних знань стає нагальною потребою для працівників любої юридичної професії.

    Глибоке дослідження взаємозв’язаних аспектів потребує психологічного аналізу особистості і юридичної діяльності, яка спирається на вивченні основних психологічних явищ, процесів, станів їх особливостей в правовій галузі (потреби, мотиви, цілі, темперамент, установки, соціальна спрямованість та інші характеристики особистості).

        

І питання

Предмет та система юридичної психології:

­ Предмет і структура юридичної психології..

­ Етапи формування юридичної психології як прикладної галузі.

Висновки до 1-го питання:

Юридична психологія – науково-педагогічна дисципліна, яка вивчає психологічні закономірності системи «людина-право», розробляє практичні рекомендації направлені на підвищення ефективності у цій галузі.

ІІ питання

2.Принципи та задачі юридичної психології.:

­ Завдання які ставить перед собою юридична психологія

-- Система юридичної психології

Висновки до 2-го питання:

  При реалізації завдань юридичної психології повинні враховуватися певні вимоги: дати соціально-психологічну «фотографію» стану і динаміки державно-правових явищ; встановлювати «діагноз» розвитку психологічної сторони правових явищ; вивчення психологічних факторів, які впливають на державні і правові процеси.    

 

ІІІ. Питання

 3. Короткий історичний нарис юридичної психології.:

--

--

____________________________________________________________________________________________________________________________________ Висновки до 3-го питання

______________________________________________________________

Висновки до лекції

.

Юридична психологія в сучасному розумінні – наука, що вивчає різні психологічні аспекти особистості і діяльності в умовах правового регулювання, може успішно вирішувати комплекс завдань, що ставляться перед нею. Синтез психології і юриспруденції в юридичній психології призводить до підвищення ефективності правоохоронної і судової діяльності

 

 

Доцент кафедри


Дата добавления: 2022-01-22; просмотров: 16; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!