Іноземців У. Мета і структура корпорації як її конкурентоспроможності // Проблеми теорії та практики управління. - 2001.- № 5.



Це добробут можна порівняти з такою головним у економічної теорії та важко формалізованих показником ефективності національної економіки, якЧЭБ (чистеекономическое добробут).

Вартістькорпорации (яка зводиться до ринкову вартість акції) -одна з формалізації добробутувладельцев, але цей показник вбирає у собі лише факти передісторії компанії. У сучасному динамічною середовищі ефект післядії (>влияние минулих подій не майбутні) знижується, а головним стають прогнози і інтуїціякомпетентних фахівців. Тому зростає поповілярность такий концепції стратегічногоуправления, якBalancedScorecard -BSC (>Сбалансирован-ная система показників -ССП), яка суміщає фінансові показники (відбитка досягнутого) і нефінансові, шппсобствующие, на думку менеджменту компанії, досягнення цілей у майбутньому.1

Вартість корпорації є найважливішим її показником через деперсоналізаціївла ділка й відокремлення власників відуправ-ления. Як вважає генеральний компанія McKinsey & Company, складовими процесу вилучення вартості є фінансові, стратегічні іорганизационние аспекти2. Стверджується, що важливішешими для «>стоимост-ного мислення» є шість компонентів: формування цільових установок і індикаторів, управліннябизнес-портфелем, розробкаоргани-зационной структури, визначення чинників створення вартості,управле-ние ефективністю функціонування бізнесу і управління роботою персоналу. До бившись ладу у цих галузях, компаніїсмо гут успішно організувати процес управління, націленого створення вартості.

_____________________________________________________________Каплан Роберт З. Збалансована система показників. Від стратегії до дії / Каплан Роберт З. , Нортон Дейвід П. - М.: ЗАТ «>Олимп-Бизнес», 2003.

1. >vestnikmckinsey

Особливості корпоративних фінансів

Характеристики корпорації (як форми підприємництва) визначають деякі особливості побудови системиуправления її фінансами. Вона функціонує як підсистема менеджменту у компанії, соціальній та інших що з фінансами сферах.

У корпорації необходима повна постановка фінансовогоменедж мента. Неможливо створити єдиний перелік аспектов такого управління, оскільки кожна компания має бачення необхідності одного чи іншого їх. Приблизний їх список, змінюваний залежно від компанії, включає ідущие етапи управління фінансами корпорації:

- визначення цілей фінансування;

- планування та прогнозування;

- реєстрація даних;

- контроль і аналіз.

Або, за класифікацією автора:

- розробка фінансової політики і втрати фінансової стратегії компанії (>целеполагание);

- планування:долгосрочное(инвестиционное) і короткострокове фінансове (бюджетування);

- створення фінансово-економічної моделі підприємства (включаючи аспекти автоматизації обліку);

- фінансовий аналіз стану та інші аналітичні процедури;

- управління капіталом (активами і боргом);

- ризик-менеджмент (деякі виділяють їх у особливу область сучасного управління комупанией);

- податкове планування і оптимізація.

Бажано дотримання даного порядку.

Фінансову політику й фінансову стратігию слід подивитися на підробно через їх важливості, і навітьнеустановив шийся термінології. Важливість даного аспекти обумовлена великими розмірами корпорацій.

Зміст понять «політика», «стратегія» і «тактика» і підпорядкованість цих явищ підробно описалиСлепов У. Проте й Громова Є. І.1.

Фінансову політику - це "спільна фінансова ідеологія підприємства, необхідна длядостижения обраної економічної мети.

Фінансова стратегія - це сукупністьметодов, з допомогою яких реалізується напрак тику фінансова політика підприємства.

Фінансова тактика - це набір конкретних практичних заходів, засобів і прийомів обраний іншої фінансової стратегії.

Фінансова стратегія, з погляду автора, неявляется окремої категорією у системіуправления компанією, а лише служить для реалізації прощей економічної, ринкової чиуправленчес дідька лисого стратегії. Але з тим фінанси - цедостаточно самостійна функціональна проласть, має свої підрозділи, наприкладстратегия фінансування. У цілому нині вона лежить для реализации ринкової стратегії підприємства.Кредитная політика, цінову політику, дивідендна політика та т. п. - це окремі проявифинансо виття політики компанії. Визначення «>консервативная», «агресивна» чи «нейтральна» можуть характеризувати політику областіфинансирования та управління грошима.

Сучасна корпорація,действующая одному з інтенсивно ринків РФ -девелопменте/строительстве, оформилася як складної ієрархічної структури з поділом праці, відповідальності держави і компетенцій між керуючої компанії й кількома виробничими компаніями. Грамотна політика ведення бізнесу іиспользование сучасних технологій управління (зокрема, системи менеджменту якості) при вели до зростання економічних показників.

__________________________________________________________________

>1.Слепов В.А. Про взаємозв'язок фінансової політики, стратегії і тактики /Слепов В.А., Громова Є.І. // Фінанси. – 2000. - № 8.

>Руководство не стає в досягнутому іпланирует постановку системиконтроллинга в усьому холдингу. Хоча елементи такої вже присутні це і є служба, що здійснює цюбизнес-функцию, управляюча група звернулася до консалтингової компанії. У цьому вся вбачається ряд позитивних моментів. По-перше, керівництво намагається зміцнити своє майбутнє і робить зміни при хороших обставин, а чи не коли уже йдуть погано, а починати щось робити пізно, та й ресурси вкрай обмежені. По-друге, звернення до стороннему виконавцю (попри свої різноманітні власні навички) - проявпрофессионального стилю роботи. Наявність неупередженого погляду із боку, знанняконсультан тов, системність змін (наприклад,внедрениеERP-системи не можна здійснити безконсультантов) виправдовують витрачені консалтинг кошти. По-третє, можна сказати, що за даної корпорації застосовується управління «на оперіжение».Контроллинг як інструмент управління сучасної компанією, відомий у країнах, у Росії застосовується рідко. Тож у управлінні якого є доповненням до суто фінансовому інструменту -бюджетированию. Загальна стратегія корпорації у сфері реалізується підсистемоюконтроллинга - бюджетуванням. Основа фінансової політики - інвестиції. Академік Є. З. Стоянова у своїй підручнику з фінансовому менеджменту дає такеопределение: «Основа фінансової політики - це інвестиційна політикапредприя-тия».1

Це положение, приймається усіма, неможливо впливає дії фінансових директорів, скарбників і аудиторів, які, відповідно дотребова-ниям до фінансової звітності, приділяють багатовнимания збору інформації, реєстрації даних, і складання лише поточної звітності.

Хоча оцінка результатів придбання компаній, злиття чипогло-

_______________________________________________________________________________________________________

>1.Финансовий менеджмент / під ред.акад.Стояновой Є. З. – Вид. 3, перераб. ідоп.. - М. : Перспектива, 1998. – З. 18.

>щения, довгостроковихкапиталовложений, і навіть методи управління всього цього давно цікавлять топ-менеджерів і власників великих і середніх корпорацій.


Дата добавления: 2018-02-15; просмотров: 441; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!