Проблема в ійни й миру у працях Дж. Локка.



Проблема в ійни й миру у працях Ф. Г. Гегеля.

Війна –форма політики. Війна не повністю є злом чи чимось таким, що ми повинні прагнути знищити. Мета держави - не просто збереження життя і власності громадян, і цей факт дає моральне виправдання війні, яка не повинна розглядатися як абсолютне зло, чи випадковість, чи як має причину в чомусь такому, чого не повинно бути.

для нього виникнення час від часу воєн є благим справою. Війна, говорить він, це умова, при якому ми серйозно сприймаємо суєту минущих благ і речей (цей погляд повинен бути зіставлений з протилежного теорією, що всі війни мають економічні причини). Війна має позитивне моральне значення: «Війна має величезне значення, тому що завдяки їй моральний стан народів перебуває в байдужості по відношенню до стійкості кінцевих визначень».

Проблема в ійни й миру у працях Т.Гоббса

Томас Гоббс у "Левіафані"Гоббс трактує війну в широкому сенсі слова - як відсутність будь-яких гарантій безпеки; війна "є не тільки бій, або військова діюя, а проміжок часу, протягом якого позначається воля до боротьбі шляхом бою "[1]. Людина за своєю природою егоїстична і прагне виключно досягнення власної користі. Згідно цього будь-яка людина визнає себе в праві на все, чого може добитися силою, і не рахується з інтересами інших людей. Звідси - невідворотність безперервних зіштовхнень, і “війна всіх проти всіх”, як природній стан людини. Однак, війна протирічисть інстинкту самозбереження, і люди необхідно шукають миру. Мир можливий лише за умови самоподолання і обмеження природного права індивіда на все. Необхідно при цьому, щоб вказане обмеження було прийняте всіма і було дотримуване примусово. Те і інше може бути досягнуте не інакше, як шляхом погодження всіх і домовленого встановлення незалежної влади, що оберігає домовленість від порушення. Таке походження держави. Стан всезагальної війни і протиборства - природній стан людського роду - відсутність громадянського суспільства, державної організації, державно-правового регулювання життя людей. В природному стані діє лише природнє право, що дозволяє людині робити все, що завгодно і проти кого завгодно. Всякий державний організм може існувати лише в умовах громадянського миру. Смута є хворобою держави, а громадянська війна - її смертю.

Хоча війна є наслідком природних прагнень людини, стурбованого лише власним благом, і в природному стані є передумови, здатні утримати людину від постійної війни і схилити до миру. Ці передумови втілені в тих же природних пристрасті людини, але це особливі пристрасті -- "страх смерті, бажання речей, необхідних для гарного життя і надія придбати їх своєю працьовитістю "

Проблема в ійни й миру у працях Р. Арона

Специфіка міжнародних відносин полягає у тому, що вони носять анархічний характер і являють собою арену гострого протиборства держав. Отже, головними міжнародними процесами є міждержавні конфлікти та їх крайня форма - війна. Оскільки, за твердженнями Реймана Арона, міжнародні відносини розгортаються у тіні війни, то міжнародні конфлікти не є єдиним видом міжнародних процесів: держави постійно укладають різноманітні військові і військово-політичні союзи з метою спільної боротьби. Співробітництво у них відіграє другорядну роль.

Автор відзначає , що міждержавні відносини мають прикметну рису, що відрізняє їх від усіх інших суспільних дисциплін : вони відбуваються під тінню війни , за своєю природою відносини між державами несуть альтернативу між війною і миром. Наука миру і наука війни , наука міжнародних відносин може слугувати підгрунтям для мистецтв дипломатії і стратегії , двох доповнюючих і протилежних методів , за якими ведеться торгівля між державами. Війна є домінуючим інструментом з підтримки політичного балансу сил у світовому співтоваристві. Р.Арон не виправдовує застосування війн, але доводить що вони є неминучими. Встановлений після загальної війни мир задовільняє членів світового співтовариства лише протягом кількох років. Невирішені проблеми актуалізуються й детермінують вогнища напруженості, нові конфлікти і війни. Після завершення низки малих воєн настає відносно мирний період, що закінчується з появою нового гегемона , незадоволеного воїм місцем і роллю у світовому співтоваристві.

31. Проблема в ійни й миру у працях Ш-Л. Монтеск ¢ є

У природному стані людина, за Монтеск'є, спочатку слабкий, вкрай боїться й прагне до рівності і світу з іншими. Об'єднуючись в суспільство, люди втрачають розуміння своєї слабкості. Зникає існувало між ними рівність, починаються війни між окремими особами і між народами. "Поява цих двох видів війни, - писав Монтеск'є, - спонукає встановити закони між людьми". Внаслідок цього виникають закони, що визначають відносини між народами (міжнародне право); Форма держави, за Монтеск´є, визначає і характер зовнішньої політики: для республіки — це мир і поміркованість, для монархії — войовничість. Важливе значення для існування держави має розмір її території. Мала республіка швидко гине від завойовників. Велика монархія дає їм відсіч, але має тенденцію до загнивання зсередини, до деспотизму. Тому мислитель рекомендував невеликим державам об´єднуватись у федеративні утворення, де можна буде використовувати переваги і малих, і великих країн.

Проблема в ійни й миру у працях Дж. Локка.

Джон Локк (1632-1704 pp.), ще один англійський філософ і політичний мислитель продовжив європейську лінію ліберально-демократичного напряму політології, у своїх поглядах він відштовхувався від вже достатньо розвинутої договірної теорії держави. Локк характеризував природний стан не як боротьбу всіх проти всіх, а як стан, коли ще були відсутні державні органи вирішення конфліктів, механізми покарання злочинців. Держава утворювалась для Забезпечення рівності та свободи, захисту особи і власності. Він казав, що накази верховної влади мають видаватися задля виконання законів та не суперечити їм. Суспільний договір припускає, на думку Локка, і відповідальність держави перед громадянами. Якщо держава не виконує свого обов'язку перед людьми, якщо воно порушує природні свободи - народ має право на повстання.

· Першим запропонував принцип поділу влади: на законодавчу, виконавчу і федеративну. Федеративна влада займається оголошенням війни і миру, дипломатичними питаннями та участю в союзах і коаліціях.

· Держава створена для гарантії природних прав (свобода, рівність, власність) і законів (мир і безпека), вона не повинна зазіхати на ці права, має бути організована так, щоб природні права були надійно гарантовані.

· Розробляв ідеї демократичної революції. Локк вважав правомірним і необхідним повстання народу проти тиранічної влади, посягає на природні права і свободу народу.

Найбільш відомий розробкою принципів демократичної революції. «Право народу на повстання проти тиранії» найбільш послідовно розвинене Локком у роботі «Роздуми про славетну революцію 1688 року».


Дата добавления: 2020-12-12; просмотров: 90; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!