Проаналізуйте ситуацію. Ознайомтесь із ст.377 ЦК та ст.120 ЗК.



 

Задача 6.

Відповідно до умов договору купівлі-продажу С. купив у П. житловий будинок. Вказаний житловий будинок розташований на земельній ділянці площею 0,15 га, на якій також є господарська будівля і гараж. Після нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу і державної реєстрації права власності С. пред’явив П. вимогу про те, щоби той забрав з господарських будівель своє майно, яке там залишилось (інструменти, сільськогосподарський інвентар тощо) а з гаража – належний П. автомобіль. П. відмовився зробити це, заявивши, що у договорі купівлі-продажу сказано про продаж житлового будинку, але нічого не згадано про господарську будівлю і гараж, тобто власником останніх продовжує залишатися П.

Проаналізуйте ситуацію.

 

Згідно ст. 377 ЦКУ житловий будинок, будівля.ю споруда, розташовані на земельній ділянці, розглядаються як єдиний цілісний обєкт. Тому з переходом права власності на зазначений обєкт на підставі договорів кіпівлі-продажу, дарування до нового власника переходитьі земельна ділянка у розмірах, встановлених договором.

Для нового власника зберігає силу принцип цільового використання земельної ділянки.

В свою чергу виходячи з ч. 5 ст. 373 ЦКУ власник земельної ділянки може використовувати на свій розсуд що знаходиться над і під поверхнею цієї ділянки, якщо інше не встановлено законом та якщо це не порушує прав інших осіб.

  Також слід взяти до уваги п. 8 ППВСУ «Про практику застосування судами законодавства, що регулює право приватної власності громадян на жилий будинок» де зазначається, що: 8. Різні господарські будівлі (літні кухні, сараї тощо) є підсобними будівлями і складають з будинком одне ціле. Тому при відчуженні жилого будинку вони переходять до нового власника разом з будинком, якщо при укладенні договору про відчуження не було обумовлено їх знесення або перенос попереднім власником.  Отже, вимога С. є неправомірною, П. набув право власності на майно і сам з власної волі користується, розпоряджається, та володіє майном.

Задача 7.

Член ЖБК Павлик повністю виплатив пайовий внесок за квартиру станом на 01.06.2004 р. У зв’язку з виїздом на постійне місце проживання за кордон, Павлик вирішив квартиру продати гр. Нікольському. Коли Павлик звернувся до голови ЖБК за довідкою про виплату повної суми внеску і належність йому виплаченої квартири, йому було відмовлено. Голова ЖБК мотивував відмову тим, що відповідно до статуту ЖБК квартира є власністю кооперативу і тільки йому належить право розпорядження квартирою.

Дайте правову оцінку ситуації. Вкажіть можливі шляхи вирішення спору.

 

В даному випадку слід керуватися ст. 384 ЦКУ.

Окрім того слід звернути увагу на п. 6-2 ППВСУ «Про практику застосування судами законодавства про житлово-будівельні кооперативи» де зазначено: 6-2. Право власності на куплену квартиру у будинку ЖБК у покупця виникає з моменту укладення нотаріально посвідченого договору. При вирішенні спорів, що виникають у зв'язку з продажею одним із співвласників квартири належної йому частки у вигляді ізольованого приміщення третім особам, має враховуватись право інших співвласників привілеєвої купівлі відчужуваної частки по ціні її продажу.

Приватизація квартир з державного житлового фонду здійснюється у порядку, передбаченого Законом «Про приватизацію державного житлового фонду»

Задача 8.

Громадянин А. подав заяву з усіма необхідними документами для приватизації квартири державного житлового фонду, в якій він проживав. Дата реєстрації заяви – 15.05.98. А 21.05.98. гр. А помер. Єдиним спадкоємцем за законом був його син Валерій А.

Чи буде включена квартира в склад спадщини? Як зміниться вирішення ситуації, якщо б смерть сталася 17.06.98.? Проаналізуйте Закон “Про приватизацію державного житлового фонду”, Постанову Пленуму Верховного Суду України від 22.12.1995р. “Про судову практику у справах за позовом про захист права приватної власності”.

 

Відповідно до п. 1,3 ст. 8 ЗУ «Про приватизацію державного житлового фонду»:

1. Приватизація державного житлового фонду здійснюється уповноваженими на це органами, створеними місцевою державною адміністрацією, та органами місцевого самоврядування,  державними підприємствами, організаціями,    установами, у повному господарському віданні або оперативному   управлінні яких знаходиться державний житловий фонд. 3. Передача квартир (будинків) у власність громадян здійснюється на підставі рішень відповідних органів приватизації, що приймаються не пізніше місяця з дня одержання заяви громадянина.                ППВСУ “Про судову практику у справах за позовом про захист права приватної власності” у ч.5 п. 13 говорить: Якщо квартира (будинок) не була передана у власність наймачеві, його спадкоємці вправі вимагати визнання за ними права власності на неї лише в тому разі, коли наймач звертався з належно оформленою заявою про це до відповідного органу приватизації або власника державного чи громадського (щодо громадян, які
постраджали внаслідок Чорнобильської катастрофи) житлового фонду, однак вона не була розглянута в установлений строк або в її задоволенні було незаконно відмовлено при наявності підстав і відсутності заборон для передачі квартири у власність наймачеві.
               Тому у першому випадку (коли гр. А помирає 21.05.98) квартира не буде включена в склад спадщини, а в другому (коли гр. А помирає 17.06.98, тобто через місцяь з дня подання заяви)буде.

 

 

Задача 9.

С. уклав із Лізинговою компанією договір фінансового лізингу автомобіля VW - Passat . В період дії договору С. був затриманий працівниками митниці при спробі провезти через кордон предмети антикваріату, які були заховані у обладнаному в салоні автомобіля тайнику. В результаті цього за рішенням суду автомобіль було конфісковано.


Дата добавления: 2021-06-02; просмотров: 192; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!