Основна частина курсової роботи



 

    Складається з розділів, підрозділів, пунктів, підпунктів. Кожний розділ починається з нової сторінки. В кінці кожного розділу формулюються висновки із стислим викладенням наведених у розділі наукових і практичних результатів.

    В розділах основної частини повинен бути відображеним:

· Огляд літературних джерел з досліджуваної проблеми;

· Виклад загальної методики і основних методів досліджень;

· Представлення вибірки;

· Організація і хід експерименту;

· Інтерпретація, аналіз і узагальнення отриманих результатів.

Основна частина складається з кількох розділів.

Розділ 1. Містить огляд вітчизняної та зарубіжної літератури з проблеми, що вивчається і студентською мовою називається Теоретичною частиною. Літературні джерела підбираються і вивчаються для з’ясування ступеня наукового опрацювання питань, що досліджуються, цілеспрямованого і критичного підходу до обґрунтування і аналізу особистого досвіду дослідника. Розділ може мати підрозділи, які також мають свої назви, що в свою чергу сприяє послідовності викладу матеріалу.

    Дотримуючись принципів наукової етики необхідно робити по тексту відповідні посилання на опрацьовані джерела. У разі прямого цитування текст подається в лапках, а посилання на джерело позначається відразу після закритих лапок у квадратних дужках, вказавши після крапки з комою сторінку, на котрій починається цитата ( наприклад [8; с. 546]). Непряме цитування супроводжується посиланням на джерело без зазначення сторінок (наприклад [8] ).

 

    Розділ 2. Містить емпіричне чи експериментальне дослідження та його результати. Тут подається детальний опис досліджуваної вибірки, методик та методів дослідження, які використовувалися у курсовій роботі, наводиться опис експерименту із розглядом його етапів та особливостей проведення.

    Помилковою є назва Розділу 2 „Практична частина”, так само, як і Розділу 1 „Теоретична частина”. Ці слова широко використовуються в мові студентів, але не є грамотним науковим формулюванням у курсовій роботі.

    В додатках можуть бути наведені методики, що використовувались автором, але потребують особливого детального представлення ті, опитувальники та анкети, котрі не широко використовуються або автор курсової роботи придумав та адаптовував їх самостійно.

    Представляючи вибірку або досліджувану групу, слід характеризувати її всебічно: зазначається стать, вік, освіта, соціальний статус та інші важливі у процесі пошукової діяльності параметри (наприклад діагноз – невроз чи неврозоподібна шизофренія) та обов’язково зазначається кількість досліджуваних, що брали участь в експерименті. І хоча в старих наукових джерелах можна зустріти термін „піддослідний”, на сьогодні, таке поняття вважається неприпустимим.

    Перед тим як студент приступає до написання курсової роботи, він повинен змістовно і детально бути ознайомленим з Етичним Кодексом Психолога, що є запорукою успішного формування його самосвідомості фахівця (Конфіденційність є базовим поняттям формування безпеки, без котрої психологічна компетентність абсолютно нівелює свою значущість!).

    Студент повинен бути готовим, що в будь-який час науковий керівник чи комісія попросять представити емпіричні дані у формі заповнених досліджуваним бланків. Емпіричні матеріали подають у зведеній таблиці в додатках.

    Обробка результатів дослідження відбувається у формі якісного (аналіз та класифікація малюнків) чи кількісного (використання математичної статистики) аналізу даних. Унаочнення даних здійснюється через графіки, діаграми, рисунки, таблиці, що допомагає науково структурувати матеріал.

    Обов’язковими є інтерпретація, систематизація і класифікація отриманих даних, пояснення, порівняння їх з напрацьованими результатами теоретичної частини, аналіз виконаних завдань, досягнення поставленої мети, підтвердження чи спростування гіпотез, висвітлення результатів дослідження та формулювання висновків.

    Аналіз отриманих результатів є основною частиною роботи, що становить 50% курсової роботи на третьому році навчання та 60% на 4-у та 5-у курсах.

 

3.1.5. У висновках звертається увага на те, наскільки підтвердилися чи спростувалися робочі гіпотези, досягнуто мети і виконано основні завдання роботи. У стислій формі подаються найважливіші наукові та практичні результати.

 

3.1.6. Список використаних джерел найчастіше подають в алфавітному порядку прізвищ перших авторів праць, що використовувалися в роботі. У тексті посилання позначається цифрою у квадратних дужках відповідно до номера джерела у списку використаних джерел (наприклад [8] ).Приклади оформлення бібліографічного опису наводиться в Додатку Ж. Також, список використаних джерел можна розміщувати у порядку посилань у тексті.

 

Додатки.

Кожен додаток починається з нової сторінки і називається великими літерами українського алфавіту (наприклад : Додаток А), за винятком літер Г, Є, І, Ї, Й, О, Ч, Ь. Додатки можна ділити на окремі розділи „Додаток Б.2”, „Додаток Б.2.1”.

    Заголовок додатка друкується малими літерами (перша літера є великою) посередині рядка.

    Додатки курсової роботи можуть містити:

· Результати досліджень;

· Інструкції щодо проведення дослідження;

· Методики, опитувальники та анкети, що використовувалися у роботі;

· Таблиці проміжних цифрових даних;

· Сценарії тренінгів та ін...

 


Дата добавления: 2021-03-18; просмотров: 35; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!