Мета, завдання та результати проходження практики



МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

Тернопільський національний технічний університет

Імені Івана Пулюя

 

 

Кафедра менеджменту

 у виробничій сфері

 

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ

ЩОДО ПРОХОДЖЕННЯ ПРАКТИКИ  «ВСТУП ДО ФАХУ»

студентами напряму 6.030601 “Менеджмент”

з орієнтацію на спеціальність

«Менеджмент організацій»

 

ТЕРНОПІЛЬ

2012


 

Методичні вказівкищодо проходження практики  «Вступ до фаху» студентами напряму 030601 «Менеджмент» з орієнтацією на спеціальність «Менеджмент організацій». – Тернопіль: ТНТУ, 2012.- 39с

 

 

Автори: Кирич Н.Б.,д.е.н. проф., Галущак М. П. к.т.н. доцент,

Шевчук Я.М., старший викладач, к.е.н.Юрик Н.Є. старший викладач.

 

              

 

Рецензент: Оксентюк А.О., к.т.н., доцент

 

Відповідальний за випуск., к.т.н., доцент Галущак М. П

 

 

Розглянуто й затверджено на засіданні кафедри “Менеджмент у виробничі сфері”. Протокол №7 від 13.02.2012 р.

 

Схвалено й рекомендовано до друку методичною комісією факультету управління та бізнесу у виробництві. Протокол №82 від 25.02.2012р.

 

 


 

 

ЗМІСТ

 

Вступ. . 4

1 Мета, завдання та результати проходження практики 5

2 Організація проведення практики. 6

2.1 Бази практики 6

2.2 Обов'язки кафедри за проведення практики 6

2.3 Керівництво практикою 6

2.3.1 Обов’язки керівника практики полягають у: 7

2.3.2 Основні обов'язки студентів-практикантів при проходженні практики: 7

2.4 Графік проходження практики 8

3 Зміст навчальної практики. 10

4 Індивідуальні завдання 15

4 Підведення підсумків практичної підготовки студентів. 26

5 Вимоги до оформлення звіту з практики. 27

5.1 Основна частина 27

5.2 Нумерація 29

5.3 Ілюстрації 30

5.5 Таблиці, формули, посилання 30

5.5 Додатки 31

Додатки... 33

Список рекомендованих джерел. 39


Вступ

Подальше вдосконалення якості економічної підготовки фахівців усіх спеціальностей, яка б відповідала вимогам радикальних господарських змін при підготовці спеціалістів у галузі управління слід враховувати специфіку галузей економіки, види та зміст діяльності фахівця відповідної спеціальності та особливості підприємств, забезпечувати поєднання високого рівня економічної освіти з глибокими знаннями теорії і практики менеджменту, напрямків удосконалення господарського механізму в народному господарстві.

Практична підготовка студентів є складовою частиною освітнього процесу і спрямована на оволодіння студентами системою професійних вмінь та навичок, а також первинним досвідом професійної діяльності, і має сприяти саморозвитку студента.

Практична підготовка студентів напряму "Менеджмент" зорієнтована на виконання загальних функцій управління та формування передбачених варіативними частинами освітньо-кваліфікаційних характеристик умінь, практичне використання знань, набутих відповідно до освітньо-професійних програм, на визначених первинних посадах.

Метою практичної підготовки є поглиблення та закріплення набутих теоретичних знань з основних професійно-орієнтованих дисциплін, опанування сучасними прийомами та методами прийняття управлінського рішення, розроблення пропозицій щодо впровадження найновіших технологій управління підприємством; систематичного оновлення та творчого застосування набутих знань у практичній діяльності при вирішенні завдань діяльності, які постають при реалізації ключових функцій менеджменту.

Практика «Вступ до фаху» складається з двох розділів. Забезпечення вступ до фаху, знайомство з основними аспектами та положеннями професійної діяльності: концепцією управлінської роботи, що є загальною на міжнародному рівні; фаховими знаннями; навичками та цінностями; вимогами щодо професійних та особистих якостей управлінських кадрів; етичними засадами управлінської роботи; процесом та основними методами управлінської роботи.

Керівники практики організовують процес проходження практики студентами, а саме: надають необхідну документацію, проводять консультації, здійснюють контроль за проходженням практики та оформленням звітів студентами.

Методичні вказівки з практики «Вступ до фаху» розроблені відповідно до програми нормативних навчальних дисциплін і практик підготовки бакалавра галузі знань 0306 «Менеджмент і адміністрування» напряму 030601 «Менеджмент» обговорено та схвалено на засіданні президії НМК з менеджменту і адміністрування 13.05.2011р., протокол № 25 із доповненнями та змінами від 09.11.2011 р., протоколом № 26.


Мета, завдання та результати проходження практики

Метою навчальної практики «Вступ до фаху» є ознайомлення студентів з особливостями майбутньої професії, її змістом та завданнями управлінської діяльності, роллю керівників різних рівнів в управлінні сучасними підприємствами, особливостями організації підготовки фахівців з менеджменту.

Завданням навчальної практики є:

ознайомити студентів з основними положеннями про організацію вищої освіти в Україні та її особливостями у ВНЗ, надати стислу інформацію про Болонський процес;

ознайомити студентів із загальними питаннями Державного стандарту вищої освіти в Україні та організаційно-методичним підґрунтям навчання у ВНЗ;

ознайомити з особливостями організації навчальної, науково-дослідницької, самостійної і виховної роботи у ВНЗ, на відповідному факультеті, на випусковій кафедрі;

- охарактеризувати новітні інноваційні та комп’ютерні технології, методи активізації навчання під час проведення лекційних, семінарських занять, практикумів, поточного та підсумкового контролю знань, державної діагностики якості підготовки студентів;

визначити місце та роль фахівця з менеджменту організацій і адміністрування;

- ознайомити студентів зі змістом навчального плану підготовки фахівців, структурою, послідовністю і взаємозв’язком між дисциплінами;

визначити види, місце, зміст і терміни навчальної, комплексної бакалаврської, комплексної з фаху та переддипломної практик, стажування у забезпеченні ґрунтовних практичних умінь і навичок у підготовці фахівця;

ознайомити студентів зі сферою їх майбутньої професійної діяльності, переліком основних типів підприємств;

довести до відома студентів перелік посад, що може обіймати випускник даного професійного спрямування на підприємствах;

- надати студентам стислий огляд змісту освітньо-професійної програми фахівця відповідного професійного спрямування напряму «Менеджмент», а також ознайомити з кваліфікаційними вимогами та основними видами і змістом діяльності менеджера.

Результатом навчальної практики повинні стати: усвідомлення студентами майбутньої сфери діяльності, змісту вищої освіти та фахової підготовки, комплексу фундаментальних і професійних знань, особливостей організації та змісту освітньо-професійної програми підготовки фахівців з менеджменту і адміністрування на різних освітньо-кваліфікаційних рівнях у ВНЗ, сутності навчального плану щодо підготовки зазначених фахівців; організації виховної роботи у ВНЗ, спрямованої на формування національної свідомості та гідності громадянина України, підвищенню рівня загальної культури, створення умов для розвитку особистості.


Дата добавления: 2020-04-08; просмотров: 123; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!