Заходи з профілактики респіраторного мікоплазмозу птиці



3.1. Для запобігання захворюванню птиці респіраторним мікоплазмозом керівники та спеціалісти ветеринарної медицини господарств, інших підприємств і організацій, які мають птицю, зобов'язані суворо виконувати вимоги, що передбачені Законом України "Про ветеринарну медицину" ( 2498-12 ), Ветеринарно-санітарними правилами для птахівницьких господарств і вимогами до їх проектування, затвердженими наказом Головного державного інспектора ветеринарної медицини України від 03.07.2001 N 53 ( z0565-01 ) та зареєстрованими у Міністерстві юстиції України 05.07.2001 за N 565/5756, іншими нормативно-правовими актами з питань ветеринарної медицини.

3.2. При цьому необхідно забезпечити оптимальні зоогігієнічні умови утримання птиці, повноцінну годівлю за раціонами, збалансованими за білком, вітамінами, мінеральними речовинами та мікроелементами. Необхідно дотримуватися технології комплектування птицею господарства та строків міжциклових перерв, ретельного виконання механічної очистки та дезінфекції приміщень перед розміщенням кожної наступної партії птиці у відповідності до діючої Інструкцією з ветеринарної дезінфекції, дезінвазії, дезінсекції та дератизації.

3.3. У племінних господарствах (племзаводи, племрепродуктори I і II порядку) ремонтний молодняк птиці досліджують на респіраторний мікоплазмоз у СКРА, РЗГА або ІФА в 50-60-, 100-120-, 160-180-денному віці, а надалі - один раз у квартал, направляючи для дослідження не менше 20-30 проб сиворотки крові з кожного приміщення.

3.4. Для інкубації використовують яйця від птиці, вільної від МГ-інфекції. Критерієм цього вважають негативні результати в СКРА або ІФА, одержані при дослідженні сироваток крові не пізніше ніж за місяць до збору яєць на інкубацію. За масою, вмістом вітамінів та каротиноїдів яйця повинні відповідати діючому ДСТУ.

3.5. Дезінфекцію інкубаційних яєць проводять парами формальдегіду не пізніше 1,5 години після знесення і вдруге - перед закладенням їх в інкубатори. При цьому на 1 м. куб. приміщення камер використовують 30 см. куб. формаліну (40%), 15 см. куб води і 20 г марганцевокислого калію. Експозиція - 20 хвилин при температурі повітря 30-37 град. C і відносній його вологості 73-80%. Дезінфекцію інкубаційних яєць дозволяється проводити іншими деззасобами, зареєстрованими на території України, згідно з настановами щодо їх застосування.

Заходи боротьби з респіраторним мікоплазмозом птиці

4.1. При підтвердженні діагнозу на респіраторний мікоплазмоз господарство (відділення, ферму, пташник) оголошують в установленому порядку неблагополучним і вводять карантинні обмеження. При цьому виконують такі заходи:

у господарстві беруть на облік приміщення та тару, де спостерігалось захворювання; забороняють переміщення транспорту, спецодягу за межі відповідних приміщень або комплексів; визначають дороги транспортування кормів, продукції, трупів та вибракуваної птиці;

протягом усього періоду неблагополуччя бракують клінічно хвору та слабку птицю;

у племінних господарствах, при виявленні клінічно хворої птиці та птиці, яка позитивно реагує на мікоплазмоз у СКРА чи ІФА, і підтвердженні діагнозу бактеріологічно та в біопробі, усю птицю неблагополучного пташника м'ясних порід забивають на м'ясо у забійному цеху господарства чи вивозять на м'ясопереробні підприємства, а яйценосних - переводять у промислове стадо для одержання товарних яєць або здають на забій. Забій птиці проводять з дотриманням відповідних правил і санітарно-ветеринарних вимог, що виключають поширення інфекції;

ветеринарно-санітарну оцінку м'яса, після забою птиці, проводять згідно з Правилами передзабійного ветеринарного огляду тварин і ветеринарно-санітарної експертизи м'яса та м'ясних продуктів, затвердженими наказом Державного департаменту ветеринарної медицини Міністерства аграрної політики України від 7 червня 2002 року N 28 ( z0524-02 ) і зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 21 червня 2002 року за N 524/6812. Пух та пір'я пакують у подвійну тару з надписом "Підлягає дезінфекції" і вивозять на переробні підприємства або, враховуючи економічну доцільність, піддають утилізації. Послід і підстилковий матеріал із неблагополучних пташників підлягають біотермічному знезараженню;

у неблагополучних товарних господарствах проводять лікувально-профілактичну обробку птиці протимікоплазменними препаратами або вакцинацію. При цьому суворо дотримуються діючих законодавчих документів, які регламентують застосування протимікробних засобів у період щеплень та отримання продукції птахівництва;

у період між обробками протимікоплазменними препаратами проводять дезінфекцію повітря в приміщеннях у присутності птиці згідно з діючими нормативними документів.

4.2. За умовами обмежень забороняється:

переміщення птиці із неблагополучних пташників;

вивіз інкубаційних яєць та птиці в благополучні щодо респіраторного мікоплазмозу господарства і на підприємства біологічної промисловості;

продаж інкубаційних яєць і птиці населенню;

інкубація яєць із неблагополучних пташників.

4.3. У неблагополучному господарстві дозволяється:

забій клінічно хворої птиці та використання тушок, відповідно до правил ветеринарно-санітарної експертизи;

вивіз інкубаційних яєць або добового молодняку в аналогічні господарства в межах району (області);

інкубацію яєць із благополучних пташників і вирощування молодняку для даного господарства;

увіз у господарство інкубаційних яєць і молодняку птиці добового віку з благополучних щодо інфекційних хвороб птиці господарств за умови інкубації яєць в окремому інкубаторі (окремо від яєць даного господарства) та ізольованого вирощування отриманого молодняку.

4.4. Карантинні обмеження знімають з племінного господарства (відділення, ферми), якщо при загальному серологічному дослідженні ремонтного молодняку і перевірці всієї дорослої птиці батьківського стада не було виявлено у птиці, яка позитивно реагує у СКРА, а також протягом останніх 3 місяців не було відмічено клінічних та патолого-анатомічних ознак захворювання.

4.5. Карантинні обмеження також можуть бути зняті після одночасного забою всього поголів'я птиці у неблагополучному відділенні (фермі, приміщенні) і проведення механічної очистки та остаточної дезінфекції з наступною перевіркою на якість її проведення в державних лабораторіях ветмедицини.

4.6. Благополучним вважають господарство, у якому птиця, а також її нащадки мають негативні результати при серологічному дослідженні на респіраторний мікоплазмоз.

 

Заступник Голови Держдепартаменту ветеринарної медицини  О.О.Кучерявенко


Дата добавления: 2018-02-18; просмотров: 383; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!