Монтаж будівель з об’ємних блоків



Установка будівель із великих блоків. Великі блоки у складі: блок-кімнат, блок-кухонь, блоків санітарно-технічних кабін, блок-ліфтів і блок-маршів (сходів) робляться на заводах і призначаються, для будівництва житлових будинків до дев'яти поверхів і публічних будівель на майданчиках з нормальними геологічними критеріями і на просадних грунтах.

Великі блоки представляють собою тонкостінні залізобетонні просторові конструкції, які з просторового елемента (цельноформованнимі ковпака) і додаткових плоских частин, що з'єднуються між собою на щиті збірки методом електрозварювання закладних деталей.

Відмінності в габаритних розмірах більших блоків повинні відповідати 7 класу точності і не повинні перевершувати, мм, по ширині ± 10; довжині ± 16; висоті ± 10.

Ковпаки великих блоків слід виготовляти з бетону марок 200 і 300. Вони повинні складатися з чотирьох стін і плити стелі, місця сполучення яких (вертикальні і горизонтальні 'кути) повинні бути посилені вутами.

При блоковому монтажі застосовують монтажні крани вантажопідйомністю 40-50 т. Укрупнювальну збірку блоків покриття здійснюють на спеціальних стендах, які розташовують в робочій зоні монтажного крана, у прольті, в якому ведуться монтажні роботи або суміжному прольоті будівлі. Укрупнювальну збірку блоків на стендах виконують мобільним стріловидним краном меншої вантажопідйомності.

При монтажі структурних конструкцій передбачена наступна технологія виконання робіт. Спочатку встановлюють колони, потім у місця підйому укрупнюють структурний блок покриття розміром 30 х 30 м, при цьому блок зміщують щодо осей колон так, що встановлені колони як би пронизують укрупнений блок, при цьому не торкаючись елементів структури. Піднімають блок в проектне положення двома кранами (рис. 4.14). Строповку блоку здійснюють в чотирьох точках з використанням спеціальних траверс. Структурні блоки можна піднімати в проектне положення із застосуванням шеврів, а також поліспастами з надколонників. Легкі стінні огорожі можна монтувати поелементно, укрупненими елементами з 3-4 панелей або єдиним елементом на всю висоту будівлі, що складається з панелей, укрупнених із стійками і ригелями фахверка.

Монтаж будівель середнього типу.

До таких будівель відносяться прокатні стани, блюмінги(мал.8) і слябінги(мал.9), склади заготовок і т.п. Розрізняють два способи виконання будівельно-монтажних робіт — відкритий і закритий. Вибір способу залежить від багатьох чинників: конструкції каркаса будівлі, наявність необхідних монтажних механізмів і об'ємів робіт по улаштуванню фундаментів і монтажу на них технологічного устаткування.

При відкритому способі спочатку виконують всі роботи по улаштуванню фундаментів під устаткування і конструкції, а також по прокладці всіх підземних комунікацій, улаштуванню підвалів, тунелів, всієї решти робіт нульового циклу. Тільки після виконання всіх цих робіт приступають до монтажу каркаса будівлі. Такий спосіб вимагає підвищеної чіткості і організації паралельного виконання робіт, оскільки наявність великої кількості різноманітних збірних і монолітних фундаментів під устаткування, підвалів, перепадів висот підлоги будівлі ускладнює, а іноді повністю виключає можливість установки і переміщення монтажних механізмів в цих прольотах. В той же час при відкритому способі широким фронтом можна виконувати об'ємні земляні роботи, зведення фундаментів під конструкції будівлі і технологічне устаткування, прокладку всіх інженерних комунікацій.

(мал.8)Блюмінг                                      (мал.9)Слябінг

Використана література

1)Книга «Індустріальні технології монтажу будівельних конструкцій.» Федоренко П.П.

2)Леванов_Проектирование и монтаж ЖБК_456_1961

3)Панарин_Проектирование и монтаж ЖБК_328_1971

4)http://shop.vizd.ru/montag_demontag_vesov/Montazh_i_demontazh_inventarnyh_trubchatyh_sborno_razbornyh_lesov.html

5)http://stroiteli-spravochnik-35.bud.eh.org.ua/30.htm

6)http://www.professional-mouting.ru/gost/montazh-metallicheskikh-konstruktciy-karkasov-zdaniy.html

7)http://studopedia.ru/1_3704_konstruktivnie-shemi-zdaniy-iz-ob-emnih-elementov.html

 


Дата добавления: 2018-02-18; просмотров: 869; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!