Аналіз досвіду служб зайнятості Європи та мобільності робочої сили



Глобалізація істотним чином вплинула на зайнятість в окремих секторах економіки, тому все більшому числу людей доводиться адаптуватися до зміни місця роботи чи професії. Зростання мобільності робочої сили — як у випадку зміни робочих місць (професійна мобільність), так і при переїзді в інший регіон або країну (географічна мобільність) — часто розглядається як шлях до прогресу суспільства і поліпшенню умов життя і роботи. Свобода пересування громадян, крім цього, є одним з фундаментальних принципів Європейського союзу і тісно пов'язана з досягненням високого рівня зайнятості та стійкого розвитку.
Свобода пересування працівників у межах Євросоюзу була встановлена ​​в 1992 році з введенням Єдиного європейського ринку, однак, незважаючи на це, в даному регіоні зберігається завдання формування справжнього загальноєвропейського ринку праці, де свобода буде не тільки законним правом, а й повсякденною реальністю. Уряду заявляють, що підвищення професійної мобільності вимагає створення програм освіти та практичного навчання, що відповідають вимогам інформаційного ринку праці, а також впровадження ефективного навчання протягом всього життя. Професійна мобільність зачіпає мобільність географічну, тому державні структури прагнуть втілити в життя свободу пересування шляхом усунення юридичних та адміністративних перешкод для мобільності людей, встановлення співробітництва між національними системами освіти, визнання іноземних дипломів і заохочення вивчення мов.

Державні служби зайнятості працюють над тим, щоб надати громадянам, компаніям і фахівцям ринку праці доступ до високоякісних послуг і точної інформації про можливості працевлаштування в інших секторах, регіонах і країнах. Сьогодні програми створення робочих місць часто включають в себе формування віртуального ринку вакансій, що об'єднує тисячі пропозицій, розкиданих по місцевих центрах зайнятості, домашніх сторінках компаній, газет і приватних бірж праці. Інтеграція служб працевлаштування та баз даних, що містять переліки необхідних професій, дозволяє роботодавцям розширювати масштаб пошуків персоналу, а людям, які шукають роботу, — пропонувати свої професійні знання і навички на загальносвітовому ринку праці. Мережа Європейських служб зайнятості (European Employment Services, EURES), створена в 1994 році, надає інформацію про вакансії та можливості найму персоналу, варіанти міжнародного працевлаштування та інформацію про умови роботи в Європейській економічній зоні (15 країн Євросоюзу плюс Норвегія і Ісландія). Попит на послуги міжнародного працевлаштування помітно зростає, у зв'язку з чим Європейська комісія планує зміцнити і розширити мережу EURES, щоб скористатися можливостями, що виникають завдяки впровадженню нових технологій.

За допомогою передових технологій служби зайнятості можуть тепер більш ефективно зводити воєдино інтереси роботодавців і людей, що шукають роботу, використовуючи дані про професійні навички, кваліфікації та інтересах кандидатів, а також алгоритми, які розраховують релевантність вакансії - багато в чому подібно пошуковій машині. Наприклад, в результатах пошуку може бути зазначено, що вакансія відповідає запиту на 88% або на 75% або має рейтинг в три з половиною зірочки з п'яти.

Крім того, інформаційні технології надають державі засоби контролю ведення моніторингу та статистичну інформацію для перевірки даних інформації про клієнтів та забезпечення контролю якості. Сьогодні служби зайнятості можуть більш ефективно пропонувати мешканцям Європи набагато більше вакансій, посилюючи, таким чином, свою роль в інформуванні, консультуванні та надання рекомендацій, як роботодавцям, так і потенційно мобільним працівникам.

Проект EDEN4

У 2002 році Європейська комісія профінансувала пілотну розробку системи EDEN (Employment Data Exchange Network, мережа обміну даними про працевлаштування), яка може інтегруватися з мережею EURES і служити платформою для розміщення, обробки і взаємообміну резюме кандидатів. Керівництво проектом EDEN здійснювалося службою зайнятості Forem — державною організацією бельгійської провінції Валлонія. У проекті брали участь служби зайнятості Франції, Норвегії, Швеції, Португалії та Люксембургу.
EDEN являє собою централізовану, багатомовну веб-платформу для доступу до служб зайнятості та інформації з різних регіонів Європи. Система дозволяє безпосередньо вводити резюме кандидатів і вакансії, а також здійснювати пошук серед тисяч наявних пропозицій — як роботодавцям та особам, які шукають роботу, так і національним та європейським консультантам з працевлаштування. Здобувачі роботи підключаються до EDEN безпосередньо або через веб-сайт своєї національної служби зайнятості, після чого вони отримують можливість шукати вакансії, створювати особисту сторінку, публікувати своє резюме, при цьому вказуючи, в яких країнах вони хотіли б працювати. В якості альтернативи співробітник будь-якої державної служби зайнятості може занести дані цієї людини безпосередньо у свою внутрівідомчу систему, звідки ті передаються в систему EDEN. Компанії можуть публікувати наявні у них вакансії та переглядати резюме шукачів або безпосередньо в EDEN, або через свою національну систему. У EDEN реалізовано кілька шлюзів між центральною платформою і всіма національними системами. Оскільки всі національні служби зайнятості мають власні різнорідні технічні формати і комп'ютерні системи, для підтримки обміну інформацією між EDEN та національними службами використовувалися Microsoft BizTalk Server і широко поширений інтернет-стандарт XML. Сервер BizTalk забезпечує гнучкість, що дозволяє кожній з країн-учасниць зберігати незалежність і здійснювати власну політику в питаннях працевлаштування громадян.


Дата добавления: 2018-02-15; просмотров: 300; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!