Системи основного обробітку грунту в полях сівозмін та їх обґрунтування .



В даному випадку оптимальними варіантами  для основного обробітку ґрунту на полях сівозмін будуть використовуватися зяблева та сидеральна парова системи.

Основний обробіток грунту за зяблевою системою заключається в лущенні, осінній оранці та весняному боронуванні.

Лущення створює сприятливі умови для проростання бур’янів та нагромадження і збереження вологи в ґрунті. У розсадниках Полісся лущення проводиться на глибину 4-5 см боронами 9БЗСС-1,0. Після появи сходів бур’янів через 10-15 проводять культурну оранку в на глибину 25-28 см плугом ПЛН-4-35.

Заключним етапом зяблевої системи є раньо - весняне боронування. Основний обробіток  ґрунту який спрямований на збереження вологи та покращення теплового режиму грунту.

Сидеральна парова система буде включати в себе висів люпину однорічного з майбутнім його заорюванням для збагачення грунту поживними речовинами та покращенням його водно-фізичних показників, на даній території.

Така система включає в себе такі прийоми. Восени після викопування садивного матеріалу, проводиться глибока оранка з внесенням фосфорно-калійних добрив. Рано на весні боронують у два сліди. Перед висівом насіння проводять культивацію КРН-4,2  на глибину загортання насіння (3-4 см). Для ураження насіння люпину бульбочковими бактеріями його обробляють нітрагіном у розрахунку 0,5 кг на 200 кг насіння. Норму висіву насіння люпину однорічного, я взяв 200 кг на 1 га.

Посіви люпину не потребують особливого догляду. Тільки при утворенні кірки проводиться післяпосівне боронування. В фазі утворення 2-3 листочків проводиться підживлення фосфорно-калійними добривами з розрахунку 20-30 кг на 1 га. Заорювання зеленої маси люпину потрібно в період утворення на головній стеблині блискучих бобів, на глибину 20-25 см. У цій фазі нагромадження у рослинах азоту і зеленої маси максимальне (30-40 т на га). Спочатку люпин скошують або коткують (ЗКВГ-1,4),  подрібнюють дисковими боронами БДН-3  і заорюють плугам ПЛН-4-35 на глибину 24 см. Подальший догляд за паром полягає в утримані поверхні ґрунту в чистому та пухкому стані.  

Система застосування добрив

Для нормального росту і розвитку рослин крім води та світла потрібні в тій чи іншій кількості мінеральні сполуки. Вважається, що рослини потребують понад 16 різних хімічних елементів. Три основні - кисень, вуглець, водень (та частково азот) - вони отримують з повітря і води, а решту з ґрунту. Мінеральні елементи, які деревні рослини поглинають з ґрунту, діляться на дві групи: макро- та мікроелементи. Більшість мікроелементів у рослинах або входить до складу ферментів або сприяє їх утворенню. Вони є каталізаторами хімічних реакцій, що проходять в клітинах, впливають на фізико-хімічні властивості колоїдів клітини, підвищують стійкість рослини при несприятливих умовах навколишнього середовища.

Виключення того чи іншого життєво важливого елемента з поживної суміші може призвести до загибелі рослини. Тому, ефективність вирощування садивного матеріалу в лісових розсадниках багато в чому залежить від рівня забезпеченості рослин елементами мінерального живлення.

Вносити добрива при вирощуванні садивного матеріалу потрібно не тільки в зв'язку з недостатньою родючістю ґрунту розсадника, а й тому, що при викопуванні сіянців та саджанців разом з кореневою системою рослин з полів вивозиться від 3 до 20 т родючого ґрунту. Значна частина поживних речовин вилучається з ґрунту в процесі росту і розвитку садивного матеріалу. В зв'язку з цим внесення добрив в розсадниках при вирощуванні садивного матеріалу є ефективним агротехнічним прийомом.

Запроектована система добрив та її обґрунтування

Забезпеченість рослин поживними речовинами в декоративних розсадниках, як і в сільському господарстві, регулюють внесенням добрив. Дія добрив різнобічна: вони поповнюють запаси елементів мінерального живлення в ґрунті, покращують його фізичні властивості, нейтралізують реакцію ґрунтового середовища, підвищують життєстійкість корисних мікроорганізмів.

Вносити добрива на поля сівозміни потрібно за певною системою, яка б забезпечувала високий рівень живлення рослин упродовж всього вегетаційного періоду. В той же час не можна допускати внесення завищених доз добрив, що може стати причиною небажаних наслідків. Основою правильної системи внесення добрив є: забезпеченість ґрунту елементами мінерального живлення, біоекологічні особливості порід, розмір вилучення поживних речовин з ґрунту разом із садивним матеріалом, результати польових та вегетаційних дослідів.

Основою для розробки раціональної системи застосування добрив є особливості росту та живлення окремих видів рослин на різних етапах їх розвитку. Тому, ефективність добрив багато в чому залежить від строків та способів їх внесення. Залежно від строків внесення розрізняють до посівне (основне), припосівне (присадивне), та післяпосівне (підживлення) добриво.

Основне добриво відіграє важливу роль у живленні рослин. Як правило, це більша частина загальної дози добрива, необхідної для створення сприятливих умов живлення тієї чи іншої культури. Основне органічне і мінеральне добриво вносять до посіву або посадки під глибоку оранку. Час внесення залежить від багатьох умов: ґрунту, клімату, агротехніки вирощування садивного матеріалу та властивостей добрив. Вношу 5/6 частин азотних добрив, 2/3 – фосфорних та 5/6 – калійних.

Припосівне добриво вношу в розмірі 1/6 частини фосфорних добрив для живлення рослин у зону висіву або садіння в початковий період їх життя. В цій фазі більшість рослин не мають ще добре розвинутої кореневої системи, а тому слабо використовують добрива, що внесені під глибоку оранку.

Підживлення рослин має велике значення для задоволення потреб рослин поживними речовинами у період вегетації , нестача яких іноді спостерігається в періоди інтенсивного росту садивного матеріалу. Розрізняють підживлення кореневе, коли добрива вносять у грунт або на його поверхню, і позакореневе, коли елементи мінерального живлення потрапляють до рослини через листя при обприскуванні їх розчином добрива. Для кореневого підживлення використовують сухі або рідкі добрива. При цьому вношу 1/6 частину азотних, фосфорних та калійних добрив.


Дата добавления: 2020-11-27; просмотров: 87; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!