Економія при будівництві зимового саду



Якщо немає можливості нести великі витрати, а побудувати зимовий сад дуже вже хочеться, то спробуйте дотримуватися таких порад:

- Можна зменшити кількість елементів, які відчиняються (вікна, двері);

- Застосувати найбільш просту конструкцію даху зимового саду (тобто мінімальна кількість ковзанів, примикань і т.п.);

- Вибрати вітчизняні системи опорних профільних конструкцій;

- Використовувати по максимуму існуючі стіни котеджу в якості огороджувальних конструкцій зимового саду;

- Не застосовувати дорогі дзеркальні або тоновані склопакети;

- Нехтувати втратами тепла через однокамерні склопакети (що дешевше двокамерних), компенсуючи це додаткової потужністю системи опалення при відносно невисокій ціні на газ;

- При великих прольотах застосувати сталевий каркас.

 

Основні рекомендації, необхідні для створення зимового саду

Навідміну від оранжереї, яка є окремою конструкцією, зимовий сад - це все-таки частину будинку. Він може будуватися відразу разом з котеджем або реалізовуватися у вигляді прибудови до вже готового житла. На думку фахівців, перший варіант переважніше. У цьому випадку практично повністю гарантується вирішення всіх архітектурних, технічних та естетичних проблем, що виникають у процесі будівництва вже на попередній проектної стадії. Проте за статистичними даними, тільки 30% зимових садів будуються одночасно з будинком. Мабуть, це пов'язано зі значними початковими грошовими витратами. Як правило, вони прилаштовуються лише тоді, коли будинок вже споруджений.

На думку архітекторів, практично будь-який заміський котедж можна прикрасити садом. Краще, щоб площа прибудови була не менше 15кв.м. Інакше розмір собівартості квадратного метра стає занадто нерентабельним. До того ж буде постійна нестача або вільного житлового простору, або місця для вирощування рослин.

Перед будівництвом зимового саду потрібно визначитися з його розташуванням. Якщо ви хочете розводити екзотичні квіти, то конструкцію краще розташувати на південній або східної сторони будинку. У цьому випадку рослини отримають максимум сонячного світла. Якщо зимовий сад вам потрібен для відпочинку або творчої майстерні, підійдуть північна і західна сторони будівлі.

Створення зимового саду - процес технологічно непростий і вимагає грамотного підходу на кожному етапі: від вибору типу конструкції, будматеріалів до пристрої систем вентиляції, опалення та освітлення. Адже рослини інтенсивно розвиваються тільки при певних температурних умовах, вологості, повітрообміну та інтенсивності світла.

Конструкція

Основу зимового саду складають профільні конструкції зі світлопрозорими елементами. Як правило, саме вони утворюють його стіни і дах. У залежності від типу матеріалу каркас для зимового саду може бути виконаний з алюмінію, дерева або ПВХ-профілю. Перший має хороші характеристики міцності, але високу теплопровідність. Тому для покращення енергозберігаючих властивостей алюмінієвий профіль оснащується спеціальними вставками (термомостами), які перешкоджають витоку тепла. Однак таке вдосконалення істотно підвищує вартість металевого каркаса.

Дерев'яні профілі спочатку володіють хорошими теплоізоляційними характеристиками, але дуже чутливі до зовнішніх природних впливів. Внаслідок чого вимагають регулярного догляду.

Третій варіант - ПВХ-профіль. Він добре зберігає тепло, а спеціальні сталеві вкладиші, вбудовані в раму, забезпечують міцність конструкції. Завдяки гнучкості й еластичності пластикового профілю реалізувати будь-які проекти і фантазії архітектора не складе особливих труднощів. Зимовий сад може бути абсолютно будь-яких форм: від класичної прямокутної з лаконічними лініями до будівель у вигляді купола, трапеції, конуса, піраміди,

багатогранника і т.д. Для реалізації складних геометрій виробники постачають профільну систему додатковими комплектуючими.

У свою чергу погодо-й зносостійкі ущільнення не дають воді проникнути всередину склопакета. А завдяки закругленим краям профілю вода не затримується на виступах і легко стікає вниз.

При склінні стін зимового саду краще використовувати однокамерні склопакети із спеціальними нізкоеміссионнимі стеклами. Пропускаючи тільки короткохвильове випромінювання сонця, такі вікна перешкоджають виходу довгохвильової радіації від обігрівальних приладів. Тим самим забезпечується оптимальний температурний режим для вирощування рослин.

Пристрій покрівлі - найбільш складний етап у створенні зимового саду. Бажано, щоб дах була прозорою. Таким чином вона пропустить необхідний рослинам сонячне світло. При цьому покрівля повинна бути міцною. У цих цілях найчастіше використовуються склопакети зі спеціальним загартованим ударостійким склом. Також можна використовувати триплекс. Це два скла, з'єднані один з одним спеціальною плівкою. Навіть при сильному ударі триплекс не розбивається на дрібні осколки (на відміну від загартованого скла).

Ще один варіант для даху зимового саду - панелі з полікарбонату. Вони мають гарні теплоізоляційні властивості, гнучкі, міцні, але менш прозорі, ніж скло.

Щоб на покрівлі не накопичувалася дощова вода або сніг і не утворювалися полою, вона обов'язково повинна бути похилим. За словами фахівців, найкращий кут нахилу даху 30-40 градусів (при мінімальних 20 ° С). У цьому випадку покрівля не тільки ефективно самоочищається, але й відбувається найкращий прийом сонячного випромінювання рослинами. Крім того, для швидкого сходу опадів, на даху можна прокласти нагрівальний кабель.

Як видно, конструкція зимового саду, що складається головним чином з склопакетів, буде набагато легше основної будівлі. Це слід враховувати при пристрої фундаменту і використовувати спеціальні плаваючі кріплення профілю до стіни, а також різні компенсатори перепадів навантажень на фундаменти зимового саду і вдома. В іншому випадку, нерівномірна усадка споруд може призвести до виникнення дефектів і тріщин в місцях їх з'єднань.

У середній смузі Росії, як відзначають фахівці, глибина фундаменту для зимового саду дорівнює приблизно 130см. Крім того, щоб уникнути дисгармонії в загальному вигляді будинку, скляні стіни краще ставити на цоколь з натурального або декоративного каменю.

Опалення

Після того як зведені конструкції зимового саду, йде його оснащення основними інженерними системами для створення мікроклімату, сприятливого для людини і рослин. З огляду на суворі кліматичні умови нашої країни, в першу чергу потрібно організувати систему опалення.

Це можна зробити декількома способами. По-перше, за допомогою опалювальних (водяних або електричних) приладів центральної або автономної системи теплопостачання, розміщених по периметру заскленого приміщення. За розрахунками фахівців, потужність радіаторів та / або конвекторів зимового саду повинна бути приблизно в два рази вище, ніж для опалення аналогічного за площею звичайного приміщення.

По-друге, можна використовувати інфрачервоні обігрівачі, які здатні швидко і рівномірно прогріти приміщення. Вони представляють собою панелі, які легко кріпляться на стіни або стелю. В основному використовуються електричні і водяні опалювальні прилади. Такі обігрівачі не сушать повітря, не спалюють кисень, тому створюють природний для рослин мікроклімат.

По-третє, зимовий сад можна оснастити "теплою підлогою». За словами фахівців дані опалювальні системи забезпечать рівномірний і оптимальний нагрів повітря. При установці такої підлоги відбувається ідеальний розподіл температури по висоті приміщення. Принцип його роботи заснований на випромінюванні тепла від нагрівальних кабелів.

Монтувати дана підлога досить просто. Спочатку дорівнює і чиститься поверхню. Потім укладається відображає ізоляція. Після чого з допомогою клейового складу або монтажної стрічки кріпиться система нагрівальних кабелів. Зверху все заливається цементно-піщаним розчином (завтовшки не менше 3 см). Кінцева обробка підлоги може бути будь-який, все залежить від уподобань споживача (мармур, лінолеум, керамічна плитка тощо).

Вентиляція

Але зрозуміло, що однією системою опалення не обійтися. Людям, як і рослинам, потрібне свіже повітря з рівнем вологості близько 40-60%. Система вентиляції в зимовому саду може бути природною і механічною. Вибір залежить від того, які рослини ви плануєте вирощувати. Якщо це невибагливі види, добре переносять середні температури (13-18 ° С), то найкраще рішення - перший варіант.

Він влаштовується таким чином. У нижній частині приміщення зимового саду робляться вентиляційні отвори для притоку свіжого повітря. Це вмонтовані в профільні системи фрамужні механізми та різні вентиляційні клапани. Відтік ж повітря відбувається через спеціальні люки та отвори в даху зимового саду. Стельові вікна можуть відкриватися вручну (за допомогою спеціальних довгих жердин) або автоматично, з використанням дистанційних систем.

Таким чином, виникає природна циркуляція повітря. Свіжий, більш холодне повітря поступає в приміщення знизу, нагріваючись, піднімається і виходить через дах. Однак, за словами фахівців, для ефективної роботи системи потрібно виконати низку умов. Так, площа віконних конструкцій повинна складати не менше 20%, а висота стель бути від 2,5 м. Крім того, краще щоб різниця температур на вулиці і всередині приміщення була не нижче 5 ° С.

Оснащувати зимовий сад механічною системою вентиляції має сенс при вирощуванні екзотичних, тропічних рослин, що розвиваються при температурах від 20 ° С. Вони дуже чутливі до вступу холодного повітря прямо з вулиці (тим більше в зимовий час).

Механічна система вентиляції представляє собою пріточновитяжние установки, що складаються з різних канальних і дахових вентиляторів, фільтрів, Повітронагрівальні агрегатів, клапанів для подачі повітря, шумопоглиначів, повітророзподільних пристроїв і елементів автоматики. За словами фахівців шведської компанії «Systemair», вона здатна забезпечувати приміщення свіжим, очищеним повітрям потрібної температури і вологості, повністю оновлюючи його як мінімум кожні три години.

За допомогою таймера можна встановити автоматичне провітрювання. Як правило, механічні вентиляційні системи вибираються індивідуально для того чи іншого проекту зимового саду. Враховуються форми, розміри і технічні характеристики заскленого будови.

Освітлення

Світло, як і вода, - джерело життя рослин. Він вносить безцінний внесок у процес фотосинтезу. Саме за участю світла рослини виділяють кисень, поглинаючи при цьому вуглекислий газ.

Три фактори - інтенсивність світлового потоку, його спектр і тривалість - безпосередньо визначають стан квітів у зимовому саду. Неправильне освітлення веде до захворювань рослин і навіть до їх загибелі. Наприклад, надто слабке світло викликає жовтизна листя, а надто сильний - теплові опіки.

Вибір інтенсивності випромінювання залежить від типу вирощуваних рослин. За словами фахівців, світлолюбні види гинуть при освітленості нижче 900лк. Для більшості квітів потрібно в середньому від 1000 до 5000лк. Також слід врахувати, що екзотичні квіти потребуютьсвітлі приблизно 12-16 годин.

Враховуючи всі вищенаведені обставини, можна підібрати і освітлювальні прилади. Звичайні широко поширені лампи розжарювання для освітлення зимового саду не підійдуть. У їхньому спектрі практично відсутній такий необхідний рослинам синій колір. До того ж вони мають досить низьку світловіддачу і сильно нагріваються (що може призвести до теплових опіків).

За словами фахівців, для освітлення квітів найкраще використовувати компактні люмінесцентні лампи. Їх потужність для оптимального світлового потоку повинна бути не менше 20Вт. Причому встановлюються лампи так, щоб відстань до рослин дорівнювало приблизно 35см. Останнім часом з'явилися потужні люмінесцентні лампи, наприклад моделі Master PL-L Xtra потужністю 36 або 55Вт від компанії Philips (Голландія). Маючи більш широкий спектр і підвищену світловіддачу, вони випромінюють світлові потоки, що сприяють швидкому розвитку рослин.

Висвітлювати зимовий сад можна по-різному. Якщо потрібен індивідуальний підхід до якогось квітки, то краще скористатися точковим світильником. Однак, як правило, більша частина рослин потребує приблизно в однаковій дозі світлового випромінювання. Тому зимовий сад варто оснастити лінійними прожекторним системами. У цьому випадку, інтенсивність і зону охоплення освітлення можна регулювати, просто змінюючи висоту прожекторів.

Отже, із застосуванням сучасних будівельних матеріалів і технологій створити у своєму заміському будинку куточок природи не складе особливих труднощів. Нові ефективні профільні ПВХ-конструкції і теплоізоляційні матеріали збережуть тепло, яке надходить від сонця та опалювальних приладів. Віконні системи пропустять такий необхідний рослинам сонячне світло, а додаткове освітлення квітам дадуть компактні люмінесцентні лампи та світильники нового покоління. Подачу чистого свіжого повітря забезпечать механічні або природні системи вентиляції. І милуватися красою рослин можна буде незважаючи на зимову пору року.

Інтер'єр зимового саду

Час, так стрімко біжить, звичайно, зупинити неможливо. Але зробити так, щоб в зимові дні, коли за вікнами хуртовина і лежать снігові замети, в будинку людини зеленіли дерева і пахли квіти, можна. Для цього треба всього лише перемістити сад під скляний дах і включити його в свій будинок проміжною зоною між житловим простором будинку і природою. Саме цій прямим зв'язком з житловими приміщеннями зимовий сад і відрізняється від оранжереї, яка не є частиною житлового простору, а лише місцем для вирощування рослин. Зимові сади з алюмінію, алюмо-дерева можуть бути і маленькими верандами - прибудовами до будинку, і величезними павільйонами над плавальним басейном, і окремо стоїть скляній альтанкою, і галереєю-пасажем, що сполучає декілька споруд. Зимовий сад - це один із вчинених форм внутрішнього озеленення, де створюються оптимальні умови для росту і розвитку рослин, а також для відпочинку людини, тому зимовий сад повинен відповідати таким вимогам, як безпека конструкції, захищеність внутрішнього простору від охолоджування і перегріву, висока стійкість до атмосферних впливів. В оформленні зимового саду крім рослин використовують малі архітектурні форми:

- Басейни,

- Фонтани,

- Акваріуми,

- Альпійські гірки,

- Флористичні композиції,

- Плетену садові меблі,

- Декоративне підсвічування.

Існує маса додаткових деталей, пристроїв і матеріалів, покликаних надати зимового саду індивідуальний вигляд. Головний елемент зимового саду або оранжереї: квіткарка - стаціонарний пристрій для посадки рослин в грунт. Це може бути ємність, заглиблена в підлогу або піднята за рахунок декоративних стінок, обов'язково з внутрішньої гідроізоляцією і з ухилом в основі, де встановлюється фільтр для стічного отвору. Необхідно передбачити можливість його зміни або очищення. Дуже важливим моментом є пристрій дренажу з керамзиту або гравію завтовшки не менше 10-15 см, на нього укладається шар склотканини, щоб грунт не проникала в дренаж. Далі засипається шар грунту заввишки до півметра в залежності від розміру рослин, які планується вирощувати. А при посадці рослин важливо розподілити їх по відношенню до світла.

Справжній зимовий сад - це кімната відпочинку для гостей та мешканців будинку в холодну пору року, основою якого служать листяно-декоративні рослини. Десяту частину з них можуть складати квіти. Це можуть бути тюльпани і гіацинти, нарциси, хризантеми та багато інших ... З однорічних рослин декоративно будуть виглядати календула, запашний тютюн, красоля, левиний зів, бегонія та бальзаміни. Вони всі прекрасні, але період їх цвітіння обмежений. Для створення зимового саду можна вибрати також і тропічні рослини: пальми, фікуси, драцени, філодендрони. Декоративно виглядають і в'юнкі рослини в різних видах підвісних кашпо і трельяжі: дикий виноград, бересклет японський. У цьому випадку всі рослини висаджуються в декоративні кашпо, які краще встановити на підставки з колесами в процесі пристрою зимового саду. Це зручно для того, щоб рослини розташовувалися в кімнаті відповідно до їх любов'ю до світла і зручністю догляду за ними. А у святкові дні або у дні прийому гостей, рослини можна пересунути для створення зручної і красивою обстановки. У теплу пору року ці ж підставки на колесах дозволять перекотити рослини на відкрите сонце: на терасу або внутрішній двір. Важливим моментом успішного вирощування рослин є полив. Він проводиться в залежності від потреб різних видів рослин у волозі і від того, чи використовуються в одному кашпо, крім основного, грунтопокривні рослини, які вимагають додаткової вологи. Режим поливу в кожному конкретному випадку може відрізнятися. Догляд за рослинами вимагає достатньо часу, а, головне, певних знань і навичок. Але задоволення, одержуване від перебування під прозорою покрівлею, в екзотичній обстановці, своєрідна аура, створювана живими рослинами, особливо на тлі засніженого саду за вікном, коштують витрачених вами сил і часу в проектуванні, створенні та пристрою зимового саду.

Для забезпечення комфорту в пристрої зимового саду у вечірній час використовується своєрідне освітлення: люстри, бра, торшери, точкові світильники в стелі і підлозі. Але найголовнішою особливістю світлового оформлення зимового саду є підсвічування рослин: направлені або точкові світильники підкреслять красу рослин і оригінальність дизайну, створюючи неповторну гру світла і тіні, тим самим роблячи обстановку конструкції зимового саду затишній і загадковою. Такі світильники можуть бути пересувними і закріплюватися на стовбурах або гілках серед листя.

Оформлення інтер'єру зимового саду має свої особливості. Тут дуже органічно виглядає плетені або ковані меблі, як правило, відсутні фіранки і жалюзі. Для створення композицій з рослин можуть використовуватися крім підставок на колесах і різноманітні полиці, етажерки, стелажі, столики з металу, дерева або пластику, в залежності від обраного стилю інтер'єру і смаків господарів. Ці предмети меблів дозволять змінювати вигляд і дизайн простору, надаючи інтер'єру динамізм.

Велику роль у формуванні архітектурного образу, проектуванні зимового саду грає його поверховість. Особливо виразними бувають зимові сади, що займають двоповерхові обсяги. Зелений світ ніби пронизує будівлю на всю висоту і надає йому особливої ​​виразності і стильова єдність.

 


Дата добавления: 2018-02-15; просмотров: 575; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!