Зміст та обсяги самостійної роботи студентів



МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ «ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА»

ОБЛІК І ЗВІТНІСТЬ СУБ’ЄКТІВ МАЛОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ

 

до самостійної роботи студентів

напряму підготовки 6.030509 «Облік і аудит»

Затверджено

                                                               на засіданні кафедри обліку та аналізу

                                                                  Протокол №3 від 27 жовтня 2011 р.

                            Реєстраційний №3796 від 17.11.2011 р.

Львів - 2011

Облік і звітність суб’єктів малого підприємництва:методичні рекомендації до самостійної роботи студентів напряму підготовки 6.030509 „Облік і аудит“ / Укл. Свідрик Т.І., Гурська О.М., Воськало Н.І. – Львів: Національний університет „Львівська політехніка“ . – 2011. – 52 с.

Укладачі:Cвідрик Т.І., ст. викладач,

              Гурська О.М., асистент,

              Воськало Н.І., асистент.

 

Відповідальний за випуск:Кіндрацька Г.І., к.е.н, доцент

 

Рецензенти:Пилипенко Л.М., к.е.н., доцент

                     Ільчук П.Г., к.е.н., доцент

 

 

ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ           

В сучасних нестабільних економічних реаліях однією важливих умов розвитку держави є створення сприятливого середовища функціонування малих підприємств, оскільки вони сприяють розвитку конкуренції, створенню робочих місць. Тому регулювання діяльності малих підприємств є складовою частиною економічної політики держави, яка визначається назрілими і перспективними завданнями розвитку всієї економіки. 

Нечіткість і непослідовність застосування державної політики щодо регулювання діяльності малих підприємств зумовлює необхідність знання і застосування законодавчих норм при веденні обліку та складання звітності суб’єктами малого підприємництва. Дієвість застосування в практичній діяльності підприємств законодавчих регламентації реалізується через вивчення особливостей організації, ведення обліку та формування звітності (фінансової , податкової) суб’єктів малого підприємництва.

Мета вивчення дисципліни „Облік і звітність суб’єктів малого підприємництва“ полягає у наданні студентам комплексу базових знань з бухгалтерського обліку на підприємствах малого бізнесу, а також набутті практичних навичок здійснення обліку із застосуванням регістрів обліку, призначених для суб’єктів малого підприємництва.

Одним із видів занять, які реалізуються в процесі вивчення предмету є самостійна робота студента (СРС), яка є одним із дієвих засобів оволодіння навчальним матеріалом у вільний від навчальних занять час. На виконання самостійної роботи студенту відведено відповідну кількість годин: 42 год., - для денної форми навчання, 76 год. – для заочної форми навчання, 116 год. –для екстернатної форми навчання. Зважаючи на встановлення значної кількості годин на виконання самостійної роботи цей вид робіт є важливим при засвоєнні теоретичного матеріалу через виконання практичних завдань.

Мета методичних рекомендацій до самостійної роботи з дисципліни «Облік і звітність суб’єктів малого підприємництва» допомогти студентам організувати свою самостійну роботу. Вони включають загальні установки щодо вивчення дисципліни, тематичний план, основні питання з кожної теми, перелік тестових питань, практичні завдання, а також рекомендовану літературу по кожній із тем. Самостійна робота студента (СРС) з дисципліни „Облік і звітність суб’єктів малого підприємництва“ реалізується у таких формах: самостійне вивчення теоретичного матеріалу, підготовка до семестрового контролю, підготовка до практичних та лекційних занять, виконання контрольної роботи тощо. Методичні рекомендації до СРС розроблено відповідно до тем робочої навчальної програми.

НАВЧАЛЬНО-ТЕМАТИЧНИЙ ПЛАН ВИВЧЕННЯ ДИСЦИПЛІНИ

Успішне засвоєння студентами курсу „Облік і звітність суб’єктів малого підприємництва“ залежить від виконання практичних занять та самостійної роботи. Вони допомагають студентам засвоїти теоретичні основи та опанувати практичні навички організації та ведення бухгалтерського обліку і складання звітності на малих підприємствах. Розподіл годин на самостійну роботу з дисципліни подано в табл. 1.

Таблиця 1

Зміст та обсяги самостійної роботи студентів

№ з/п

Зміст роботи

Кількість годин

ДФН ЗФН ЗФН (НКЦ)
1. Самостійне вивчення лекційного (теоретичного) матеріалу відповідно до тематичного плану 6 20 70
2. Підготовка до семестрового контролю 10 25 20
3. Виконання контрольної роботи 20 25 -
4. Підготовка до лекційних і практичних занять 6 6 26

Разом

42 76 116

 

Основними формами контролю СРС є: усне опитування або тестовий контроль знань з метою встановлення рівня підготовки студентів до практичного заняття. Тематичний план дисципліни „Облік і звітність суб’єктів малого підприємництва“ подано в табл. 2.

Таблиця 2


Дата добавления: 2018-02-15; просмотров: 370; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!