Назвіть додаткові частини преторської формули.



Ексцепція і проскрипція(прескрипція)

Які обставини переривають збіг строку позовної давності?

Позовна давність переривається з: подачею заяви у встановленому порядку; у випадку підтвердження боржником свого зобов’язання( з просьбою про відстрочку чи новацію).У таких випадках сплив давності починається спочатку.

Перерва строку позовної давності мала місце у тих випадках, коли позивач пред'являв позов у встановленому порядку, який, однак, не був розглянутий судом внаслідок досягнення мирної угоди, а також тоді, коли боржник підтверджував свій борг шляхом сплати відсотків за позикою або проханням про відстрочку сплати боргу. У подібних випадках позовна давність переривалася і її збіг починався спочатку. Час, що минув до перерви, до уваги не брали.

Дві відповіді правильні, хто яку хоче, може вивчити

242. Чи підлягало оскарженню рішення винесене у екстраординарному процесі? На противагу попереднім видам процесу в екстраординарному процесі допускалось оскарження судового рішення у вищу інстанцію - аж до імператора. Таке оскарження дістало назву apellatio - апеляції.

243. Назвіть види представників у суді.Розрізняють два види представників - cognitares і procurators. Cognitares - це представник формальний він призначався у присутності протилежної сторони з проголо шенням необхідних формул і повністю заміняв особу, яку він представляв. Procuratores, навпаки, призначався неформально і навіть без повідомлення протилежної сторони. Він виступає сам в інтересах довірителя без усякого до ручення.

Сформулюйте суть віндикаційного позову.

Він пред'являвся в тих випадках-, коли одна особа стверджувала, що є власником речі, яка знаходиться у володінні іншої особи, і на цій основі вимагала, щоб річ була їй повернута. При цьому позивач повинен був довести своє право власності на цю річ. Якщо він дістав право власності від іншої особи (похідне право), то він повинен був довести, що відповідач володіє річчю

як юридичний володілець або як фіктивний володілець, а зробити це було не так просто.

Якщо позивач доведе своє право власності, то відповідач зобов'язаний повернути річ з усіма прибутками від неї

Назвіть засоби преторського захисту порушених прав.

1. Інтердикти або декрети. 2. Преторські стипуляції 3.Введення у володіння 4.Реституція-приведення сторін у попередній стан.

 

 

Які органи вирішували майнові спори у екстраординарному процесі?

Імператор як перший в державі та магістрат мав право на вирішення майнових справ.

Що таке реституція у римському приватному праві?

Реституція-це приведення сторін цивільної угоди у попередній стан

Умови застосування реституції.

3 умови:

1) наявна шкода, при цьому значна; 2) законні підстави( недосягення 25 віку, обман, помилка, примус під час укладення договору; зміна сімейного стану 3) своєчасна заява(просьба)

Види позовів.

 Загальний поділ: Речовий позов, Особистий позов. Інші поділ за обсягом і цілями: позов для поновлення порушеного стану речових справ, штрафні позови, позов, що здійснюється як на заміщені збитків, так і на покарання відповідача. Ще один поділ: Позов строгого права, Позов, що грунтується на добросовісності і справедливості, Позов за аналогією,  Позов з фікцією.

251. Що таке віндикація у римському приватному праві? Віндикція-це позов власника про вилучення його майна у чужого незаконного володільця.

250. Назвіть досудові способи захисту порушених прав. досудові способи захисту порушених прав, а саме: а) гарантія, яку дає одна особа іншій в тому, що вона виконає дане зобов'язання. Гарантія може бути добровільною або примусовою; б) право утримання речі до задоволення власником вимог кредитора; в) секвестр - передача речі третій особі до вирішення спору між двома особами із зобов'язанням віддати її тому, кому вона була присуджена.

252. Поняття позову у Римі. позов - це звернення до суду за захистом схюго порушеного права.

253. Що таке позовна давність? такий встановлений законом строк, протягом якого особа може звернутися за захистом порушеного права в суді, називається позовною давністю.

 


Дата добавления: 2020-01-07; просмотров: 166; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!