ПРАВИЛА ОФОРМЛЕННЯ ПОЯСНЮВАЛЬНОЇ ЗАПИСКИ



ЗАГАЛЬНІ ВИМОГИ

ПЗ виконується на листах одно-сортного білого наперу формату А4 (210x297 мм) по ГОСТ 2.301-68, ГОСТ 9327-60. Розміри полів : лівого 25 мм, правого - 10 мм, верхнього - 20 мм, нижнього - 15 мм. Поля не відокремлюються лінією, сторінки не обводяться рамкою. Допускається використання бланків, виготовлених типографським способом, з основним надписом по ГОСТ 2.104-68.

Текст ПЗ повинен бути написаним машинописним способом Графічні неточності, описки та помилки, помічені в процесі виконання документа, допускається виправляти підчисткою, замальовуванням білою фарбою або заклеюванням одностороннім папером та нанесення на тому ж місці виправлень тексту (графіка).

Пошкодження листів текстових документів, помарки та сліди не повністю удаленого тексту (графіка) не допускається.

Сторінки ПЗ нумеруються арабськими цифрами. Титульний лист включають в загальну нумерацію сторінок. На титульному листі номер не ставлять, а на наступних сторінках номери проставляють на верхньому полі посередині.

Розділи повинні мати порядкову нумерацію і проставлятися арабськими цифрами з крапкою в кінці. Вступ та висновок не нумеруються.

Номер підрозділу складається з номеру розділу і підрозділу, розділених крапкою, наприклад "1.2" (другий підрозділ першого розділу). Аналогічно номер пункту має вигляд "1.2.3" і т.д.

Обкладинка ПЗ виконується з міцного паперу або картону.

ТИТУЛЬНИЙ ЛИСТ

Титульний лист є першим листом ПЗ, розміщується на першій сторінці обкладинки і оформлюється за формою, що приведена в додатку 1.

- В полі 1 зазначається скорочена назва циклу;

- В полі 2 записується найменування теми РГР прописними літерами висотою 10 мм;

- В полі 3 вказуються вид роботи і найменування курсу, наприклад "РГР з розрахунком забезпечення своєчасного зупинення виробництва за винекнення НС природного характеру". Висота шрифту 7мм;

- В полі 4 приводиться шифр групи;

- В полі 5 записується прізвище та ініціали студента;

- Поля 6,8 та 10 - місця для дати;

- В поля 7 і 9 записується посада, прізвище та ініціали відповідно керівника та нормоконтролєра;

Всі надписи на титульному листі повинні виконуватися шрифтом по ГОСТ 2.304-68 одним кольором.

 

ЗАВДАННЯ

Завдання на РГР оформлюється по установленій формі

(додаток № 2).

 

РЕФЕРАТ

Реферат - це скорочене викладення змісту ПЗ з основними фактичними відомостями і висновками.

Загальні вимоги до реферату - по ГОСТ 7.9-77. Реферат будується по наступній схемі:

а)~відомості про обсяг ПЗ, кількість ілюстрацій, таблиць, використаних джерел, с також про кількість та формат робочих креслень та схем;

б) текст реферату.

Текст реферату включає: предмет, характер та мету роботи, мегод проведення роботи, конкретні результати (наприклад, розрахунок часу підходу хвилі та прориву греблі), висновки відносно особливостей, ефективності, можливостей застосування отриманих результатів. Оптимальний обсяг реферату - одна сторінка.

 

ЗМІСТ

Включає найменування всіх розділів, підрозділів та пунктів, а також додатків із зазначенням номеру сторінки, на яких розміщується початок матеріалу.

ВСТУП

Вступ повинен коротко охарактеризувати сучасний стан науково-технічної проблеми (питання), якому присвячена РГР, а також мету РГР, її актуальність та новизну, зв'язок даної роботи з науково-дослідницькими роботами циклу ЦЗ.

 

ОСНОВНА ЧАСТИНА

В розділах, встановлених керівником, передається зміст РГР, який визначається особливостями теми.

Порядок викладенню розрахунків, які мають місце в деяких розділах, визначаються характером розрахункових величин. Розрахунки в загальному віипадку повинні в особі мати: задачу розрахункову (з посиланням на те, що треба визначити при розрахунках), схему розраховуємого виробу, об'єкту, дані для розрахунків, розрахунок та висновок.

ВИСНОВОК

Висновок ПЗ повинен включати: оцінку результатів роботи з точки зору відповідності отриманих результатів вимогам завдання, пропозиції щодо їх використання, включаючи застосування, оцінку техніко-економічної ефективності та соціальних цінностей.

СПИСОК ВИКОРИСТАННЯХ ДЖЕРЕЛ

Список повинен мати перелік джерел (книжок, статей, авторських свідотств, патентів, інформаційних листків та ін.), які використовувались під час виконання роботи. Джерела слід розміщати в порядку з'явлення посилань в тексті. Відомості джерел. необхідно давати у відповідності з вимогами ДСТУ ГОСТ 7.1:2006 . У списку необхіді вказати прізвище та ініціали автора книги, назву видання (по титульній сторінці, видавництво, рік видання, кількість сторінок.

Наприклад:

1. Стеблюк М.І. Цивільна оборона та цивільний захист Підручник/ Стеблюк М.І..– К.: Знання-Прес, 2007.– 487 с.

2. Основи цивільного захисту. Навч. посібник / [О.В.Бикова. О.В.Болієв, Д.М.Деревинський, В.Н.Єлісеєв, С.М.Миронець, С.І.Осипенко, Ю.О.Півень та інш.]: -К: -2008.– 223 с.

3. Русаловський А.В. Цивільний захист. Навч. Посібн./ А.В.Русаловський, В.Н.Вендичанський. За наук.ред. Запорожця О.І., -К.: АМУ, 2008, -250с.

 

ДОДАТКИ

Ілюстрований матеріал, таблиці або текст допоміжного характеру допускається робити у вигляді додатків. Кожен додаток повинен починатися з нового рядка із вказуванням в правому верхньому куті "Додаток 1" і т.п. та мати заголовок, який повинен знаходитися нижче від слова "Додаток".

Специфікації, переліки елементів, операційні картки технологічних процесів та інші конструкторські та технологічні документи оформлювати у вигляді додатків не допускається. Ці документи підшиваються до ПЗ після останньої сторінки (при цьом вони не включаються в загальну кількість сторінок П3 і не відносяться у зміст). Перед цими документами вміщується лист, на якому вказується найменування проекту (роботи) і під ним записується слово ''Документація''.

ПРАВИЛА ОФОРМЛЕННЯ ТЕКСТУ

Під час посилань в тексті на джерело документальної інформації, слід приводити його порядковий номер по списку використаних джерел, заключивши його в квадратні дужки.

Заголовки розділів розмішують симетрично тексту і пишуть прописними (великими) літерами.

Заголовки підрозділів пишуть з абзацу звичайними літерами (крім першої прописної).

Переноси слів в заголовках не допускаються. Крапку в кінцізаголовка не ставлять. Якщо заголовок складається з двох речень, їх розділяють крапкою. Відстань між заголовками та текстом (знизу та зверху) повинен бути 15-20 мм, підкреслювати заголовки та виділяти їх кольорами не допускається.

Кожен розділ слід починати з нового аркуша (сторінки). РГР, підписаний керівником "До захисту" захищається студентом. При цьому студент повинен обгрунтувати прийняті в проекті рішення із врахуванням всіх змін у нормах, які будуть мати місце після видання ціх методичних рекомендацій.


Дата добавления: 2018-02-15; просмотров: 541; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!