ДОСЛІДЖЕННЯ РЕЖИМІВ РОБОТИ ЛІНІЇ  ІЗ



ДВОСТОРОННІМ ЖИВЛЕННЯМ

 

Мета роботи

Експериментальним шляхом встановити точки розділу стуму, активної та реактивної потужності, розподіл напруги уздовж лінії  при нормальному та  при аварійних режимах роботи лінії з двостороннім живленням.

 

Програма роботи

2.1 Ознайомитися з класифікацією та конструктивним виконанням замкнутих електричних мереж напругою 0,38…110 кВ.

2.2 Ознайомитися із принципом розподілу струмів та потужностей в лінії із двостороннім живленням.

2.3 Визначити точку розподілу струму та потужності в лінії з двостороннім живленням при однакових і різних напругах джерел живлення.

2.4 Побудувати схеми розподілу струмів та потужностей у лінії із двостороннім живленням при різних режимах роботи (при однакових і різних напругах джерел живлення).

2.5 Побудувати епюри розподілу напруги у лінії із двостороннім живленням при різних режимах роботи.

 

Вказівки з підготовки до лабораторної роботи

При підготовці до лабораторної роботи необхідно:

3.1 Вивчити теоретичний матеріал за темою: «Розрахунок замкнутих мереж» [2 с.117-131; 3 с.120-134; 4 с.131-140; 5 с.108-118; 7 с. 80-83].

3.2 Ознайомитися зі схемою експериментальної установки (рисунок 5.3) і привести її в звіті.

3.3 Підготувати таблицю 5.1.

3.4 Підготувати відповіді на контрольні запитання.

 

Теоретичні відомості

Замкнуті  електричні мережі

 У сільських районах переважають радіальні електричні мережі. Спорудження радіальних мереж потребує меншої витрати коштів і матеріалів. Проте у них є істотний недолік. При пошкодженні лінії, особливо на її початку, припиняється електропостачання всіх споживачів, приєднаних до неї.

У сільському господарстві з’являється все більше споживачів, перерви в електропостачанні яких приводять до значних втрат. Електропостачання відповідальних споживачів має бути надійним. Такій вимозі радіальні мережі задовольняють не повністю, тому застосовують замкнуті електричні мережі.

Замкнутою називають електричну мережу, магістральні лінії якої отримують живлення не менше чим з двох сторін. У цій мережі (рисунок 5.1) обрив магістралі в будь-якому місці не порушує електропостачання усіх споживачів.

 

 

а, б – проста і складна з одним джерелом живлення; в – складна з декількома джерелами живлення; г – лінія з двостороннім живленням; А, В і С – джерела живлення; α і β – вузлові точки

Рисунок 5.1 – Схеми замкнутих електричних  мереж

 

Якщо в мережі будуть проведені додаткові внутрішні лінії А-2, А-3 і А-4 (рисунок 5.1, б), то точки 2...4 отримують живлення з трьох сторін і їх називають вузловими або вузлами. У цій мережі при обриві лінії на будь-якій з ділянок електропостачання всіх споживачів надійніше, ніж в простій замкнутій мережі (рисунок 5.1, а).

Мережі, зображені на рисунку 5.1, а і б, забезпечені одним джерелом живлення А. При виході його з ладу припиняється електропостачання всіх споживачів цих мереж. Для підвищення надійності електропостачання потрібно збільшити число джерел живлення в мережі.

Проста замкнута мережа з двома джерелами живлення А і В (рисунок 5.1, г) називається лінією з двостороннім живленням. У такій лінії обрив проводів і навіть вихід з ладу одного з джерел живлення не порушує електропостачання всіх або більшої частини споживачів електроенергії.

Складна замкнута мережа (рисунок 5.1, в) з декількома джерелами живлення забезпечує найбільш високу надійність електропостачання.

Недоліки замкнутих мереж полягають в значно більшій вартості і витраті матеріалів. Крім того, захист замкнутих мереж від коротких замикань складніший, ніж захист радіальних. Цим і пояснюється те, що замкнуті мережі в сільському господарстві застосовують недостатньо. Їх використовують у вигляді ліній з двостороннім живленням (рисунок 5.1, г).


Дата добавления: 2020-04-08; просмотров: 80; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!