Машини і знаряддя для викопування і пересадження посадкового матеріалу.



Одне -, двох - і трирічні сіянці звичайно викопують навесні або восени в посівному відділенні, а дво - трирічні саджанці - у шкільному відділенні розплідника. У посівному відділенні при механізованому викопуванні захоплюється відразу вся гряда або кілька стрічок (при без грядковому посіві), у шкільному відділенні один ряд саджанців і на більшу глибину, чим сіянців.       

Процес механізованої викопці включає: підрізання шару ґрунту на необхідну глибину, розпушення або розлам шару, вибірку сіянців або саджанців, укладання їх у бункер (ящик) при комбайновому викопуванні.   

Для викопування сіянців і саджанців у розплідниках у цей час застосовують навісний викопувальний плуг ВПН-2, начіпну викопувальну

скобу НВС-1,2, копач сіянців КСШ-0,35, ВМ-1,25 і ін.

Рис. 7.9. Викопувальна машина ВМ-1,25

1- карданний вал; 2- рама з начіпним пристроєм; 3- редуктор; 4- ланцюгова передача; 5- пристрій, що обтрушує; 6- прутковий елеватор; 7- опорне колесо; 8- викопувальна скоба        

Рис. 7.10. Машина для пересадження великомірних дерев із грудкою

«Кріт-2»

а- вихідне положення перед вирізанням грудки;

б - перевезення дерева до вантажно-розвантажувальної  площадки

Викопувальна машина ВМ-1,25 (рис. 7.9) призначена для викопування сіянців всіх порід, а також саджанців чагарників і ягідників у лісових, плодових і декоративних розплідниках. Основні вузли: рама з боковинами-понизувачами , викопувальна скоба трапецієподібної форми, прутковий елеватор, що встряхує  пристрій, два опорних колеса, регульованих по висоті, і система привода. Привод машини от ВОМ трактора через редуктор і ланцюгові передачі. Агрегатируется із тракторами МТЗ-52, Т-38М, а також із тракторами ДТ-54А, Т-74, ДТ-75М при установці довгого карданного пала.

Машина для пересадження великомірних дерев із грудкою землі

«Кріт-2» агрегатується з гусеничними і колісними тракторами тягового класу 30кН. Складається з П-образної рами (рис. 7.10), що через кульовий шарнір пов'язана із трикутною рамою, що має стандартні сполучні елементи для агрегатування з начіпною системою базового трактора.

На напрямних елементах рами рухливо встановлена каретка, переміщувана двома гідроциліндрами поздовжньої подачі. З кареткою зв'язаний робочий орган машини, що включає передню ріжучу скобу, пакувальний контейнер і задню, підтримуючу скобу.

Для розвантаження базового трактора і попередження зсуву машини при впровадженні робочого органа в ґрунт на рамі шарнірно встановлені два двоплечі важелі, керованих парою гідроциліндрів, які шарнірно пов'язані з рамою.

До нижніх кінців важелів шарнірно приєднана опорна плита, що при пересуванні машини встановлюється горизонталь.
але, збільшуючи дорожній просвіт. Рама машини постачена опорними лижами, які можуть мати різну висоту.  

Ходова частина машини включає колеса із шинами, змонтовані на опорних рамах, шарнірно встановлених на рамі і керованих гідроциліндрами. На базовому тракторі може бути змонтований гідравлічний кран для вантажно-розвантажувальних робіт. 

Перед викопування біля дерев екскаватор відриває настановні ями, габарити яких погоджені з габаритами робочого органа машини.

Машина МДВ призначена  для викопування дерев із грудкою землі, укладання їх у спеціальний металевий контейнер (рис. 7.11), навантаження на транспортні засоби. Її використають також для викопування ям під посадку дерев і для посадки самих дерев.

Машина виконана у вигляді начіпного гідравлічного встаткування до трактора. Керування усіма механізмами от гідророзподільника, установленого на базовому тракторі.

Для ефективного врізання лопати в ґрунт використаються вібратори спрямованої дії.

Дерево викопують із грудкою землі шляхом роздільного врізання лопат у ґрунт і наступний підйом підстави.

Для викопування конусних ям на місці посадки дерев може бути використана або сама машина МДВ, або спеціальний, ямокопач.

Режим роботи переривчастий, у залежності от прийнятої технології викопування і посадки дерев.

 


Рис. 7.11. Машина МДВ для викопування дерев із грудкою на базі трактора Т-74.

1 - гідросистема; 2 - опора касети; 3 - касета; 4 - замок касети; 

5 - трос підвіски касети; 6 - лопата; 7 - вібратор; 8- напрямна; 

9 - гідроциліндр лопати; 10 - підстава; 11 - рама проміжна;

12 - гідроциліндр підйому; 13 - рама; 14 - противага; 15- консоль

5. Підготовка до роботи і експлуатації саджалок. Якість посадки і продуктивність машини в значної мер залежать от її справності та підготовки ґрунту.

Ґрунт на ділянці для посадки орють на глибину не менш 40-50 см і добре обробляють. У ґрунті не повинне бути шарів дернини, кореневищ, грудок і т.д. Поверхню ділянки вирівнюють.

Для першого проходу агрегату от краю ділянки провішують направляюся лінію на відстані, рівній половині захвата саджалки, розставляючи вішки або проводячи борозну. Саджалку забезпечують посадковим матеріалом. На місцях заправлення посадковим матеріалом прикопують саджанці.

Саджалку перед початком роботи перевіряють і при необхідності підтягують нарізні сполучення, що труться деталі змазують. Регулюють глибину посадки саджанців.

Всі несправності, замічені при пробній посадці, усувають і приступають до роботи на виділеній ділянці.

Тракторист установлює агрегат на недоважений ряд, опускає саджалку в робоче положення і ставить важіль розподільника в «плаваюче» положення.

Робітники сідають на свої місця, і по сигналі тракторист починає рух. Після посадки першого ряду дерев тракторист зупиняє агрегат, садильники сходять із машини, а тракторист переводить саджалку в транспортне положення, повертає агрегат і заїжджає на посадку чергового ряду. На поворотній смузі ящики машини завантажують саджанцями й посадку продовжують.

У процесі експлуатації саджалки треба проводить періодичні технічні обслуговування і перевіряти якість посадки саджанців.


Дата добавления: 2022-01-22; просмотров: 18; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!