У  МЕТОДИЧНИХ ВКАЗІВКАХ даються деякі узагальнені положення щодо проведення навчально-польової топографічної практики, запитання та завдання , рекомендації щодо оформлення звіту.



 

 

 

2. МЕТА І ЗАВДАННЯ НАВЧАЛЬНО-ПОЛЬОВОЇ ПРАКТИКИ

Навчально-польова практика з  дисципліни «Топографія з основами картографії» є складовою частиною нормативно-методичного забезпечення навчального процесу за напрямком 0708 “Екологія” і передбачена для підготовки бакалаврів за спеціальністю 6.070801 “Екологія та охорона навколишнього середовища”. Зміст програми передбачає опрацювання теоретичного матеріалу, практичні заняття та виконання ряду топографічних знімань на місцевості.

 

Розподіл робочого часу

 

На проходження навчально-польової практики з «Топографії з основами картографії” згідно з навчальним планом виділяється 30 годин. Практика проходить  упродовж  5 днів по 6 годин (щоденно):

1 день: підготовчий етап – формування бригад, визначення мети і постановка завдань практики, ознайомлення студентів із правилами техніки безпеки при проходженні практики; вивчення будови, принципу дії та правил роботи з навчальним обладнанням – компасом (туристичним), бусоллю, рулеткою, крокоміром, нівеліром та теодолітом та передпольовий етап (ознайомлення з районом наступних польових досліджень, опрацювання літературних джерел, карт атласу, ознайомлення з методикою планово-висотних знімань ділянки місцевості методом полігонів);

2-3 день: польовий етап ( планово-висотне знімання ділянки місцевості в околицях м.Луцька та складання плану-карти полігону зйоомки);

4 день: камеральний етап (проведення картографічних, картометричних, графічних досліджень території; камеральна обробка та оформлення картографічних матеріалів результатів досліджень, оформлення звіту по практиці).

5 день: проведення звіту по навчально-польовій практиці (зарахування звіту по практиці здійснюється шляхом перевірки поданих картографічних матеріалів та відповідей студентів на контрольні запитання, викладених в п. 4 даної робочої програми).

 

 

Оформлення звіту про проходження практики

 

Зміст зв і ту

про проходження комплексної навчально-польової практики з « Топографії з основами картографії”

 

        Вступ  (мета, завдання, об’єкт і предмет практики, методи картографічних та топографічних досліджень місцевості, структура та методи проведення практики, склад підгрупи та обов’язки кожного з учасників практики).

 

1. Фізико-географічні умови району дослідження:

а) фізико-географічне положення (місто Луцьк: в якій природній зоні розташована дана територія, її географічні координати, картографічна схема району дослідження);

б) геологічна будова та рельєф району проходження практики;

в) внутрішні води території;

г) загальна характеристика клімату;

д) рослинний та ґрунтовий покрив району проходження практики;

е)  господарське освоєння території.

 

2. План-карта планово-висотного знімання досліджуваної ділянки (полігону), виконана у вибраному масштабі, з обов’язковим нанесенням прокладеного теодолітного (нівелірного) ходу, основних та допоміжних точок зйомки, елементів та характерних об’єктів рельєфу, гідрографії, рослинного покриву, господарських об’єктів, забудови тощо. План-карта виконується і оформляється згідно з існуючими вимогами та стандартами на аркуші формату А-3. Додатково розробляється система умовних знаків (легенда) на аркуші Ф А-4.

 

3. Загальний опис характерних особливостей території, що відноситься до полігону знімання.

 

4. Висновки (найхарактерніші риси району проведення практики; зв’язок між антропогенною діяльністю і сучасним станом досліджуваних природно-територіальних комплексів; характеристика топографо-картографічних методів і прийомів, з якими ознайомилися студенти в процесі проходження практики, що Ви для себе отримали особисто в процесі проходження практики, Ваші побажання та пропозиції).

 

 

3.2.  Контрольні залікові запитання:

 

1. Мета, завдання, об’єкт і предмет практики.

2. Види топографічних зйомок.

3. Теодоліт, його будова.

4. Нівелір, його будова.

5. Правила користування нівелірною рейкою.

6. Бусоль, сфера застосування і будова.

7. Методи планових зйомок місцевості.

8. Методи висотних зйомок місцевості.

9. Метод геометричного нівелювання.

10. Прийоми прокладання теодолітного ходу.

11. Метод полігонів, його основні принципи.

12. Розбивка прямих кутів на місцевості. Екери.

13. Прямий і зворотній теодолітний хід.

14. Методи визначення прямих і зворотніх азимутів.

15. Методи виміру горизонтальних кутів.

16. Методи виміру вертикальних кутів.

17. Лінійні вимірювання на місцевості.

18. Сфера застосування топографічних зйомок.

19. Поняття про масштаб, види масштабів.

20. Системи умовних знаків, що застосовуються на картах.

21. Позамасштабні умовні знаки.

22. Лінійні умовні знаки.

23. Площинні умовні знаки.

24. Прийоми читання планів і топографічних карт.

25.Основні шляхи та рекомендації для вирішення еколого-географічних проблем району дослідження.

 

 

 


Дата добавления: 2021-01-20; просмотров: 45; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!