Вміст пиловидних і глинистих частинок



Вміст у КРЗ пилоподібних і глинистих часток (розміром менше 0,05 мм), яке визначається відмічуванням або піпетковим методом, в залежності від виду гірської породи і марок за дробильністю повинен відповідати наведеному у таблиці 8.

Таблиця 8

Вид породи і марка КРЗ за дробильністю Вміст пиловидних і глинистих часток, у відсотках за масою
Щебінь із вивержених, осадових і метаморфічних порід марок:  
від 600 до 1400 вкл. 1
200; 300; 400 2

 

Допускається у щебені марок за дробильністю 800 і вище із вивержених, метаморфічних і осадових порід збільшення на 1% вмісту пилоподібних частинок за таких умов:

якщо при геологічній розвідці родовища встановлена відсутність у в вихідної гірській породі глинистих і мергелистих включень і прошарків;

при пред'явленні підприємством-виробником укладення спеціалізованої лабораторії про відсутність глинистих мінералів у складі часток розміром менше 0,05 мм.

 

Вміст глини в грудках в КРЗ має бути не більше наведеного у таблиці 9.

Таблиця 9

Марка КРЗ за дробильністю Вміст глини у грудках, у відсотках за масою
Щебінь із вивержених, осадових і метаморфічних порід марок:  
400 и вище 0,25
300;200 0,5

 

Радіаційні властивості

Згідно з ДБН В.1.4-0.01, ДБН В.1.4-1.01, ДБН В.1.4-2.01 при виробництві КРЗ повинна проводитися їх радіаційно-гігієнічна оцінка, за результатами якої встановлюють область застосування. КРЗ залежно від значень сумарної питомої активності природних радіонуклідів (Асум) поділяють на класи і застосовують:

-І клас при Асум до 370 Бк.кгֿ ¹- для всіх видів будівництва;

-II клас при Асум понад 370 до 740 Бк.кгֿ ¹- для дорожнього будівництва, а також при зведенні виробничих будівель і споруд;

-III клас при Асум понад 740 до 1350 Бк.кгֿ ¹- для дорожнього будівництва поза населених пунктів; для дорожнього будівництва в межах населених пунктів за умови укриття шаром ґрунту або іншого матеріалу товщиною не менше ніж 0,5 м; для промбудівництва, де виключено перебування людей.

 

Стабільність фізико-механічних властивостей

КРЗ із розкривних і вміщуючи порід, що попутно видобуваються, або відходів підприємств по переробці руд (чорних, кольорових і рідкісних металів металургії) і неметалічних копалин інших галузей промисловості повинен бути стійким проти всіх видів розпаду.

Стійкість структури КРЗ проти всіх видів розпаду повинна відповідати вимогам, зазначеним у таблиці 10.

Таблиця 10

Марка КРЗ за дробильністю Втрата маси при розпаді у відсотках, не більше
1000 і вище 3
800; 600 5
400 і нижче 7

 

КРЗ повинні бути стійкими до впливу навколишнього середовища. КРЗ, призначені для застосування в якості заповнювачів для бетонів, повинні мати стійкість до хімічного впливу лугів, цементу.

Стійкість КРЗ визначають за мінералого-петрографічним складом вихідної гірської породи і вмісту шкідливих сполук і домішок, що знижують довговічність бетону і викликають корозію арматури залізобетонних виробів і конструкцій.

КРЗ не повинні містити сторонніх забруднюючих домішок.

Забезпеченість встановлених стандартом значень показників якості КРЗ за зерновим складом (вмістом зерен розміром менше найменшого номінального розміру d і більше найбільшого номінального розміру D) і вмістом пиловидних і глинистих частинок повинна бути не менше 95 %.

Додаткові вимоги до КРЗ для бетонів, залежно від їх призначення і області застосування, встановлюють відповідно до ДСТУ Б В.2.7- 43.

 

Галузі застосування готової продукції

Вибір гранітного щебеню для бетону

· З урахуванням типу конструкцій та виду армування.

· З урахуванням відповідальності конструкції.

· З урахуванням класу бетону.

        Гранітний щебінь 2…5 мм - «гранітний відсів». Відсів гранітного щебеню застосовується для виробництва ЗБВ виробів (наприклад, стоків або тротуарної плитки), для посипання доріг і тротуарів в зимовий період з метою зменшити коефіцієнт ковзання, для декоративних робіт - створення ландшафту на присадибних ділянках, користується популярністю в ландшафтному будівництві для підсипки садових доріжок. Відсів дроблення основних порід (відсів щебеню) можуть застосовуватися у виробництві асфальтобетону, бетону, а кислих - у важких бетонах (в якості укрупняючої добавки), керамічних, декоративних та оздоблювальних матеріалах .

Гранітний щебінь 5…10 мм Гранітний дорожній щебінь - ефективне і зносостійке дорожнє покриття, а також щебінь фракції 5…10 мм - найкращий великий заповнювач для високо марочного бетону, який використовується в заливці мостових конструкцій..

Гранітний щебінь фракцій 3…10 мм, 5-8 , 8…11 мм,        11…16  мм йде на виробництво асфальту для дорожнього покриття. Відмітною властивістю щебеню цих фракцій є кубовидна форма зерен. При використанні такого щебеню в дорожньому будівництві збільшується здатність дорожнього покриття витримувати високі навантаження.

Гранітний щебінь 5…20 мм - фракція щебеню, що користується найбільшим попитом. Застосовується у фундаментних роботах, при заливці мостових конструкцій, мостового полотна, дорожніх і аеродромних покриттів основ, використовується для виробництва високоміцного бетону і конструкцій з нього. Такий бетон застосовують при заливці мостових опор і фундаментів висотних будівель, а також у монолітному житловому будівництві. Щебінь гранітний 5…20 мм широко застосовується при будівництві основи доріг і майданчиків, на які прогнозується велике навантаження в процесі майбутньої експлуатації (міські дороги, жваві траси, аеродроми).

Гранітний щебінь 20…40 мм - є середньою фракцією щебеню. Він  використовується при виробництві бетону, заливці фундаментів, відсипанні подушки для автомобільних і залізних доріг і при будівництві трамвайних шляхів. Ціна щебеню гранітного 20…40  мм значно нижче ціни щебеню гранітного 5…20 мм, тому багато будівельних організації, якщо це можливо, воліють при зведенні об'єктів використовувати саме цю фракцію. Також застосовується у виробництві залізобетонних конструкцій, у будівництві автодоріг і залізниць, трамвайних ліній, при закладці фундаменту і зведенні виробничих будівель.

Гранітний щебінь 40…70 мм - велика фракція, застосовується при виробництві великих обсягів бетону, що використовується при виготовленні масивних ЗБК і масштабних бетонних роботах. Застосовується також у дорожньому будівництві в межах населених пунктів, при зведенні виробничих будівель і споруд. Так само, як і більш дрібні фракції щебеню, щебінь гранітний фракцій 20…70 мм і 40…70 мм дуже затребуваний в дорожньому будівництві.

Бутовий камінь - будівельний камінь надвеликих фракцій щебеню гранітного 70…12 0мм, 120…150 мм і 150…300 мм. Застосовується в основному, як декоративна основна або обробний надміцний матеріал при зведенні огорож і обробки чаш різних водойм. Щебінь гранітний 120…150 мм і 150…300 мм часто використовується при виготовленні дрібніших фракцій щебеню кубовидного на спеціальних дробильних машинах. Також застосовується для зведення фундаментів, підпірних стінок, огорож.

 

 

Список літератури

1 Кривенко П.В., Пушкарьова К.К., Кочевих М.О. Заповнювачі для бетону, К., - 400с.

2 ДСТУ Б В.2.7-75-98 Будівельні матеріали. Щебінь і гравій щільні природні для будівельних матеріалів, виробів, конструкцій та робіт. Технічні умови.

3 ДСТУ Б В.2.7-74-98 Крупні заповнювачі природні, із відходів промисловості, штучні для будівельних матеріалів, виробів, конструкцій та робіт. Класифікація.

 

 


Дата добавления: 2018-02-18; просмотров: 654; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!