V. Закріплення нового матеріалу: 



Проводжу фронтальне опитування за пройденою темою:

1. Для чого використовується перевірка статичної міцності валів?

  2.Як будуються епюри згинального та крутного моментів.?

VI. Домашнє завдання.

Переглянути розділ 5 (ст.169-177). Баласанян, Киркач. «Расчет и проектирование деталей машин».

VII. Підсумок уроку. Оцінка знань та аналіз відповідей учнів.

Урок закінчено, можете бути вільні. Практичні  роботиздати у вигляді звіту.

 

Лабораторна робота №1

Тема:Розбирання і складання циліндричного редуктора.

Мета:вивчити будову циліндричного редуктора, конструкцію його вузлів і деталей, застосовані з’єднання;

розвивати спостережливість, підвищити увагу учнів та технічне мислення;

виховувати в учнів старанність та вміння самостійно працювати.

Обладнання:підручник, плакати, схеми, стенди.

Тип уроку:формування вмінь та навичок.

Методи:інструктаж, демонстрація, самостійна робота.

Міжпредметні зв’язки:фізика, механіка, матеріалознавство.

Хід уроку

I.Організаційний момент:

1.Зайти до класу

2.Привітатися з учнями

3.Взяти список учнів

4.Визначити чергових

II. Актуалізація опорних знань:

1. Зв’язок теми з дисциплінами: фізика, механіка, матеріалознавство.

2. Характеристика знань, умінь та навичок.

III. Активізація нового матеріалу:

IV. Формування вмінь та навичок:

Виконання даного вчителем завдання.

Вступний інструктаж: дотримання правил поведінки та техніки безпеки.

V. Закріплення нового матеріалу:

Фронтальне опитування за пройденою темою.

VI. Домашнє завдання.

VII. Підсумок уроку. Оцінка знань та аналіз відповідей учнів.

РОЗГОРНУТИЙ ПЛАН КОНСПЕКТ УРОКУ

I.Організаційний момент:

Заходжу в клас, вітаюся з учнями, прошу всіх сісти на свої місця. Відмічаю відсутніх на уроці. Прошу записати тему уроку.

 

II. Актуалізація опорних знань:

1. Характеристика знань, умінь та навичок:

- Знати: будову циліндричного редуктора, конструкцію його вузлів і деталей.

- Вміти: складати ескізи вузлів і деталей.

2. Зв'язок теми уроку з фізикою і кресленням:

- Який зв’язок має наша тема уроку з матеріалознавством?

- Який зв’язок має наша тема уроку з механікою?

III. Активізація нового матеріалу:

РОЗБИРАННЯ І СКЛАДАННЯ ЦИЛІНДРИЧНОГО РЕДУКТОРА

Мета роботи – вивчити будову циліндричного редуктора, конструкцію його вузлів і деталей, застосовані з’єднання, посадки, шорсткість поверхонь, конструктивні форми корпусу і деталей, а також набути навички складання ескізів вузлів і деталей.

Конструктивні характеристики устаткування

Редуктор розбирають у чітко визначеній послідовності, недотри­мання якої може призвести до псування або руйнування окремих деталей. Наприклад, через відсутність ключів відповідного моменту затягування гайок або гвинтів може статися зрив різьби, що призведе до пов­ної непридатності нарізних виробів. Тому при розбиранні та складанні редуктора гайки і гвинти затягують без прикладання великих зусиль до важеля ключа.

Лабораторну роботу виконують на лабораторному столі. Розбиранню підлягає редуктор типу Ц2У - 200 (циліндричний двоступінчастий вузький горизонтальний із міжосьовою відстанню тихохідної ступені 200 мм). Розбирання редуктора і вимірювання розмірів його деталей здійснюється за допомогою таких інструментів: комплекту гайкових ключів, молотка, викрутки, плоско­губців, лінійки, штангенциркуля, мікрометра, нутроміра. При розби­ранні та складанні редуктора необхідно дотримуватись правил техніки безпеки.

Порядок виконання роботи

1. Встановити редуктор на лабораторному столі й розкласти ін­струмент. Відгвинтити гвинти кріплення кришок підшипників, гайки бол­тів кріплення кришки до корпусу редуктора, зняти кришки підшипників і прокладки, відтиснути кришку корпусу редуктора і зняти її. Підня­ти вали з підшипниками ізубчастими колесами і розкласти всі деталі на лабораторному столі у послідовності розбирання.

2. Виконати вимірювання шийок валів та розмірів підшипників і визначити типи підшипників та їх умовні позначення. Визначити модулі зачеплення зубчастих коліс (нормальний та торцевий для обох ступенів). Підраху­вати числа зубів зубчастих коліс і їх основні геометричні параметри та передаточні числа для кожного сту­пеня передачі. Модулі нормальний тп та торцевий (коловий) тt можна визначити за формулами:

де  і  - відповідно нормальний і торцевий крок зубів, мм;  - кут нахилу зубів у градусах. Геометричні параметри коліс визначити за формулами, наведеними в навчальних посібниках.

3. Накреслити ескізи валів із закріпленими на них деталя­ми, проставити потрібні розміри. Виконати переріз закріплених на од­ному із валів деталей і проставити посадки та шорсткість поверхонь згідно з наведеними рекомендаціями в навчальних посібниках.

4. Зібрати редуктор у послідовності, зворотній щодо розбирання.

5. Звіт про роботу оформити у вигляді протоколу.

 

Протокол лабораторної роботи №1

“Розбирання і складання циліндричного редуктора”

1. Опис послідовності розбирання редуктора типу Ц2У - 200 у виг­ляді технологічної карти складального цеху машинобудівного заводу (чіткий опис за пунк­тами з перерахуванням виконуваних робітником операцій).

2. Виконання ескізів вузлів та осьового перерізу одного з валів із проставлянням розмірів і посадок.

3. Вимірювання деталей редуктора та складання таблиць основних розмірів передачі.

4. Розрахунок геометричних параметрів зубчастих коліс за ступенями та оформлення отрима­них даних у вигляді таблиць.

IV. Формування вмінь та навичок:

Виконання ескізів вузлів та осьового перерізу одного з валів із проставлянням розмірів і посадок.


Дата добавления: 2018-02-18; просмотров: 816; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!