Маніпулювання панелями інструментів
Міністерство освіти і науки, молоді і спорту України
Київський національний університет будівництва і архітектури
Кафедра інформаційних технологій
ЗВІТ З ЛАБОРАТОРНОЇ РОБОТИ № 1
З дисципліни «CAD-технології»
Студентки І курсу
ФАІТ Гр. КН-12
Тарабріної А.Д.
Перевірила:
Шабала Є.Є.
Київ-201
Зміст
Вступ. 3
Завдання до лабораторної роботи. 4
Виконання. 8
Лістинг команд. 9
Висновок. 10
Список літератури. 11
Вступ
AutoCAD є актуальною, сучасною програмою, це - сама популярна у світі система автоматизованого проектування й випуску робочої конструкторської й проектної документації. За його допомогою створюються двовимірні й тривимірні проекти різного ступеня складності в області архітектури й будівництва, машинобудування, генплану, геодезії й т.д.
Система дозволяє просто й ефективно конструювати, візуалізувати, створювати та випускати проектну документацію. AutoCAD використовується в будь-яких областях, де застосовується креслення.
AutoCAD дозволяє виконувати креслення вузлів, деталей, архітектурно-будівельних об'єктів, будувати просторові моделі, виконувати їхню фотореалістичну візуалізацію, розробляти додатки, наприклад програми на мовах AutoLisp, Visual Basic, С. Широта можливостей AutoCAD пакета дозволяє застосовувати його як інструментальну базу при вивченні ряду графічних дисциплін. Студенти, що опанували пакетом AutoCAD, легко переходять на інші численні програмні продукти аналогічного призначення. AutoCAD - це "буквар" для підготовки сучасного інженера
|
|
Завдання до лабораторної роботи
Завдання 1
Використання діалогового вікна
1.Завдання для виконання цієї роботи можна виконувати при будь-якому відкритому файлі креслення.
2.Оберіть у меню AutoCAD Format Units (Формат Одиниці). Відкриється діалогове вікно Drawing Units (Відображення одиниць виміру). Зверніть увагу: вікно розділене на дві зони - Length (Лінійні) і Angle (Кутові).
3.За замовчуванням у лівій частині вікна, де настроюються одиниці виміру та подання лінійних величин, встановлен перемикач Decimal (Десяткові). Оберіть Architectural (Архітектурні). Зверніть увагу, що формат подання одиниць у поле Precision (Точність) у відповідній частині вікна змінився.
4.Спробуйте по черзі інші типи одиниць (клацайте на інших перемикачах цієї зони) і спостерігайте, як міняється формат відображення.
5.Знову оберіть перемикач Decimal.
6.Тепер розкрийте список Precision (Точність). За замовчуванням обраний формат із чотирма значущими розрядами в дробовій частині (0. 0000). Встановіть формат із двома розрядами в дробовій частині (0.00).
7.Перейдіть у зону Angle, де є елементи настроювання одиниць виміру кутових величин. Спробуйте різні варіанти (опції) і зверніть увагу, як відповідно міняються показання в полі Sample Output (Приклад висновку).
|
|
8.Оберіть установку за замовчуванням - Decimal Degrees (Десяткові градуси).
9.У списку Precision цієї зони встановіть формат із двома десятковими розрядами в дробовій частині.
10.Зверніть увагу: напис на кнопці Direction (Напрямок) завершується многоточиєм (...). Зміст цього позначення той же, що й у позначеннях пунктів меню. Якщо обрати цю кнопку відкривається інше діалогове вікно. Клацніть на кнопці Direction — і ви побачите, що на екрані з'явиться діалогове вікно Direction Control (Напрямок відліку). У ньому можна змінити виконане за замовчуванням настроювання, коли напрямку на схід відповідає кут 0°, напрямку на північ — кут 90° і т.д. Можна змінити стандартне настроювання, коли кут зростає в напрямку проти годинникової стрілки.
11.Тепер клацніть на кнопці Cancel (Скасувати), оскільки ціль нашої вправи аж ніяк не в тім, щоб змінити ці цілком розумні настроювання. Клацання на кнопці Cancel (Скасувати) знову поверне нас у діалогове вікно Drawing Units. Візьміть тільки на замітку, що, установивши прапорець Clockwise (За годинниковою стрілкою), можна змінити напрямок відліку кутів на кресленні.
|
|
12.У списку Precision (Точність) зони настроювання кутових одиниць оберіть 0 і відновіть колишній формат подання кутових одиниць. Якщо у вас було інше настроювання, то подібним чином - обранням у списку Precision - можна відновити і її.
13.У списку Precision зони настроювання лінійних одиниць оберіть 0.0000 і відновіть колишній формат подання лінійних одиниць. Якщо у вас було інше настроювання, то подібним чином можна відновити і його.
14.Клацніть на кнопці ОК. Якщо у вас виникли які-небудь сумніви, чи відновлені колишні установки, клацніть на кнопці Cancel. Тим самим будуть анульовані будь-які зміни, виконані в діалоговому вікні.
Завдання 2
Маніпулювання панелями інструментів
1.Встановіть покажчик миші на зоні захвата у верхній частині панелі інструментів Draw (Малювання), клацніть і, утримуючи натиснуту ліву кнопку миші, перетягніть її під ліву частину панелі Object Properties (Властивості об'єктів) (вона займає другий ряд панелей інструментів у верхній частині екрана, відразу під стандартною панеллю інструментів). Панель змінить свій вид - стане горизонтальною. Коли ви відпустите кнопку миші, панель Draw "приліпиться" знизу до панелі Object Properties.
|
|
2.Встановіть покажчик миші на зоні захвату у верхній частині панелі інструментів Modify (Редагування) і тим же чином тягніть її до правої частини панелі ObjectProperties, поки вона не "приліпиться" до неї знизу.
3.Спробуйте ще раз змінити компонування панелей інструментів на екрані. Встановіть покажчик миші на зоні захвату, яка тепер буде знаходитись біля лівої кромки панелі Draw, і тягніть панель у ліву частину екрана доти, поки пунктирний прямокутник, що показує її контури під час перетаскування, не витягнеться по вертикалі.
4.Тим же чином перетягніть панель Modify у праву частину екрана й пристикуйте її до правої кромки.
5.Клацніть правою кнопкою миші на будь-якій панелі інструментів на екрані. У списку панелей, що з'явився, клацніть на пункті Dimension (Розміри) - біля нього в списку з'явиться маркер оцінки. Тим самим ви викличете на екран панель інструментів Dimension (Розміри), у якій зібрані піктограми виклику команд AutoCAD, що здійснюють нанесення на креслення розмірів деталей. Коли панель з'явиться на екрані, піктограми на ній можуть бути розміщені в один або кілька рядів. Якщо панель прикріплена, ухопіться за зону захоплення й перетягніть її на поле графічної зони.
6.Встановіть покажчик миші на четвертій піктограмі цієї панелі. З'явиться контекстне вікно покажчика, у якому буде виведений напис Radius Dimension(Радіальний розмір). Ця піктограма викличе команду нанесення радіального розміру - радіуса або діаметра круглої деталі.
7.Встановіть покажчик миші на нижній кромці цієї панелі, і трохи посовайте. Покажчик повинен прийняти форму двунаправленої стрілки.
8.Клацніть мишею й потягніть кромку вниз, а потім нагору. Зверніть увагу, як міняється конфігурація панелі.
9.Потягніть панель, ухопившись за рядок заголовка, до нижньої кромки графічної зони (приблизно на горизонтальну смугу протягання). Тягніть панель доти, поки пунктирний прямокутник, що позначає її контур, не витягнеться по горизонталі. У результаті панель "приліпиться" до нижньої кромки графічної зони. Тепер графічна зона стала менше, але панелі інструментів не перекривають поля креслення.
10.Для того щоб забрати з екрана панель інструментів, що у даний момент вам вже не потрібна, ухопившись за зону захоплення, перетягніть її на поле креслення й відпустіть. У панелі з'явиться рядок заголовка, а в ній - кнопка Close (Закрити). Клацання на цій кнопці забирає панель інструментів з екрана. Проробіть цей експеримент з панеллю Dimension.
11. Панелі інструментів Draw і Modify можете залишити на новому місці або повернути на колишнє, яке вони займали до початку нашої роботи.
Виконання
Завдання 1:
Відкривши нове креслення, натискаємо у меню AutoCAD Format Units (Формат Одиниці). Відкриється діалогове вікно Drawing Units (Відображення одиниць виміру).
Вікно розділене на дві зони - Length (Лінійні) і Angle (Кутові). За замовчуванням у лівій частині вікна, де настроюються одиниці виміру та подання лінійних величин, встановлено перемикач Decimal (Десяткові). Ми встановлюємо різні перемикачі і спостерігаємо, як змінюється поле Precision (Точність).
Наступним кроком ми знову у полі Формат Лінійних одиниць виставляємо команду Десяткові. У полі Точність за замовчуванням обраний формат із чотирма значущими розрядами в дробовій частині (0. 0000). Встановлюємо формат із двома розрядами в дробовій частині (0.00).
Переходимо у зону кутових одиниць. Обираємо установку за замовчуванням - Decimal Degrees (Десяткові градуси). У списку Precision цієї зони встановлюємо формат із двома десятковими розрядами в дробовій частині.
Далі натискаємо на кнопку Напрям, яка знаходиться на цій же панелі знизу по центру. З’являється діалогове вікно Direction Control (Напрямок відліку).
Змінюємо виконане за замовчуванням настроювання, коли напрямку на схід відповідає кут 0° на напрямок на північ — кут 90°. Натискаємо Cancel (Скасувати). Знову повертаємось у діалогове вікно Drawing Units.
У списку Precision (Точність) зони настроювання кутових одиниць обираємо 0 і відновлюємо колишній формат подання кутових одиниць.
Знову у списку Precision (Точність) зони настроювання кутових одиниць обираємо 0.0000 і відновлюємо колишній формат подання кутових одиниць.
Клацаємо на кнопці ОК.
В результаті в командному рядку покаже лише використання команди Одиниці.
Завдання 2:
Перетягуємо панелі інструментів Draw (Малювання) у праву частину – вона прикріплюється до правої панелі інструментів. Аналогічні дії відбуваються, якщо перетягнути її у ліво чи вверх, чи вниз.
Такі самі дії робимо із панеллю інструментів Modify (Редагування). Спостерігаємо аналогічні дії, що і з панеллю інструментів Draw (Малювання).
Клацаємо правою кнопкою миші на будь-якій панелі інструментів на екрані. У списку панелей, що з'явився, клацаємо на пункті Dimension (Розміри) - біля нього в списку з'явився маркер оцінки. Тим самим ви викаємо на екран панель інструментів Dimension (Розміри), у якій зібрані піктограми виклику команд AutoCAD, що здійснюють нанесення на креслення розмірів деталей. Коли панель з'явилася на екрані, бачимо, що піктограми на ній розміщені в один або кілька рядів.
Встановлюємо покажчик миші на четвертій піктограмі цієї панелі. З'являється контекстне вікно покажчика, у якому виведений напис Radius Dimension(Радіальний розмір).
Встановлюємо покажчик миші на нижній кромці цієї панелі. Він прийняв форму двунаправленої стрілки.
Для того щоб забрати з екрана панель інструментів, перетягуємо її на поле креслення й відпускаємо. У панелі з'являється рядок заголовка, а в ній - кнопка Close (Закрити). Клацаємо на ній. Те ж саме робимо з панеллю Dimension.
Лістинг команд
Дата добавления: 2018-02-18; просмотров: 909; Мы поможем в написании вашей работы! |
Мы поможем в написании ваших работ!