VII. Підсумок уроку. Оцінка знань та аналіз відповідей учнів(2хв)
Тематичний план курсу
«Осі та вали. Шпонкові та шліцьові з’єднання»
(28год)
№ | Тема заняття | Лекційне заняття | Практичне заняття | Лабораторне заняття. |
1. | Загальні відомості. Конструкції та матеріали осей і валів. | №1 | ||
2. | Розрахункові схеми валів та осей. Критерії розрахунку. | №2 | ||
3. | Розрахунок осей на міцність і стійкість проти втомного руйнування. | №1 | ||
4. | Розрахунок валів на статичну міцність. | №2 | ||
5. | Розрахунок валів на втомну міцність. | №3 | ||
6. | Розрахунок валів на жорсткість. | №4 | ||
7. | Розрахунок валів для запобігання поперечним коливанням. | №5 | ||
8. | Проектний розрахунок валів та їхнє конструювання. | №3 | ||
9. | Основні види шпонкових з'єднань та область їхнього застосування. | №4 | ||
10. | Розрахунок ненапружених шпонкових з'єднань. | №6 | ||
11. | Розрахунок напружених шпонкових з'єднань. | №7 | ||
12. | Основні типи шліцьових з'єднань і області їхнього використання. | №5 | ||
13. | Розрахунок шліцьових з'єднань. | №8 | ||
14. | Розбирання і складання циліндричного редуктора. | №1 |
1. Поурочно-тематичне планування уроків розділу:
«Осі та вали. Шпонкові та шліцьові з’єднання»
Лекція №1
Тема:Загальні відомості. Конструкції та матеріали осей і валів.
|
|
Мета:навчити розрізняти основні конструкції та матеріали осей і валів.розвивати спостережливість і підвищувати увагу студентів;
виховувати в студентів старанність.
Обладнання:підручник, схеми, стенди, матеріали та опорний конспект.
Тип уроку:урок засвоєння нових знань.
Методи:словесний, наглядний, проблемно-пошуковий.
Міжпредметні зв’язки:матеріалознавство, механіка.
Студенти повинні знати:основні типи конструкції осей і валів.
Студенти повинні вміти:розповісти про основні конструкції та матеріали осей і валів.
Лекція №2
Тема:Розрахункові схеми валів та осей. Критерії розрахунку.
Мета:навчити використовувати розрахункові схеми валів та осей.;
розвивати спостережливість і підвищити увагу студентів;
виховувати в студентів старанність.
Обладнання:підручник, плакати, стенди, матеріали та опорний конспект.
Тип уроку:урок засвоєння нових знань.
Методи:наочно-демонстративний, словесний.
Міжпредметні зв’язки:матеріалознавство, фізика.
Студенти повинні знати:основні критерії розрахунку.
Студенти повинні вміти:використовувати розрахункові схеми валів.
Практичнезаняття №1
Тема:Розрахунок осей на міцність і стійкість проти втомного руйнування.
|
|
Мета:навчити основним методам розрахунку осей на міцність.
розвивати спостережливість, підвищити увагу студентів та технічне мислення;
виховувати в студентів старанність та вміння самостійно працювати.
Обладнання:підручник, , схеми, стенди, матеріали та опорний конспект.
Тип уроку:формування вмінь та навичок.
Методи:словесний, наглядний.
Міжпредметні зв’язки:фізика, матеріалознавство.
Студенти повинні знати:основні методи розрахунку осей на міцністьі стійкість проти втомного руйнування.
Студентиповинні вміти:проводити розрахунки осей на міцність та стійкість.
Практичнезаняття №2
Тема:Розрахунок валів на статичну міцність.
Мета:навчити основним методам розрахункувалів на статичну міцність;
розвивати спостережливість, підвищити увагу студентів та технічне мислення;
виховувати в студентів старанність та вміння самостійно працювати.
Обладнання:підручник, плакати, схеми, стенди, матеріали та опорний конспект.
Тип уроку:формування вмінь та навичок.
Методи:словесний, наглядний.
Міжпредметні зв’язки:матеріалознавство, фізика.
Студенти повинні знати:основні методи розрахунку валів на статичну міцність.
Студенти повинні вміти:проводити розрахунки валів на статичну міцність.
|
|
Практичнезаняття №3
Тема:Розрахунок валів на втомну міцність.
Мета:навчити основним методам розрахункувалів на свтомну міцність;
розвивати спостережливість, підвищити увагу студентів та технічне мислення;
виховувати в студентів старанність та вміння самостійно працювати.
Обладнання:підручник, схеми, стенди, матеріали та опорний конспект.
Тип уроку:формування вмінь та навичок.
Методи:словесний, наглядний.
Міжпредметні зв’язки:матеріалознавство, фізика.
Студенти повинні знати:основні методи розрахунку валів на втомну міцність
Студенти повинні вміти:проводити розрахунки валів на втомну міцність.
Практичнезаняття №4
Тема:Розрахунок валів на жорсткість.
Мета:навчити основним методам розрахункувалів на жорсткість;
розвивати спостережливість, підвищити увагу студентів та технічне мислення;
виховувати в студентів старанність та вміння самостійно працювати.
Обладнання:підручник, плакати, стенди, матеріали та опорний конспект.
Тип уроку:формування вмінь та навичок.
Методи:словесний, наглядний.
Міжпредметні зв’язки:фізика, матеріалознавство.
Студенти повинні знати:основні методи розрахунку валів на жорсткість.
|
|
Студенти повинні вміти:проводити розрахунки валів на жорсткість.
Практичнезаняття№5
Тема:Розрахунок валів для запобігання поперечним коливанням.
Мета:навчитипринципам розрахунку валів для запобігання поперечним коливанням.
розвивати спостережливість, підвищити увагу студентів та технічне мислення;
виховувати в студентів старанність та вміння самостійно працювати.
Обладнання:підручник, плакати, схеми, стенди, матеріали та опорний конспект.
Тип уроку:формування вмінь та навичок.
Методи:словесний, наглядний.
Міжпредметні зв’язки:матеріалознавство, фізика.
Студенти повинні знати:основні принципирозрахунку валів для запобігання поперечним коливанням.
Студенти повинні вміти:проводити розрахунки валів для запобігання поперечним коливанням.
Лекція №3
Тема:Проектний розрахунок валів та їхнє конструювання.
Мета:навчити проектному розрахунку валів та основним методам їх констроювання;
розвивати спостережливість, підвищити увагу студентів та технічне мислення;
виховувати в студентів старанність та вміння самостійно працювати.
Обладнання:підручник, плакати, схеми, стенди, матеріали та опорний конспект.
Тип уроку:урок засвоєння нових знань.
Методи:інструктаж, демонстрація, самостійна робота.
Міжпредметні зв’язки:матеріалознавство, фізика.
Студенти повинні знати:принцип проектногорозрахунку валів.
Студенти повинні вміти:розповісти про принципи конструювання валів.
Лекція №4
Тема:Основні види шпонкових з'єднань та область їхнього застосування.
Мета:навчити основним видам шпонкових з’єднань та визначити область їх застосування.
розвивати спостережливість і підвищувати увагу студентів;
виховувати в студентів старанність.
Обладнання:підручник, схеми, стенди, матеріали та опорний конспект.
Тип уроку:урок засвоєння нових знань.
Методи:словесний, наглядний, проблемно-пошуковий.
Міжпредметні зв’язки:матеріалознавство, механіка.
Студенти повинні знати:основні видишпонкових з'єднань.
Студенти повинні вміти:розповісти про область застосування шпонкових з'єднань.
Практичнезаняття №6
Тема:Розрахунок ненапружених шпонкових з'єднань.
Мета:навчити принципу розрахунку ненапружених шпонкових з’єднань.розвивати спостережливість і підвищувати увагу студентів;
виховувати в студентів старанність.
Обладнання:підручник, схеми, стенди, матеріали та опорний конспект.
Тип уроку:формування вмінь та навичок.
Методи:словесний, наглядний.
Міжпредметні зв’язки:матеріалознавство, механіка.
Студенти повинні знати:основні принципирозрахункуненапружених шпонкових з'єднань.
Студенти повинні вміти:проводити розрахунки ненапружених шпонкових з'єднань.
Практичнезаняття №7
Тема:Розрахунок напружених шпонкових з'єднань.
Мета:навчити принципу розрахунку напружених шпонкових з’єднань.розвивати спостережливість і підвищувати увагу студентів;
виховувати в студентів старанність.
Обладнання:підручник, схеми, стенди, матеріали та опорний конспект.
Тип уроку:формування вмінь та навичок.
Методи:словесний, наглядний.
Міжпредметні зв’язки:матеріалознавство, механіка.
Студенти повинні знати:основні принципирозрахункунапружених шпонкових з'єднань.
Студенти повинні вміти:проводити розрахунки напружених шпонкових з'єднань.
Лекція №5
Тема:Основні типи шліцьових з'єднань і області їхнього використання.
Мета:навчити основним видам шліцьових з’єднань та визначити область їх застосування.
розвивати спостережливість і підвищувати увагу студентів;
виховувати в студентів старанність.
Обладнання:підручник, схеми, стенди, матеріали та опорний конспект.
Тип уроку:урок засвоєння нових знань.
Методи:словесний, наглядний, проблемно-пошуковий.
Міжпредметні зв’язки:матеріалознавство, механіка.
Студенти повинні знати:основні видишліцьових з'єднань.
Студенти повинні вміти:розповісти про область застосування шліцьових з'єднань.
Практичнезаняття №8
Тема:Розрахунок шліцьових з'єднань.
Мета:навчити принципу розрахунку шліцьових з'єднань.
розвивати спостережливість і підвищувати увагу студентів;
виховувати в студентів старанність.
Обладнання:підручник, схеми, стенди, матеріали та опорний конспект.
Тип уроку:формування вмінь та навичок.
Методи:словесний, наглядний.
Міжпредметні зв’язки:матеріалознавство, механіка.
Студенти повинні знати:основні принципирозрахункушліцьових з'єднань.
Студенти повинні вміти:проводити розрахунки шліцьових з'єднань.
Лабораторна робота №1
Тема:Розбирання і складання циліндричного редуктора.
Мета:вивчити будову циліндричного редуктора, конструкцію його вузлів і деталей, застосовані з’єднання;
розвивати спостережливість і підвищувати увагу студентів;
виховувати в студентів старанність.
Обладнання:підручник, схеми, стенди, матеріали та опорний конспект.
Тип уроку:формування вмінь та навичок.
Методи:словесний, наглядний.
Міжпредметні зв’язки:матеріалознавство, механіка.
Студенти повинні знати:будову циліндричного редуктора, конструкцію його вузлів і деталей.
Студенти повинні вміти:складати ескізи вузлів і деталей.
Структурно-логічна схема вивчення розділу:
«Осі та вали. Шпонкові та шліцьові з’єднання»
|
Лекція №1
Тема:Загальні відомості. Конструкції та матеріали осей і валів.
Мета:навчити розрізняти основні конструкції та матеріали осей і валів.
розвивати спостережливість і підвищувати увагу студентів;
виховувати в студентів старанність.
Обладнання:підручник, схеми, стенди, матеріали та опорний конспект.
Тип уроку:урок засвоєння нових знань.
Методи:словесний, наглядний, проблемно-пошуковий.
Міжпредметні зв’язки:матеріалознавство, механіка.
Студенти повинні знати:основні типи конструкції осей і валів.
Студенти повинні вміти:розповісти про основні конструкції та матеріали осей і валів.
Хід уроку
I.Організаційниймомент(5хв)
II.Актуалізація опорних знань(1хв):
1. Зв’язок теми з дисциплінами: фізика, матеріалознавство.
2. Характеристика знань, умінь та навичок.
III.Активізація нового матеріалу(1хв):
1. Характеристика знань, умінь та навичок.
2. Повідомлення теми, мети уроку
IV.Формування вмінь та навичок(60хв):
Виконання даного вчителем завдання.
Вступний інструктаж: дотримання правил поведінки та техніки безпеки.
V. Закріплення нового матеріалу(10хв):
Фронтальне опитування за пройденою темою.
VI. Домашнє завдання(1хв).
VII. Підсумок уроку. Оцінка знань та аналіз відповідей учнів(2хв)
РОЗГОРНУТИЙ ПЛАН КОНСПЕКТ УРОКУ
I. Організаційний момент:
Заходжу в клас, вітаюся з студентами, прошу всіх сісти на свої місця. Відмічаю відсутніх на уроці. Прошу записати тему уроку.
II.Актуалізація опорних знань:
Починаю опитувати учнів, щоб перевірити їхні попередні знання
1.Яку попередню тему ви вивчали?(Механічні передачі)
2. Які механічні передачі ви знаєте?(Циліндрична, конічна, черв’ячна. фрикційна)
III.Активізація нового матеріалу:
Сьогодні ми з вами познайомимося з темою: «Загальні відомості. Конструкції та матеріали осей і валів». Детально розглянемо основні типи та конструкції валів та осей.
IV.План вивчення нового матеріалу:
ОСІ ТА ВАЛИ
Дата добавления: 2018-02-18; просмотров: 721; Мы поможем в написании вашей работы! |
Мы поможем в написании ваших работ!