РОЗДІЛ 1. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ



КУРСОВА РОБОТА

на тему:

Територіальні ресурси туристичної інфраструктури Iвано-Франківської області


ЗМІСТ

 

ВСТУП................................................................................................................ 3-5

РОЗДІЛ 1. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ........................................................................................................... 6

1.1. Фізико-географічна характеристика області

1.2. Демографічна ситуація

1.3. Кліматичні умови

1.4. Транспортні комунікації

1.5. Історія

РОЗДІЛ 2. ПРИРОДНО-РЕКРЕАЦІЙНІ РЕСУРСИ ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ.......................................................................................................... 16-23

2.1. Характеристика і класифікація туристичних ресурсів

2.2. Природні ресурси області

2.3. Стан рекреаційних ресурсів та розвиток курортних зон

РОЗДІЛ 3. ІСТОРИКО-КУЛЬТУРНІ РЕСУРСИ ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ......................................................................................................... 24-34

3.1. Історико-культурна спадщина та її значення для формування територіально-рекреаційного комплексу

3.2. Культурно-історичні пам’ятки

3.3. Збереження ландшафтів на території історико-культурних об’єктів

РОЗДІЛ 4. СУЧАСНИЙ СТАН І ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ ТУРИЗМУ В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ.......................................................................... 35-40

ВИСНОВКИ.................................................................................................... 41-42

СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ ТА ДЖЕРЕЛ....................... 43-45


ВСТУП

Актуальність теми обумовлена тим, що туризм являється одним із головних феноменів сьогодення і доволі перспективним бізнесом, що має позитивний економічний вплив на країну.

Туризм відіграє значну роль у формуванні валового внутрішнього продукту, створенні додаткових робочих місць і забезпеченні зайнятості населення, активізації зовнішньоторговельного балансу. Туризм впливає на такі ключові галузі економіки, як транспорт і зв'язок, будівництво, сільське господарство, виробництво товарів народного споживання тощо, тобто виступає своєрідною рушійною силою соціально-економічного розвитку.

За даними Всесвітньої туристської організації (ВТО), він використовує приблизно 7% світового капіталу, на туризм припадає 11% світових споживчих витрат і він дає 5% усіх податкових надходжень.

Особливості географічного розташування та рельєфу, сприятливий клімат, багатство природного, історико-культурного та туристично-рекреаційного потенціалу України створюють усі можливості для всебічного задоволення пізнавальних, оздоровчо-спортивних і духовних потреб вітчизняних та іноземних туристів.

Приділяючи велику увагу розвитку туризму, Верховна Рада і Кабінет Міністрів України визнали його однією із пріоритетних галузей економіки країни.

Стабільний розвиток туризму передбачає, перш за все, розбудову матеріально-технічної бази, забезпечення якості обслуговування відповідно до міжнародних стандартів. Україна зацікавлена у залученні іноземних інвестицій до участі у розбудові туристичної галузі.

В Україні налічується понад 170 тис. пам'яток культури, історії, містобудування і архітектури, садово-паркового мистецтва, археології, а також понад 300 музеїв; створено 7 національних історико-культурних заповідників.

Івано-Франківська область має надзвичайну популярність серед туристів завдяки численним пам’яткам історії, і величезним рекреаційним ресурсам.

Саме завдяки наведеним факторам, а також величезному природно-рекреаційному і туристичному потенціалу, було обрано тему курсової роботи „Територіальні ресурси туристичної інфраструктури Iвано-Франківської області”

Об’єктом дослідженнякурсової роботи є туристичні ресурси Івано-Франківської області.

Методологія дослідження. Впродовж написання роботи використовувались загальнонаукові методи такі, як історичний метод, метод опису, порівняння, а також конкретно-наукові такі, як історичний, індуктивний та дедуктивний методи.

Задля вивчення та кращого розкриття теми були використані різні інтернет ресурси, джерела та літературні видання.

Теоритичну базу курсової роботи становить видання „Географічна енциклопедія України”. Природно-туристичні ресурси висвітлені у праці М. М. Приходька, історико-культурна спадщина регіону охарактеризована у працях таких авторів як Я. Ю. Дацюк та І. А. Пелипейко.

Метоюкурсової роботи є всебічне дослідження природно-рекреаційних та історичних ресурсів, а також сучасний стан і перспективи розвитку туризму на Івано-Франківщині.

Для реалізації зазначеної мети ми ставимо перед собою наступні                завдання:

- здійснити загальну характеристику Івано-Франківської області;

- розглянути та проаналізувати природно-ресурсний потенціал області;

- вивчити історико-культурні ресурси Івано-Франківської області;

- виконати аналіз сучасного стану та перспективи розвитку туристичної галузі в Івано-Франківській області.

Структурнокурсова робота складається зі вступу, чотирьох розділів, висновків, списку використаної літератури та джерел.

 

 

РОЗДІЛ 1. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ


Дата добавления: 2018-02-18; просмотров: 951; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!