Особливості управління в корпоративними фінансами. Масштаби іиерархичная структуракорпорации впливають на управління її на фінансові потоки



Масштаби іиерархичная структуракорпорации впливають на управління її на фінансові потоки. Іноді вищий рівень управління безпосередньо розпоряджається усіма платежами і надходженнями (у невеликих корпораціях з дірективним стилем управління і з більшими на долями власності у підпорядкованих компаніях, що належать власникам вищого рівня); іноді розпоряджається лише доходом,начиная з валовий прибутків і нижче, залишаючиподчиненним компаніям право платити заобязательствам; у третій разі управляючі дочірніх компаній наділені правами генеральний директор акціонерного товариства (крім прав розпоряджатися чистим прибутком і здійснювати звані великі операції з відчуженням активів компанії понад певного рівня). У першому та другому випадках ступінь відповідьственности управляючих фінансамикорпорации надзвичайно висока. Усі мають бути описані і регламентовані, минаючого співробітника замінити в стислі терміни дуже працю але, і крізь кілька днів можна зрозуміти, що виникло бажання все контролювати і цікава всім управляти, навпаки, призводить до некерованості інеконтролируемим наслідків, коли найменший збій у роботі фінансової служби призводить до остановке діяльності компаній, і що справігирования замало.

>Многопрофильная корпорація, що складається з кількох компаній ізразнород іншої діяльністю, створювала структуру управления, що включає управляючу компанію зфинансово-аналитической службою (ФАС) і фінансовий директор всього холдингу. Усіуправление на фінансові потоки в холдингу бло зосереджене у управляючої компанії, і всі платіжні документи проходили кілька інстанцій. Три тижня діяльність ведущих компаній холдингу було припинено тому, що договору з контрагентами зібралися на столі фінансовий директор, неподписивавшего їх через їх невідповідностіфинансово-правовим вимогам. Отже, правильні вимоги фінансовий директор впроваджувалися було без будь-якої підготовки менеджменту компаний («стресовими» методами). ФАС невидавала платіжні документи, якщо їхав у банк її начальник. Невдовзі її функції звелася до повторному контролю вихідних документів.Результа ти поточного аналізу діяльностіпредставля лисій в інших формах, що вона окремо не змогласогласовать із генеральним директором, оскільки не понимал їх не міг сформулювати своїпретензии. Через війну через місяці управляюча компанію ліквідована, що також були поспішним рішенням.

Велика доступність ринків капіталу корівпораций унаслідок їх величини (чому при про пчих рівних умов завжди віддасть перевагу кредитор) є як сприятливим чинником їхнього діяльності, і чинником ризику. До цього часу проблема задоволення споживача вирішується старими методами. Компаніїстремят ся розширити асортимент, що веде дочрезмерному збільшення товарних запасів, дляприобретения яких потрібні чималі ресурси,услужли у запропоновані банком; але розпещенийпокупатель вибирає тільки те, що те, остальние кошти омертвляються. Отже, проблема наростає, як снігова куля: за кредит треба платити (їх іноді становлять головну статтю витрат оптових компаній), а доходи з продажу мінімальні. Зрозуміло, який завжди треба товарні запаси, але заеми, запропоновані міжнародної логістикою іE-commerce для скорочення товаропровідної кайдани й посадили персоналізованих продажів, досожалению, використовуються рідко.

>Эмиссионное фінансування корпорацій робиться під час здійснення великих довгострокових проектів із певними заздалегідь параметрами. Банківська кредитуванняпредоставляет компаніям широкі можливості: можуть бути відкриті кредитні лінії, враховують справжні потреби компанії, у обсягах, і термінах запозичень. Вексельні програми підприємств націлені для поповнення оборотних засобів, згладжування фінансових потоків і сік рощення касових розривів, тобто регулюють поточну ліквідність надаютьвозможность компанії здійснювати фінансування, не вдаючись до тривалим процедурам регіструции й узгодження параметрів запозичень.

Великі початкові витрати, проти поточними, майже в усіх галузях, включаючи що зараз називають «нової економікою» (за всієї умовності цього поняття), інеобходимость відновлення основних виробничих фондів економіки РФ вимагають розробки фінансових схем, які забезпечують якнайшвидше відшкодування інвестицій здоста точно високої прибутком. Якщо за розрахунку собівартості продукції фірми, працюючої, наприклад, у сфері high-tech чи здійснює масштабнийинвестиционний проект, враховувати не початкові (>капитальние) вкладення, а лише поточні, то виручці за одиницю проданого вироби (послуги)значительную частина складати прибуток, з до торою після оподаткування нафтопереробки і повиннівозмещаться інвестору початкові видатки з урахуванням дисконтування. Існуючіамортизационние схеми враховують лишенедисконтирован-ную вартість (точніше,ненаращенную, оскількидисконтируются майбутні потоки, а нарощують ся - минулі) початкових інвестицій постои мости придбання; і навіть вартістьинтеллектуальной власності, вкладеній у проект, навіщо необхідно офіційнеподтверждение, що часто проблематично.

Останнім часом зустрічаютьсяпарадоксальние повідомлення, що така-то корпорація попри професіоналізмі своїх управляючихфинанса ми, значні кошти, витрачених на автоматизацию облікового процесу прогресивних дисконтних стандартах, які у розвиненихстранах,недоучла до 40% (!) своїх активів. Пов'язано це дедалі частіше з проблемами обліку нематеріальних активів, інтелектуального капіталу та іншихсущностей, які у сучасних структурах дедалі більше починають визначати життєздатність економічних суб'єктів. Але, як запевняють Р. Каплан і Д. Нортон, «в жодному разі не можна оказаться у полоні ідеї - а то й можеш те, щохочешь, бажай те, що можеш оцінити»1.

>Методологичес київ парадокс: звані минулі витрати (>sunkcosts), часто пов'язані з R&D (тобтоНИ-ОКР), у випадках непотрібно відносити до інвестиционним затратам на проект (вонипроизведени давно, та його не повернути), а існують на настійливі рекомендації фахівців навчайтивать все релевантні видатки проектсоглас за принципом альтернативності. Насправдіотде лити одні витрати з інших дуже складно.

 

Таблиця 1


Дата добавления: 2018-02-15; просмотров: 446; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!