Форми організації і роботи з документами



Організація роботи з документами - це створення оптимальних умов для всіх видів робіт з документами (до моменту його знищення або передачі на архівне зберігання).

Робота з документами підприємства може надаватися у вигляді технологічного ланцюга операцій (рис. 10).

До таких операцій можна віднести: прийом, розмітку i реєстрацію, розгляд документів керівником, порядок проходження документiв в установі; їх виконання; контроль виконання; формування справ; підготовку i передачу справ до архіву.

Ступінь удосконалення технології системи роботи з документами визначається оперативністю переміщення i виконання документів та ефективністю забезпечення керівництва підприємства документацiйної інформації, в якій можна виділити три групи документів: внутрішні документи, вхідні (ті, що надходять) документи, що відправляються до інших установ (вихідні). Кожна з цих груп має свої особливості обробки та проходження.

 

 

 

 


Рис. 10. Технологічний ланцюг операцій роботи з документами

 

Порядок складання та узгодження внутрішніх документiв не має суттєвих відмінностей від складання вихідних документiв i містять ті самі операції, за винятком відправки документа одержувачу.

Реєстрація документiв може проводитися для всіх груп документiв. На багатьох підприємствах реєстрація внутрiшнiх документiв не ведеться.

Робота з виконання i контролю документiв ведеться з вхідними, внутрішніми i за винятком з вихідними. Формування справ та інші операції по підготовці та передачі до архіву проводиться для всіх груп документiв аналогічно.

 

Структура та функції канцелярії

Робота з документами на підприємстві (в установі) здійснюється спеціальною службою - канцелярією. Структура канцелярії установлюється на основі типових структур, які діляться на чотири категорії, відповідно до категорiї підприємства. Канцелярія функціонує на підставі типового положення про канцелярію.

Типове положення про канцелярiю має такі основні частини:

1.Загальне положення (визначаються основнi завдання та керівництво канцелярiєю).

2.  Основні завдання та функцiї.

3.  Права, обов’язки та відповідальність начальника канцелярiї.

Основними функціями та завданнями канцелярії є:

- одержання та облік документів, контроль за їх проходженням у відповідних підрозділах;

- облік документів, підготовлених і оформлених у підрозділі, відправлення вихідної кореспонденції;

- організація та забезпечення документаційного та організаційно-технічного обслуговування роботи колегіальних органів;

- своєчасне подання вхідної кореспонденції керівнику, а після одержання його усної вказівки або письмової резолюції – безпосередньому виконавцю; ознайомлення працівників із розпорядчими та інформаційними документами;

- систематичне інформування керівника підрозділу щодо стану виконання документів і доручень;

- видача працівникам справ і документів для роботи, контроль за їх поверненням, зберіганням та знищенням;

- довідкова робота з питань проходження документів у підрозділах;

- підготовка проекту номенклатури справ на наступний рік, ведення і формування справ відповідно до номенклатури справ;

- участь у проведенні експертизи цінності документів, підготовка та передача справ на архівне зберігання;

- одержання в тимчасове користування архівних справ, повернення їх після закінчення строку використання;

- ознайомлення новопризначених працівників з інструкцією по діловодству та іншими нормативними документами щодо ведення діловодства;

- забезпечення тиражування матеріалів до нарад, засідань та інших заходів, що здійснюються у підрозділах

Структура канцелярiї пiдприємства І категорiї

Канцелярія має багато підрозділів, які займаються певними операціями з документами i вся робота з документами організовується так, щоб керівники та спеціалісти пiдприємства (установи) були в значній мірі звільнені від операцій з документацiйного обслуговування.

Керує канцелярiєю начальник канцелярiї, який підпорядкований керівникові пiдприємства. Начальнику канцелярiї підпорядковані два заступники начальника канцелярiї: заст. начальника канцелярiї - начальник загального відділу, якому пiдпорядкованi наступні підрозділи: підрозділ по прийому та відправці кореспонденції; пiдроздiл з обліку та реєстрації листів громадян; архів, друкарська частина з коректорською групою; секретарі структурних пiдроздiлiв. Замісник начальника канцелярії - начальник секретаріату, якому підпорядковані наступні пiдроздiли виконавців: помічники керівника підприємства; секретарі - стенографістки керiвника пiдприємства; секретар колегії, редактор.

Начальнику канцелярії безпосередньо пiдпорядкованi: пiдроздiли або виконавці з раціоналізації діловодства; пiдроздiли або виконавцi з контролю виконання. Методичне керівництво здійснює начальник канцелярiї над помічниками та секретарями-стенографiстками заступників установи (пiдприємства). Схематично структура канцелярії підприємства І категорії представлена на рис. 11.

 

Рис.11. Структура канцелярії підприємства І-ї категорії


Дата добавления: 2022-01-22; просмотров: 16; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!