Який з перерахованих документів гарантує права пацієнта?



А. Нюрнберзький кодекс.

В. Женевська декларація.

С. Гельсінська декларація.

Д. Лісабонська декларація.

Е. Токійська декларація.

4. Яка стаття Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров'я» чітко визначає право лікаря на відмову від надання медичної допомоги?

А. № 35

В. № 44.

С. № 34

Д. № 24.

Е. № 40

5. В якій статті Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров'я» передбачено, що пацієнт має право на вільний вибір лікаря, якщо останній може запропонувати свої послуги?

А. № 35

В. № 34

С. № 36

Д. № 44.

Е. № 38.

6. Яка стаття Конституції України гарантує право на охорону здоров'я, меддопомогу і медичне страхування?

А. № 27.

В. № 28.

С. № 43.

Д. № 45.

Е. №49.

7. Яка стаття Кримінального Кодексу України регламентує відповідальність за незаконну лікувальну діяльність?

А. № 133.

В. № 136.

С. № 138.

Д. № 140.

Е. № 145.

Яка дія медичного працівника може класифікуватися як навмисний злочин?

А. Ненадання допомоги хворому.

В. Незаконний аборт.

С. Порушення правил боротьби з епідемією.

Д. Порушення правил зберігання і видачі наркотичних препаратів.

Е. Все перераховане вище.

Яка стаття Кримінального Кодексу України регламентує відповідальність за ненадання допомоги хворому медичним працівником?

А. 138.

В. 139

С. 141.

Д. 145.

Е. 367.

Яка стаття Кримінального Кодексу України регламентує відповідальність за незаконну видачу рецепта на право отримання наркотичних засобів?

А. № 319

В. № 145.

С. № 141

Д. № 364.

Е. № 365.

 

 

Тема 4. «КЛЯТВА ГІППОКРАТА»: ІСТОРІЯ

ВИНИКНЕННЯ І ПОДАЛЬША МОДИФІКАЦІЯ

Гіппократ (Hippocrates) (460-377 рр. до н.е.) – великий старогрецький лікар, реформатор античної медицини, основоположник принципу індивідуального підходу до хворого. Розробив систему лікування, в основі якої лежать принципи: 1) приносити користь і не завдати шкоди; 2) протилежне лікують протилежним; 3) допомагати природі, погоджувати свої дії з її зусиллями позбавитися від хвороби; 4) дотримуватися обережності, берегти сили хворого; не міняти раптово ліків, застосовувати активніші засоби тоді, коли менш активні не надають дію. Виявив основні типи темпераментів (сангвінік, холерик, флегматик, меланхолік) та їх схильність до певних хвороб. З ім'ям Гіппократа пов'язано уявлення про високу моральну зовнішність лікаря і етику його поведінки – Клятва Гіппократа.

Історія виникнення «Клятви Гіппократа»

Клятва Гіппократа — лікарська клятва, що виражає основоположні морально-етичні принципи поведінки лікаря, а також загальновживану назву клятви, принесена кожним, хто збирається стати медиком. Клятви, що формулюють моральні норми поведінки лікаря, існували ще в Єгипті. Виникнення клятви значно давніше за час життя Гіппократа: згідно переказу, клятва йде від прямих нащадків Асклепія, вона переходила в усному вигляді, як сімейна традиція, з роду в рід. Вперше клятва була написана Гіппократом в V столітті до н.е. на іонійському діалекті старогрецької мови. Пізніше Гіппократом клятва була записана в Александрії при Герофілі (близ. 335 –280 до н.е.) й Еразистраті (близ. 300 – 240 до н.е.) і стала документом з III століття до н.е. З того часу текст клятви багато разів перекладався на нові мови, піддавався редагуванню, що істотно міняє його сенс. Для свого часу вона була дуже великим досягненням, задаючи високу етичну планку. Тому не випадково, що в християнському світі вона все-таки була прийнята з поправками і змінами. Змінився її початок: «Та буде благословенний Бог, Отець Господа нашого Ісуса Христа, який благословенний на віки, бо я не брешу».

Гіппократ, що жив в Елладі дві з половиною тисячі років тому, в творах, що дійшли до нашого часу, привів клятву, відзначивши, що «...медицина справді є найблагородніше зі всіх мистецтв. Але, невігласи ті, які займаються нею, і ті, які з легковажною поблажливістю судять їх, вона далеко тепер нижче за всі мистецтва». Ним написані статті: «Про лікаря», «Про благопристойну поведінку». На думку Гіппократа, лікар – єдина професія, яка повинна починатися з присяги суспільству, оскільки людина, що вибрала собі цю професію, вчилася багато років, щоб допомагати людині, страждаючій особі, природно, повинна давати обіцянку бути гідною вибраної справи.

«Клятва» містить 9 етичних принципів або зобов'язань:

– зобов'язання перед вчителями, колегами і учнями;

– принцип не спричинення шкоди;

– зобов'язання надання допомоги хворому (принцип милосердя);

– принцип турботи про користь хворого і домінанти інтересів хворого;

– принцип пошани до життя і негативного відношення до евтаназії;

– принцип пошани до життя і негативного відношення до абортів;

– зобов'язання про відмову від інтимних зв'язків з пацієнтами;

– зобов'язання особистого вдосконалення;

– лікарська таємниця (принцип конфіденційності).


Дата добавления: 2019-09-02; просмотров: 206; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!