МОДИФІКАЦІЯ РИИКУ, ТОВАРУ, КОМПЛЕКСУ МАРКЕТИНГУ



 

Як відзначалося вище, для продовження стадії зрілості товару підприємству доцільно здійснювати певні заходи, основними з яких є модифікація ринку, товару і комплексу маркетингу.

Модифікація ринку - спрямована на збільшення споживання існуючого товару за рахунок пошуку нових споживачів та нових сегментів ринку, способів стимулювання інтенсивного споживання товару клієнтами, перепозиціонування товару з метою підкреслення його привабливості. Одним з заходів модифіка­ції ринку може стати збільшення продажу товару іншим категоріям споживачів.

Обсяг продажу може зрости і внаслідок стимулювання постійних покупців робити повторні покупки. З цією метою застосовують три види стратегії:

 1) стимулюють споживачів частіше використовувати цей товар (сік, який звикли пити зранку, переконати споживати і в інший час);

 2) пробуджують інтерес до споживання великої кількості цих товарів в один і той самий час (томатну пасту краще використовувати з іншими спеціями);

 3) відшукують нові способи використання товару (підприємства, що виро­бляють продукти харчування, можуть запропонувати своїм покупцям нові рецепти приготування страв).

Модифікація товару передбачає поліпшення якості (надійність, довговіч­ність), властивостей та зовнішнього його оформлення. Стратегія поліпшення властивостей має на меті надати товару нових властивостей, які підвищують його універсальність, нешкідливість та зручність. Поліпшення зовнішнього оформлення - це, по суті, підвищення привабливості товару.

Зауважимо, що збільшення обсягів збуту завдяки поліпшенню якості това­ру можливе, якщо властивості товару і справді можуть бути поліпшені, а покупець повірить у можливість такого поліпшення і реально його помітить.

За рахунок модернізації товар набуває таких властивостей, які також розширюють сферу його застосування, підвищують зручність у користуванні, спрощують процес експлуатації. Можливість модернізації товару багато в чому залежить від рівня використання підприємством методів уніфікації та агрегування. Уніфікація дозволяє здійснювати технічне поліпшений товару без суттєвого зростання виробничих витрат. Агрегування сприяє розширенню сфери мож­ливого застосування продукції.

Модернізація товару є надзвичайно ефективним засобом у конкурентній боротьбі через те, що створює враження про підприємство як про ведуче у своїй галузі, посилює довіру постійних покупців до свого товару, підвищує інтерес персоналу підприємства до своєї роботи. Проте модернізацію можуть досить швидко здійснити і конкуренти. Тоді вона не забезпечить підприємству очіку­ваного прибутку.

Можна поліпшити оформлення товару, тобто його естетичні властивості. Так, періодична поява на ринку нових тонізуючих напитків пояснюється швидше конкуренцією в межах певного стилю, зовнішнього вигляду, ніж якості чи функціональних характеристик. Підприємства часто змінюють оформлення, ко­лір, упаковку свого товару. Розробивши певний стиль оформлення товару, можна домогтися, щоб він відразу відрізнявся від інших на ринку. Разом з тим, кон­куренція в стилі оформлення товару має ряд проблем. Важко передбачити, яким саме покупцям припаде до вподоби новий стиль, і підприємство ризикує втратити тих з них, які залишаться вірними попередньому стилю. Розглянемо дійсний приклад. Спочатку мінеральна вода “Олеська” реалізувалась в скляному посуді і користувалась серед споживачів попитом як лікувальна, мінералізовані вода. Потім її почали випускати у пластиковому посуді, і у багатьох покупців з’явились сумніви, чи справжня це вода і чи дійсно вироблена на ліцензованому підприємстві.

Модифікація комплексу маркетингу передбачає залучення нових покуп ців, а також клієнтури конкурентів за рахунок таких заходів, як: зниження цін на товар; розробка більш дійової реклами; застосування активних заходів з стимулювання збуту. Останнє передбачає матеріальне заохочення торгових агентів, надання торгових знижок, подарунки покупцям, призові конкурси, гарантування їм різноманітних додаткових послуг. Основою успішної діяльності на ринку є також ефективне використання збутової мережі з достатнім рекламним забезпеченням.

Зауважимо, що під час модифікації комплексу маркетингу більшість проблем у підприємств виникає через наслідування (свідоме чи несвідоме) дій конкурентів, особливо щодо зниження цін, організації додаткового сервісу. Тому, щоб бути кращим, ніж конкуренти, необхідно науково, обдумано і творчо підходити до організації і проведення заходів з модифікації комплексу маркетингу.

Отже, щоб підтримувати високий рівень продажу продукції на стадії зрілості необхідно: постійно поліпшувати зручність і надійність товарів; викори­стовувати нові, найсучасніші матеріали в їх конструкції; періодично оновлювати упаковки, підкреслювати безпеку товару; пропонувати нові моделі; розши­рювати і надавати послуги споживачам, демонструвати нові способи і напрям­ки використання продукції; знижувати ціни; використовувати для реклами нові засоби масової інформації; виходити на нові сегменти ринку; поліпшувати сер­вісне обслуговування; використовувати нові канали розподілу; пропонувати но­ві товарні марки, враховуючи зміну смаків і потреб споживачів.


Дата добавления: 2022-01-22; просмотров: 17; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!