Як же попередити зараження гельмінтами?



Хочу ще раз нагадати мамам і всім, хто гуляє з : стежите,  діти не брали в рот пальці, іграшки, підняті із землі, а прийшовши додому з прогулянки, обов'язково відразу б мили руки. І не абияк, а ретельно, з милом. Боріться з мухами! Не залишайте відкритимипродукти, відра для сміття, затягуйте вікна сітками.

Дитячі пісочниці в дворах будинків, на ігрових майданчиках необхідно  в чистоті. Річ у тому, що в пісок можуть випорожнюватися собаки, а в їх кишечнику  паразитують особливі гельмінти — ехінококи, здатні викликати важко протікаючий гельмінтоз. Необхідно стежити,  там, де грають діти, власники собак не вигулювали своїх вихованців і ні в якому разі не випускали їх в пісочниці. Бажано також не рідше за один раз в місяць міняти в пісочницях пісок.

Дослідження, проведені останнім часом, показали, що яйця аскарид і гостриків можуть виявлятися на підлозі, на предметах домашнього ужитку. Як вони сюди потрапили? Звичайно, їх можна занести з вулиці разом з частинками землі. Але якщо в будинку є хворий на ентеробіоз і якщо він до того ж не дотримує гігієнічних правил, яйця гостриків можуть виявитися на його натільній і постільній білизні. Досить струсити такі забруднені трусики або простирадла,  яйця цих гельмінтів розсіялися по кімнаті.

У гостриків є одна особливість: вночі вони відкладають яйця  заднього проходу, виповзаючи з прямої кишки, що викликає свербіння; дитина розчісує шкіру в області заднього проходу, і яйця гостриків потрапляють під нігті, а звідти можуть бути знову занесені в рот. Тому одночасно з медикаментозним лікуванням ентеробіозу необхідно забезпечити і заходи профілактики. Щодня (вранці і увечері) підмивайте дитину теплою водою з милом, на ніч надівайте йому чисті трусики, вранці їх знімайте і кип'ятіть, щодня міняйтеі кип'ятіть або пропрасовуйте гарячою праскою постільну білизну. Кімнату прибирайте вологим способом, а ганчірки, якими користувалися при прибиранні, кип'ятіть. І, звичайно, щодня мийте гарячою водою з милом дитячий горщик, сидіння унітазу.

Давно відмічено, що діти, заражені гельмінтами, частіше хворіють на різні кишкові інфекції. І це не випадково: шляхи зараження схожі, головний передавач хвороботворного початку в тому і другом випадку — брудні руки. До того ж гельмінтоз, ослабляючи організм, знижує його опірність.

 

Практичне дослідження гельмінтів у дітей

 

Дослідження проводилися  2-х груп дітей у віці від 7 до 12 років (8,5+-1,4):

а) що знаходилися на оздоровленні при затяжній течії процесу в санаторії гастроентерологічного профілю (20);

б) що лікувалися в стаціонарі у зв'язку з гострим епізодом шлунково-кишкових порушень (7).

Спостереження проведені восени 2002 р. Одноразове дослідження на гельмінти до прибуття у дитячу установу було негативним.

Вегето-резонансне тестування у всіх випадках проводилося одним лікарем на діагностичному приладі "ДЕТА-Д" і електронному медикаментозному селекторі "Дета-pharma". Апаратура дозволена до  і серійного виробництва комісією з нової медичної технології МЗ РФ, ліцензована і сертифікована, у основі ВРТ лежить метод електропунктурної діагностики по Р. Фоллю (ЕАФ) і біоелектронній функціональній діагностиці по Б. Шмідту и Х. Пфлауму.

Унаслідок відкриття інформаційно-функціональних взаємозв'язків біологічно активних точок (БАТ) і біологічно активних зон (БАЗ) шкіри з внутрішніми органами і тканинними системами, з'явилася можливість визначати функціональний стан останніх. Проводити функціональну і топічну діагностику. За допомогою ЕАФ можлива розшифровка клінічно неясних випадків, виявлення прихованих або латентних осередків інфекції, визначення етіологічних чинників, здійснення контролю за ефективністю лікування. Неінвазивність методу є зручною для використання в педіатричній практиці.

При позитивній відповіді ВРТ 17 дітям призначали біологічно активну добавку "ВИТИЙ Агор" (ТУ 9725-007-49936492-01), виготовлену 000 НПП "Біотика-з" в лікарської формі-капсули.

У одній капсулі міститься: полин гіркий, деревій, корінь кульбаби, лепехаболотна, м'ята перцева, хвощ польової, гвоздика, фенхель, імбир, вітамін С.

Лікування проводилося за схемою: 1 капсула 2 рази вдень після  протягом 5 тижнів, після закінчення курсу проводилося повторне вегеторезонансне тестування.

Діагностика по методу Фолля здійснювалася з  показників контрольних меридіальных крапок, а також всіх дистальних точок меридіанів, на яких були відхилення від норми. Потім проводилося тестування з використанням електронних копій діагнозів кишкових паразитів фірми "Staufen Pharma" на всіх точках відхилення в обов'язковому порядку вироблялося тестування наступних діагнозів: Amoben, Askaris, Oxyuren, Trychinos, Lambli Intestinales, Fasciola Hepat., Echinococcinum, Trematodes, Shistosoma.

Результати:

Відібрані для обстеження 20 дітей прямували в санаторій з наступними діагнозами: хронічний гастродуоденіт (12), дискінезія жовчовивідних шляхів(13), реактивний панкреатит (12), хронічний пієлонефрит (2), хронічний тонзиліт або аденоїдит (9), алергічні прояви(5), цефалгія (2), енурез (1), кардіопатія (1). Практично у всіх було в діагнозі поєднання 2-4 патологій з переважною поразкою травної системи.

При первинному спостереженні дітей провідною ознакою були скарги на болі в животі і хворобливість при його пальпації. Крім того, реєструвалися нудота (12), рідше блювота (4), гіркота в роті і сухість (6), печія (3). У всіх дітей був понижений апетит, при огляді визначалися печінка, що виступала на 1-2 см з, - під правої ребрової дуги.

В групі дітей, що отримували і не отримували "ВИТИЙ АГОР", віковий склад, профіль патології, терміни перебування в санаторії були рівними. Зіставлення в динаміці тривалості відмічених ознак показало швидші терміни зникнення болів в животі і хворобливості, диспепсичного дискомфорту в групі дітей, які отримували фітопрепарат.

При первинному обстеженні в 18 з 20 дітей санаторію ВРТ був позитивним, при цьому 1/3 випадки відносно двох гельмінтів. По частоті тієї, що зустрічається паразитів перші місця чи зайняли аскарид (6), гострики (5) лямблії (5). Паразити, що рідко зустрічаються, - лентец(4), амеба (3) і трихінелла (2) зазвичай виявлялися у поєднанні з іншими  (аскарида, гострик або в асоціації між собою. Негативні відповіді встановлені з нозондами Fasciola Нераt, Echinococcum, Trematodes Shistosoma.

Після курсу лікування БАД "ВІТАГОР" очищення від паразитів за даними повторного ВРТ-тесту сталося у всіх, окрім 1 дитини, в якого повторно виявлений позитивний тест з діагнозом амеба (раніше окрім нього визначався ще лентец).

У той же період обстежені 2 дитини, що не отримували фітопрепарат. Один з них дворазово мав негативні результати, в другого виявлені при першому дослідженні позитивні результати на гострики і аскариди. При другому дослідженні результат з діагнозом гострика і аскариди знову виявився позитивним, тобто санація без лікування не настал. Перед випискою зсанаторію самопочуття дітей покращало. Практично у всіх з'явився апетит, зникли болі в животі, скоротилися пальпаторні розміри печінки до 0,5-1,0 див. в пацієнтах, які одержували "ВІТАГОР" зворотна динаміка симптомів відбувалася протягом першого тижня, не оджержуючихпpeпаpaт в третині випадків болю і болі в  животі зникали пізніше, на 2-3й тижні перебування в санаторії.

Друга група з 7 дітей при напрямі в стаціонар мала наступні діагнози: гастроентерит (2), ентерит (1), ОРЗ з бронхоспастическим синдромом (3). Об'єднуючим чинником для всі служили болю в животі неяснoго генезу. Також у всіх була супутня патологія: алергічні прояви (4), хронічний тонзиліт (3).

У 7 обстежених дітей BPТ виявився позитивними діагнозами: аскарида (2) гострика (2), лямблії (3), трихінелла (2), тенія (1), шистoсoма (1) в 6 випадках були асoціації двох позитивних відповідей. У 1 дитяти було поєднання гельмінтів, що рідко зустрічаються, - позитивний результат з діагнозами шистoсoма, трихінелла.

Клінічні прояви:

Під час вступу характеризувалися симптомами інтоксикації, в т.ч. підвищеною температурою, нудотою і блювотою, слабістю, у 4 дітей - розрідженим і прискореним стільцем і в 4-х - вираженими катаральними явищами верхніх дихальних шляхів. Після ліквідації гострих проявів кишкового або респіраторного захворювань у дітей зберігалися слабкість, нудота, поширення болі в животі.

Після набуття позитивної відповіді при вегето-резонансному тестуванні і послаблення гострого процесу хворим був призначений "ВІТАГoР" за схемою: 1 капсула 2 рази в добу після їди курсом на 5 тижнів. Досить тривале перебування в стаціонарі було доцільним, і терапію фітопрепаратом продовжили в домашніх умовах - Одна дитина отримала лікування протягом 5 днів лише в стаціонарі. Через 5 тижнів результати ВРТ у нього по колишньому виявилися позитивними з діагнозом трихінелла. Після повного курсу терапії БАД "ВІТАГoР" ВРТ був негативним у 5 дітей.

Самопочуття 6 дітей було сповна задовільним, відновився апетит і скарги не відмічалися.

Обговорення:

2 положення в результаті виконаних досліджень потребують обговорення: специфічність діагностики ВРТ і необхідність проведення терапії при позитивних результатах.

Сумнів викликає невідповідність частоти позитивних знахідок ВРТ на гельмінти при негативних результатах рутинного обстеження. Проте ймовірно потрібно враховувати дефекти і неповноту лабораторного загальноприйнятого обстеження, використовуваного в даний час. Слід також звернути увагу на нові наукові дані паразитології про те, що 20% гельмінтів локалізуються усередині органів людини, тобто не можуть бути виявлені при копроскопії. Має значення і слабка інтенсивність глистових інвазій, яка може зумовити помилково негативний результат унаслідок труднощів пошуку.

Не виключено, що почастішанню позитивних відповідей ВРТ сприяє підвищена алергізація організму, яка відмічена у більшості обстежуваних дітей. Можливо, є схожість антигенів і виникнення не зовсім адекватного реагування ВРТ на діагнози паразитів, що рідко зустрічаються в нашому регіоні, таких як лентець, трихінелла, амеба і так далі.

В той же час, не можна не враховувати значення таких результатів, як поліпшення клінічних даних і появу негативних відповідей при ВРТ з тими ж діагнозами, які до проведення протипаразитарної терапії були позитивними.

У нашій роботі ефективним виявився фітопрепарат "ВІТАГОР". Побічних реакцій не виникало навіть у дітей з алергічними проявами.

Висновки:

1. Необхідно продовжити вивчення діагностичної цінності вегето-резонансного тестування, нагромаджуючи дані по порівнянності з результатами традиційного повноцінного обстеження.

2. Позитивні результати вживання протипаразитарного фітозбору "ВІТАГОР" дозволяють рекомендувати його використання у дітей, особливо у випадках затяжного перебігу гастроентерологічної патології, що супроводиться позитивними відповідями ВРТ з діагнозами різних гельмінтів.

 


Дата добавления: 2019-09-02; просмотров: 131; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!