Особливості парламентських процедур та діяльності народних депутатів України. Конституційне судочинство та конституційно-правова відповідальність



Варіант № 1

1. Хто може ініціювати питання щодо внесення змін до Конституції України? Чим відрізняється процедура обговорення і схвалення відповідного законопроекту від аналогічної процедури підготовки і прийняття звичайного закону?

2. Які вимоги щодо несумісності депутатського мандата з іншими видами діяльності Ви знаєте? Які формально-юридичні наслідки може мати порушення мандатарієм вимог щодо несумісності?

3. Що включає в себе поняття “конституційна юрисдикція”? Які моделі конституційного контролю Ви знаєте?

4. На яких принципах в Україні здійснюється місцеве самоврядування? Які елементи включає його система?

 

Варіант № 2

1. Розкрийте поняття бюджетного процесу. Прерогативою якого суб’єкта законодавчої ініціативи є підготовка законопроекту про державний бюджет?

2. Що включають в себе поняття імперативного та вільного депутатського мандата? В чому полягає відмінність між депутатським імунітетом та індемнітетом народного депутата?

3. Здійснення яких функцій входить до компетенції Конституційного Суду України? Зіставте ці функції і повноваження, якими він наділений для їх виконання, і встановіть, наскільки відповідає існуючий обсяг компетенції Конституційного Суду тим завданням, які призначені йому законом.

4. Назвіть форми безпосереднього волевиявлення членів територіальних громад та опишіть, у який спосіб відбувається їх реалізація.

 

Варіант № 3

1. Дайте визначення понять “інавгурація” та “імпічмент”. Проаналізуйте процедуру дострокового припинення повноважень Президента України в порядку усунення з поста і визначте, відсутність чи юридична недосконалість яких законодавчих положень робить цю процедуру технічно неможливою.

2. Якими правами наділяється народний депутат на пленарному засіданні Верховної Ради та під час роботи у парламентських профільних комітетах, тимчасових парламентських комісіях і депутатських робочих групах? Які парламентські процедури для їх здійснення ним існують?

3. Що таке конституційне провадження? Назвіть та охарактеризуйте його основні етапи.

4. Проаналізуйте Закон України “ Про столицю України — місто-герой Київ ” та зіставте його основні положення із положеннями Закону України “ Про місцеве самоврядування в Україні ” і встановіть, у чому полягають особливості здійснення місцевого самоврядування в місті Києві.

 

Варіант № 4

1. Хто із суб’єктів права законодавчої ініціативи не може бути суб’єктом подання до Верховної Ради України законопроектів про ратифікацію міжнародних договорів України? Чи поширюється це правило на процедуру денонсації міжнародних договорів?

2. У який спосіб народний депутат України реалізує своє право на депутатський запит і депутатське звернення? Які кореспондуючі цьому праву обов’язки виникають в інших осіб та органів?

3. Який передбачено порядок призначення кандидатів на посади суддів Конституційного суду України? Як і на яких підставах відбувається їх звільнення?

4. Як формується склад виконавчих комітетів та виконавчих апаратів місцевих рад? Яким чином організується їх робота?

 

Варіант № 5

1. Назвіть акт, який засвідчує юридичний факт надання парламентом України згоди на обов’язковість для України укладених від її імені чи імені її Уряду міжнародних договорів. Яка посадова особа України контрасигнує цей акт?

2. Розкрийте зміст інституту громадянства. За яких умов можливе набуття і припинення громадянства України?

3. Як здійснюється організація роботи місцевої ради? Які органи і в якому порядку утворюються для здійснення її повноважень?

4. Для чого у парламенті створюється Погоджувальна рада? Яким чином вона здійснює свою роботу?

Варіант № 6

1. Які нормативно-правові акти регламентують організацію і порядок діяльності Кабінету Міністрів України? До якої категорії посад належать посади членів Уряду? Розкрийте юридичний зміст поняття цієї категорії.

2. Дотримання яких вимог при формуванні депутатських груп (фракцій) вимагає від народних депутатів чинне законодавство України?

3. Прийняття яких актів стає результатом розгляду справ Конституційним судом України? Як відбувається процедура їх ухвалення?

4. Дайте визначення поняття конституційно-правової відповідальності. В чому, на Вашу думку, полягає її специфіка?

 

Варіант № 7

1. За яких обставин повноваження Уряду припиняються достроково? Чи можлива ситуація, за якої відставка Прем’єр-Міністра України не потягне за собою відставку усього складу Кабінету Міністрів України?

2. Які органи влади України беруть участь у вирішенні питань українського громадянства? Проходження яких процедур вимагає чинне законодавство для набуття особою громадянства України?

3. Розкрийте зміст понять “форми” і “санкції конституційно-правової відповідальності”. Доведіть чи спростуйте твердження про те, що вони є тотожними.

4. За яких правових умов розгляд питання про дострокове припинення повноважень Верховної Ради Автономної Республіки Крим стає можливим у Верховній Раді України?

 

Варіант № 8

1. Охарактеризуйте особливості правового статусу Кабінету Міністрів України в контексті правового режиму його взаємовідносин з парламентом і главою держави. Яким чином ці особливості впливають на характер юридичної відповідальності Уряду як колегіального органу державної влади?

2. Якими правами наділяються політичні партії, зареєстровані в установленому законом порядку? Що включає в себе поняття гарантованої їм свободи опозиційної діяльності?

3. Який критерій, на Вашу думку, є визначальним у класифікації санкцій конституційно-правової відповідальності? Поміркуйте над тим, чи впливає специфіка правового статусу окремих суб’єктів конституційно-правової відповідальності на можливість її реального настання і визначте, які механізми існують, або які механізми необхідно закріпити законодавчо для того, аби процес притягнення до конституційної відповідальності зробити можливим, а сам факт існування такої відповідальності де-юре конституційно легітимним.

4. В яких конституційних процедурах виражається участь Верховної Ради України у формуванні органів судової влади?

 

 

Варіант № 9

1. Розкрийте сутність поняття інституту контрасигнації. Коли і за яких умов норми цього інституту застосовуються в конституційній практиці в Україні?

2. У яких формах реалізується політичне право громадян на свободу об’єднання? У які способи може бути здійснено легалізацію діяльності об’єднань громадян?

3. Які рішення, дії чи бездіяльність органів публічної влади, їх посадових і службових осіб можуть стати юридичною підставою для оскарження їх у суді чи в інших державних органах?

4. Яким чином реалізується конституційно-правова відповідальність? Поміркуйте над тим, чи не унеможливлює її застосування той факт, що окреслення меж матеріальної підстави конституційно-правової відповідальності в законодавстві не існує, а так само і не існує її процесуального визначення.

 

Варіант № 10

1. Які органи Кабінету Міністрів забезпечують його роботу? Хто наділений правом ініціативи у прийнятті урядових актів?

2. На яких підставах може бути здійснено припинення діяльності об’єднання громадян? У яких випадках відбувається його примусовий розпуск (ліквідація)?

3. Які особливості Закону про державний бюджет обумовлюють специфіку окремих стадій бюджетного процесу?

4. Які процесуально-правові гарантії забезпечення і захисту прав і свобод громадян Ви знаєте? Наскільки чітко вони визначені і чи визначені вони взагалі у чинному законодавстві?

 

Програмові вимоги до заліку


Дата добавления: 2020-01-07; просмотров: 145; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!