Інструменти,обладнання та пристосування



Міністерство освіти і науки України

Полтавської обласної державної адміністрації

ДНЗ «Гадяцьке вище професійне аграрне училище»

 

 

Курсова робота на тему:

Монтаж будівель з окремих блоків

З предмету:Технологія монтажних робіт

 

 

Учня групи №15

Пономаренка М.І

Перевірив викладач

Різніченко Р.А

 

Гадяч 2015р.

Зміст

1.Техніка безпеки3-5

2.Інструменти,обладнання та пристосування6-7

3.Монтаж будівель з об’ємних блоків8-9

4.Використана література10

 

 

Технікабезпеки

 

Інвентарні ліси та підмости

Ліси і подмости призначені для виконання монтажних робіт на різній висоті при зведенні будівель і споруд. Ліси застосовуються при зведенні будівель, не міжповерхових перекриттів, що мають, а подмости - при монтажі будівель, що мають міжповерхові перекриття. При монтажі будівель і споруд застосовуються інвентарні ліси (мал.1) і подмости (мал. 2) , виготовлені по типових проектах на спеціалізованих підприємствах. Вони мають бути міцними, зручними і забезпечувати безпечні умови роботи. Підготовчі роботи в монтажі передбачають: забезпечення будівельного об'єкту монтажними пристосуваннями; перевірку геометричних розмірів конструкцій і відповідність їх підставам, на які вони будуть встановлені; кріпку збірку; пристрій лісів, підмостів, сходів і обгороджувань; підготовку конструкцій до підйому. До цього вигляду робіт також відносяться: укріплена збірка конструкцій з окремих частин у вузли і з окремих вузлів в блоки; посилення конструкцій для більшої їх стійкості під час підйому і в процесі монтажу; усунення дефектів в конструкціях; строповка для підйому і місцеположення.

 

(мал. 1)Інвентарні ліси                                (мал.2) Інвентарні підмости

Виробничий травматизм відбувається внаслідок ряду причин:

  • неправильна організація робіт, допущення до роботи осіб, що не одержали інструктажу з безпечного її виконання;
  • відсутність або несправність огороджень і запобіжних обладнань;
  • несправний стан інструмента і пристосувань;
  • неправильне обслуговування встаткування і механізмів;
  • зневага працівниками заходами обережності

При користуванні вантажопідйомними механізмами необхідно строго дотримувати наступних правил:

  • не можна застосовувати вантажопідйомні механізми, розраховані на вагу, менший чому вага вантажу, що піднімається;
  • вантажопідйомні механізми повинні мати справно діючі гальма, у зубчастих і черв'ячних передачах не повинне бути ніяких ушкоджень;
  • вантажопідйомні механізми повинні бути атестовані відповідним порядком, експлуатація механізмів без атестації або із простроченим строком чергової атестації заборонена;
  • при переміщенні ваг не можна перебувати під вантажем, а також у місцях, де може виявитися вантаж у випадку обриву троса

Будівельними нормами і правилами передбачено, що початку будівництва повинне передувати проведення організаційно-технічної підготовки. Така підготовка до будівництва здійснюється в три етапи: організаційні заходи, що виконуються до початку робіт на будівельному майданчику; підготовка проектно-кошторисної документації, розміщення замовлень на першочергові постачання устаткування,виділення території під будівництво;
підготовчий період, в який виконуються будівельно-монтажні роботи з підготовки будівельного майданчика до будівництва;
підготовчі роботи, які мають бути виконані до початку будівництва кожного комплексу або окремого основного об'єкту.
На будівництвах, що складаються з невеликої кількості основних об'єктів, роботи, що проводяться в підготовчий період, і підготовчі роботи по виробництву будівельно-монтажних робіт на основних об'єктах виконуються одночасно. Об'єм підготовчих робіт при будівництві нескладних будівель, що окремо стоять, і споруд визначається в проекті виробництва робіт. Ці роботи можна розбити на декілька комплексів: освоєння будівельного майданчика; інженерна підготовка майданчика будівництва; зведення тимчасових будівель і споруд і пристрій пристосувань, необхідних для виробництва робіт. Освоєння будівельного майданчика. Освоєння будівельного майданчика починають із створення опорної геодезичної сітки, яка потрібна для перенесення проекту споруди в натуру. Геодезична опорна сітка складається з пунктів тріангуляції і полігонометрії, складових планове обгрунтування, і з нівелювальних реперів і марок, складових висотне обгрунтування.
Характер і об'єм робіт по освоєнню майданчика залежать від умов, в яких організовується будівництво і передбачається проектом організації будівництва. До складу цих робіт входить валяння лісу і окремих дерев (в межах тих ділянок території, де це передбачено проектом), корчування пнів, видалення валунів і розчищання чагарника. Якщо будівництво розташовується в населених пунктах, то її захищають забором. У ненаселених місцях замість забору встановлюють дротяні обгороджування. Інженерна підготовка майданчика будівництва.
Інженерна підготовка будівельного майданчика полягає в тому, аби створити на ній умови для успішного виконання основних робіт по зведенню запроектованих будівель і споруд. Для цього заздалегідь планують територію забудови і організовують постійні або тимчасові (залежно від того, як передбачено проектом організації будівництва) залізничні колії і автомобільні дороги. Владнують тимчасові або постійні джерела вода- і енергопостачання, обладнали телефонний зв'язок.
На майданчику будівництва при інженерній підготовці перекладають існуючі підземні комунікації (водопровід, каналізацію, водостоки, газопроводи), а також переносять наземні мережі (лінії електропередачі, зв'язки), які не будуть использованы- в процесі будівництва або підлягають перенесенню відповідно до проекту. Роблять тимчасові дороги, розвантажувальні майданчики, під'їзди до механізованих установок і монтажних кранів.

 

Будівельний майданчик (Зведення стадіону «НСК Олімпійський»)

Інструменти,обладнання та пристосування

(мал. 3) Встановлення фундаментів          (мал. 4) Просторові блоки

Методи монтажу. Монтажні машини і механізми Монтаж будівельних конструкцій - це комплексний процес механізованої збірки будівлі або споруди з готових елементів. В даний час в лісовій промисловості застосовується монтаж залізобетонних, дерев'яних і металевих конструкцій.
Комплексний процес монтажу включає підготовчі процеси (транспортування, складування, вкомплектовування і збірку) і основні процеси (строповка, під'їм, установка, вивіряння і розкріплювання конструкцій, закладення стиків і вузлів).
При зведенні будівель і споруд залежно від міри укрупнення збірних конструкцій застосовують різні методи монтажу - поелементний і монтаж укрупненими блоками. Залежно від організації подачі конструкцій в зону установки застосовують метод монтажу з попередньою розкладкою конструкцій з транспортних засобів.
Поелементний монтаж. Такий вигляд монтажу виконують цілком з конструктивних елементів, наприклад встановлення фундаментів (мал.3), колон, балок і ригелів, стінних панелей і плит перекриттів. Цей метод використовують при монтажі одно- і багатоповерхових промислових і цивільних будівель.
Монтаж укрупненими блоками. Його здійснюють у випадках необхідності укрупнення окремих конструкцій в плоскі або просторові блоки (мал. 4). Установка їх на місце виробляється за один підйом, що дозволяє значно понизити об'єм вантажопідйомних робіт і монтажних операцій на висоті, виключивши вживання подмостей і лісів і пристосувань для тимчасового розкріплювання.
Залежно від послідовності монтажних робіт в будівництві застосовуються роздільний, комплексний і комбінований способи монтажу. При роздільному способі краном в кожну проходку встановлює конструкції одного вигляду: наприклад, в першу проходку - колонні, в другу - підкранові балки, в третю - елементи покриття. При комплексному способі кран в одній зоні або з однієї стоянки встановлюють всі конструкції в радіусі своєї дії, в більшості випадків це конструкції одній-двох вічок будівлі. Інколи доцільно поєднувати обоє виду послідовності монтажу, тоді частину конструкцій встановлюють окремо, а частина комплексно.
Машини, устаткування і пристосування для монтажних робіт. Всі монтажні роботи пов'язані з использовайием різного роду монтажних механізмів, які залежно від виконуваних робіт підрозділяються на основні монтажні машини, допоміжні і пристосування. У свою чергу монтажні механізми діляться на стаціонарні і пересувні машини, устаткування такелажу, монтажні пристосування, ліси і подмости.
Стаціонарні машини можуть працювати лише взоні радіусу їх дії і при переміщенні на інше місце вимагають повного або часткового демонтажу. До них відносяться: баштові і пересувні крани; монтажні стріли; монтажні щогли; вантовые щоглово-стріловидні крани; стрічкові і тросові підйомники; приставні крани та ін.
Устаткування такелажу призначене для підйому, переміщення і опускання конструкцій. Воно включає: сталеві і прядивні канати; ланцюги, стропи (мал.5) і траверси (мал. 6); захвати (мал. 7); блоки і поліспасти; домкрати; талі і тальферы; лебідки і якорі.

Монтажні пристосування (клини, клинові вкладиші; ловці; фіксатори і кондуктори; розчалювання, підкоси і розпірки) служать для тимчасового закріплення конструкцій при монтажі, а також при укрупнительной збірці і установці їх в проектне положення. Вони сприяють скороченню ручних операцій.

(мал.5)Стропи                  (мал. 6) Траверси                (мал. 7)Захвати


Дата добавления: 2018-02-18; просмотров: 1045; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!